Logo
Logo Logo

NorthTRIP | Kopenhaga+Fiordy+Hamburg

Norwegia, Skandynawia

📅 07.06.2023 - 11.06.2023

NorthTRIP | Kopenhaga+Fiordy+Hamburg

 • 👥 65 uczestników
 • 5 dni
 • 🚍 Autokar
 • Prom
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 1 999 zł | Zaliczka tylko 199.9 zł
Sprawdź terminy
Wyprawa na północ!

Ze wszystkich czterech stron świata to właśnie północ jest najbardziej wyjątkowym kierunkiem. Fascynujące miasta i oszałamiająca moc natury towarzyszą nam podczas całej wyprawy śladami wikingów. Jednak w odróżnieniu od nich Kopenhagę podczas NorthTRIPa plądrujemy jedynie w przenośni, pływamy wyłącznie luksusowymi promami, cumujemy w słynnej krainie trolli, a na koniec sprawdzimy co ma do zaoferowania niemiecki Hamburg!

Ekipa ST

Kopenhaga

Kopenhaga

Kopenhaga - stolica Danii jest droga nawet dla Duńczyków, ale odwiedzają ją bardzo chętnie, bo wiele im oferuje. Jest metropolią, liczącą ponad półtora miliona mieszkańców, ale jednocześnie charakteryzuje się kameralnością, której brakuje wielu europejskim miastom. Panują tam specyficzne zwyczaje, które jednak mają na celu ułatwienie życia mieszkańcom i turystom. Poza tym jest to jedno z największych miast Skandynawii, położone malowniczo nad cieśniną Sund, na dwóch wyspach: Zelandia i Amager, a strzeże go najsłynniejsza na świecie duńska Syrenka.

Preikestolen

Preikestolen

Jeśli Waszym marzeniem jest zobaczyć fiordy, zdecydowanie musicie wybrać się na Preikestolen. Jeden z najsłynniejszych klifów zawieszony jest na wysokości 604 metrów, a widok z niego zapiera dech w piersiach. Z tej “ambony” (lokalni nazywają ten klif Hyvlatonnå co w tłumaczeniuu oznacza właśnie ambonę) będziecie mogli zobaczyć rozciągający się na 40 km fiord Lysefjord. Naukowcy twierdzą, że kiedyś ten ogromny “skalny stół” odłupie się i runie do fiordu tworząc falę, która zaleje okoliczne miasteczka. Ile w tym prawdy? Czas pokaże, my jednak radzimy pakować się i ruszać z nami w podróż do krainy Trolli, póki jeszcze można cieszyć się takimi widokami.

 

Stavanger

Stavanger

Urocza starówka z białymi drewnianymi domkami, z ogrodami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach to musi być Stavanger!

Miasto kiedyś było rybacką wioską, teraz wydobywa się tu ropę, dlatego drewniana architektura miesza się z kosmopolitycznym centrum. Jakie atrakcje dla studentów skrywa Stavanger? Co robić? Zrób masę pięknych zdjęć natury okalającej miejscowość i kolorowej architektury na tętniącej życiem ulicy Øvre Holmegate. Odkryj najstarszą katedrę w Norwegii – Stavanger Domkirke. Przekonaj się jak walczyli władcy mający w sobie zew wikingów. W tym celu zobacz pomnik Sverd i Fjell, czyli 3 stalowe miecze Wikingów wbite w skałę.

Hamburg

Hamburg

Drugie co do wielkości miasto Niemiec położone nad rzeką Łabą pomiędzy Morzem Północnym i Bałtyckim. Hamburg zawsze był dumny ze swojej średniowiecznej historii Wolnego Miasta i faktu bycia kluczowym członkiem Ligi Hanzeatyckiej. Miasto było niemiecką bramą na świata, ważnym portem dla wielu Europejczyków poszukujących swojego szczęścia i nowego życia w Nowym Świecie. Hamburg to także niezwykle przyjazne miasto pełne zieleni i ciekawej architektury. Co krok widać także zarówno dbałość o architektoniczną spójność, jak i rozmach. Z czego słynie Hamburg? Z pewnością z ilości mostów, ma ich bowiem ponad 2500, czyli najwięcej na świecie. Poza architekturą Hamburg ma nam do zaproponowania wiele - od przyjemnych kawiarni rozrzuconych po różnych dzielnicach miasta przez kuchnie całego świata po imprezownie w Grosse Freiheit.

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z miast według rozkładu

 • 🚍Przejazd do terminala promowego w Świnoujściu

 • Nocny rejs z Świnoujścia do Ystad

Dzień 2
 • 🍴Śniadanie na statku, wyokrętowanie w Ystad

 • 🚍Przejazd przez most Oresund w kierunku stolicy Danii

 • Zwiedzanie Kopenhagi, czas wolny

 • Przejazd na statek, nocny rejs do Norwegii

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie na statku, poranne wyokrętowanie w Stavanger

 • Wycieczka do Preikestolen

 • 🚍Wyjazd w kierunku Stavanger

 • 📍Spacer po mieście / Czas wolny

 • Przejazd na statek, nocny rejs do Danii

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie na statku, wyokrętowanie w Hirtshals

 • 🚍Wyjazd w kierunku Hamburga

 • 🔎Zwiedzanie Hamburga / Czas wolny

 • Nocleg w hotelu w Hamburgu

Dzień 5
 • 🍴Śniadanie w hotelu

 • 🔎Czas wolny na ostatnie zakupy w Hamburgu

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski, przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych/nocnych

Zakwaterowanie Fiordy

Statek wycieczkowy

Świeże, czyste, morskie powietrze i przepiękne krajobrazy archipelagu gwarantują niezapomniane doznania, zwłaszcza, gdy wszystko to można przeżyć na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych armatora Unity Line oraz Fjordline.

Do dyspozycji będą komfortowe kabiny wewnętrzne 4-, 3- i 2-osobowe, w każdej z nich dostępna jest łazienka z prysznicem. 

Na pokładzie statku są sklepy, restauracje z bogatym menu, a każdego wieczora dostępne będą atrakcje w postaci pokazów tańca, muzyki na żywo czy karaoke. Późnym wieczorem zaprosimy Was na dyskotekę na środku morza!

 

Hotel w Hamburgu

Hotel w Hamburgu posiada pokoje 2- oraz 3-osobowe (osoby, które wybiorą opcję kajuty 4-osobowej w hotelach będą zakwaterowane w pokojach 2-osobowych). Hotel jest w bliskiej odległości do centrum, posiada standard *** gwiazdkowy.  

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Norwegia 00:00 W dniu wyjazdu - 200 PLN
Warszawa, parking pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Placu Defilad 10:00 W dniu wyjazdu -
Łódź, stacja BP, ul. Kątna 1 12:00 W dniu wyjazdu -
Poznań 14:30 W dniu wyjazdu -

Dodatkowe obiadokolacje II

W cenie wyjazdu oferujemy śniadania w hotelu oraz na statkach. Wszystkie śniadania są w formie bufetu, na którym można znaleźć świeże pieczywo, dżemy, nabiał, szynki.  

Dodatkowo można wykupić obiadokolacje na statkach.  Obiadokolacje będą serwowane na statku z Hirtshals do Stavanger oraz z Stavanger do Hirtshals. Są w formie bufetu, czas jaki można spędzić na takiej obiadokolacji wynosi około 2h. 

Obiadokolacja to możliwość spróbowania kuchni lokalnej - do wyboru będzie około 20 różnych przystawek, kilkanaście dań głównych, a także desery, które będą miłym zakończeniem tak smacznej obiadokolacji. Oprócz szerokiego wyboru dań kuchni skandynawskiej oraz międzynarodowej w cenie obiadokolacji jest piwo oraz białe i czerwone wino, a także napoje bezalkoholowe - wszystko bez limitu ;)

Ceny:

- obiadokolacja na statku z Hirtshals do Stavanger - 145 zł

- obiadokolacja na statku z Stavanger do Hirtshals - 145 zł

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Szwecja COVID-19

Aktualna sytuacja: Brak ograniczeń pandemicznych.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: Brak obowiązku.

Obowiązek wykonania testu: Brak wymogu testu.

 

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/szwecja

 

Aktualizacja na dzień 18.11.2022 r.

Dania COVID-19

Aktualna sytuacja: Brak ograniczeń pandemicznych.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: Brak obowiązku.

Obowiązek wykonania testu: Brak wymogu testu.

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: https://www.gov.pl/web/dania/informacje-dla-podrozujacych

 

Aktualizacja na dzień 11.11.2022 r.

Norwegia COVID-19

Aktualna sytuacja: Brak ograniczeń pandemicznych.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: Brak obowiązku.

Obowiązek wykonania testu: Brak wymogu testu.

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: https://www.gov.pl/web/norwegia/informacje-dla-podrozujacych

 

Aktualizacja na dzień 11.11.2022 r. 

Niemcy COVID-19

Aktualna sytuacja: Brak ograniczeń pandemicznych.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: Brak obowiązku.

Obowiązek wykonania testu: Brak wymogu testu.

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dla-podrozujacych

 

Aktualizacja na dzień 11.11.2022 r.

Cena zawiera
 • 3 noclegi w kajutach luksusowego statku wycieczkowego

 • 1 nocleg w hotelu w Hamburgu

 • 4 śniadania w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Kopenhagi

 • Zwiedzanie Preikestolen

 • 📍Zwiedzanie Stavanger

 • 🔎Zwiedzanie Hamburga

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opiekę kadry

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 60 PLN (doliczane do umowy)

 • Obligatoryjnej opłaty dewizowej 80 € (obowiązkowe, płatne w panelu klienta do 3 dni przed wyjazdem)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 10 PLN (doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

Terminy i ceny
Dostępne terminy
07.06.2023 - 11.06.2023
Wybrana oferta
Zakwaterowanie Fiordy65 osób
Wyjazd potwierdzony
Kabina 4 os.
2 299 zł2 499 zł
Kabina 3 os.
2 399 zł2 599 zł
Kabina 2 os.
2 499 zł2 699 zł
Dokwaterowanie 1 os.
2 399 zł2 599 zł
Zaliczka tylko 239.9 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta
02.09.2023 - 06.09.2023
Zakwaterowanie Fiordy65 osób
Second Minute
Możliwość zakupu w obniżonej cenie
Kabina 4 os.
1 999 zł2 499 zł
Kabina 3 os.
2 099 zł2 599 zł
Kabina 2 os.
2 199 zł2 699 zł
Dokwaterowanie 1 os.
2 099 zł2 599 zł
Zaliczka tylko 239.9 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podziel się i zbierz ekipę