Logo
Logo Logo

Aktywne filtry:

  • Rumunia Usuń
Widok listy:
Sortowanie:
Liczba ofert spełniających kryteria:

Sezon

Jesień
Lato
Majówka
🔆
Wiosna
🌨
Zima
Kategoria wyjazdu

Kategoria wyjazdu

🛷
Camp
🔆
Chill
Chill & Party
Chill & Party
City Break
🌎
Egzotyka
🌨
Ferie
Lato
Majówka
🛳
Narty
Party
Rejsy
Zwiedzanie
Kraje

Kraje

Wybierz

Wybrano:

  • Rumunia Usuń
Wyżywienie

Wyżywienie

Wybierz
Rodzaj transportu

Rodzaj transportu

🚍
Autokar
Prom
Samolot
Miesiąc

Miesiąc

Luty
Luty
Kwiecień
Kwiecień
Maj
Maj
Lipiec
Lipiec
Sierpień
Sierpień
Wrzesień
Wrzesień
Pokaż więcej
Pokaż mniej

Wycieczki do Rumunii

Rumunia to kraj kontrastów! Tak historycznych, jak i obyczajowych, kulturalnych czy geograficznych. Kontrasty skutkują maksymalnym zróżnicowaniem Rumunii, a to czyni ją niezwykle interesującą dla turystów, którzy coraz liczniej odwiedzają kraj południowo - wschodniej Europy. My uwielbiamy Rumunię i chętnie Wam ją pokażemy! Zabierzcie misia w teczkę - my zabieramy Was na wycieczkę! Wycieczki do Rumunii to nie lada gratka dla studentów! Intensywne zwiedzanie w dobrej cenie? Lubimy to!

Rumuńskie wczasy dla studentów

Jeśli Rumunia to Hrabia Dracula, a jeśli Hrabia Dracula to wampiry, legendy i Transylwania! To właśnie ta część Rumunii przyciąga najwięcej turystów, którzy koniecznie chcą zwiedzić Zamek najsłynniejszego wampira, znajdujący się w Brnie, w Siedmiogrodzie. W tej wzniesionej w średniowieczu warowni obronnej Wlad Palownik (znany wszem i wobec jako Hrabia Dracula) najprawdopodobniej nigdy nie mieszkał… Część historyków uważa, że zdecydowanie bardziej prawdopodobnym adresem zamieszkania Hrabiego był Zamek Poenari, a inni, że dom Wlada Palownika znajduje się w Sighisoary  - nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy sprawdzili wszystkie trzy miejscówki! 

Ale nie samą legendą o krwiożerczym Draculi Rumunia żyje! Kraj ma dostęp do Morza Czarnego, które gwarantuje doskonałe warunki do wypoczynku latem. Miłośnicy gór mogą oddawać się pieszym wędrówkom po Karpatach (uwaga: rumuńskie Karpaty są dość trudne i niebezpieczne!). Zwiedzając Rumunię bezwzględnie warto zobaczyć jej stolicę, Bukareszt oraz Sybin, jedno z największych miast Siedmiogrodu, zachwycające urodziwą starówką i Muzeum Cywilizacji Ludowej ASTRA. Godne uwagi są również rumuńskie zabytki, z których kilka zostało wpisane na listę UNESCO, m.in.: sakralne budowle we wsiach Biertan i Viscri.