Logo
Logo Logo

Madera - wyspa wiecznej wiosny

Madera, Portugalia

📅 03.11.2024 - 10.11.2024

Madera - wyspa wiecznej wiosny

 • 👥 20 uczestników
 • 8 dni
 • Samolot
 • 🏨 Hotel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 4 999 zł | Zaliczka tylko 1400 zł
Witaj na pięknej wyspie Maderze!

Rajskim zakątku, który czaruje swoimi niezliczonymi atrakcjami i urokami natury. Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca, które zaspokoi Twoje pragnienie przygody, relaksu i niepowtarzalnych widoków, to Madera jest idealnym celem podróży. Madera, nazywana "Perełką Atlantyku", to wyspa pełna kontrastów. Od górzystego wnętrza z zapierającymi dech w piersiach szczytami, po malownicze wybrzeża wzdłuż Oceanu Atlantyckiego, ta wyspa oferuje niezrównane krajobrazy i niezapomniane doświadczenia. Madera to wyspa, która oferuje niezapomniane doświadczenia dla każdego. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem przyrody, poszukiwaczem przygód czy zwolennikiem relaksu na plaży, Madera ma wiele do zaoferowania. Przygotuj się na odkrywanie wspaniałych widoków, ciepłej atmosfery i gościnności lokalnych mieszkańców. Wyrusz w podróż do Maderze i pozwól tej magicznej wyspie zakochać Cię w sobie na zawsze!

Zespół ST
Dzień 1
 • Przylot na Madere

 • Zakwaterowanie w hotelu na południu wyspy

 • Spacer po okolicy

Dzień 2 (północny - zachód wyspy)
 • Las Fanal - spacer po tajemniczym lesie

 • Achadas da Cruz - najbardziej stroma kolejka w Europie

 • 📍Porto Moniz - wizyta w mieście

Dzień 3 (południe wyspy)
 • Cascada dos Anjos - wodospad aniołów

 • Canical - wizyta w fabryce trzciny cukrowej

 • Spacer po plantacji bananów

 • Camara do Lobos- wizyta w mieście rybackim

Dzień 4
 • Wschód słońca na Pico do Arieiro

 • 📍Szlak PR1 do Pico Ruivo

 • Wieczorna lokalna kolacja przy regionalnej grupie tanecznej

Dzień 5 (wschód wyspy)
 • Rejs katamaranem w obserwacji wielorybów i delfinów

 • Ponta de São Lourenço - spacer po wybrzeżu

Dzień 6
 • Trekking PR6 25 Fontes hike

 • 📍Levada do Risco

Dzień 7 (północ wyspy)
 • Surfing

 • Sao Vincente - wizyta w mieście

 • Sexial - kąpiel na czarnej plaży

Dzień 8
 • Curral das Ferridas

 • Lot powrotny

 • * aby zrealizować program w najlepszych warunkach pogodowych zapewniając najładniejsze widoki - program może się zmienić*

Klimat Madera

Madera jest określana mianem krainy wiecznej wiosny i nie ma w tym żadnej przesady. Temperatury dla wielu są idealne – rzadko kiedy w ciągu dnia spadają poniżej 15 stopni. Taki klimat wpływa korzystnie na bogatą roślinność wyspy oraz samopoczucie mieszkańców - a na pewno odwiedzających! Dlatego jest to idealne miejsce, aby jechać w każdym miesiącu w roku! 

 

Półwysep São Lourenço

Półwysep São Lourenço

Najbardziej wysunięty na wschód półwysep Madery. Przejdź się po sercu parku przyrody Madery, aby zapoznać się z unikatowymi formacjami skalnymi oraz gatunkami fauny i flory tego obszaru. Spacer Ponta de São Lourenço prowadzi wzdłuż wschodniego i najpiękniejszego półwyspu Madery. Surowe, prawie całkowicie opuszczone wybrzeże sprawia, że spacer ten jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej spektakularnych na Maderze. Ten spacer zapewnia ostry kontrast z bujnymi, wiecznie zielonymi ścieżkami Lewady. Półwysep Świętego Wawrzyńca to również doskonałe miejsce, do oglądania podchodzących do lądowania samolotów na lotnisku w Maderze. To tu można się przekonać na własne oczy, z jak potężnym wiatrem muszą się one mierzyć!

Wioska rybacka Camara de Lobos

Wioska rybacka Camara de Lobos

Camara de Lobos to niezwykle urokliwa wioska rybacka znajdująca się na południowo – zachodnim wybrzeżu Madery. Mały, uroczy port, a wokół niego malownicze kamieniczki. Câmara de Lobos na pierwszy rzut oka wydaje się być niepozorną miejscowością, ale potrafi zachwycić jak żadna inna. Turystów w głównej mierze można spotkać w centrum, zwłaszcza przy niezwykle barwnej zatoczce. Zatoczka to przede wszystkim kolorowe łodzie i rybacy, którzy nadają temu miejscu niesamowitego kolorytu. W miasteczku często wypoczywał sir Winston Churchill. Podobno zasiadał przy swoich sztalugach na tarasie nieopodal restauracji Churchill’s i malował tutejszą malowniczą zatokę. Tutaj powstał najbardziej znany drink alkoholowy na Maderze – Poncha! Nasz pilot zaprowadzi Cię do miejsca, w którym będziesz mógł spróbować tego drinka!

Curral das Freiras - Dolina Zakonnic

Curral das Freiras - Dolina Czarownic

Swoją nazwę zawdzięcza siostrom zakonnym z klasztoru Santa Clara w Funchal, które schroniły się w niej przed najazdem piratów. W dawnych czasach wyspa wiecznej wiosny była częstym celem ataku piratów, głównie francuskich, przed którymi mieszkańcy chronili się w górach. Dolina jako azyl sprawdziła się idealnie, a zakonnice rozgościły się w niej na dobre. Nas do Doliny Zakonnic zwabiły zachwycające dech w piersiach widoki, ale i ... jadalne kasztany. Owoce te dodawane są tutaj do niemal każdej potrawy. Pilot zaprowadzi Cię do miejsc gdzie spróbujesz Kasztanowej zupy krem oraz ciasta z kasztanów musisz spróbować to istne niebo w gębie!

 

Cascata dos Anjos - Ponta do Sol

Cascata dos Anjos - Ponta do Sol

Niezwykła podróży na piękne Maderę, a konkretnie do dwóch pereł turystycznych - Ponta do Sol i Wodospadu Aniołów. To miejsca, które oczarują Cię swoją niezwykłą atmosferą i malowniczymi krajobrazami. Ponta do Sol, dosłownie tłumaczone jako "punta słońca", to urokliwa wioska położona na południowym wybrzeżu Madery. Wraz z przyjaznymi mieszkańcami i sielankowymi uliczkami, Ponta do Sol oferuje niezapomniany wypoczynek w pełnym słońcu i spokoju. Wspaniałe plaże, otoczone skalistymi klifami i turkusowymi wodami Oceanu Atlantyckiego, zapewniają idealne miejsce do relaksu i orzeźwiających kąpieli. Wodospad Cascata dos Anjos „Wodospad Aniołów” wygląda jakby woda spadała z pionowej ściany skalnej bezpośrednio do oceanu. Jednak w rzeczywistości załamuje się na drodze biegnącej wzdłuż wybrzeża. Okoliczni mieszkańcy nazywają go „jedyną bezpłatną myjnią samochodową na Maderze”. Położony w otoczeniu bujnej roślinności i malowniczych zboczy, Wodospad Aniołów to idealne miejsce dla miłośników przyrody i fotografów.

Las Fanal

Las Fanal

Znajduje się na północno-zachodnim wybrzeżu Maderze, w Parku Naturalnym Ribeira da Janela. Kiedy wchodzisz do tego lasu, natychmiast zostajesz otoczony magią. Drzewa laurowe, które sięgają nieba, tworzą gęsty baldachim, przepuszczając tylko niewielką ilość promieni słonecznych. To sprawia, że światło w lesie Fanal ma swoiste, tajemnicze odcienie, tworząc niezapomnianą atmosferę.

 

Seixal Beach

Seixal Beach

Seixal Beach to plaża z wulkanicznym czarnym piaskiem otoczonej malowniczymi skalistymi klifami. Będziesz mógł cieszyć się niezwykłymi widokami na lazurowe wody Oceanu Atlantyckiego i spektakularne widoki na góry, które wznoszą się za plażą. To miejsce ożywa kolorem i pięknem, zapewniając idealne tło dla relaksu i odpoczynku. Wybierzesz się na orzeźwiającą kąpiel w krystalicznie czystej wodzie, poczujesz delikatną morską bryzy i poczuć miękki czarny piasek pod stopami.

Wschód słońca na Pico Ruivo

Wschód słońca na Pico Ruivo

Poranny spacer w chmurach. Wyobraź sobie pomarańczowy kolor skał, które muśnięte wschodzącym słońcem wyglądają jakby za chwilę miały spłonąć. Chmury kłębiące się gdzieś tam w dole a ty idziesz przez ścieżkę jakby prowadziła do nieba. Przeżyjesz jeden z piękniejszych spacerów w życiu. Pico Ruivo dosłownie oznacza "Czerwony Szczyt" i stanowi część górskiego łańcucha Cordillera Central, który ciągnie się przez całą wyspę. Wspinając się na szczyt, poczujesz dreszcz ekscytacji i osiągniesz najwyższy punkt Maderze. Gdy dotrzesz na sam szczyt, zostaniesz nagrodzony niesamowitą panoramą. Poczujesz, jak Twoje oczy obejmują całą wyspę, aż po błękitny horyzont oceanu. Rozprzestrzenione na horyzoncie chmurki tworzą spektakularne pejzaże, które sprawiają, że czujesz się jak na szczycie świata. Możesz zatrzymać się na chwilę, aby poczuć wiatr na twarzy i oddać się chwilom ciszy.

 

Maderska kuchnia

Wyżywienie

Oferta wyjazdu zawiera siedem śniadań oraz jedną kolację w lokalnej restauracji. 

Brak drugiego posiłku w miejscu zakwaterowania w ofercie jest spowodowana intensywnym programem - każdy region Madery zabierze Was w inną przygodę kulinarną! Czego będziemy mogli posmakować? To zależy od regionu! W Camara do Lobos to będzie lokalny drink poncha z czarnym pałaszem a w Dolinie Zakonnic zupę kasztanową! Podczas Maderskiego wieczoru natomiast pudding z marakui oraz espetade czyli wołowego szaszłyka nacieranego liściem laurowym.

Koszt obiadu w restauracji to około 15-20 euro. Ceny artykułów na Maderze są lekko wyższe niż w Polsce.

Przykładowy koszt artykułów w sklepie

Mleko - 2 €

Piwo - 2

Kawa - 1,5 €

Woda - 1,5 €

 

Rogalik 7days - 2 €

 

Achadas da Cruz

Achadas da Cruz

Achadas da Cruz to mała wioska, która znajduje się w północno zachodniej części wyspy. Aby się tam dostać zjedziemy Teleférico das Achadas da Cruz czyli najbardziej stroma kolejka w Europie. Wysoka na 451 metrów, o nachyleniu 98 procent! Po zjechaniu kolejką na dół, poczujesz się jak „na końcu świata”. Z prawej strony cudowny ocean rozbijający się o brzeg, plaża z ogromnymi czarnymi kamieniami. Z lewej natomiast ogromne, prawie pięciuset metrowe, zielone klify i kilka wodospadów spadających prosto z nich. Pomiędzy wiedzie ścieżka, którą wybierzemy się na krótki spacer.

Levada 25 fontes

Levada 25 fontes

Levada 25 Fontes, położona w dolinie Rabaçal, jest jednym z najbardziej znanych szlaków lewad na Maderze. Termin "levada" odnosi się do kanałów irygacyjnych przecinających wyspę, a ta konkretna trasa prowadzi turystów przez bujne lasy i wzdłuż krystalicznie czystej wody.Główną atrakcją jest seria 25 naturalnych źródeł i wodospadów, które wpadają do spokojnej laguny na końcu szlaku. Szlak przebiega przez las Laurisilva, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ten pradawny las jest domem dla różnorodnych endemicznych roślin i zwierząt, oferując turystom unikalny wgląd w naturalne dziedzictwo Madery.

Surfing Madera

Ten czas pozwoli Ci odkryć magię fal i poczuć ekscytację jazdy na desce w jednym z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Wycieczka rozpocznie się od spotkania z doświadczonym instruktorem surfingu, który zapewni Ci niezbędną naukę i wsparcie podczas trasy. Niezależnie od Twojego poziomu doświadczenia w surfingu, instruktor dostosuje lekcje do Twoich umiejętności, zapewniając bezpieczeństwo i możliwość rozwoju. Madera słynie z pięknych plaż, gdzie falowanie Oceanu Atlantyckiego jest idealne do surfowania. Poczujesz pod stopami piasek i słoną wodę, gdy wychodzisz na desce i przekraczasz pierwsze fale. Instruktor pokaże Ci techniki, jak wstawać na deskę, utrzymać równowagę i manewrować po falach, aby zapewnić Ci jak najlepsze doświadczenie.

Koszt: 50 euro

Rejs katamaranem z obserwacją delfinów i wielorybów

Zachwyć się naturalnym pięknem linii brzegowej Madery. Wypatruj flory i fauny morskiej w ramach tego rejsu katamaranem z miasta Funchal. Zobacz delfiny, wieloryby i bawiące się ze sobą żółwie w ich naturalnym środowisku. Przez błękitne wody Madery przepływają różne gatunki ssaków morskich, zależnie od pory roku. Bez względu na to, czy przybywasz tu latem lub zimą, zobaczysz te niezwykłe stworzenia.

 

Koszt: 50 euro

Zakwaterowanie Madera

Zakwaterowanie

W trakcie maderskiej przygody spać będziemy hotelach 3,4 gwiazdkowych przewidzianych na nocleg w 2,3-osobowych pokojach. Podczas wyjazdu planujemy 5 noclegów w Funchal stolicy wyspy na południu oraz 2 na północy tak aby jak najlepiej poczuć ducha wyspy. Miejsca naszych noclegów to baza wypadowa to tu wieczorem spotkamy się na integrację i odpoczynek.

 *możliwa zmiana miejsca noclegu w zależności od rozmiaru grupy lub dostępności.

OLA LITWIŃSKA

Ola Litwińska

Koordynatorką tego wyjazdu jest Ola Litwińska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa - lotnisko Chopina 11:25 W dniu wyjazdu -

Samolot Madera

Przelot na Maderę samolotem wraz z pilotem. Na miejscu będziemy przemieszczać się autobusem z lokalnym kierowca.

Wylot:

03.11.2024

Warszawa 11:25 - Madera 16:25 Wizzair

Powrót: 

10.11.2024

Madera - Warszawa  16:40 - 22:50 Wizzair

Bagaż podręczny: maksymalne wymiary: maks. wymiary 40 x 30 x 20 cm

Bagaż rejestrowany: 10 kg - maksymalne wymiary 149 x 119 x 171 cm

Cena zawiera
 • 🏨7 noclegów

 • 🍴7 śniadań

 • Przelot samolotem na trasie Polska - Madera - Polska

 • Przejazd autokarem 22osobowym z lokalnym kierowca przez cały pobyt

 • Bagaż rejestrowany do 10 kg o wymiarach: 149 x 119 x 171 cm

 • 📍Zdobycie szczytu Pico Ruivo

 • Autorski program wyjazdu ST

 • Lokalna kolacja

 • Zwiedzanie Curral de Ferridas

 • Zwiedzanie Câmara de Lobos

 • Wizyta w Ponta do Sol

 • 📍Trekking Levada 25 fontes

 • Zjazd kolejka Achadas da Cruz

 • Spacer po Fanal

 • Trekking po Półwyspie Sao Lorenzo

 • Wizyta czarna plaża Seixal

 • 📛Ubezpieczenie na czas wyjazdu

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Opieka polskojęzycznego pilota ST

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Kaucja zwrotna za pokój- 20 €/os (płatne u pilota)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW Premium - 70 PLN (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN (doliczane do umowy)

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Karta EKUZ

EKUZ - Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

Dostępne terminy
03.11.2024 - 10.11.2024
Wybrana oferta
Zakwaterowanie Madera20 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Pokój 3 os.
5 099 zł
Pokój 2 os.
5 199 zł
Dokwaterowanie 1 os.
4 999 zł
Zaliczka tylko 1400 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podobne oferty

Podziel się i zbierz ekipę