Logo
Logo Logo

Aktywne filtry:

  • Portugalia Usuń
Widok listy:
Sortowanie:
Liczba ofert spełniających kryteria:

Sezon

Jesień
Lato
Majówka
🔆
Wiosna
🌨
Zima
Kategoria wyjazdu

Kategoria wyjazdu

🛷
Camp
🔆
Chill
Chill & Party
Chill & Party
City Break
🌎
Egzotyka
🌨
Ferie
Lato
Majówka
🛳
Narty
Party
Rejsy
Zwiedzanie
Kraje

Kraje

Wybierz

Wybrano:

  • Portugalia Usuń
Wyżywienie

Wyżywienie

Wybierz
Rodzaj transportu

Rodzaj transportu

🚍
Autokar
Prom
Samolot
Miesiąc

Miesiąc

Kwiecień
Kwiecień
Maj
Maj
Lipiec
Lipiec
Sierpień
Sierpień
Wrzesień
Wrzesień
Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wycieczki do Portugalii

Przy okazji organizowania wycieczki do Portugalii warto pokusić się o wyprawę, która byłaby połączeniem zwiedzania i wypoczynku. Niezbyt duża powierzchnia kraju oraz bliskie sąsiedztwo najpopularniejszych miast umożliwiają odwiedzenie kilku miejsc w bardzo krótkim czasie. Szerokie piaszczyste plaże zachęcają z kolei do beztroskiego relaksu. Ponadto Portugalia jest najbardziej wysuniętym na zachód zakątkiem Europy, w związku z czym w drodze na upragnione wakacje można wybrać się również do najpiękniejszych miejscowości na Starym Kontynencie.

Pomocne podczas planowania taniej wycieczki do Portugalii mogą okazać się wyjazdy zorganizowane. Podróżowanie w większej grupie stanowi doskonałą okazję, aby poznać zupełnie nowych ludzi, a przy tym zwiedzić malownicze zakątki. Ponadto Portugalia jest wymarzonym miejscem dla studentów, którzy poszukują zarówno aktywnego wypoczynku, jak i dużej dawki rozrywki. Położenie geograficzne kraju stwarza fantastyczne warunki do uprawiania surfingu czy też kitesurfingu przez cały rok. Ceny wycieczek do Portugalii są znacznie niższe poza głównym sezonem turystycznym, dlatego jesień i zima to doskonały czas, aby rozpocząć tutaj swoją przygodę ze sportami wodnymi.

 

Co warto zobaczyć na wycieczce w Portugalii?

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na wyjazd do ekskluzywnego hotelu, czy będzie to jednak tania wycieczka do Portugalii, z pewnością pobyt na Półwyspie Iberyjskim dostarczy  wielu niezapomnianych przeżyć. Portugalia słynie z pięknych plaż, klimatycznych wiosek rybackich i wąskich uliczek, w których znajdują się urokliwe kawiarnie i restauracje. Na szczególną uwagę zasługują lokale, które serwują tutejsze przysmaki, czyli najrozmaitsze kanapki. Ponadto dużą atrakcję stanowią lokalne targi, na których można zakupić świeże warzywa, owoce i ryby.

Podróż na Półwysep Iberyjski warto rozpocząć od wycieczki do stolicy Portugalii. Lizbona słynie przede wszystkim z charakterystycznej architektury i klimatycznych knajpek, w których można usłyszeć fado. Popularnym kurortem wakacyjnym, docenianym szczególnie przez młodych turystów, jest z kolei Lagos. Przystępne ceny oraz imprezowa atmosfera sprawiają, że jest to jedno z najmodniejszych miejsc w Portugalii dla studentów. Podczas wyprawy do ojczyzny Magellana nie można również zapomnieć o miejscowościach takich jak Porto oraz Peniche.