Logo
Logo Logo

Riwiera Albańska | Saranda

Saranda, Albania

📅 07.07.2020 - 16.07.2020

Riwiera Albańska | Saranda

 • 👥 40 uczestników
 • 10 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏨 Hotel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 999 zł
Sprawdź terminy
Odkryj przepiękną Albanię!

Stolicę Riwiery Albańskiej nazywa się europejskimi Karaibami. Wolimy jednak wersję, w której to Karaiby są amerykańską Sarandą, a rozłożyste palmy i cudownie ciepła woda tylko utwierdzają nas w tym przekonaniu!  W Albanii robić można  wszystko – egzotyczne imprezy do świtu, integracje na bałkańskim wybrzeżu czy intensywne zwiedzanie pochłoną Was w stu procentach!

Ekipa Student Travel
Dzień 1 - 2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

 • 🏢Zakwaterowanie i Spotkanie organizacyjne

Dzień 3 - 8
 • 📍Pobyt w Sarandzie / Aktywny czas na plaży / Animacje i gry terenowe

 • Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych

 • 📢Animacje / wyjścia do klubów / imprezy tematyczne

Dzień 9 - 10
 • 🏢Wykwaterowanie i wyjazd do Polski

 • 🚍Powrót do Polski centralnej w godzinach wieczornych

Butring, Gijrokastra, Błękitne Oko i Zamek Lekursi

Poznaj Albanię przez bogactwo kultury - czyli zwiedzanie szlakiem UNESCO i Parków Narodowych.

Butrint to historyczny skarb i najpiękniejsze stanowisko archeologiczne w Albanii. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest największa atrakcja archeologiczna. Miasto niegdyś zamieszkałe przez Rzymian i Greków posiada świetnie zachowany amfiteatr, świątynie Eskulapa, ruiny chrześcijańskiej bazyliki oraz pozostałości weneckiego zamku. Czas zwiedzania stanowiska archeologicznego 1.5h.

 

Następnie mamy przejazd nad „Błękitne oko”, które znane jest w całych Bałkanach. Znajduje się 2 km od szosy łączącej Sarandę z Gjirokastrą. Źródło ma prawdopodobnie głębokość 50 metrów, choć nurkom dotychczas jeszcze nie udało się dotrzeć do miejsca, z którego wybija woda. Jego nazwa pochodzi od intensywnie niebieskiego koloru wody, która wydobywa się z wnętrza ziemi. Jak na górskie źródło przystało, woda w akwenie jest naprawdę lodowata. Często można spotkać tu śmiałków, którzy skaczą do Błękitnego Oka wprost z platformy widokowej. Co ciekawe, ze względu na bardzo gorące i bezdeszczowe lato w 2004 r., źródło częściowo wyschło.

Dalej przejazd do Gjirokastry, jedno z dwóch albańskich miast ˗ muzeów, nazywane „miastem srebrnych dachów”, także ze względu na liczne strome uliczki. Wspaniały przykład architektury osmańskiej zachwyca odwiedzających niezwykłą kamienną zabudową, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Góruje nad nią potężna twierdza, z której można podziwiać niespotykany miejski krajobraz. W programie także spacer Starówką i przejście pod dom Envera Hodży, w którym obecnie mieści się Muzeum Etnograficzne.

 

Na koniec najpiękniejsza panorama zatoki w Sarandzie czyli zamek Lekursi. (zamek zbudowany w XVI w. przez Sulejmana Wielkiego). Tu czas na piękne zdjęcia i zimne piwo by delektować się zachwycającym widokiem.

 

Cena: 40€

Riwiera Albańska – czyli wodospady, zamki i najpiękniejsze plaże Albanii

Riwiera Albańska – czyli wodospady, zamki i najpiękniejsze plaże Albanii

To cudowna przygoda dostarczająca niesamowitych wrażeń wzdłuż Riwiery Albańskiej, gdzie można podziwiać piękne wybrzeże morza Jońskiego, a z drugiej pasmo górskie z przepiękną śródziemnomorską roślinnością. Po drodze mijamy małe albańskie wioski i robimy pierwszy postój w restauracji zbudowanej w czasach komunizmu nad wodospadem - gdzie cudowny klimat, szum wody i chłodne powietrze dają uczucie wytchnienia w gorące dni. Następnie udajemy się do Porto Palermo czyli zamku zbudowanego dla samego Ali Paszy władcy Epiru. Twierdza ma kształt trójkąta a jej ściany sięgają 20 m. Panoramę rozciągającą się wokół fortecy można podziwiać z wieży obronnej.

Następnie udajemy się do miejscowości Himara założonej w II w p.n.e i zamieszkałej przez mniejszość grecką. Wysokie góry opadające do morza, klify, drzewa oliwne, cytrusy a także klimatyczne kawiarnie i najpiękniejsze plaże Albanii pozwalają poczuć ten wyjątkowy klimat największego piękna jakie kryje w sobie Albania. Oczywiście nie może tu zabraknąć czasu wolnego na plażowanie.

Cena: 30€   

Imprezy w Sarandzie

Mango Club

Jeden z największych w Albanii klubów na otwartym powietrzu. Imprezy tutaj zaczynają się już maju i kończą we wrześniu. Pomieścić się tutaj może na 2.500 osób! W sezonie pojawiają się co weekend gwiazdy sceny muzycznej z całej Europy! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno fani techno, house czy też utworów komercyjnych! Poza samą zabawą i muzyką z najwyższego poziomu możecie się tutaj spodziewać rewelacyjnych drinków oraz cocktaili! Zabawa tutaj gwarantuje najlepsze wspomnienia!

Orange Club

Miejsce które w ciągu dnia staję się przytulnym cocktail barem, z kolei w nocy przeistacza się w miejsce ze świetną muzyką. Klub szyty na miarę! Świetna lokalizacja oraz aranżacja lokalu sprawiają niezwykłe wrażenie i z przyjemnością będziemy do niego wracać! 

 

 

 

.

Hotel Lindi

Infrastruktura

Hotel dysponuje barem, dostępem do bezpłatnego WiFi. Na ternie obiektu jest całodobowa recepcja, wspólny salon, sklep oraz wypożyczalnia rowerów.

Pokoje i infrastruktura

Pokoje 2-osobowe składają się z łóżka podwójnego, z kolei pokoje 3-osobowe posiadają łóżko podwójne oraz jedno pojedyncze. Wszystkie posiadają prywatną łazienkę, klimatyzację, mini barek, sejf oraz TV-Sat. 

 

Hotel dysponuje barem, dostępem do bezpłatnego WiFi. Na ternie obiektu jest całodobowa recepcja, wspólny salon, sklep oraz wypożyczalnia rowerów. 

Hotel Elisabeth

Położenie i pokoje

Położenie:

Hotel znajduje się w samym centrum miasta Saranda, w pobliżu są liczne kawiarnie, restauracje, piekarnie, sklepy, markety itp. Od głównej promenady przy morzu i publicznej plaży dzieli go odległość ok. 400 m.

 

Pokoje:

Wszystkie pokoje dysponują łazienką i wyposażone są w telewizor, lodówkę oraz posiadają dostęp do WiFi. Ponadto pokoje są klimatyzowane. Pokój 3 - osobowy to łóżko podwójne oraz jedno pojedyncze. Pokój 4 osobowy składa się z łóżka podwójnego oraz 2 pojedynczych lub z czterech łóżek pojedynczych.

 

Rozkład pokoi w hotelach:

 

Pokoje 2 os. - składają się z jednego łóżka podwójnego.

 

Pokoje 3 os. - składają się z jednego łóżka podwójnego oraz jednego pojedynczego.

 

Pokoje 4 os. - składają się z łóżka podwójnego oraz 2 pojedynczych lub z czterech łóżek pojedynczych.

 

Kaucja zwrotna!

Prosimy przygotować się na wpłatę kaucji 20 € / os. w momencie przyjazdu, zwracaną ostatniego dnia po wykwaterowaniu jeżeli nie było żadnych szkód. Opłata jest zbierana i ustalana na życzenie właściciela Hotelu.

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 00:30 W dniu wyjazdu -
Łódź 02:30 W dniu wyjazdu -
Częstochowa 04:00 W dniu wyjazdu -
Katowice 05:30 W dniu wyjazdu -

Ubezpieczenie KL + NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Cena zawiera
 • 🏢8 dni w Albanii (7 noclegów w wybranej opcji zakwaterowania)

 • 🍴Wyżywienie BB (7 śniadań w hotelu)

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • 📢Program animacyjny

 • Opiekę kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłata klimatyczna - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

Terminy i ceny
Dostępne terminy
07.07.2020 - 16.07.2020
Hotel Elisabeth40 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Pokój 4 os.
999 zł1 399 zł
Pokój 3 os.
1 099 zł1 499 zł
Pokój 2 os.
1 199 zł1 549 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 099 zł1 499 zł
Hotel Lindi40 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Pokój 2 os.
1 299 zł1 699 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 099 zł1 499 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student
Sprawdź inne terminy