Logo
Logo Logo

Jarmarki Bożonarodzeniowe | Drezno + Praga + Wiedeń

Wiedeń, Austria

📅 13.12.2024 - 16.12.2024

Jarmarki Bożonarodzeniowe | Drezno + Praga + Wiedeń

 • 👥 65 uczestników
 • 4 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏨 Hotel 3*
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 1 099 zł | Zaliczka tylko 299 zł
All I want for Christmas is…. wyjazd z ST!

Atmosferę świąt Bożego Narodzenia budują nie tylko sklepowe wystawy, rozbrzmiewające w radiu Last Christmas czy świąteczne zakupy. Charakterystycznym symbolem nadchodzących świąt są świąteczne jarmarki organizowane w wielu miastach Europy. Odwiedzając to miejsce, poczujesz rozbłyskującą w lampkach choinek i chowającą się w zapachu pierników — magię świąt. Tym razem pokażemy wam jak magia świąt wygląda na jednych z piękniejszych europejskich jarmarków - w Dreźnie, Pradze i Wiedniu. W trakcie trochę sobie pozwiedzamy, zjemy pyszne smakołyki i zrobimy najpiękniejsze zdjęcia z choinkami!

Ekipa ST

Praga

Praga

Most Karola, Hradczany.. i hektolitry czeskiego piwa! To właśnie Praga! Jeżeli marzy Ci się nocny spacer ulicami czeskiej stolicy połączony z degustacją tutejszych trunków to koniecznie jedź z nami do Pragi! Czesi są narodem, który spożywa najwięcej piwa na świecie a dzieje się tak za sprawą licznie znajdujących się tu browarów. Jednak Praga nie samym piwem stoi. Ta położona w centralnej Europie stolica Czech skupia zabytki charakterystyczne dla wszelkich stylów architektonicznych a nad wszystkim dumnie czuwa spoczywający na pobliskim wzgórzu zamek Hradczany (według księgi Guinessa największy na świecie!), siedziba dawnych królów. Jeżeli lubisz pozwiedzać albo zwyczajnie potrzebujesz dobrej fotki na insta to praskie plenery będą idealne! Jako zbiór doskonale zachowanych i nienaruszonych przez zawieruchę wojenną zabudowań miejskich, kościołów, karczm i mostów zabytkowe centrum Pragi zostało wpisane na listę UNESCO.

Praskie Jarmarki Bożonarodzeniowe oczarowują wystrojem i otoczeniem, w którym co roku się odbywają. Najważniejsza jest jednak prawdziwa świąteczna atmosfera przesycona zapachem cynamonu i goździków.

Największy i najbardziej popularny jarmark odbywa się na Rynku Staromiejskim, co czyni to miejsce centrum przedświątecznej rozrywki. Co roku na rynku stawia się wielką choinkę przywiezioną z jednego z zakątków Republiki Czeskiej i zawsze podziwiają ją tysiące odwiedzających. Miejscowi i turyści spacerują z grzanym winem w ręce pomiędzy dziesiątkami straganów z tradycyjnymi czeskimi produktami, ręcznie wykonanymi ozdobami czy smakołykami wszelkiego rodzaju – od prażonych orzechów w cukrze po wyśmienite wędliny. Podziwiać tu można pokazy tradycyjnego rzemiosła, na przykład kucie mieczy, lub przy dźwięku kolęd brać udział w różnorodnych imprezach towarzyszących.

Drezno

Drezno

Drezno nazywane często perłą baroku lub Florencją nad Łabą. Miasto dla którego II Wojna Światowa nie był łaskawa i w dużym stopniu zostało zniszczone podczas bombardowań, a następnie niemalże na nowo je odbudowano. Głównie na podstawie obrazów przedwojennych. Drezno wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a potem… je skreślono! Cała ta afera wiązała się z wybudowaniem nowego most. Będziemy zatem spacerować ulicami Drezna i poznawać sekrety miasta, które powstało z ruin. Zobaczymy pełen przepychu i bogactwa Pałac Zwinger, w którym balował August II Mocny. Sfotografujemy Katedrę, słynna Operę czy charakterystyczny Nowy Rynek. Dla spragnionych podziwiania panoramy miasta najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z kręcącą się platformę City Sky Liner. Na starym mieście można spacerować, podziwiać zabytki, udać się do kawiarni restauracji czy przejechać się w iście królewskim stylu dorożką. Rewelacyjnym miejscem jest także tak zwany Balkon Europy, czyli taras widokowy na rzekę Łabę.

Drezdeński Striezelmarkt, czyli Jarmark Bożonarodzeniowy to najstarszy i jeden z największych w Niemczech jarmarków, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej. Na terenie jarmarku nasi turyści będą mogli obejrzeć z bliska licząca 14 metrów wysokości, bożonarodzeniowa choinkę, a także wziąć udział w niepowtarzalnym Święcie Strucli.

Wiedeń

Wiedeń

Uznawany za najbardziej zielone miasto świata i najlepsze miejsce do życia. Stolica Austrii zdecydowanie emanuje swoją elegancją i rozmachem. Miasto dla miłośników sztuki, muzyki, pysznej kawy czy fantastycznych deserów i ciast. Dopieszczone w każdym calu z niezliczoną ilością klimatycznych miejsc, emanujące elegancją, stylem i niepowtarzalną architekturą. Pora poczuć wiedeńską aurę! Austriacka stolica położona nad Dunajem jest wręcz przesiąknięta wpływami i usiana pałacami po dawnej monarchii Habsburgów, które zapewne Was zachwycą. Rozmach, z jakimi powstawały tu kolejne budowle, do tej pory fascynuje i zadziwia współczesnych. Wiedeńska kuchnia jest jedyną kuchnią na świecie, której nazwa pochodzi od miasta. Natomiast Wiedeń jest jedyną metropolią na świecie, która posiada w swoich granicach winnice, produkujące znaczące ilości wina. A to dosłownie tylko pierwszy z procentowych trunków, których można tutaj skosztować. Miasto gwarantuje niezapomniane wrażenia. Nawet nasz Janek Sobieski wpadł kiedyś tutaj z huczną wizytą!

Odwiedzających Wiedeński jarmark świąteczny Christkindlmarkt na Placu Ratuszowym przywita ustawiona na wejściu kilkumetrowa brama w kształcie łuku ze świeczkami. Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy oferuje prezenty świąteczne, ozdoby choinkowe, wyroby rzemiosła artystycznego, wyśmienite pyszności, słodycze i rozgrzewające napoje. Na ślizgawce Wiener Eistraum na Christkindlmarkt łyżwiarze mogą pokonywać okrążenia w romantycznie oświetlonym Parku Ratuszowym. Szczególną atrakcją dla zakochanych jest drzewo ozdobione serduszkami. Tylko kilka kroków dalej leży wioska świąteczna na placu Maria-Theresien-Platz, pomiędzy Muzeum Historii Sztuki a Muzeum Historii Naturalnej. Tu w czasie Adwentu ponad 70 stoisk oferuje tradycyjne wyroby rękodzielnicze i oryginalne pomysły na prezenty. 

Zakwaterowanie na Jarmarkach

Zakwaterowanie

W trakcie wyjazdu będziemy zakwaterowani w komfortowych hotelach w Dreźnie, Pradze i Wiedniu. Hotele znajdują się w bliskiej odległości od centrum miast. Pokoje będą wyposażone w łazienki z prysznicem lub wanną, TV-SAT. Dostęp do Wi-Fi (w zależności od hotelu) będzie możliwy w strefie ogólnodostępnej hotelu lub pokojach.

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Katowice, Dworzec PKS ul. Sądowa 5 11:00 W dniu wyjazdu -
Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Katowic

 • 🚍Przejazd do Drezna

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny

 • Wieczorne wyjście na Jarmark

Dzień 2
 • 🍴Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie

 • Zwiedzanie Drezna / Czas wolny

 • 🚍Przejazd do Pragi

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny

 • Wieczorna integracja

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie

 • Zwiedzanie Pragi / Czas wolny

 • 🚍Przejazd do Wiednia

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny

 • Wieczorne wyjście na Jarmark

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie

 • 📍Zwiedzanie Wiednia / Czas wolny

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski

 • 🚍Powrót do Katowic około 23-24

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownica: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość) 
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Cena zawiera
 • 🏢3 nocleg w komfortowych hotelach *** w Dreźnie, Pradze i Wiedniu

 • 🍴3 śniadania w hotelach

 • Zwiedzanie Drezna

 • Zwiedzanie Pragi

 • 📍Zwiedzanie Wiednia

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • 📛Ubezpieczenia KL + NNW Standard na czas wyjazdu

 • Doborowe towarzystwo!

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Obligatoryjnej opłaty dewizowej 50 € (obowiązkowe, płatne w panelu klienta do 3 dni przed wyjazdem)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN doliczane do umowy

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 10 PLN (doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

 • Gwarancji niezmienności ceny - 49 zł (doliczane do umowy)

Dostępne terminy
13.12.2024 - 16.12.2024
Wybrana oferta
Zakwaterowanie na Jarmarkach65 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Pokój 4 os.
1 099 zł
Pokój 3 os.
1 199 zł
Pokój 2 os.
1 299 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 199 zł
Zaliczka tylko 299 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podziel się i zbierz ekipę