Logo
Logo Logo

American Dream | Wakacje w USA

Nowy Jork, USA

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
If you are going to...

Nieważne gdzie jedziesz, WAŻNE Z KIM. Zwłaszcza jeśli zapuszczasz się na drugi koniec świata czyli do USA! Jedź z nami na jeden z najbardziej odjechanych tripów w historii! Wszystkiego będzie dużo, bo to w końcu USA więc czeka Cię podróż po najbardziej znanych miastach: Nowy Jork, Las Vegas, San Francisko to tylko początek... See you there!

Ekipa ST

Nowy Jork

Nowy Jork nazywany jest często Wielkim Jabłkiem, Gotham i miastem, które nigdy nie śpi. Nowy Jork podzielony jest na pięć okręgów: Bronks, Brooklyn (Kings), Manhattan, Queens i Staten Island (Richmond). Do najbardziej znanych miejsc należą m.in. Times Square, Central Park, czy Wall Street, a rozpoznawalne obiekty to Statua Wolności, Empire State Building czy Rockefeller Center. W Nowym Jorku znajduje się główna siedziba ONZ.

Miasto leży na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych u wybrzeża Atlantyku, jest to jedno z największych miast w USA (ok. 8,5 mln mieszkańców), które ma ogromne znaczenie światowe w kwestiach finansowych, politycznych, technologicznych i kulturalnych.

Nowy Jork i jego budynki stały się na całym świecie symbolem dobrobytu i spełnieniem marzeń. W tym mieście wszystko jest największe, najlepsze, najnowocześniejsze. Przy Wall Street znajduje się największa na świecie giełda – Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych. Tamtejsze metro jest największym systemem szybkiej kolei miejskiej na świecie pod względem liczby stacji. Most George’a Washingtona jest najbardziej ruchliwym mostem dla pojazdów silnikowych. A maraton nowojorski jest największą tego typu imprezą na globie.

Las Vegas

Las Vegas to miasto znajdujące się w Stanach Zjednoczonych. Swoją popularność zawdzięcza licznym kasynom oraz kolorowym, migającym neonom, które tak licznie występują w mieście. Często określane jest „Światowa stolica rozrywki” oraz „Miasto Grzechu”. Las Vegas, zarówno do rozrywki, jak i grzechu, stwarza wiele sprzyjających okoliczności. Miasto poprzez swój eklektyzm architektoniczny odwołuje się budowli z wielu zakątków świata.

San Francisco

Miasto świętego Franciszka, Miasto Mgły lub Miasto nad zatoką - amerykańska metropolia leżąca nad Oceanem Spokojnym, a właściwie nad Zatoką San Francisco, zawdzięczająca swoją nazwę słynnemu Franciszkowi z Asyżu. Samo miasto liczy sobie niewiele ponad 800 tysięcy mieszkańców, ale leży w ogromnej siedmiomilionowej aglomeracji San Francisco Bay Area. Jako miejsce leżące nad uskokiem tektonicznym jest narażone na częste trzęsienia ziemi, równoważy to jednak położenie miasta na wzgórzach, w otoczeniu gór i nad wodą zatoki. W okolicy znajduje się też siedem wysp, w tym słynna Alcatraz.

Usytuowanie San Francisco na 48 wzgórzach z jednej strony sprawia, że jest to niezwykle widowiskowe i ciekawe geograficznie miejsce, z drugiej zaś zdecydowanie utrudnia życie mieszkańcom. Przyczyną jest niekiedy strome nachylenie stoków, co wpływa negatywnie na komunikację. Trzęsienia ziemi też niekorzystnie wpływają na zabudowę i rozwój miasta. Szczególnie odbiło się to na klasycznej zabudowie przed 1906 roku, kiedy to jedno z większych trzęsień i trwające po nim pożary doszczętnie zniszczyły miasto. Odbudowano je około 20 lat później, ale większość starszych zabudowań nie została już odtworzona. Pomimo to miasto żyje dzięki turystyce, a jest trzecim najczęściej odwiedzanym miastem w USA. Turystyka jest podstawą ekonomii, ale ważnym czynnikiem jest też Dolina Krzemowa i związany z nią napływ wykwalifikowanych pracowników wysokiego poziomu. Rozwijają sie też inne gałęzie przemysłu, porty, bankowość i handel.

Los Angeles

Los Angeles to miasto, o którym w przekonaniu Polaka trudno powiedzieć, że jest duże. Samo liczy ponad 4 mln mieszkańców, a cała miejska aglomeracja, to aż 15 mln ludzi. Na polskie warunki jest to miasto ogromne, choć nie należy jeszcze do światowych gigantów. Położenie Los Angeles jest niezwykle atrakcyjne, co zapewnia dostęp do Oceanu Spokojnego oraz górzyste ukształtowanie terenu. Sam styl miasta doskonale pokazuje klasyczny film "Bullit", a zwłaszcza scena pościgu po karkołomnych muldach ulicznych, wąskich uliczkach na wzgórzach, wśród tropikalnej zieleni i typowej miejskiej zabudowy. Los Angeles to także wielkie centrum filmowe i kulturalne, ogromny ośrodek przemysłowy i jeden z największych portów morskich na świecie. Mają tutaj też swoje siedziby największe korporacje USA związane z przemysłem naftowym , kosmicznym i energetycznym.

Dla wielu przyjeżdżających do Los Angeles miasto to kojarzy się przede wszystkim z filmem i produkcją artystyczną. Centrum, w którym gromadzą się wszystkie studia filmowe jest Burbank, choć powszechnie uznawanym symbolem jest raczej Hollywood. W Burbank znajdują się największe amerykańskie wytwórnie, takie jak Universal, Warner Bros czy NBC. Poza produkcją nie dzieje się tu nic szczególnego, dlatego to własnie Hollywood przyciąga turystów, jako miejsce symboliczne, choć trudno tu zobaczyć dziś gwiazdę. Ranga miejsca spada zdecydowanie, a pozostałością świetności jest tylko aleja gwiazd ze słynnymi odciskami rak i stóp. Na miano miejsca ze snów zasługuje również Disneyland, czyli kraina postaci bajkowych, jeden z najczęściej odwiedzanych parków rozrywki na świecie. Los Angeles to miasto młodych marzycieli, pragnących aktorskiej sławy i kariery.

Zion National Park

Zion National Park w Utah - jest to jeden z najbardziej spektakularnych szlaków turystycznych w całej Ameryce. Niezwykłe piękno i niepowtarzalny charakter tego miejsca oddaje wąski kanion, otoczony wysokimi na 455 metrów monolitami skalnymi, wiszące ogrody, wodospady, olbrzymie głazy skalne oraz piaszczyste plaże. Dodatkowe emocje wzbudza sposób pokonywania tego szlaku, w którym znaczną część dystansu pokonuje się idąc po wodzie.  

Bryce Canyon National Park

Bryce Canyon National Park - mówi się, że jest to dzieło sztuki stworzone przez matkę naturę na przestrzeni tysięcy lat. Ujrzymy tam bajeczną scenerię, którą tworzą niesamowite kolory promieni słonecznych oraz niepowtarzalne formacje skalne.

Antelope Canyon & Horseshoe Bend

Słynny Kanion Antylopy przez wielu uznawany za najpiękniejsze miejsce w całych Stanach Zjednoczonych. Miejsce to słynie z prześlicznych, wręcz niemożliwych do wyobrażenia kształtów wyrzeźbionych przez naturę w ścianach kanionu. Następnie udamy się do Horseshoe Bend. W tym niesamowitym miejscu rzeka Kolorado "zawija się" tworząc niepowtarzalny kształt podkowy. Trudno wyobrazić sobie, że jest to kolejne dzieło wyrzeźbione przez matkę naturę.

Yosemite National Park

Dzień spędzamy w Yosemite National Park, czyli ponad 3018 km2 zapierającego dech w piersiach krajobrazu w zachodniej części gór Sierra Nevada w Kalifornii. Park ten zachwyca turystów granitowymi szczytami, niezliczonymi jeziorami, łąkami, lasami oraz przepięknymi wodospadami. Niesamowite formacje skalne, potoki, strumyki, a przede wszystkim cudowne widoki czekają na was w głębi tego tajemniczego parku! W tym miejscu na pewno poznacie siłę swojego charakteru.

Santa Barbara

Kurortu Santa Barbara, miejsce gdzie swoje rezydencje mają największe gwiazdy z Hollywood. Spędzimy tam klimatyczny wieczór spacerując po plaży i wpatrując się na kołyszące jachty na oceanie.

Wielki Kanion

Wielki Kanion znajduje się w większości na terytorium stanu Arizona i jest jednym z najwspanialszych miejsc stworzonych przez naturę. Kanion był rzeźbiony przez rzekę Kolorado przez okres od 3 do 6 mln lat, a jego wiek szacuje się na około 1/3 wieku Ziemi. Wielki Kanion, to marzenie wielu turystów, ale każdy, kto planuje tam wyjazd powinien mieć na uwadze, że kanion jest zarówno zachwycający jak i też wymagający.

Turyści na wojaże tam powinni wybierać wiosnę lub jesień, gdy warunki atmosferyczne są mniej ekstremalne; w lecie, wewnątrz kanionu temperatura może dochodzić do 40 stopni Celsjusza – co, może być zagrożeniem dla osób tam przebywających. W zimie z kolei, niektóre rejony kanionu bywają niebezpieczne, a Północna krawędź jest dostępna tylko za pomocą nart. Kanion ma od 6 do 28 km szerokości, oraz 445 km długości, i co ciekawe nie jest równy na całej długości. Krawędź północna jest aktualnie wyższa o około 60 metrów.


Dolina Śmierci

Dolina śmierci w Kalifornii posiada nie tylko przerażającą nazwę ale jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc na kuli ziemskiej. Tutaj znajduje się największa depresja w Ameryce Północnej (86 metrów poniżej poziomu morza), jest to również najbardziej suche i najgorętsze miejsce w Ameryce Północnej (jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi).


Najwyższa zanotowana temperatura wynosiła +57,7 Celsjusza (lipiec 1913) ustanawiając światowy rekord temperatury powietrza nie pobity do dnia dzisiejszego. Z kolei w nocy temperatura potrafi spaść tutaj nawet kilka stopni poniżej zera.

Dzień 1
 • 📍Przylot do Nowego Jorku

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu i zapoznanie z okolicą

Dzień 2
 • 📍Całodzienne zwiedzanie miasta - zobaczymy m.in. Wall Street (giełda), Ground Zero (nowa wieża WTC), będziemy mieć okazję na przepłynięcie promem Staten Island Ferry. Czeka na nas również spacer po moście brooklyńskim, Empire State Building i Times Square.

 • 🏢Nocleg

Dzień 3
 • 📍Czas wolny w Nowym Jorku

 • Wieczorny przelot do Las Vegas

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 4
 • 📍Zaczniemy od zwiedzania Zion National Park w Utah, a potem pojedziemy do Bryce Canyon National Park

Dzień 5
 • 📍Antelope Canyon & Horseshoe Bend - Słynny Kanion Antylopy przez wielu uznawany za najpiękniejsze miejsce w całych Stanach Zjednoczonych.

Dzień 6
 • Grand Canyon Natonal Park

Dzień 7
 • 📍Las Vegas - Dzień dla naładowania baterii. Przeznaczamy go na odpoczynek i relaks.

Dzień 8
 • Death Valley

Dzień 9
 • Sequoia National Park

Dzień 10
 • 📍Yosemite National Park

Dzień 11 - 12
 • 📍San Francisco - Przez kolejne dwa dni wyruszamy w podróż po San Francisco

Dzień 13
 • 📍Santa Barbara - Opuszczamy San Francisco i jedziemy w kierunku kurortu Santa Barbara, gdzie swoje rezydencje mają największe gwiazdy z Hollywood.

Dzień 14 - 15
 • 📍Los Angeles - dwa dni w słynnym Mieście Aniołów

Dzień 16
 • 📍Po 15 dniach pełnych wrażeń, kiedy codziennie przeżywaliśmy niesamowite wrażenia i odkrywaliśmy jedne z najwspanialszych miejsc na Ziemi przychodzi czas na koniec naszego wyjazdu.

 • Lot powrotny do Polski

Dzień 17
 • Powrót do Polski

Brak turnusów

Brak turnusów

Autoryzacja ESTA

Przed wylotem należy zadbać o autoryzację ESTA

Wniosek należy złożyć nie później niż 72 godziny przed wylotem. Jest to ważne, ponieważ w innym wypadku może okazać się, że wniosek nie został rozpatrzony ze względu na ilość czasu.

Jeśli Wasza autoryzacja ESTA wygasła lub macie nowy paszport, to koniecznie musicie złożyć nowy wniosek o nową autoryzację ESTA

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

PAWEŁ SZCZOTKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Paweł Szczotka.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nim na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Warszawa - Nowy York oraz Los Angeles - Warszawa

 • Nocny przelot na trasie Nowy Jork - Las Vegas

 • 🏢17 dni w USA (15 noclegów w hotelach klasy turystycznej)

 • Bagaż rejestrowany 18kg oraz podręczny 7 kg

 • Częściowe wyżywienie - 8 śniadań kontynentalnych

 • Transport na trasie opisanego programu

 • Bilet wstęp do Parków Narodowych

 • 📍Bilet wstępu do Kanionu Antylopy

 • Rejs i bilety wstępu do Alcatraz

 • 📍Party bus w Las Vegas

 • 📛Opiekę kadry

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • 📛Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM na czas wyjazdu

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • Gwarancję doborowego towarzystwa i niezapomnianych wrażeń do końca życia!

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Opłaty dewizowej - 500 $ (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (15 PLN doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy)

 • Wizyta w Universal Studio około 130-150 USD

Podziel się i zbierz ekipę