Logo
Logo Logo

RomanianTRIP

Transylwania , Rumunia

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Wizyta w kraju Drakuli!

Zapierające dech w piersiach malownicze zamki, z tym głównym, gdzie od ponad 500 lat straszy i plądruje Wład Palownik, czyli inspiracja popularnego do dziś Hrabiego Drakuli. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do atrakcyjności i wyjątkowości tego kraju. Idealna miejscówka na wypad zarówno dla tych, którzy już widzieli wszystko, jak i tych którzy… chcą zobaczyć wszystko.

Ekipa ST

Sighişoara

Sighişoara to jedno z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych w Europie środkowo-wschodniej, położone na Wyżynie Siedmiogrodzkiej, nad rzeką Wielką Tyrnawą. Ma ok. 40 tys. mieszkańców i zwane jest Miastem - Muzeum i Perłą Transylwanii. Przyciąga malarzy, fotografików, archeologów, historyków, rzeźbiarzy i turystów z całego świata. Miasto dzieli się na górne i dolne. Obwarowania wokół całego wzgórza wzniesiono w XV w. w obliczu narastającego zagrożenia tureckiego. Również dolne miasto otoczone było murami. Górne miasto zachowało całą zabudowę wewnętrzną wraz z murami obronnymi i basztami, czym skutecznie może konkurować z francuskim Carcassonne. Dzięki niezwykłym walorom historycznym i krajobrazowym Sighişoara została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najbardziej charakterystycznym miejscem miasta jest Wieża Zegarowa, oraz Dom Draculi w którym w latach 1431-1435 mieszkał Vlad Dracul, ojciec Vlada Palownika, pierwowzór słynnej powieści Brama Stokera „Dracula”. Obecnie mieści się tu restauracja. Sighişoara należy do najbardziej magicznych miejsc tej części Europy.

Bran

Miejscowość w centralnej Rumunii w okręgu Braszów. Położona jest w południowo-wschodnim kącie Siedmiogrodu. We wsi znajduje się malowniczy zamek Bran. Pierwsza kamienna warownia powstała tu już w połowie XIV wieku. Zamek powstał w miejscu starego, zniszczonego przez turków drewnianego grodu obronnego. Głównym zadaniem nowej twierdzy miała była ochrona okolicznych przełęczy górskich i szlaków na trasie Siedmiogród-Wołoszczyzna, przed tureckimi wojskami. Swój obecny bajkowy wygląd zamek uzyskał w czasie gruntownej przebudowy, jaka przeprowadzona została w latach 1886-1888 według projektu francuskiego architekta Viollet-le-Duca. Zamek w Branie kojarzony jest ze słynnym hospodarem wołoskim Władem Palownikiem zwanym potocznie Drakulą. Postać ta stanowiła inspirację dla irlandzkiego pisarza Brama Stokera do napisania książki pt. Dracula. To właśnie w niej autor dokładnie opisał siedzibę Draculi, nawiązując do zamku w Branie. Na początku XXI w murach zamku urządzone zostało muzeum.

Braszów

Braszów to zabytkowe miasto w środkowej Rumunii, położone na skraju Kotliny Braszowskiej u podnóża Karpat. Jego historia sięga czasów wczesnego średniowiecza, kiedy to znajdowała się tu mała osada wołoska. W XIII wieku urosła ona do miana ważnego ośrodka handlowego w regionie. Pierwsze udokumentowane historyczne wzmianki o Braszowie pochodzą dopiero z 1251 roku. Wtedy to po raz pierwszy pojawia się jego obecna nazwa - Barasu. Obecnie Braszów to jedno z ważniejszych i bogatych w zabytki historycznych miast Rumunii. Każdego roku przyciąga ono rzesze turystów z całej Europy. Odwiedzając Braszów koniecznie trzeba się wybrać na okoliczne wzgórze 955 metrów n.p.m. skąd rozpościera się przepiękna panorama całego miasta. Do najważniejszych zabytków miasta należą: Biserica Neagră - monumentalny trzynawowy gotycki Czarny Kościół, Casa Sfatului – Ratusz, Mury miejskie , Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, Cerkiew świętego Mikołaja, Zachowane w nietkniętym stanie średniowieczne Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Sybin

Sybin to jedno z największych miast Rumunii. To ważny ośrodek administracyjny, przemysłowy a także kulturalny. Co roku to miasto przyciąga coraz więcej turystów, którzy zachwycają się jego zabudową. Założony został w końcu XII wieku przez kolonistów saskich i podobnie jak w całym Siedmiogrodzie Niemcy stanowili tu do II wojny światowej zdecydowaną większość mieszkańców. Co więcej jednak przez wieki w Sybinie (nazywanym wtedy Hermannstadt, a przez Węgrów Nagyszeban) żyli obok siebie Niemcy, Rumuni, Węgrzy, Żydzi, Rosjanie czy Turcy. Wszyscy oni przyczynili się do powstania miasta wielokulturowego, o licznych niezwykle cennych zabytkach, którymi turyści zachwycają się do dnia dzisiejszego.

Hunedoara

Symbolem Hunedoary oraz węgierskiego panowania w Siedmiogrodzie jest hunedoarski zamek, który powstał w XV wieku (jego kopia – zamek Vajdahunyad, znajduje się w Budapeszcie). Samo miasto jest znane jednak od XIV wieku. Szybszy rozwój osady datuje się od rewolucji przemysłowej, gdy w Hunedoarze założono pierwszą hutę żelaza.Pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym pierścieniem murów obronnych zamku znajduje się studnia. Wedle legendy studnię wykopali trzej tureccy więźniowie, którym Jan Hunyady obiecał darowanie wolności po ukończeniu prac. Więźniowie pracowali przez 15 lat, znajdując wodę na głębokości 28 metrów. W międzyczasie Jan zmarł, a jego żona Elżbieta nie dotrzymała słowa danego przez męża. Na boku studni więźniowie umieścili następujący napis: Macie wodę, ale nie macie serca.W rzeczywistości napis na studni, odczytany przez Mihaila Guboglu, brzmi: Tu kopał, Hassan, więzień giaurów w fortecy koło kościoła. Inskrypcję datuje się na XV w. Obecnie napis znajduje się na jednym z filarów w kaplicy zamkowej.

Dzień 1
 • Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

 • Nocny przejazd do Rumunii

Dzień 2
 • 📍Przyjazd do Sighisoary, zwiedzanie miasta

 • Zakwaterowanie w hotelu i nocleg

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Sybinu, czas wolny

 • Dla chętnych: przejazd trasą Transfogaraską

 • Wieczorna integracja!

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu

 • 📍Przyjazd do Braszowa, zwiedzanie miasta

 • 📍Zwiedzanie Bran ze słynnym zamkiem Drakuli

 • Powrót do hotelu

Dzień 5
 • Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu

 • 📍Zwiedzaniu zamku Hunedoara, spacer po mieście

 • Wyjazd w kierunku Polski

Dzień 6
 • Przyjazd do Polski w godzinach porannych

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Brak turnusów

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii.

 

Dlaczego warto wyrobić EKUZ?

- Zwolnienie z jakichkolwiek płatności za świadczenia medyczne w państwowych placówkach na terenie EOG i Szwajcarii

- Ułatwienie procedury weryfikacji ubezpieczenia (dużo szybsza pomoc w razie wypadku)

- W pełni bezpłatna pomoc nawet w bardzo poważnych wypadkach, których koszt przewyższa kwotę ochrony przez prywatnego ubezpieczyciela.

 

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Karta wydawana jest od ręki

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Cena zawiera
 • 4 dni w Rumuni (3 noclegi w hotelu 3*)

 • 🍴3 śniadania w hotelu

 • Przejazd komfortowym autokarem

 • 📍Zwiedzanie Sighisoary

 • 📍Zwiedzanie Sybinu

 • 📍Zwiedzanie Braszowa

 • 📍Zwiedzanie Branu

 • 📍Zwiedzanie Hunedoary

 • Doborowe towarzystwo i zapierające dech w piersiach widoki

 • Opieka Kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • Program animacyjny

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 45 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie zwiedzania - 35 € (opłata obligatoryjna, płatna przez panel klienta do 3 dni przed wyjazdem)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 10 PLN (doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę