Logo
Logo Logo

Aktywne filtry:

  • Rejsy Usuń
Widok listy:
Sortowanie:

Terminy wyjazdu

Od
Do

Sezon

Lato
🍸
Sylwester

Kategoria wyjazdu

🛷
Camp
🍸
Chill & Party
City Break
🌎
Egzotyka
🚍
Kampery
🎈
Nowości
Rejsy
🍸
Sylwester
Zwiedzanie

Kraje

Wybierz

Rodzaj transportu

🚍
   Pokaż filtry
Zwiń

Rejsy po Bałtyku

Jedną z chętniej wybieranych opcji zwiedzania w naszej ofercie są rejsy po Bałtyku. Realizujemy je od kilku lat, a ich popularność nieustannie rośnie. Czym są rejsy po Bałtyku? Kiedy najlepiej wybrać się na tego typu wycieczkę? Co można zobaczyć w trakcie trwania rejsu? Gdzie śpimy i jak zwiedzamy? Kogo z pewnością zainteresują rejsy po Bałtyku? 

Rejsy wycieczkowe - co to za wyjazdy? 

Rejsy wycieczkowe to jedna z najbardziej komfortowych form zwiedzania. Nie ma tu długich przejazdów czy wielu godzin spędzonych w autokarze. Jest za to niesamowita przygoda na morzu połączona ze zwiedzaniem kilku dużych portowych miast, w krótkim czasie. Główna idea rejsów polega na zwiedzaniu w ciągu dnia i przemieszczaniu się statkiem nocą. Na większości tego typu wyjazdów codziennie możesz być w innym mieście, a na nawet kraju. Równocześnie nie odczuwając trudów tradycyjnej podróży. 

 

Statki, którymi poruszamy się podczas rejsów po Bałtyku, to duże wycieczkowce. Większość z nich posiada kilkanaście pokładów, na których oprócz kajut czeka na Was moc atrakcji. Od tematycznych barów i restauracji przez dyskoteki aż po teatry i sceny widowiskowe. Fantastyczną atrakcją jest również wizyta na górnym pokładzie, na którym za dnia można korzystać ze słońca, czy podziwiać fantastyczne wschody i zachody na pełnym morzu.

Dlaczego warto wybrać się na rejsy wycieczkowe?

Lista zalet rejsów wycieczkowych jest bardzo długa. Już sama podróż ogromnym statkiem może stanowić nie lada przygodę. Większość osób kojarzy rejsy wycieczkowe z ujęciami ze starych filmów, na których elegancko ubrane kobiety i mężczyźni pili szampana, patrząc w morze. Tak oczywiście może to wyglądać. 

 

Jednak współczesne statki wycieczkowe są niczym małe miasta. Na każdym z nich można znaleźć kilka restauracji dopasowanych do różnorodnych gustów pasażerów. Do tego dyskoteki puszczające współczesną muzykę, a często także zaplecze spa, basen czy siłownie. Na największych jednostkach można znaleźć nawet ścieżki do joggingu. Wszystko po to, by podróżując statkiem wycieczkowym, wszyscy mogli czuć się w pełni komfortowo.

 

Co więcej, statek daje możliwość bardzo wygodnego noclegu. Kajuty są zwykle dwu- lub czteroosobowe. W nich czekają na Was pełnowymiarowe łóżka i niewielkie łazienki. Czyli wszystko to, co jest potrzebne do wygodnego wypoczynku po trudach dnia. Takiego komfortu nie zapewni żaden autokar. Chcąc odbyć podróż po nadbałtyckich stolicach trzeba by było spędzić wiele godzin, jadąc wzdłuż wybrzeża. 

 

Odwiedzenie w krótkim czasie Sztokholmu, Helsinek, Talinna i Rygi łączyłoby się z wieloma godzinami w autokarze. Nawet chcąc przeznaczyć na to całe noce, już po drugim dniu może okazać się, że zwiedzanie miast nie stanowiłoby żadnej przyjemności. Codzienna zmiana hotelu generowałaby nie tylko dodatkowe, wysokie koszty, ale również zabierała sporo czasu. Rejs statkiem wycieczkowym jest więc nie tylko wygodniejszy, ale również bardziej ekonomiczny. 

Rejsy statkiem po Bałtyku - gdzie można popłynąć? 

Wybór tras statków wycieczkowych po Bałtyku jest bardzo duży. W zależności od konkretnego armatora oraz terminu wyjazdu można wybrać się na rejs do Norwegii i Danii. W tym przypadku z pokładu statku można podziwiać urozmaicone wybrzeże Norwegii, a w czasie postojów zwiedzać mniejsze i większe portowe miasta i miasteczka. 

 

Większość oferowanych przez nas rejsów łączy się ze zwiedzaniem kilku europejskich stolic. Możemy rozpocząć od przejazdu do Rygi. Stolica Łotwy, znana jedynie przez nielicznych, zaskakuje swą nowoczesnością przeplatającą się z okazałymi zabytkami. Stąd udajemy się do Talinna, stolicy Estonii. To z pozoru niewielkie miasteczko również potrafi na długo zapaść w pamięci. Kolejnym punktem programu tej Sztokholm, stolica Szwecji. Tego multikulturowego Skandynawskiego miasta, chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Na koniec czeka na nas wizyta w stolicy Finlandii, Helsinkach. W ten sposób w ciągu kilkudniowej wycieczki odwiedzamy 4 europejskie stolice położone u wybrzeży Morza Bałtyckiego. 

 

Zwiedzamy ich najważniejsze zabytki, mamy okazję spróbować lokalnej kuchni, poznać miejscowe zwyczaje, a po całym dniu wracamy na statek, którym płyniemy w dalszy rejs. Czy nie brzmi to jak plan na idealną wycieczkę? 

Rejsy promem po Bałtyku przez cały rok

To bardzo dobra wiadomość, dla wszystkich tych którzy z jednej strony lubią maksymalnie wykorzystywać swój urlop a z drugiej nie zawsze mogą sobie pozwolić na wyjazd np. latem. Rejsy promem po Bałtyku realizowane są przez cały rok. W naszej ofercie można znaleźć: 

 

Jedną z chętniej wybieranych opcji są rejsy po Bałtyku na majówkę. Ciepła wiosenna pogoda i radosny klimat majówki sprzyjają wyjazdom, również tym na północ od Polski. Rejsy na majówkę i inne długie weekendy warto rezerwować z większym wyprzedzeniem, gdyż szybko się wyprzedają, a chętnych nie brakuje. 

 

Rejsy po Bałtyku w wakacje to także świetny pomysł. Długi dzień i wysokie temperatury sprzyjają nie tylko zwiedzaniu, ale również spędzaniu czasu na zewnętrznych pokładach promów. Nie bez powodu co roku proponujemy Wam wiele terminów letnich wyjazdów na zwiedzanie europejskich stolic z pokładu statków wycieczkowych. 

 

Kto powiedział, że po Bałtyku można pływać jedynie latem. Również jesienią i zimą może być to niezapomniana przygoda. Co roku wielu naszych Klientów tylko czeka, by zarezerwować wyjazd na sylwestra na promie. Oprócz wieczorowych kreacji i butelki szampana spakujcie koniecznie ciepłą czapkę i rękawiczki. W ten sposób będziecie mogli w pełni cieszyć się wyjazdem i witać Nowy Rok na górnym pokładzie. 

 

W naszej ofercie znajdziecie zarówno krótsze jak i dłuższe wyjazdy. Podczas niektórych dla Waszej wygody korzystamy również z noclegów na lądzie. Zdarzają się także krótsze propozycje dla najbardziej zapracowanych. Zaglądajcie regularnie na naszą stronę, a z pewnością znajdziecie idealny rejs właśnie dla Was.