Logo
Logo Logo

City Break 4 Stolice

Praga, Czechy

📅 21.08.2024 - 25.08.2024

City Break 4 Stolice

 • 👥 66 uczestników
 • 5 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏢 Hostel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 1 149 zł | Zaliczka tylko 299 zł
Sprawdź terminy
Przygotowaliśmy opcje wyjazdu podczas, którego odwiedzisz aż 4 europejskie stolice!

Wyruszysz z nami do czeskiej Pragi. Co jak co, ale Praga ma tak widowiskowy klimat, że Wasz Instagram eksploduje od zazdrosnych spojrzeń Waszych obserwatorów.

Następnie atakujemy elegancki, austriacki Wiedeń. Ta stolica na pewno zrobi na Was wrażenie swoim rozmachem i kunsztem architektonicznym.

Dotrzemy do niedocenianej, pięknej, słowackiej Bratysławy. Ceny przyjazne dla portfela, smaczna kuchnia, zimne piwo i ogrom fotogenicznych miejscówek! 

Na koniec odwiedzamy malowniczy, Budapeszt! Stare domy odnawiane przez  studentów zamieniły się w kultowe ruin bary, które oszałamiają kreatywnością. Nie omieszkamy poznać Węgier od strony degustacyjnej, bo "Nie ma wina nad węgrzyna"  
 

Ekipa ST

Praga

Praga

Most Karola, Hradczany.. i hektolitry czeskiego piwa! To właśnie Praga! Jeżeli marzy Ci się nocny spacer ulicami czeskiej stolicy połączony z degustacją tutejszych trunków to koniecznie jedź z nami do Pragi! Czesi są narodem, który spożywa najwięcej piwa na świecie a dzieje się tak za sprawą licznie znajdujących się tu browarów. Jednak Praga nie samym piwem stoi. Ta położona w centralnej Europie stolica Czech skupia zabytki charakterystyczne dla wszelkich stylów architektonicznych a nad wszystkim dumnie czuwa spoczywający na pobliskim wzgórzu zamek Hradczany (według księgi Guinessa największy na świecie!), siedziba dawnych królów. Jeżeli lubisz pozwiedzać albo zwyczajnie potrzebujesz dobrej fotki na insta to praskie plenery będą idealne! Jako zbiór doskonale zachowanych i nienaruszonych przez zawieruchę wojenną zabudowań miejskich, kościołów, karczm i mostów zabytkowe centrum Pragi zostało wpisane na listę UNESCO. Uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, koniecznie musi się znaleźć na Twojej bucket list!

Wiedeń

Wiedeń

Uznawany za najbardziej zielone miasto świata i najlepsze miejsce do życia. Stolica Austrii zdecydowanie emanuje swoją elegancją i rozmachem. Miasto dla miłośników sztuki, muzyki, pysznej kawy czy fantastycznych deserów i ciast. Dopieszczone w każdym calu z niezliczoną ilością klimatycznych miejsc, emanujące elegancją, stylem i niepowtarzalną architekturą. Pora poczuć wiedeńską aurę! Austriacka stolica położona nad Dunajem jest wręcz przesiąknięta wpływami i usiana pałacami po dawnej monarchii Habsburgów, które zapewne Was zachwycą. Rozmach, z jakimi powstawały tu kolejne budowle, do tej pory fascynuje i zadziwia współczesnych. Wiedeńska kuchnia jest jedyną kuchnią na świecie, której nazwa pochodzi od miasta. Natomiast Wiedeń jest jedyną metropolią na świecie, która posiada w swoich granicach winnice, produkujące znaczące ilości wina. A to dosłownie tylko pierwszy z procentowych trunków, których można tutaj skosztować. Miasto gwarantuje niezapomniane wrażenia. Nawet nasz Janek Sobieski wpadł kiedyś tutaj z huczną wizytą!

 

Bratysława

Bratysława

Kameralne i malownicze miasto nad Dunajem. Mimo swojego klimatu pozostaje w cieniu pobliskiego bardziej popularnego Wiednia. Naszym zdaniem – niesłusznie! Bratysława ma do zaoferowania długą listę świetnych, wartych zobaczenia miejsc. To idealne miasto na szybki wypad, bo zaskakująco to właśnie kameralność Bratysławy sprawia, że tak dobrze się ją poznaje i zwiedza. Bez pośpiechu można chłonąć atmosferę panującą w słowackiej stolicy, tutaj wszędzie jest blisko. Zadbana starówka i wąskie, brukowane uliczki potrafią oczarować przybyszów. Widok na Dunaj i „UFO” ze wzgórza zamkowego z pewnością się Wam spodoba. Będziemy wyszukiwać charakterystycznych i fotogenicznych rzeźb rozsianych po całym mieście, z których słynie Bratysława. Zaplanowaliśmy także czas wolny, który zapewne spędzimy w jednej z wielu niedrogich restauracji z lokalnym jedzeniem w pubach czy kawiarniach, których jest tu bez liku.

Budapeszt

Budapeszt

Budapeszt to jedno z niewielu miejsc w Europie, które o każdej porze roku i dnia zawsze zachwyca. Nocą mieni się niezliczonymi światłami reflektorów skierowanych na wszechobecne zabytki. Możliwości zwiedzania bez liku: zabytki, punkty widokowe, grająca fontanna, kąpieliska termalne, czy oszałamiający Parlament, a to tylko początek listy. Pozostali doceniają go za bogate, imprezowe nocne życie Pesztu. Sprzyjają temu ceny, które bezkonkurencyjnie biją na głowę inne zachodnio-europejskie stolice. Stwarza on także możliwość delektowania się sycącą węgierską kuchnią. Być w Budapeszcie i nie zakosztować langosza z serem i śmietaną, albo michy doprawionego ostrą papryką gulaszu? Toż to grzech! Miłośników mocniejszych trunków zdecydowanie nie zawiedzie. Do wyboru: królewski Unicum, mocna Palinka czy wykwintny Tokaj. Nie bez przyczyny mawia się: "Nie ma wina nad węgrzyna" My kierujemy się także innym powiedzeniem: "Polak Węgier Dwa Bratanki i do szabli i do szklanki..." Na tym globie nie ma drugiego takiego bratniego nam narodu jak Węgrzy! Pamiętajcie! Nieistotne ile razy się tu przyjeżdża, Budapeszt zawsze pozostawia niedosyt.

Hostel A&O lub Hotel***

Położenie

Hostele znajdują się w Pradze, Wiedniu i Budapeszcie. W okolicy liczne sklepy i restauracje. Nie śpimy w innej małej miejscowości w okolicy. Mamy wszystkie miejscówki cały czas na wyciągnięcie ręki – będziemy korzystać z tego udogodnienia zarówno w dzień jak i w nocy! W Budapeszcie śpimy w samym centrum, kilka minut na nogach do głównych atrakcji miasta. W Pradze i Wiedniu dojedziemy komunikacją miejską.

Pokoje

Wszystkie pokoje są wyposażone w prywatne łazienki, ręczniki oraz TV. Dostęp w hostelach do Wi-Fi. Pokoje do wyboru: 2 osobowe, 4 osobowe lub 6 osobowe. W pokojach 4 oraz 6 osobowych znajdują się także piętrowe łóżka. W hostelach dostępne są dobrze wyposażone bary. Hostele o dobrym standardzie, czyste i schludne.

 

*Jeżeli będziemy zakwaterowani w hotelu zamiast hostelu śpimy w mniejszych pokojach 2, 3 osobowych - bez łóżek piętrowych - podział z korzyścią dla uczestników.

Wyżywienie

Codziennie śniadania w formie bufetu (soki, kawa, pieczywo, ser, szynka, dżemy, masło, mleko, płatki śniadaniowe, owoce).

Wieczorny rejs po Dunaju

Rejsy po Dunaju są jedną z najlepszych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych podczas wizyty w Budapeszcie. Rejs po Dunaju pozwoli Ci w najbardziej wygodnej i korzystnej formie zobaczyć najważniejsze i najładniejsze zabytki centrum Budapesztu z pokładu statku. Stolica Węgier w blasku księżyca i gwiazd mieni się niezliczoną ilością świateł. Z pokładu gwarantujemy: bajeczne widoki, oświetlone zabytki i malowniczą panoramę Budapesztu. 

Rejs trwa około 1h

Płatne na miejscu około 20 €/osoba

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

 • 📍Zwiedzanie Pragi z licencjonowanym przewodnikiem (około 4h)

 • Czas wolny

 • Przejazd do Hostelu komunikacją miejską

 • 🏢Zakwaterowanie w Hostelu

 • Wieczorem wyjście na integrację i przejazd komunikacją miejską

Dzień 2
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hostelu w Pradze

 • Przejazd do Wiednia

 • 📍Zwiedzanie stolicy Austrii z licencjonowanym przewodnikiem (około 2h)

 • Czas wolny

 • 🏢Zakwaterowanie w Hostelu

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hostelu w Wiedniu

 • Przejazd do Bratysławy

 • 📍Zwiedzanie stolicy Słowacji z pilotem (około 2h)

 • Czas wolny

 • Przejazd do Budapesztu

 • 🏢Zakwaterowanie w Hostelu

 • 🚢Wieczorny rejs statkiem po Dunaju (dla chętnych)

Dzień 4-5
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hostelu w Budapeszcie

 • 📍Zwiedzanie stolicy Węgier z licencjonowanym przewodnikiem (około 4h)

 • Czas wolny

 • 🚍Wieczorem wyjazd w stronę Polski

 • Powrót do kraju w godzinach nocnych/porannych z dnia 4 na 5

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 00:15 W dniu wyjazdu -
Łódź, stacja BP, ul. Kątna 1 01:45 W dniu wyjazdu -
Częstochowa, stacja BP Kropka, Aleja Wojska Polskiego 263/271 03:45 W dniu wyjazdu -
Katowice 05:00 W dniu wyjazdu -

PAWEŁ SZCZOTKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Paweł Szczotka.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nim na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

Cena zawiera
 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • 🏢1 nocleg w hostelu w Pradze

 • 🏢1 nocleg w hostelu w Wiedniu

 • 🏢1 nocleg w hostelu w Budapeszcie

 • 🍴3 śniadania w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Pragi z licencjonowanym przewodnikiem

 • 📍Zwiedzanie Wiednia z licencjonowanym przewodnikiem

 • 📍Zwiedzanie Budapesztu z licencjonowanym przewodnikiem

 • 📍Zwiedzanie Bratysławy z pilotem

 • 2-3 przejazdy komunikacją miejską w Pradze

 • Opłaty klimatyczne

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Gwarancję doborowego towarzystwa i zachwycających 4 stolic do zwiedzania.

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • 📛Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD na czas wyjazdu

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie - 50 €/os. (opłata obligatoryjna, płatna w panelu klienta, maksymalnie na 3 dni przed wyjazdem)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy)

 • Biletów komunikacji miejskiej w Budapeszcie - polecamy: 24h bilet 1650 HUF

Terminy i ceny
Dostępne terminy
21.08.2024 - 25.08.2024
Wybrana oferta
Hostel A&O lub Hotel*** 66 osób
Wyjazd potwierdzony
Pokój 6 os.
Lista rezerwowa
Pokój 4 os.
1 399 zł
Pokój 2 os.
1 449 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 449 zł
Zaliczka tylko 299 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta
18.09.2024 - 22.09.2024
Hostel A&O lub Hotel*** 66 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Pokój 6 os.
1 199 zł
Pokój 4 os.
1 249 zł
Pokój 2 os.
1 299 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 299 zł
Zaliczka tylko 299 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta
07.11.2024 - 11.11.2024
Hostel A&O lub Hotel*** 66 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Pokój 6 os.
1 149 zł
Pokój 4 os.
1 199 zł
Pokój 2 os.
1 249 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 249 zł
Zaliczka tylko 299 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podziel się i zbierz ekipę