Logo
Logo Logo

Filtrowanie

Sezon

🛱
Ferie
Lato
Majówka
🌨
Zima

Kategoria wyjazdu

🛷
Camp
🔆
Chill
City Break
🌎
Egzotyka
🌨
Ferie
Lato
Majówka
🛳
Narty
Party
Rejsy
Sport
Zwiedzanie

Kraje

Wybierz

Wybrano:

  • Rumunia Usuń

Wyżywienie

Wybierz

Rodzaj transportu

🚍
Autokar
🚘
Dojazd własny
Prom
Samolot

Miesiąc

Luty
Kwiecień
Maj
Lipiec
Sierpień
Wrzesień

Kadra

Wybierz
Ogarnij więcej
Zamknij

Aktywne filtry:

  • Rumunia Usuń
Widok listy:
Sortowanie:
Liczba ofert spełniających kryteria:

Wycieczki do Rumunii

Rumunia to kraj kontrastów! Tak historycznych, jak i obyczajowych, kulturalnych czy geograficznych. Kontrasty skutkują maksymalnym zróżnicowaniem Rumunii, a to czyni ją niezwykle interesującą dla turystów, którzy coraz liczniej odwiedzają kraj południowo - wschodniej Europy. My uwielbiamy Rumunię i chętnie Wam ją pokażemy! Zabierzcie misia w teczkę - my zabieramy Was na wycieczkę! Wycieczki do Rumunii to nie lada gratka dla studentów! Intensywne zwiedzanie w dobrej cenie? Lubimy to!

Rumuńskie wczasy dla studentów

Jeśli Rumunia to Hrabia Dracula, a jeśli Hrabia Dracula to wampiry, legendy i Transylwania! To właśnie ta część Rumunii przyciąga najwięcej turystów, którzy koniecznie chcą zwiedzić Zamek najsłynniejszego wampira, znajdujący się w Brnie, w Siedmiogrodzie. W tej wzniesionej w średniowieczu warowni obronnej Wlad Palownik (znany wszem i wobec jako Hrabia Dracula) najprawdopodobniej nigdy nie mieszkał… Część historyków uważa, że zdecydowanie bardziej prawdopodobnym adresem zamieszkania Hrabiego był Zamek Poenari, a inni, że dom Wlada Palownika znajduje się w Sighisoary  - nic nie stoi na przeszkodzie, byśmy sprawdzili wszystkie trzy miejscówki! 

Ale nie samą legendą o krwiożerczym Draculi Rumunia żyje! Kraj ma dostęp do Morza Czarnego, które gwarantuje doskonałe warunki do wypoczynku latem. Miłośnicy gór mogą oddawać się pieszym wędrówkom po Karpatach (uwaga: rumuńskie Karpaty są dość trudne i niebezpieczne!). Zwiedzając Rumunię bezwzględnie warto zobaczyć jej stolicę, Bukareszt oraz Sybin, jedno z największych miast Siedmiogrodu, zachwycające urodziwą starówką i Muzeum Cywilizacji Ludowej ASTRA. Godne uwagi są również rumuńskie zabytki, z których kilka zostało wpisane na listę UNESCO, m.in.: sakralne budowle we wsiach Biertan i Viscri.