Logo
Logo Logo

Filtrowanie

Sezon

Lato
Majówka

Kategoria wyjazdu

🛷
Camp
🔆
Chill
City Break
🌎
Egzotyka
Lato
Party
Rejsy
Zwiedzanie

Kraje

Wybierz

Wybrano:

  • Norwegia Usuń

Wyżywienie

Wybierz

Rodzaj transportu

🚍
Autokar
Prom
Samolot

Miesiąc

Lipiec
Sierpień
Wrzesień

Kadra

Wybierz

Koordynator

Wybierz
Ogarnij więcej
Zamknij

Aktywne filtry:

  • Norwegia Usuń
Widok listy:
Sortowanie:
Liczba ofert spełniających kryteria:

Wycieczki do Norwegii

Norwegia to jeden z najmniej zaludnionych krajów Europy i już sam ten fakt czyni go… ciekawym kierunkiem na kilkudniowy wyjazd. Bo gdzie łatwiej będzie się oderwać od zgiełku i codzienności, niż właśnie w surowej, cichej i pustawej Norwegii? No właśnie! Pakujemy więc ciepłe ciuchy i wygodne buty, i ruszamy na wycieczkę objazdową po północnych krańcach kontynentu europejskiego! Gotowi do drogi? 

Tania Skandynawia dla studenta! 

Wyjazd do Norwegii to spore wyzwanie dla naszego języka! Nie wierzycie? To spróbujcie nazwać poprawnie dowolną atrakcję turystyczną tego kraju. Dla ułatwienia podrzucamy Wam kilka najciekawszych:  Trollstigen (Droga Trolli, czyli wąska i stroma szosa z aż jedenastoma ostrymi zakrętami, wznosząca się na wysokość 852 metrów n.p.m.), Trolltunga (Język Trolla, czyli kilkunastometrowy skalny jęzor zwisający 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet), Lysefjord (czyli jeden z najpiękniejszych norweskich fiordów, z szmaragdową wodą i wyrastającą z niej pionową skałą - Preikestolen), Nærøyfjordu, Nordkapp, Geiranger… Ok, dajcie odpocząć językowi, czas na Oslo!

Oslo to stolica Norwegii, usytuowana niezwykle malowniczo (nad fiordem Oslofjord) i łącząca w sobie piękno surowej przyrody oraz nowoczesne, typowo miejskie rozwiązania, maksymalnie ułatwiające życie współczesnemu człowiekowi. Oslo to również zabytki, takie jak choćby średniowieczna twierdza i zamek Akershus Festning (znowu gimnastyka języka). Oprócz spacerujących wolno reniferów i łosi, w Norwegii można również trafić na… Zorzę Polarną.