Logo
Logo Logo

Sylwester I Sri Lanka | Olśniewająca wyspa

Sri Lanka, Azja

📅 29.12.2024 - 12.01.2025

Sylwester I Sri Lanka | Olśniewająca wyspa

 • 👥 18 uczestników
 • 15 dni
 • Samolot
 • 🏨 Hotel 3*
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 9 799 zł | Zaliczka tylko 2500 zł
Sri Lanka

Cejlon, od wieków nazywany jest Rajską Wyspą. Słynie ze znakomitej herbaty, przepysznej kuchni, bogactwa spektakularnej przyrody, egzotycznych zwierząt, zabytków, świątyń, wspaniałych plaż nad Oceanem Indyjskim oraz uśmiechniętych i niebywale gościnnych mieszkańców.
Nawet Marko Polo stwierdził, że to najpiękniejsza wyspa na świecie! 
Jeżeli to za mało?
To wyobraź sobie smak soczystych, egzotycznych owoców, zapach ajurwedyjskich olejów podczas masażu oraz widoki rajskich i zupełnie pustych plaż w Tangalle!
To wszystko na wyciągnięcie ręki!

Ekipa ST

Kandy

Kandy

Ostatnia królewska stolica Syngalezów - jest nie tylko ważnym 150-tysięcznym centrum kulturalnym i gospodarczym, lecz także miejscem pielgrzymkowym. Do znajdującej się w nim świątyni Zęba Buddy przybywają co roku setki tysięcy wyznawców buddyzmu. Główna budowla jest pełna ołtarzy i złoconych posągów Buddy oraz pątników zanurzonych w żarliwej modlitwie. W całym zespole świątynnym znajduje się w także kościół chrześcijański, muzułmański meczet czy świątynia hinduistyczna. Lankijczykom to jednak nie przeszkadza, bo w sprawach religii są bardzo tolerancyjni. Wyznawcy różnych religii, żyją zgodnie obok siebie. Kandy słynie także z lokalnych tańców lankijskich.

Pinnawala

Pinnawala

Słonie to narodowe zwierzęta Cejlonu od zawsze. Kilkadziesiąt kilometrów na północ od stolicy kraju znajduje się sierociniec dla słoni Pinawalla – największe takie miejsce na świecie. Trafiają tu osamotnione słonie po różnych losowych sytuacjach, trafiają tutaj także znajdowane w różnych miejscach wyspy maluchy, które straciły rodziców lub zabłąkały się na wolności i grozi im zagłada. W specjalnym ośrodku są przygotowywane do dorosłego życia. Słonie mają tutaj swoisty ośrodek All Inclusive z jedzeniem czy kąpielami w pobliskiej rzece.  Aktualnie prowadzone jest także rozmnażanie tych ogromnych i bardzo społecznych ssaków.

 

Galle

Galle

Wizyta w Galle to podróż w czasie i przestrzeni. Jest to miasto z fascynującą historią i ciekawymi zabytkami. Całość stanowi najlepiej zachowane kolonialne miasto z czasów portugalskich i holenderskich w tej części Azji. Cały fort został odrestaurowany, pełno tutaj przyjemnych kawiarni i restauracji. Mogłoby się zdawać, że fort w Galle to nie Sri Lanka, lecz fragment Europy i jej kolonialnej historii. Zamiast azjatyckiego chaosu panuje porządek, zamiast lokalnego curry czuć zapach świeżej kawy, bagietek, pizzy czy makaronu. Całość wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Sigiryja

Sigiryja

Sigiriya, jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na Sri Lance. Z równiny sawanny wyłania się rozległa skała o pionowych, ponad 200-metrowej wysokości ścianach. Miejsce to, dziś jeden ze skarbów ludzkości, przed wiekami ukryte w głębi dżungli, było nie do zdobycia, dlatego w V w. n.e. samozwańczy król Kassapa zbudował na obszernym, płaskim szczycie Sigiriy twierdzę. Na górę tę można było dostać się jedynie po wykutych w jej pionowych ścianach stopniach, tak małych i płytkich, że wystarczały tylko, aby zaczepić o nie palcami. Jak wnoszono na górę narzędzia, materiały budowlane, sprzęty, nie mówiąc już o królu i jego dworze, do dziś nie wiadomo. Widoki zapierają dech w piersiach! 

Ella

Ella

Ella, malutkie miasteczko położone w górach, jest jedną z największych atrakcji na Sri Lance. Już sam sposób dostania się do niego – pociągiem przez jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie – powoduje, że jest to kierunek wybierany nie tylko przez turystów, ale i przez samych mieszkańców wyspy. Ella znajduje się w otoczeniu zielonych plantacji herbaty. Bezsprzecznie panuje tu niesamowity klimat, co daje wytchnienie od innych części wyspy, gdzie upał i spora wilgotność powietrza często dają w kość. Daje też możliwość wdrapania się na szczy Little Adam's Peak czy dotarcia w dżungli na fotogeniczny Nine Arch Bridge! Można także odwiedzić jedną z fabryk herbaty czy wodospad Ravany. 

Tangalle

Tangalle

Sri Lanka w najlepszy swoim wydaniu. Jedyne takie miejsce na świecie gdzie na szerokiej plaży są palmy, biały piasek, ciepły ocean, a przede wszystkim świeci ona zupełnie pustkami i często po sam horyzont nikogo nie widać! Można mieć ten kawałek raju dla siebie niemal na wyłączność. Porozrzucane na brzegu stare łódki, rozwieszone na palmach huśtawki i stojące na wzniesieniu drewniane chatki nadają temu miejscu niesamowity klimat. Na samej plaży jest kilka małych restauracji gdzie można zjeść świeże owoce morza z pięknym widokiem. Łapanie wschodów i zachodów słońca w tych okolicznościach to czysta magia!

Mirissa

Mirissa

Mirissa to małe miasteczko na południowym wybrzeżu Sri Lanki. Plaża i życie nocne sprawiają, że jest to popularne miejsce turystyczne. Jest to również port rybacki i jedna z głównych lokalizacji wielorybów i delfinów na wyspie. To właśnie tutaj organizowane są rejsy w poszukiwaniu tych olbrzymich ssaków. Plaże natomiast są szerokie i piaszczyste, niedaleko portu znajduje się ukryta Secret Beach, do której tez dotrzemy by odpocząć od zgiełku głównej plaży. Instagram zapłonie także gdy dotrzemy do Coconut Tree Hill podczas zachodu słońca – to jedno z najbardziej fotogenicznych miejsca z palmami, oceanem i czerwona glebą na Sri Lance.

Hikkaduwa

Hikkaduwa

Hikkaduwa jest jednym z najlepszych miejsc na wakacje na Sri Lance. Czysta woda i fale surfingowe sprawiają, że nie można się oprzeć wodnym poszukiwaczom przygód. Dochodzi do tego obszerna rafa koralowa w oceanie, dzięki temu można udać się na nurkowanie czy pływanie z maską i rurką. Jej obecność zachęca ogromne żółwie, które pojawiają się w wodzie dosłownie na wyciągniecie ręki. Na plaży odbywają się też wieczorem głośne i szalone imprezy, na które także ruszymy. Jest to także miejsce, w którym codziennie można obserwować magiczne zachody słońca na plaży sącząc w knajpce drinka czy kosztować fenomenalne lankijskie jedzenie.

Atrakcje Sri Lanka

Atrakcje

Ambuluwawa Tower zawitamy  do tego wieloreligijnego kompleksu na Sri Lance. Atrakcja znana jest z wąskich spiralnych schodów, które dla wielu turystów stanowią spore wyzwanie.

Ogród Przypraw w Matale tutaj dowiemy się jak rosną egzotyczne przyprawy i rośliny, oraz jakie maja zastosowanie w kuchni i w medycynie ajurwedyjskiej.

Pidarangula jest to stała o wysokości 199 metrów. Miejsce uznawane jest jako jeden z piękniejszych punktów widokowych na Sri lance skąd można podziwiać Lwią Skałę w całej okazałości wraz z otaczającą ją dżunglą oraz wzniesieniami.

Świątynia w Dikwella znajduje się w niej najwyższy posąg Buddy na wyspie, do którego wnętrza da się wejść. Można również przejść tunel, który odzwierciedla piekło.

Wodospad Diyaluma to drugi co do wielkości wodospad na Sri Lance. Ten jest wyjątkowy ze względu na „infiniy pools” miejsca, w których można się kąpać.

Safari w Parku Narodowym Yala

Safari w Parku Narodowym Yala

Park Narodowy Yala zajmuje obszar 130 tys. hektarów i podzielony jest na pięć bloków. Dwa z nich są dostępne do zwiedzania. Można je zwiedzać z otwartego jeepa, którymi będziemy go przemierzać i wypatrywać żyjących dziko zwierząt. Znajdują się w nim 44 gatunki ssaków jest to także raj dla ptaków, których można tu naliczyć aż 215 gatunków. Królem parku jest zdecydowanie lampart! Spotkać można także całe klany słoni, bawołów czy jeleni. Charakterystycznymi mieszkańcami są także wargacze, krokodyle, warany, mangusty, dzikie świnie czy małpy. Oprócz obecności zwierząt jest także niebywale malowniczy i różnorodny.

W samym parku podczas safari na pokładzie otwartego jeepa spędzimy około 4h. Dla każdego zapewniona jest butelka wody czy świeże owoce podczas przerwy nad Oceanem.

Koszt około 60 USD

*Możliwość realizacji jest uzależniona od sezonu. Park w porze deszczowej nie zawsze jest w pełni otwarty. 

Rejs w poszukiwaniu wielorybów

Rejs w poszukiwaniu wielorybów .

Widział ktoś z Was kiedyś płetwala błękitnego na żywo w ich naturalnym środowisku? My jeszcze nie i przyszedł właśnie czas, by to zmienić. Spotkanie z takim olbrzymem jest niezwykłym i ekscytującym przeżyciem zwłaszcza, że to największe zwierzę w historii Ziemi! Tak się składa, że w Oceanie Indyjskim, na południe od Sri Lanki, ma się niemal pewność na zobaczenie tych ssaków na własne oczy. Mirissa to jedno z najlepszych miejsc  do obserwowania tych olbrzymów.
Podczas rejsu jest także szansa by zobaczyć delfiny, żółwie, płaszczki czy latające ryby.
Odbiór z hotelu do poru z samego rana tuk tukami bądź basem.

Na statku zapewnione jest lekkie śniadanie, butelka wody czy świeże owoce.
Długość trwania rejsu jest uzależniona od wielorybów i wynosi 2-6h.


Koszt około 65 USD

Hotele Sri Lanka

Zakwaterowanie Sri Lanka

Podczas wyjazdu na Sri Lankę nocujemy w różnych rodzajach obiektów: 11 noclegów w hotelach 3* oraz 2 w gesthousie.

1 nocleg w Dambulla, 1 nocleg w Kandy, 2 noclegi w gesthousie w Ella, 3 noclegi w Tangalle, 3 noclegi w Mirissa, 2 noclegi Hikkaduwa, 1 nocleg w Negombo.

W hotelach pokoje 2-, 3- osobowe z łóżkami podwójnymi lub pojedynczymi. W pokojach 3 osobowych zazwyczaj jedno łóżko podwójne i jedno pojedyncze. W każdym pokoju znajduje się łazienka, wc i klimatyzacja. Klimatyzacji może nie posiadać nocleg w Ella – górski teren i dużo chłodniej. Hotele znajdują się w centrum miast, blisko barów, restauracji, marketów czy dostępu do plaży.

W niektórych hotelach znajdują się również baseny.
W każdym noclegu zapewnione jest śniadanie dla uczestników.

 

Dzień 1
 • Wylot samolotem rejsowym z Warszawy na Sri Lankę z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych o godzinie 15:40

Dzień 2
 • Przylot na Sri Lankę

 • Rozpoczynamy egzotyczną przygodę.

 • Wizyta w sierocińcu słoni w Pinnawale.

 • Wspinaczka na najpiękniejszy punkt widokowy na Cejlonie - Pidurangala podczas zachodu słońca – widok na dżunglę i Sigiriya

 • 🏢Nocleg w Dambulla

Dzień 3
 • Wejście na lwią skałę – Sigiriya

 • Wizyta w ogrodzie przypraw i egzotycznych roślin – Matale

 • Wieczorne zwiedzanie Kandy

 • Impreza sylwestrowa

 • Nocleg w Kandy

Dzień 4
 • Wejście na Ambuluwawa Tower – zastrzyk adrenaliny

 • Przejazd Tuk-Tukami na wieżę

 • Przejazd lokalnym pociągiem przez góry i pola herbaty do Ella – widoki zwalają z nóg!

 • Nocleg w Ella – mekka backpackerów

Dzień 5
 • Instagram płonie - wizyta w dżungli przy Nine Arch Bridge

 • Wejście na Little Adam’s Peak – niewielka góra z rewelacyjnymi widokami!

 • Wieczór w klimatycznym Ella (restauracje, bary, muzyka na żywo, zimne piwo)

 • 🏢Nocleg w Ella

Dzień 6
 • Fotostop przy Ravana Waterfall

 • Wodospad Diyaluma Falls

 • 🏢Nocleg w Tangalle – docieramy do raju

Dzień 7-8
 • Czas wolny na chill, foty, basen i plażowanie w Tangalle – piaszczyste plaże są tutaj niemal puste po sam horyzont!

 • Safari w Parku Narodowym Yalla na pokładzie otwartego jeepa – wypatrywanie dzikich zwierząt: słonie, lamparty, bawoły, małpy, warany, egzotyczne ptaki etc (fakultatywnie)

 • 🏢Noclegi w Tangalle

Dzień 9
 • Wizyta w świątyni z największym posągiem Buddy na Sri Lance – Dikwella

 • Przejazd lokalnym autobusem – istny Rock and Roll!

 • Docieramy do kolejnej miejscówki nad oceanem - Mirissa

 • 🏢Noclegi w Mirissa

Dzień 10-11
 • Czas wolny na chill, foty, plażowanie i zakupy w Mirissie.

 • Możliwość popłynięcia na rejs w poszukiwaniu wielorybów (fakultatywnie)

 • 🏢Noclegi w Mirissie

Dzień 12
 • Zwiedzanie zabytkowego Galle - wpisanego na listę UNESCO

 • Docieramy do Hikkaduwy – klimatyczna miejscówka dla surferów

 • 🏢Nocleg w Hikkaduwa

Dzień 13
 • Dzień wolny w Hikkaduwa - można spróbować sił podczas surfingu lub udać się na plażę z ogromnymi żółwiami.

 • 🏢Nocleg w Hikkaduwa

Dzień 14
 • Transfer do Negombo

 • Ostatnie zakupy, ostatnie curry, ostatnie chillowanie w oceanie czy na basenie.

 • 🏢Nocleg w Negombo

Dzień 15
 • Lot z Colombo do Polski z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów lotniczych. Lądowanie o godzinie 12:05

Wyżywienie Sri Lanka

Wyżywienie Sri Lanka

Niech podniesie rękę ten, kto na wakacjach nie lubi dobrze zjeść. Kuchnia, nowe smaki to nieodłączny element podróżowania. Na Sri Lance rządzi ryż i makaron! Jednak ich wariacje są nieograniczone. Dominuje popularne Rice &Curry, które jest mieszanką ryży z warzywami, rybą lub warzywami plus kilka dodatków. Czeka na Was wyśmienite Kottu, smażone naleśnik Rotti, dostępne na słodko i słono czy Fried Rice/Fried Noodle. Cała kuchnia ma bardzo wyraźny smak, a to dzięki dostępności całej gamy świeżych przypraw: cynamon, pieprz, imbir, gałka muszkatołowa, liście curry, goździki etc.
Nie sposób przejść obojętnie obok soczystych, egzotycznych owoców: żółte mango, ananas, marakuja, papaja, king coconut, grawiola, durian, jackfruit, wooden apple – nigdzie tak nie smakują tak jak na rodzimych terenach. Natomiast świeżo wyciskane soki na pewno ugaszą Wasze pragnienie!

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa - lotnisko Chopina 15:40 W dniu wyjazdu -

Loty

-Wszystkie bilety lotnicze są w cenie.

-Latamy głównie 5 gwiazdkowymi liniami lotniczymi Emirates, Qatar Airways lub Turkish Airlines. 

-Według wielu rankingów jednymi z najlepszych na świecie.

-Na pokładzie, w każdym locie zapewnione jest wyżywienie, oraz napoje All Inn w tym napoje alkoholowe.

-Cena zawiera duży bagaż rejestrowany oraz podręczny wnoszony na pokład.

-Na pokładzie mamy do dyspozycji rozrywkę pokładową (Filmy, muzyka, gry, seriale, podgląd lotu), słuchawki, koc, poduszkę, rozkładane fotele, regulowane zagłówki oraz inne drobne gadżety podróżnicze.

Paszport wymagany

Paszport jest wymagany.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności paszportu (minimum 6 miesięcy) i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Dane paszportowe będziemy zbierać na 3 tygodnie przed wyjazdem, więc do tego czasu jesteś zobowiązany przygotować swój paszport. 

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Wiza Sri Lanka

Wiza Sri Lanka
Wymagana Wiza:
Dostępna na lotnisku od ręki 60 USD.
Dostępna także online 80-100 USD 
https://eta.gov.lk/etaslvisa/etaNavServ?payType=1

PAWEŁ SZCZOTKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Paweł Szczotka.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nim na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Cena zawiera
 • Przelot rejsowym samolotem na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa (przesiadka na jednym z międzynarodowych lotnisk)

 • Bagaż rejestrowany 20 kg i podręczny 7 kg

 • 🏢11 noclegów w hotelach 3/4*

 • 🏢2 noclegi w gesthousie

 • 🍴Śniadania

 • Transport komfortowy busem podczas całego wyjazdu

 • Wszystkie bilety wstępów do obiektów wymienionych w programie

 • Przejazd lokalnym pociągiem przez góry

 • Przejazd lokalnym autobusem

 • Opiekę lokalnego przewodnika i kierowcy podczas całego wyjazdu

 • Wszystkie lokalne transfery na lotniska, do hoteli czy na dworzec kolejowy

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Opieka polskojęzycznego pilota ST

 • 📛Ubezpieczenie na czas wyjazdu

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • Gwarancję doborowego towarzystwa i niezapomnianych wrażeń do końca życia!

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Opłaty dewizowej - 200 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Wiza na Sri Lankę 60 USD na lotnisku po przylocie lub 80-100 USD online

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Rejs w poszukiwaniu wielorybów około 65 USD

 • Safari w Parku Narodowym Yala około 60 USD

 • Wejście do Świątyni zęba Buddy w Kandy 2000 LKR

 • Zwyczajowych napiwków około 20-25 USD na cały wyjazd

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy

Dostępne terminy
29.12.2024 - 12.01.2025
Wybrana oferta
Hotele Sri Lanka 18 osób
Ostatnie miejsca
Pokój 2 os.
9 799 zł
Dokwaterowanie 1 os.
9 799 zł
Zaliczka tylko 2500 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podobne oferty

Podziel się i zbierz ekipę