Logo
Logo Logo

SlovenianTRIP

Lublana, Słowenia

📅 09.09.2022 - 13.09.2022

SlovenianTRIP

 • 👥 60 uczestników
 • 5 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏨 Hotel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 899 zł | Zaliczka tylko 199 zł

Lublana

Stolicę Słowenii śmiało można nazwać wciąż nieodkrytą. Słoneczne miasto posiadające nieskończoną ilość zabytków, w którym festiwalowe lato trwa przez niemal cały rok, zaczyna przyciągać coraz więcej turystów. Historia Lublany sięga aż cztery tysiące lat wstecz! Nic więc dziwnego, że ducha historii czuć tu na każdym kroku. Piękna starówka i majestatyczny zamek położony na wzgórzu nad miastem to nie jedyne zabytki, a tutejsze Stare Miasto może poszczycić się architektoniczną reprezentacją chyba każdej epoki artystycznej, z pełnym przepychu barokiem na czele. Średniowieczne dziedzictwo widać przede wszystkim w układzie ulic i placów, szczególnie tych najważniejszych, znajdujących się nieopodal Zamku. Niestety, w wyniku trzęsienia ziemi w XVI wieku wiele dawnych budynków uległo zniszczeniu. Na ich miejscu powstały właśnie budowle barokowe. Znaczna część wyglądającej na historyczną zabudowy w Lublanie w rzeczywistości jest tylko stylizowana na taką. Nie jest to jednak w żaden sposób jej wada. Unikalny układ miasta i jedne z jego najpiękniejszych domów to dzieło znanego XX-wiecznego architekta Joze Plecnika. Artysta, który wcześniej tworzył w Wiedniu, zaprojektował tak niezwykły i całościowy plan, że współcześni znawcy nazywają Lublanę dziełem sztuki. Co ciekawe, podczas pracy Plecnik inspirował się wyglądem starożytnych Aten, co widać na przykład w niesamowitym miejskim amfiteatrze Krizanke.

Bled

Bled jest miejscem, które będąc w Słowenii po prostu zwiedzić należy. Zdjęcie kościoła na wyspie pośrodku górskiego jeziora można znaleźć w każdym przewodniku, folderze czy stronie internetowej poświęconej Słowenii. Bled i jego okolica dzięki swojemu naturalnemu pięknu jest jednym z najbardziej urokliwych miejsc wypoczynkowych w Alpach. Charakteryzuje się leczniczym klimatem umiarkowanym oraz termalną wodą źródlaną. Naturalne piękno, ciekawa historia, położenie na południu Alp sprawiają, że Bled stworzony został dla turystyki. Jego charakterystyczny krajobraz z zamkiem, jeziorem oraz wysepką sprawiają, ze jest znany i rozpoznawany prawie na całym świecie. Na wysepce jest kościółek Maryi Wspomożycielki, a w nim znajduje się dzwon życzeń z 1543 roku. Okolice Bledu oferują całe mnóstwo ciekawostek i piękna – warto je odkryć. Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, którą zauważymy patrząc na jezioro – wysepka! Zielona, pokryta drzewami i krzewami skrywa dzwonnicę, kościółek, plebanię, małą samotnię. O wysepce istnieje mnóstwo legend. Jeszcze przed czasami chrześcijaństwa była tu słowiańska świątynia na cześć bogini o imieniu Živa, która była patronką miłości. Po przyjęciu chrześcijaństwa lud zmuszony został zamienić wielobóstwo na wiarę chrześcijańską, dlatego kapliczka otrzymała imię Maryi. Przy schodach (jest ich 99 – będąc tam proszę przeliczyć!) postawiono jeszcze jedną kapliczkę, a przed kościółkiem rzeźbę Marii Magdaleny.

Piran

Piran to miasto na położone na słoweńskim wybrzeżu, na półwyspie o tej samej nazwie. Jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc nad słoweńskim Adriatykiem. Nietrudno zresztą zauważyć skutki takiego stwierdzenia, które też często pojawia się w ulotkach reklamujących miasto. Miasteczko przypomina swoją architekturą włoską Wenecję. W przeszłości było wenecką twierdzą na wybrzeżu Istrii. Z tego okresu pochodzi większość zabudowy, a także imponujące, średniowieczne mury, oddzielające miasto od reszty lądu. W sezonie Piran może rywalizować pod względem liczby odwiedzających chyba tylko z jaskinią w Postojnej. Ale i tak nawet w szczycie sezonu miasteczko zadeptywane przez zagranicznych turystów prezentuje się nadzwyczajnie. Ciasne zaułki, gdzie włóczą się tłuste koty, piękny i niespodziewanie wielki główny plac, wzniesiony na skale ponad miastem okazały kościół z wyniosłą dzwonnicą - oczywiście wzorowaną na weneckiej - tworzą niepowtarzalną całość. Krótko mówiąc, poznając Słowenię, Piranu po prostu nie możemy ominąć.

Postojna

Najczęściej odwiedzana jaskinia typu krasowego w Europie, w której znajduje się około 20 kilometrów korytarzy. To istny labirynt przejść, komnat, galerii i zakamarków. O nasze bezpieczeństwo dbają wykwalifikowani przewodnicy, którzy nie dadzą nam się zgubić. Zwiedzanie obejmuje 5,5 kilometrowy odcinek korytarza, którego pierwszą część jedziemy kolejką elektryczną, a następnie pozostały dystans pokonujemy pieszo. Na zwiedzanie i pokonanie trasy turystycznej należy przeznaczyć około 2 godzin. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia przewodników audio w języku polskim. Występuje tam wiele różnego rodzaju form krasowych, które są bardzo dobrze podświetlone, dzięki czemu możemy zobaczyć imponujące swoim rozmiarem stalagmity, stalaktyty czy wielometrowe, powstałe przez wiele lat, różnokolorowe nacieki. W jaskini stale panuje temperatura od 8 do 10 stopni C. Radzimy zabrać ze sobą ciepłe ubranie.

Planica

Dolina górska położona w północno-zachodniej części Słowenii (przy granicy z Włochami i Austrią) w Alpach Julijskich, niedaleko Kranjskiej Góry. Znany ośrodek sportów zimowych. W dolinie tej znajduje się mamucia skocznia narciarska Letalnica - druga pod względem wielkości skocznia na świecie. Jej rekord wynosi 248,5 m i został ustanowiony 20 marca 2015 r. przez słoweńskiego skoczka Petera Prevca. Najdłuższy skok na Letalnicy oddany przez Polaka wynosi 238 metrów. Odległość ta została uzyskana przez Kamila Stocha w 2015 r. Kompleks skoczni narciarskich Planica leży u wylotu malowniczej doliny Tamar w Alpach Julijskich, niedaleko styku granic Słowenii, Austrii i Włoch. Nad obiektami prężą się urwiste dwutysięczniki: Ponce, dzięki którym w języku słoweńskim Planica bywa nazywana Doliną pod Poncami.

Wodospad Savica

Wodospad Savica to jeden z najliczniej odwiedzanych przez turystów wodospadów w Słowenii. Daje on początek najdłuższej rzece kraju o tej samej nazwie. Wypływa ze środka góry. Jego źródłem jest Czarne Jezioro, położone 500 metrów wyżej. Woda jeziora pod ziemią rozdziela się na dwie części, a następnie opada dwoma strumieniami. Niższy z nich ma długość 25 metrów, a wyższy - 78 metrów. Strumienie łączą się, tworząc wodospad w kształcie litery A. Jedyną drogą do niego jest przejście prowadzące obok schroniska Dom Savica, w którym wykupić należy bilety, uprawniające do wejścia na teren przy wodospadzie. Jego wody charakteryzują się nietypową zieloną barwą.

Maribor

To drugie największe miasto Słowenii, które od lat jest ważnym centrum kulturalnym i gospodarczym tego kraju. Maribor umiejscowiony jest przy rzece Drawie. W centrum, wzdłuż rzeki rozciąga się dzielnica nabrzeżna Lent, charakteryzuje się ona dużą ilością kamieniczek, sąsiadujących z Drawą. Lent to miejsce gdzie co roku organizowany jest folkowy festiwal, na który przyjeżdżają artyści oraz wystawcy z całej Europy.

Hotel Lublana

Położenie

Hotel położony jest na obrzeżach Lublany, wśród malowniczego lasu, zaledwie kilka minut jazdy od centrum miasta.

Pokoje

Pokoje w hotelu są 2 oraz 3 osobowe (pokój 3 osobowy składa się z łóżka podwójnego oraz jednego pojedynczego, pokój 2 osobowy to łóżko podwójne lub dwa pojedyncze) Wszystkie pokoje są luksusowo wyposażone, zapewniają wszelkie nowoczesne udogodnienia, m.in. klimatyzację, dostęp do internetu, barek. W każdym pokoju do dyspozycji TV-SAT oraz łazienka z bezpłatnym zestawem kosmetyków i suszarką do włosów.

Infrastruktura

W hotelu znajduje się restauracja, w której można skosztować szerokiej gamy dań kuchni międzynarodowej. Lokalne i międzynarodowe napoje można skosztować w hotelowym barze.

Wyżywienie

W obiekcie czekają nas dwa śniadania w formie bufetu.

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski i nocy przejazd do Słowenii

Dzień 2
 • 📍Przyjazd do Mariboru i zwiedzanie miasta

 • 📍Przejazd do Stolicy Słowenii – Ljubljany

 • Zakwaterowanie w hotelu i zwiedzanie miasta

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie

 • 📍Przejazd do Postojny – zwiedzanie jaskini

 • 📍Przejazd na wybrzeże Adriatyku ­- Piran

 • Powrót do hotelu

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie

 • Przejazd w stronę Alp

 • 📍Zwiedzanie Wodospad Savica

 • 📍Zwiedzanie Bled

 • 📍Zwiedzanie Planicy

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski

Dzień 5
 • 🚍Powrót do Polski

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 18:00 W dniu wyjazdu -
Łódź, stacja BP, ul. Kątna 1 20:00 W dniu wyjazdu -
Częstochowa, stacja BP Kropka, Aleja Wojska Polskiego 263/271 21:30 W dniu wyjazdu -
Katowice 23:00 W dniu wyjazdu -

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Słowenia COVID-19

Aktualna sytuacja: Restauracje i ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach, należy je nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK

Obowiązek wykonania testu: BRAK

Obowiązek okazania certyfikatu COVID-PASS: BRAK 

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/slowenia

Aktualizacja na dzień 13.05.2022 r.

Cena zawiera
 • 3 dni w Słowenii (2 noclegi w hotelu 4*)

 • 🍴2 śniadania w hotelu

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • 📍Zwiedzanie Ljubljany

 • 📍Zwiedzanie Mariboru

 • 📍Zwiedzanie Piran

 • 📍Zwiedzanie Jaskini Postojna

 • 📍Zwiedzanie Bled

 • 📍Zwiedzanie Savica

 • 📍Zwiedzanie Planicy

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłaty dewizowej - 40 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za pokój - 20 €/os

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

Dostępne terminy
09.09.2022 - 13.09.2022
Wybrana oferta
Hotel Lublana60 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Pokój 3 os.
899 zł1 499 zł
Pokój 2 os.
999 zł1 599 zł
Dokwaterowanie 1 os.
999 zł1 599 zł
Zaliczka tylko 199 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status studenta

Podziel się i zbierz ekipę