Logo
Logo Logo

BałkanTRIP | Wakacje na Bałkanach

Neum, Bośnia i Hercegowina

📅 17.08.2024 - 27.08.2024

BałkanTRIP | Wakacje na Bałkanach

 • 👥 65 uczestników
 • 11 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏨 Hotel 3*
 • 🍴 HB - 2 posiłki
Ceny od 2 899 zł | Zaliczka tylko 299 zł
Sprawdź terminy
Wyprawa na południe!

Ten wyjazd to prawdziwy kocioł bałkański, podczas którego odwiedzamy aż sześć państw. Morskie wybrzeża, góry, miasta z bogatą historią – wszystko na jednym BałkanTRIPie! Jeśli od tej różnorodności zakręci Wam się w głowach, zapamiętajcie jedno. Wieczorna integracja w bałkańskich rytmach to najlepsza regeneracja przed intensywnym zwiedzaniem!

Ekipa ST

Sarajewo

Sarajewo to stolica Bośni i Hercegowiny, założona w XV w. przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie, w centralnym punkcie kraju. Przez miasto przepływa rzeka Miljacka. Mieszają się tutaj wpływy wielu kultur i religii. Najstarszą i najważniejszą w kontekście historycznym częścią stolicy jest oczywiście Stare Miasto. Sercem tego miejsca jest imponujący rynek. Na Starym Mieście znajduje się duża liczba budowli religijnych i unikatowych przykładów architektury bośniackiej. Turecki bazar - Bascarsija to miejsce, gdzie w wąskich uliczkach odbywają się tradycyjne warsztaty rzemieślnicze. Znajdują się tutaj sukiennice i różnego rodzaju restauracje, w których można spróbować prawdziwych bałkańskich przysmaków - np. cevapcici. Na głównym placu, który jest stałym miejscem spotkań mieszkańców Sarajewa, stoi ażurowa studnia - ostatni fragment wodociągu zbudowanego w XVI w. Inne miejsca warte uwagi to meczet Gazi Husrev-beja lub cerkiew pw. Archaniołów Gabriela i Michała oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda

Mostar

Mostar - miasto ze starówką objętą patronatem UNESCO, będące granicą Wschodu i Zachodu. Rozdzielone na dwie części rzeką Neretvą, ponad którą widnieje jeden z najsłynniejszych mostów Bośni - Stary Most, oddziela tereny zamieszkane przez katolików od obszarów zamieszkanych przez muzułmanów. Podczas ciepłych dni będziemy mogli zobaczyć śmiałków, którzy zrobią show skacząc z mostu z wysokości ok. 19 metrów. Mostar to też miejsce na zakupy - na kolorowych straganach będziemy mogli kupić orientalną ceramikę, lampy, świeczniki, szale, chusty. A po zakupach kolejna dawka bałkańskiej kuchni!

Dubrovnik

Gdzie kręcono Grę o Tron? No dokładnie, w Dubrovniku!

Dlaczego? Dubrovnik ma unikalną w skali światowej architekturę, ponieważ możesz tu zobaczyć zachowane w całości monumentalne mury obronne! Są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dlatego filmowcy wybrali to miejsce. Sprawdź, czy faktycznie robi aż takie wrażenie jak w serialu.

Zwiedzaj, wypij lokalne piwko nad brzegiem morza a wieczorem zacznij dobrą zabawę. Do dyspozycji są tu liczne kluby, bary, galerie i sceny koncertowe. Większość atrakcji znajduje się wewnątrz murów Starego Miasta, co jeszcze bardziej podkręca atmosferę.

Kotor

Kotor jest to starożytne miasto portowe otoczone imponującym murem obronnym zbudowanym przez Republikę Wenecką, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tam: Bramę Główną, Mury obronne, Wieżę Zegarową, Pałace kotorskie – m.in.: Pałac Namiestnika Weneckiego, Pałac Pima, Pałac Buća, Pałac Drago, Pałac Biskupi, Katedrę św. Trifuna, cerkwie kotorskie, Kolegiatę NMP. Kotor położony jest na obszarze jedynego fiordu występującego w Europie Południowej. Miasto najefektowniej prezentuje się z licznych punktów widokowych usytuowanych w wyższych partiach otaczających zatokę wzniesień.

Budva

Starówka w Budvie to prawdziwy labirynt wąskich uliczek i maleńkich, usłanych kawiarniami placyków. Zgub się w uliczkach miasta i spróbuj lokalnej kuchni: sałatki szopskiej lub pijeskavica – burgera z grillowanego mięsa. Zrelaksuj się na popularnej plaży Slovenska Plaža lub poszukaj perełek – ukrytych w zatokach i położonych trochę dalej. Wyjątkowość plaży w Budvie polega na tym, że znajdują się tuż za zabytkowymi murami. A wewnątrz nich... żyć, nie umierać – moc atrakcji dla ciała i ducha, szczególnie w nocy. Budva to najlepsze w Czarnogórze miejsce na studencką imprezę! Wiele klubów i dyskotek gwarantuje świetną zabawę. Sprawdź znaną na całych Bałkanach dyskotekę – Trocadero. Najbardziej widowiskowe dyskoteki odbywają się jednak na promenadzie, gdzie w gorących czarnogórskich rytmach bawią się turyści z całego świata!

Kruja

Kruja to małe miasteczko położona na północ od Tirany. Była to pierwsza, historyczna stolica kraju, miejsce urodzenia bohatera narodowego Skanderberga. Kruja stała się symbolem walki niepodległościowej dla Albańczyków, a zamek Skanderbega jest jednym z najczęściej przez nich odwiedzanych miejsc. Najważniejszym miejscem jest Muzeum Historyczne, które ukazuje przebieg walk jakie stoczyli Albańczycy z Turkami w XV w. Położone malowniczo na wzgórzu, skąd rozciąga się piękna panorama. Poniżej wzniesienia leży samo miasteczko, które jest bardzo tradycyjne, z atmosferą małego, starego miasta, w którym życie płynie bardzo wolno. Brak tu komunistycznej zabudowy, jak i nowoczesnych budowli, np. dużych hoteli. Niskie domki na wzgórzach, częściowo brukowane wąskie uliczki, stary bazar z drewnianymi sklepami, gdzie można kupić dużą liczbę pamiątek, zarówno typowo turystycznych, jak i wyrobów rękodzielniczych. Inne muzeum - Muzeum Etnograficzne, znajduje się w starym domu w stylu osmańskim. Ukazuje ono życie albańskiej rodziny na przełomie XIX/XX wieku. Pokazuje jak wyglądały pokoje, dawne stroje, biżuteria, czy narzędzie codziennego użytku.

Tirana

Stolica Albanii, której większość zabytków usytuowana jest wzdłuż głównego bulwaru. Można tam zobaczyć między innymi: Plac Skanderberga z wieżą zegarową z 1830 r. oraz meczetem Hadżi Ethem Beja powstałego na przełomie XVIII i XIX wieku, Narodowe Muzeum Historyczne, ulicę Myslym Shyri – dawniej teren zamknięty – z willami byłych funkcjonariuszy partyjnych, dom Envera Hodży oraz tzw. piramidę - dawne muzeum Envera Hodży.

Ohrid

Malownicze usytuowanie Ochrydy na zboczach gór Galiczicy nad pięknym Jeziorem Ochrydzkim, liczne wczesnochrześcijańskie zabytki i inne skarby architektoniczne zapewniły jej miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jezioro Ochrydzkie jest najgłębszym jeziorem na Bałkanach i najstarszym w całej Europie. Na brzegach jeziora zobaczysz wiele zabytków przeszłości, m.in. sięgająca okresu średniowiecza twierdza cara Samuela oraz zabytkowe centrum miasta w Ochrydzie, klasztor św. Nauma, liczne niewielkie cerkiewki (m.in. cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo) itp. Jezioro Ochrydzkie jest popularnym celem turystycznym na Bałkanach. Na koniec wycieczki przepłyniemy taksówką wodną po jeziorze.

Skopje

Nazwa miasta pochodzi od Greckiego słowa σκοπιά - skopia, które oznacza wojskowe, obserwacyjne posterunki wartownicze. Skopje było niegdyś stolicą Socjalistycznej Republiki Macedonii (dawna Jugosławia). Po jej rozpadzie w 1991 roku powstało niepodległe państwo - Republika Macedonii ze stolicą w Skopje. Leży ona blisko granicy z Serbią i Kosowem, w dolinie rzeki Vardar. Warty zobaczenia jest Plac Macedonia, który to jest głównym placem Skopje. Znajduje się tu pomnik Aleksandra Wielkiego, fontanny świecące na kolorowo, z tańczącą wodą i grającymi melodiami, a także Łuk Triumfalny. Plac ten otoczony jest blokami z fasadami stylizowanymi na stare kamienice. Tuż przy Placu Macedonia zobaczyć można jeden z najważniejszych zabytków miasta - Kamienny Most łączący nowszą część ze starą, czyli z tzw. Czarsziją - osmańską częścią miasta. Dzielnica ta znana jest ze średniowiecznych zabytków tureckich, z malowniczymi uliczkami oraz orientalnymi zapachami. Nad starą częścią miasta dominuje Twierdza Skopsko Kale, która ulokowana jest na wysokim skalistym wzniesieniu. Pierwsze fortyfikacje zostały wzniesione już w VI wieku. Była ona kilka razy przebudowywana, a w latach międzywojennych wykorzystywana jako magazyny wojskowe przez armię jugosłowiańską. Inne ciekawe miejsca to m.in. ruiny miasta antycznego Skup czy cerkiew św. Pantelejmona w Nerezi.

Belgrad

Belgrad, to miasto w centralnej części Serbii, u ujścia rzeki Sawy do Dunaju, położone na licznych wzgórzach. Jest jednym z najstarszych miast w Europie, a zarazem stolicą państwa. Wiele osób kojarzy Belgrad jako miasto brudne, nieprzystosowane dla turystów i niebezpieczne. Zdecydowanie są to tylko pogłoski. Już po pierwszych chwilach tutaj zauważymy, że jest to miasto, które zaskakuje pozytywnymi wrażeniami, a jego prawdziwe życie rozpoczyna się dopiero nocą. Co najważniejsze dla młodych ludzi Belgrad to jedno z tych miast, które nie zasypia. Ilość kawiarni, dyskotek, czy klubów, które przerobione z promów dryfują przy brzegach Sawy zaskoczą niejedną osobę. Otwarte całą dobę lub do wczesnych godzin porannych dają możliwość spędzenia czasu jak tylko się nam podoba. Przyjeżdżając tutaj trzeba koniecznie odwiedzić kafanę. To miejsce, które prawie zawsze wygląda odrobinę retro. Można tam zjeść i wypić, a wieczorami bardzo często można posłuchać tradycyjnej muzyki na żywo (do tego nieraz co trzecia kolejka jest na koszt baru ;) Belgrad to zdecydowanie jedno z najszybciej rozwijających się miast na obszarze Bałkanów, jak i całej Europy. Lista największych atrakcji Belgradu obejmuje starą, malowniczą uliczkę ze stylowymi restauracjami i kawiarniami - Skadarliję, miejsce przesiadywania belgradzkiej bohemy, Muzeum Narodowowe i przyległy doń Teatr Narodowy, zabytkowy Zemun nad Dunajem, Plac Nikoli Pasića nieopodal parlamentu, Terazije, plac i ulica w centrum miasta, twierdza Kalemegdan przy ujściu Sawy do Dunaju, zoo belgradzkie, deptak Knez Mihailova i okolice, Parlament Serbii, cerkiew św. Sawy, Stary Pałac w Belgradzie dynastii Obrenoviciów. Z dwustumetrowej Avala TV Tower na wzgórzu o tej samej nazwie, roztacza się panorama miasta. Atrakcją turystyczną miasta jest również mauzoleum Josipa Broz Tito o nazwie Kuća Cveća (Dom Kwiatów) w pobliżu wzgórz Topčider i Košutnjak.

Hotele BałkanTRIP

Hotele

W trakcie wyjazdu będzie zakwaterowani w hotelach w Neum (Bośnia i Hercegowina), okolicy Budvy (Czarnogóra), Durres lub Shengjin(Albania), nad jeziorem Ohrid (Macedonia) i w miejscowości Leskovac (Serbia).

Wszystkie hotele mają podobny standard (*** gwiazdki) oraz dostęp do WiFi. W komfortowych pokojach dostępna będzie klimatyzacja, łazienka z wanną lub prysznicem oraz TV-SAT.

Wyżywienie

Na wyżywienie składają się śniadania oraz obiadokolacje (HB). Śniadania w formie bufetu, w hotelowej restauracji. Na obiadokolacje (serwowane) podane będą różnego rodzaju specjały kuchni bałkańskiej. 

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

Dzień 2
 • Zwiedzanie Sarajewa / Czas wolny

 • Zwiedzanie Mostaru / Czas wolny

 • 🏢Przejazd do Neum i zakwaterowanie w hotelu

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie i przejazd do Dubrownika

 • Przejazd do Dubrownika / Zwiedzanie miasta / Czas wolny

 • 🏢Przejazd do Czarnogóry i zakwaterowanie w hotelu

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • Przejazd do Kotoru / Zwiedzanie miasta / Czas wolny

 • Przejazd do Budvy / Zwiedzanie miasta / Czas wolny

 • Powrót do hotelu

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 5
 • 🍴Śniadanie

 • Czas wolny / Plażowanie

 • 🏢Przejazd do Albanii i zakwaterowanie w hotelu

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 6
 • 🍴Śniadanie

 • Zwiedzanie Kruji i Tirany

 • 🍴Powrót to hotelu i obiadokolacja

Dzień 7
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • 🏢Przejazd do Macedonii nad Jezioro Ohrid i zakwaterowanie w hotelu

 • Zwiedzanie Ochrydy / Czas wolny

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 8
 • 🍴Śniadanie

 • Czas wolny / Plażowanie nad Jeziorem Ochrydzkim

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 9
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • Przejazd do stolicy Macedonii - Skopje / Zwiedzanie miasta / Czas wolny

 • Przejazd do Serbii, zakwaterowanie w hotelu

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 10
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • Przejazd do Belgradu / Zwiedzanie miasta / Czas wolny

 • Wyjazd w godzinach popołudniowych w kierunku Polski

Dzień 11
 • Przyjazd do Polski w godzinach południowych

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa, parking pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Placu Defilad 11:00 W dniu wyjazdu -
Łódź, stacja BP, ul. Kątna 1 13:00 W dniu wyjazdu -
Katowice, Dworzec PKS ul. Sądowa 5 16:00 W dniu wyjazdu -

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Cena zawiera
 • 🏢8 noclegów (1 w Bośni i Hercegowinie, 2 w Czarnogórze, 2 w Albanii, 2 w Macedonii, 1 w Serbii)

 • 🍴Wyżywienie HB (8 śniadań + 8 obiadokolacji)

 • Zwiedzanie Sarajewa

 • Zwiedzanie Mostaru

 • Zwiedzanie Dubrownika

 • Zwiedzanie Kotoru

 • Zwiedzanie Budvy

 • Zwiedzanie Kruji

 • Zwiedzanie Tirany

 • Zwiedzanie Ohrid

 • Zwiedzanie Skopje

 • Zwiedzanie Belgradu

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • 📛Ubezpieczenia KL + NNW Standard na czas wyjazdu

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania 100 € (obowiązkowe, płatne w panelu klienta do 3 dni przed wyjazdem)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 90 zł (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy)

Terminy i ceny
Dostępne terminy
17.08.2024 - 27.08.2024
Wybrana oferta
Hotele BałkanTRIP65 osób
Ostatnie miejsca
Pokój 3 os.
3 199 zł
Pokój 2 os.
3 299 zł
Dokwaterowanie 1 os.
3 299 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta
31.08.2024 - 10.09.2024
Hotele BałkanTRIP65 osób
Second Minute
Możliwość zakupu w obniżonej cenie
Pokój 3 os.
2 899 zł
Pokój 2 os.
2 999 zł
Dokwaterowanie 1 os.
2 899 zł
Zaliczka tylko 299 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta
07.09.2024 - 17.09.2024
Hotele BałkanTRIP65 osób
Wyjazd potwierdzony
Pokój 3 os.
3 099 zł
Pokój 2 os.
3 199 zł
Dokwaterowanie 1 os.
3 199 zł
Zaliczka tylko 299 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podziel się i zbierz ekipę