Logo
Logo Logo

Turcja TRIP

Turcja, Europa

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów

ISTAMBUŁ

Stambuł to jedno z dwóch miast położonych na styku dwóch kontynentów (drugim jest rosyjski Magnitogorsk). Miasto znajduje się po obu stronach cieśniny Bosfor, pomiędzy Morzem Marmara, a Morzem Czarnym. Dzięki bogatej historii miasto zachwyca cudownymi zabytkami oraz pięknie zdobionymi meczetami. Na każdym kroku można odczuć mieszankę kulturową spowodowaną położeniem miasta – islamska tradycja miesza się tu z europejską otwartością i nowoczesnością. Znajdziemy tu też ogrom wspaniałych zabytków takie jak Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, Pałac Dolmabahce i wiele innych. Zachwyca również dużą liczbą pałaców, pałacyków oraz luksusowych willi budowanych przez kolejnych władców. Najpopularniejszym jest Pałac Topkapi, który był rezydencją sułtanów przez około 380 lat. W pałacu przechowywane są również relikwie Mahometa: płaszcz i miecze proroka, a nawet ząb i włosy z jego brody. Stambuł dzięki swojej różnorodności jest miejscem idealnym prawie dla każdego – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

ANKARA

Część osób mylnie uważa, że stolicą Turcji jest Stambuł. Jednak bez wątpienia sercem Turcji jest położona w środku państwa nowoczesna stolica – Ankara. Miasto rozwija się z każdym rokiem, tworząc coraz większa metropolię. Jeszcze w latach 80. była niedużym miastem. Obecnie liczy już ponad 5 milionów mieszkańców, a ich liczba ciągle rośnie. Choć nie jest to jeszcze bardzo popularny kierunek, miasto jest bardzo ciekawe historycznie i posiada wiele perełek architektury, zabytków, muzeów i miejsc rozrywki, które warto zobaczyć. Jak na stolicę przystało wieczorami naprawde jest tu co robić. Dlatego żeby nieco lepiej poznać turecką stolicę, najlepiej wyjść na miasto i dać się porwać jego urokowi.

KAPADOCJA

Kapadocja to niezwykła kraina w środkowo-wschodniej Anatolii, gdzie cuda natury koegzystują z wybudowanymi przez człowieka skalnymi miastami i świątyniami. To bez wątpienia jedno z najbardziej niesamowitych miejsc w Turcji. Słynie ze swych wulkanicznych formacji skalnych, utworzonych z tufu. Skały wulkaniczne z biegiem czasu zostały poddane erozji za sprawą wody z rzek i jezior, która zniszczyła ich słabsze części, pozostawiając te mocniejsze. Formacje skalne Kapadocji przybierają rozmaite kształty, m.in. grzybów, stożków, głów ubranych w kapelusze... Turcy zwą te niezwykłe twory skalne peri bacaları, czyli „kominy wróżek”. Liczne formacje skalne przeróżnych kształtów można podziwiać m.in. w parku krajobrazowym Göreme. Aż 350 wykutych w skale kościołów można podziwiać w tej miejscowości, a na jej terenie utworzono park narodowy. Freski w wielu spośród podziemnych kościołów zachwycają wciąż bardzo żywymi kolorami – dzięki temu, że nie były one wystawione na działanie światła. Oprócz świątyń, w Kapadocji można podziwiać całe podziemne miasta.

 

ALANYA

Alanya jest prawdopodobnie jedną z najpopularniejszych miejscowości Riwiery Tureckiej. To tutaj każdego roku napływają tysiące turystów, szukający pięknych plaż, ciągłego słońca i odrobiny rozrywki. W tym miejscu czeka na nas duża oferta różnego typu hoteli, kluby muzyczne czy bary z lokalnymi specjałami. Ale warto też pamiętać, że Alanya to nie tylko zabawa i słońce! Prawda jest taka, że Alanya oferuje prawie 300 dni w roku ciągłego słońca! Pozostałe dni to pora deszczowa, która przypada na okres zimy oraz nieco niższe temperatury powietrza. Jest to też miejscowość, która poza niezwykłymi plażami i relaksem oferuje coś znaczne więcej – legendy, zabytki, widoki, góry, morze – czego więc więcej chcieć od życia, będąc w takim miejscu?

CANAKKALE

Çanakkale to znane miasto portowe, położone po azjatyckiej stronie cieśniny Dardanele. Większość turystów dociera do Çanakkale w drodze do Troi lub na półwysep Gallipoli. Największą atrakcją Çanakkale jest Muzeum Wojskowe, położone na cyplu, na którego krańcu stoi osmańska twierdza Çimenlik. Najbardziej rozpoznawalną atrakcją na miejscowym deptaku jest model konia trojańskiego. Niestety, w przeciwieństwie do podobnej konstrukcji stojącej w Troi, do konia z Çanakkale nie da się wejść do środka. Lokalna wersja konia jest znana głównie z roli odegranej w filmie Troja z 2004 roku, z Bradem Pittem jako Achillesem.

 

PAMUKKALE i HIERAPOLIS

Pamukkale to turecka miejscowość położona w dolinie Cürüksu. Słowo „pamuk” po turecku oznacza bawełnę, zaś „kale” – twierdzę, zamek. Stąd nazwę Pamukkale tłumaczy się jako Bawełniany Zamek lub Bawełniana Twierdza. Jest to miejsce niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju. Jego nazwa kojarzona jest nie tylko z uprawianą w tamtych okolicach bawełną. Przede wszystkim wiąże się ze znajdującym się tam białym wzgórzem - górą Cökelez, wyglądającą, jakby była pokryta strzępkami waty czy właśnie bawełny. Jest to prawdziwy cud natury, który powstał na skutek działania bogatej w związki wapnia wody, wypływającej z gorących źródeł. Teren ten został objęty ochroną i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na szczególną uwagę zasługuje słynny antyczny Basen Kleopatry, znajdujący się w starożytnym mieście Hierapolis, położonym tuż obok Pamukkale, powyżej wapiennych tarasów. Kąpiel w tym basenie jest jedną z największych atrakcji w tym miejscu. Otoczony jest on palmami i krzewami oleandrów, zaś w jego krystalicznie czystej wodzie zatopione są prawdziwe antyczne kolumny. Miasto Hierapolis słynie nie tylko ze wspomnianego Basenu Kleopatry. Jest to miejsce, które może zainteresować wszystkich, szczególnie zaś miłośników historii i czasów starożytnych, ze względu na antyczne budowle i obiekty, jakie się tam zachowały w dość dobrym stanie. Są to m.in..: Świątynia Apolla, Łaźnia Rzymska, Plutonium, Nimfeum, Teatr Rzymski, ulica Frontiniusa oraz okazała nekropolia.

PAMUKKALE

Pamukkale

Zobaczyć to miejsce to obowiązek każdego turysty odwiedzającego Turcję! Pamukkale nazywane bawełnianym zamkiem uważane jest za cud natury, znajduje się na liście UNESCO i jest jednym z najliczniej odwiedzanych miejsc w tym kraju. Wapienne skały Pamukkale powstały dzięki termalnej wodzie, która posiada właściwości lecznicze. Będziemy mogli wykąpać się w źródle termalnym, które często odwiedzała Kleopatra i pospacerować po śnieżnobiałych tarasach, a także zobaczyć ruiny starożytnego miasta Hierapolis.

 

Cena: 60€*

 

*cena może ulec zmianie

LOT BALONEM

Lot balonem

Musisz tam być! Lot balonem to kolejna rzecz, którą trzeba odhaczyć będąc w Turcji! To jedna z atrakcji turystycznych wpisana na listę UNESCO. Co nas czeka? Najpiękniejszy widok z lotu ptaka, niezapomniane wspomnienia, wiele dolin kapadockich z niesamowitymi formacjami skalnymi, a to wszystko w czasie lotu balonem o poranku. Lecimy? :)

 

Cena: 300 euro (cena może ulec zmianie)

JEEP SAFARI

JEEP SAFARI

Lubisz adrenalinę, ale wysokość nie jest dla Ciebie? Żaden problem! Jeśli nie chcesz, żeby ominął Cię widok startujących o poranku balonów to wychodzimy z propozycją JEEP SAFARI. Offroad, świetna zabawa i wschód słońca w najpiękniejszym miejscu w Turcji... Czego chcieć więcej? :)

TURKISH NIGHT

Turkish Night

Na tureckim Night Show zobaczymy tańce z różnych regionów Turcji, wraz z tradycyjnymi strojami i oczywiście tancerkami brzucha! Ten występ to świetny sposób, aby poznać tradycyjną turecką muzykę, taniec i poczuć się jak prawdziwy lokals!

 

Cena: 45 euro (cena może ulec zmianie)

JEEP + BOAT TOUR

Jeep + Boat Tour

Kombinacja chillu i aktywności jednego dnia - będzie się działo! Dzień zaczniemy od jazdy jeepami 4x4, pięknych punktów widokowych, klimatycznych wiosek, a także pikniku przy wodospadzie z możliwością kąpieli ;) Na tym dzień się nie kończy, przecież trzeba też skorzystać z turkusowej morskiej wody!

Wskakujemy na statek, którym wpłyniemy w piękne groty, poskaczemy do wody, będzie też czas na chill i łapanie promieni słonecznych.

A żeby wrażeń było mało, będą nam towarzyszyć animacje i PIANA PARTY! Let's have fun there!

cena: 45€ *

*cena może ulec zmianie

 

Rejs po Bosforze

Rejs

Rejs po cieśninie Bosfor to jedna z głównych atrakcji, jakie oferuje Stambuł. Wskocz na pokład łodzi, którą udasz się na rejs po długiej drodze wodnej oddzielającej Europę od Azji. Zobacz najważniejsze stambulskie atrakcje, w tym wspaniałe pałace, starożytne zamki oraz słynne wzgórza i parki. Przepływając pod znanymi mostami, przyjrzyj się imponującym nadmorskim rezydencjom, które wzniesiono na przestrzeni wieków. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz też delfiny!
 
cena 30€*
 
*cena może ulec zmianie

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

 • Nocleg tranzytowy

Dzień 2
 • 🏢Przejazd do Istambułu i zakwaterowanie w hotelu

 • Czas wolny i nocleg

Dzień 3
 • Śniadanie i zwiedzanie Istambułu

 • Fakultatywnie: rejs po Bosforze

 • Czas wolny

 • Nocleg

Dzień 4
 • 🍸Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • Przejazd przez Ankarę / wizyta w Mauzoleum Atatürka

 • Przejazd do Kapadocji / Zakwaterowanie w hotelu / Czas wolny

Dzień 5
 • 🎈Fakultatywnie : Lot balonem

 • 🍸Śniadanie

 • Zwiedzanie miasta / czas wolny

 • 🔎Fakultatywnie : Turkish Night

 • 🏢Nocleg

Dzień 6
 • 🍸Śniadanie i wykwaterowanie

 • Przejazd przez miasto Konya / wizyta w Muzeum Mevlany

 • 🚍Przejazd do Alanyi

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu z opcją All Inclusive

 • Czas wolny / Wyjście integracyjne

Dzień 7-9
 • 🏢Pobyt w Alanyi / Integracja / Czas wolny

Dzień 10
 • 🍸Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • Przejazd do Canakkale

 • Na trasie Pamukkale i Hierapolis

 • 🏢Zakwaterowanie

 • 🏢Czas wolny i nocleg

Dzień 11
 • 🍸Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • Przeprawa promem

 • 🚍Wyjazd w godzinach południowych w kierunku Polski

 • Nocleg tranzytowy

Dzień 12
 • 🚍Droga powrotna do Polski

 • 🚍Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych/nocnych

Brak turnusów

RENIA CHRZĄŚCIK

Koordynatorem tego wyjazdu jest Renia Chrząścik

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Brak turnusów

Cena zawiera
 • 🏢9 noclegów (2 w Istambule, 2 w Kapadocji, 4 w Alanyi, 1 w Canakkale)

 • 2 noclegi tranzytowe w pokojach wieloosobowych klasy turystycznej

 • Wyżywienie BB (Istambuł, Kapadocja, Canakkale)

 • 🍸All Inclusive (Alanya)

 • Miejscowego anglojęzycznego przewodnika na cały czas pobytu w Turcji

 • Zwiedzanie Istambułu

 • Przejazd przez Ankarę i wizytę w Mauzoleum Atatürka

 • Zwiedzanie Kapadocji

 • Przejazd przez miasto Konya i wizyta w Muzeum Mevlany

 • Pobyt w Alanyi

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW Standard - 60 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłaty dewizowej - 120 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (15 PLN doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (15 PLN doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za pokój - 20 €/os

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 🔎 Wycieczek fakultatywnych

 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę