Logo
Logo Logo

Słońce - Wino - Toskania

Toskania, Włochy

📅 15.05.2021 - 22.05.2021

Słońce - Wino - Toskania

 • 👥 8 uczestników
 • 8 dni
 • Samolot
 • Willa
 • Wyżywienie własne
Ceny od 2 899 zł
Sprawdź terminy
Słońce, Wino, Toskania!

Toskania to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych regionów we Włoszech. Szczególnie prowincja, gdzie można cofnąć się w czasie o kilkaset lat, spacerując między średniowiecznymi ulicami toskańskich miejscowości. Do tego wszechobecne winnice i najlepsze wino. Nie omieszkamy zajrzeć do jednej z nich! W niewielkiej grupie będziemy chcieli stworzyć prawdziwie rodzinną, jak na Włochów przystało, atmosferę. Na pewno będzie sprzyjać temu klimat naszej toskańskiej willi z basenem.

Ekipa ST

Volterra, San Gimignano, Colle val di Elsa

Volterra

Volterra – miasto na skraju dwóch światów, gdzie od wschodu rozpościerają się sielskie wzniesienia Toskanii, a kawałek dalej na zachód pojawia się łagodne wybrzeże Morza Liguryjskiego. Przy wjeździe nie sposób ominąć zamku najsłynniejszego florenckiego rodu – Medyceuszy. Nie planujemy wejścia do niego, ale niestety nie wykluczamy wizyty ze względu na to, że obecnie mieści się tam lokalne więzienie. Przestronny rynek Volterry zachwyca jednymi z najstarszych budynków mieszkalnych w Toskanii. Przed XIII-wiecznymi domami znajdują się wystawy rzeźb alabastrowych, produktu wyjątkowego właśnie dla tej okolicy. „Miasto Wiatru i Kamienia” pojawia się między innymi w sadze Zmierzch, dlatego czasem można natknąć się na spacerujące tam wampiry. Jako że Sandomierz jest miastem partnerskim Volterry – zakładamy, że ojciec Mateusz również kiedyś przyjechał tu na wymianę.

San Gimignano

San Gimignano jest popularnie nazywane Manhatanem średniowiecza, ze względu na strzeliste wieże, którymi miasto jest naszpikowane. Stanowiły one niegdyś o prestiżu rodów zamieszkujących okolicę. Kilkanaście przetrwało do dnia dzisiejszego praktycznie niezmienione. Uważa się, że w San Gimignano rozpościera się najpiękniejsza panorama w całej Toskanii, którą można podziwiać ciesząc się słynnymi lokalnymi wyrobami – białym winem Vernaccia i znakomitą dziczyzną doprawioną szafranem.

Colle val di Elsa

Colle di Val d'Elsa znane jest jako kryształowe miasto. Niezwykle bogata w minerały woda rzeki Elsy i tradycje sięgające XIII wieku zaowocowały powstaniem tutaj niezwykłej fabryki kryształu, której nie powstydziłby się nawet Walter White z Breaking Bad. Niemal 20% produkowanych na świecie wyrobów ze szkła kryształowego pochodzi właśnie z tego miasta. Spektakularne mury miejskie i znakomicie zachowana średniowieczna dzielnica położona powyżej reszty miasta sprawiają, że Colle di Val d'Elsa jest perfekcyjnym przystankiem po drodze do Sieny.

Siena

Siena

Siena to położony wśród rozległych winnic i gajów oliwnych klejnot Toskanii. Niegdyś średniowieczna stolica bankierów, skąd pieniądze płynęły po całej Europie. Obecnie najbardziej znana z festiwalu Palio, czyli spektakularnych wyścigów na koniach, w których rywalizuje ze sobą siedemnaście dzielnic, tzw. Contrade. Zapierającą dech w piersiach panoramę miasta podziwiać można z Torre del Mangia, ponad stumetrowej wieży znajdującej się na głównym placu Sieny. Strudzonym wędrowcom, prócz klasyków włoskiej kuchni, polecamy prawdziwą bombę energetyczną. Panforte di Siena to lokalny przysmak składający się z bakalii, czekolady i kompozycji korzennych przypraw. Najlepsze lokale znaleźć można w bardzo wąskich i równie urokliwych uliczkach starówki Sieny. Czasem warto się w nich zgubić, przynajmniej na chwilę!

Montepulciano, Pienza, Bolgheri

Montepulciano

Montepulciano to ufortyfikowane miasto na majestatycznym wzgórzu, z którego rozchodzi się piękny widok na okoliczne doliny. W jego najwyższym punkcie znajduje się plac pełen drobnych, lokalnych biznesów, wśród których kręcono m.in. sagę Zmierzch. Ponad sześćset metrów nad poziomem morza sprawia, że skosztowanie czerwonego wina słynnego jako Vino Nobile da Montepulciano to istny festiwal dla kubków smakowych. Pozbawione ruchu samochodowego ulice pozwalają przenieść się kilkaset lat wstecz, do czasów Wielkiego Księstwa Toskanii.

Pienza

Pienza to maleńka miejscowość znajdująca się wśród falujących wzgórz Val D’Orcia. XV-wieczne budynki to pozostałość po wielkiej przebudowie, którą zlecił urodzony tu papież Pius II. Marzył on o utworzeniu perfekcyjnego miasta renesansu. Na skutek osuwającego się gruntu możliwe, że są to ostatnie lata, gdy Pienza dostępna jest dla zwiedzających. Uważa się ją za perłę Toskanii nie tylko ze względu na niesamowitą architekturę i otaczające ją cuda przyrody. Pienza słynie też z dojrzewającego w beczkach dębowych i popiele owczego sera Pecorino di Pienza, który tradycyjnie podaje się tam z orzechami i miodem.

 

Bolgheri

Bolgheri to oddalona o kilka kilometrów od wybrzeża miejscowość skupiona wokół XIII-wiecznego zamku, której obejście zajmuje najwyżej dwadzieścia minut. Jednak klimatyczne Gelaterie serwujące wyśmienite lody pistacjowe i znane koneserom winiarnie sprawiają, że w mieście można zostać na długie godziny. To, co czyni Bolgheri wyjątkowym to nie samo centrum, a droga do niego. Viale dei Cipressi to aleja porośnięta z obu stron wysokimi drzewami cyprysowymi, która uznawana jest za najpiękniejszą drogę w Toskanii.

Florencja

Florencja

Florencja to stolica Toskanii, która zaliczana jest do najwspanialszych ośrodków artystycznych świata. Kolebka światowego renesansu, niegdyś zarządzana i finansowana przez słynny ród Medyceuszy skrywa w sobie mnóstwo tajemnic. Znana z Assassin’s Creed Piazza del Duomo, przecinający rzekę Arno Ponte Vecchio czy wreszcie mekka miłośników sztuki Galleria degli Uffizi to tylko niektóre z cudów Florencji. Ulice zdobione przez dzieła Michała Anioła, Donatella czy Leonarda Da Vinciego dają poczucie przeniesienia się do kompletnie innej rzeczywistości. Podczas zwiedzania polecamy spróbować lokalnego fastfoodu. Lampredotto to pikantna kanapka z wołowym żołądkiem, której zjedzenie samo w sobie jest niezapomnianym przeżyciem. Miłośnikom trochę mniej ekstremalnej kuchni polecamy steki, z których słynie cała okolica – Bistecca alla Fiorentina. Dla fanów piłki nożnej wycieczka do miasta będzie znakomitą okazją, żeby zaopatrzyć się w pamiątki. Fioletowe koszulki zespołu AC Fiorentina są uznawane za jedne z najbardziej oryginalnych na świecie.

 

Piza

Piza

Piza to miasto skupione wokół Compo dei Miracoli, czyli Pola Cudów. Niegdysiejsza portowa miejscowość wyraźnie czerpała islamskie wzorce z północnej Afryki, co widać w architekturze katedry i baptysterium. Najbardziej znanym obiektem jest z pewnością Torre Pendente, czyli Krzywa Wieża, która dopiero niedawno została ponownie udostępniona dla zwiedzających. Muliste podłoże sprawia, że nie jest pewne jak długo wytrzyma budowla. Starówka położona nad rzeką Arno to nie tylko popularny kierunek turystyczny. Bije tam też serce międzynarodowej społeczności studenckiej, gdyż Piza jest bardzo często wybierana przez uczestników programu Erasmus.

 

Willa w Toskanii

Willa

Zakwaterowani będziemy na toskańskiej prowincji z dala od cywilizacji. W okolicy około 20 km od Volterry i San Gimingnano. Wokół naszej toskańskiej willi rozciągają się przepiękne wzgórza i winnice. Idealne miejsce na błogi relaks.

Willa ma powierzchnię około 200 m2, jest pięknie umeblowana w stylu toskańskim, z rustykalnymi sklepieniami, podłogami z terakoty oraz drewnianymi belkami na suficie.

Apartamenty urządzone są bardzo komfortowo - mamy do dyspozycji: kuchnie wyposażone w nowoczesne urządzenia, wraz z wbudowanym grillem, oryginalny kominek, TV-sat. We wszystkich pokojach znajduje się elektryczny wentylator, w willi znajduje się również Wi-Fi. Na terenie ośrodka znajduje się basen z przepięknym widokiem na okolicę.

Willa składa się z 4 sypialni dwuosobowych z łóżkiem małżeńskim lub dwoma pojedynczymi, a także duży przestronny salon z kominkiem z dwoma miejscami do spania, na rozkładanej kanapie lub fotelu. W willi znajdują się 2 łazienki i dobrze wyposażona duża kuchnia.

Możliwość rezerwacji sypialni 2 osobowej lub dokwaterowanie (miejsce do spania w salonie).

U właścicieli można zakupić wino, oliwę, czy grappę.

Wyżywienie

Wyżywienie we własnym zakresie. W apartamentach mamy do dyspozycji bardzo dobrze wyposażoną kuchnię. W czasie zwiedzania będziemy będziemy mieli czas na posiłek w toskańskich restauracjach i pizzeriach. W czasie wyjazdu pojedziemy do supermarketu by móc kupić produkty na śniadania i inne ewentualne posiłki do ugotowania w apartamentach - wg. uznania.

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa - lotnisko Modlin 20:00 W dniu wyjazdu -
Dzień 1
 • Przylot do Włoch

 • 🏨Transfer do toskańskiej willi

Dzień 2-7
 • Śniadania we własnym zakresie

 • W czasie pobytu będziemy podróżować busem po Toskanii, zobaczymy m.in.:

 • Średniowieczne, klimatyczne, toskańskie miejscowości: Volterrę, San Gimingiano, Colle val Di Elsa, Pienza, Montepulciano

 • Znane włoskie toskańskie perły: Florencję, Pizę i Sienę

 • Pojedziemy do oryginalnej włoskiej winnicy skosztować najlepszego wina, jak i zakupić kilka butelek prosto z winnicy

 • Przejedziemy setki km po toskańskich wzgórzach

 • Odpoczniemy na jednej z toskańskich, piaszczystych plaż

 • Będziemy się integrować z dala od cywilizacji w iście toskańskim stylu

Dzień 8
 • Śniadania we własnym zakresie

 • W zależności od godzin wylotów do Polski: czas wolny lub zwiedzanie Pizy

 • Transfer na lotnisko i powrót do Polski

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Suma Ubezpieczenia: KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €

 

Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki. 

Suma Ubezpieczenia: KL 40 000 €, Koszty Ratownictwa: 6 000 €, NNW: 10 000 €.
Utrata Bagażu Podróżnego: 200 €
OC prywatne: 10 000 €
OC sportowe: 10 000 €
Obejmuje również choroby przewlekłe oraz sporty amatorskie.

Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Polska - Włochy - Polska

 • Bagaż rejestrowany do 20 kg i bagaż podręczny

 • 🏨7 noclegów w willi w toskańskim stylu w wybranej opcji zakwaterowania

 • Transport minivanem wg. programu

 • Zwiedzanie Toskanii:

 • Volterra

 • San Gimignano

 • Colle val di Elsa

 • Siena

 • Montepulciano

 • Pienza

 • Bolgheri

 • Florencja

 • Piza

 • Plażowanie na wybrzeżu

 • Opiekę kadry ST

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Opłaty dewizowej - 60 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • 📛 Ubezpieczenia KL i NWW 70 PLN

 • TFG 15 PLN

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Wyżywienia

Terminy i ceny
Dostępne terminy
15.05.2021 - 22.05.2021
Wybrana oferta
Willa w Toskanii8 osób
Second Minute
Możliwość zakupu w obniżonej cenie
Sypialnia 2-os. w apart.
2 999 zł3 399 zł
Dokwaterowanie 1 os.
2 899 zł3 299 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student
22.09.2021 - 29.09.2021
Willa w Toskanii8 osób
Second Minute
Możliwość zakupu w obniżonej cenie
Sypialnia 2-os. w apart.
2 999 zł3 399 zł
Dokwaterowanie 1 os.
2 899 zł3 299 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podobne oferty

Podziel się i zbierz ekipę