Logo
Logo Logo

NorthTRIP I Norweskie Fiordy

Norwegia, Skandynawia

📅 01.09.2024 - 07.09.2024

NorthTRIP I Norweskie Fiordy

 • 👥 60 uczestników
 • 7 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏨 Hotel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 3 099 zł | Zaliczka tylko 299 zł
Ten wyjazd to Norwegia w pigułce!

Marzyliście o fiordach? My też! A żeby zachować równowagę podziwianie fiordów połączymy z zwiedzaniem Oslo, Bergen, Stavanger i Hamburga. Zobaczymy fiordy jak z bajki - słynny Nærøyfjord podczas rejsu z Flam do Gudvangen, Sognefjord oraz Lysefjord z słynnej półki skalnej Preikestolen. Podróż rozpoczniemy integracją na statku Stena Line, a po zwiedzeniu Norwegii integrację będziemy kontynuować na kolejnym statku. Skrótem: piękno, natura, klimatyczne miasta, luksusowe statki i impreza. Płyniemy tam! 

Ekipa ST

Oslo

Oslo

Oslo położone jest na brzegiem jednego z największych w Norwegii fiordów, a zarazem otoczone jest górami. Najpopularniejszą atrakcją miasta są tradycyjne, kolorowe domki usytuowane wzdłuż wybrzeża. Najlepszą porą na odwiedzenie Oslo jest okres od czerwca do września. Wtedy panują tu najwyższe temperatury, bardzo często ponad 20 stopni. Dzięki swojemu położeniu na północy, w lipcu długość panującego dnia dochodzi do 19-stu godzin, a w sierpniu przez około 15-ście godzin możesz cieszyć się słońcem. Do największych punktów miasta możemy zaliczyć nadbrzeżną dzielnicę Aker Brygge, w której znajduje się miejski ratusz. Jest to duży ceglany budynek, de facto bardzo ważny dla całego świata, to właśnie tu co roku wręczana jest Pokojowa Nagroda Nobla. Sala, w której wręczana jest statuetka, jest otwarta dla turystów. Niedaleko od ratusza znajduje się, średniowieczna budowla, zamek oraz twierdza Akershus Festning. Warto przespacerować się główną ulicą Oslo – Karl Johans Gate, gdzie znajduje się m.in. Pałac Królewski.

Fiord Nærøyfjorden

Fiord Nærøyfjorden

Nærøyfjord to norweski fiord o jakim marzyliśmy! Jego urodę doceniło UNESCO wpisując Nærøyfjord na swoją listę światowego dziedzictwa. Wiele osób nazywa go najpiękniejszym fiordem w Norwegii. Nærøyfjord jest odnogą najdłuższego norweskiego fiordu Sognefjord (to także drugi najdłuższy fiord na świecie) i znajduje się prawie na samym jego końcu. Nærøyfjord ma 18 kilometrów długości, a w najwęższym miejscu mierzy jedynie około 250 metrów. Fiord otaczają malownicze i strome góry o wysokości dochodzącej do 1700 metrów n.p.m. Dzikość, nieskażona cywilizacją przyroda, strzeliste góry, z których spływają wodospady i malownicze zwężenia tworzą niezwykłe piękno i niezapomniane widoki.

Bergen

Bergen

Bergen to urokliwe miasto położone na zachodnim wybrzeżu Norwegii, leży nad Zatoką Byfjorden, otoczone malowniczymi górami, w tym Górami Norweskimi. Bergen przede wszystkim kojarzy się z drewnianymi, kolorowymi zabudowaniami. Drugie częste skojarzenie to deszczowa pogoda. Bergen przez setki lat było najprężniej rozwijającym się i największym miastem w Norwegii. Aktualnie jest to drugie, po Oslo, największe miasto w kraju.Bryggen, wpisane na listę UNESCO, to zabytkowa dzielnica handlowa z drewnianymi budynkami z okresu Hanzy w centrum miasta. Bergen to ważny port, z którego rozciągają się piękne widoki na fiordy, takie jak Fiord Sognefjord.

Preikestolen

Preikestolen

Jeśli Waszym marzeniem jest zobaczyć fiordy, zdecydowanie musicie wybrać się na Preikestolen. Jeden z najsłynniejszych klifów zawieszony jest na wysokości 604 metrów, a widok z niego zapiera dech w piersiach. Z tej “ambony” (lokalni nazywają ten klif Hyvlatonnå co w tłumaczeniuu oznacza właśnie ambonę) będziecie mogli zobaczyć rozciągający się na 40 km fiord Lysefjord. Naukowcy twierdzą, że kiedyś ten ogromny “skalny stół” odłupie się i runie do fiordu tworząc falę, która zaleje okoliczne miasteczka. Ile w tym prawdy? Czas pokaże, my jednak radzimy pakować się i ruszać z nami w podróż do krainy Trolli, póki jeszcze można cieszyć się takimi widokami.

Stavanger

Stavanger

Urocza starówka z białymi drewnianymi domkami, z ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach to musi być Stavanger!

Miasto kiedyś było rybacką wioską, teraz wydobywa się tu ropę, dlatego drewniana architektura miesza się z kosmopolitycznym centrum. Jakie atrakcje dla studentów skrywa Stavanger? Co robić? Zrób masę pięknych zdjęć natury okalającej miejscowość i kolorowej architektury na tętniącej życiem ulicy Øvre Holmegate. Odkryj najstarszą katedrę w Norwegii – Stavanger Domkirke. Przekonaj się jak walczyli władcy mający w sobie zew wikingów. W tym celu zobacz pomnik Sverd i Fjell, czyli 3 stalowe miecze Wikingów wbite w skałę. 

 

Hamburg

Hamburg

Drugie co do wielkości miasto Niemiec położone nad rzeką Łabą pomiędzy Morzem Północnym i Bałtyckim. Hamburg zawsze był dumny ze swojej średniowiecznej historii Wolnego Miasta i faktu bycia kluczowym członkiem Ligi Hanzeatyckiej. Miasto było niemiecką bramą na świat, ważnym portem dla wielu Europejczyków poszukujących swojego szczęścia i nowego życia w Nowym Świecie. Hamburg to także niezwykle przyjazne miasto pełne zieleni i ciekawej architektury. Co krok widać także zarówno dbałość o architektoniczną spójność, jak i rozmach. Z czego słynie Hamburg? Z pewnością z ilości mostów, ma ich bowiem ponad 2500, czyli najwięcej na świecie. Poza architekturą Hamburg ma nam do zaproponowania wiele - od przyjemnych kawiarni rozrzuconych po różnych dzielnicach miasta przez kuchnie całego świata po imprezownie w Grosse Freiheit. 

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z miast według rozkładu

 • Przejazd do terminala promowego w Gdyni

 • Nocny rejs z Gdyni do Karlskrony

Dzień 2
 • 🍴Śniadanie na statku, wyokrętowanie w Karlskronie

 • 🚍Przejazd z Karlskrony do Oslo

 • 📍Zwiedzanie Oslo / Czas wolny

 • 🏢Nocleg w hotelu w okolicy Oslo

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie

 • 🚍Przejazd do Flam

 • 📍Rejs widokowy z Flam do Gudvangen fiordem Nærøyfjorden

 • 🚍Przejazd w okolice Bergen

 • 🏢Nocleg w hotelu w okolicy Bergen

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie

 • 📍Zwiedzanie Bergen / Czas wolny

 • Rejs widokowy z Bergen do Stavanger

 • 🏢Nocleg w hotelu w Stavanger

Dzień 5
 • 🍴Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie

 • 📍Wycieczka do Preikestolen

 • 🚍Wyjazd w kierunku Stavanger

 • 📍Spacer po mieście / Czas wolny

 • Przejazd na statek, nocny rejs do Danii

Dzień 6
 • 🍴Śniadanie na statku, wyokrętowanie w Hirtshals

 • 🚍Wyjazd w kierunku Hamburga

 • 📍Zwiedzanie Hamburga / Czas wolny

 • 🏢Nocleg w hotelu w Hamburgu

Dzień 7
 • 🍴Śniadanie w hotelu

 • 📍Czas wolny na ostatnie zakupy w Hamburgu

Hotele Fiordy

Hotele

Hotele w okolicy Oslo, Bergen, Stavanger i Hamburga posiadają pokoje 2- oraz 3-osobowe (osoby, które wybiorą opcję kajuty 4-osobowej w hotelu będą zakwaterowane w pokojach 2-osobowych). Hotele są w bliskiej odległości do centrum, skąd środkami komunikacji publicznej można wygodnie i szybko dotrzeć do wszystkich atrakcji miasta. Pokoje wyposażone są w łazienki, TV oraz ręczniki.

Wyżywienie

W cenie wyjazdu oferujemy śniadania w hotelu oraz na statkach. Wszystkie śniadania są w formie bufetu, na którym można znaleźć świeże pieczywo, dżemy, nabiał, szynki.  

Dodatkowo można wykupić obiadokolacje na statkach.  Obiadokolacje będą serwowane na statku z Bergen do Stavanger oraz z Stavanger do Hirtshals. Są w formie bufetu, czas jaki można spędzić na takiej obiadokolacji wynosi około 2h. 

Obiadokolacja to możliwość spróbowania kuchni lokalnej - do wyboru będzie około 20 różnych przystawek, kilkanaście dań głównych, a także desery, które będą miłym zakończeniem tak smacznej obiadokolacji. Oprócz szerokiego wyboru dań kuchni skandynawskiej oraz międzynarodowej w cenie obiadokolacji jest piwo oraz białe i czerwone wino, a także napoje bezalkoholowe - wszystko bez limitu ;)

Ceny:

- obiadokolacja na statku z Bergen do Stavanger - 160 zł

- obiadokolacja na statku z Stavanger do Hirtshals - 160 zł

Statek

Świeże, czyste, morskie powietrze i przepiękne krajobrazy archipelagu gwarantują niezapomniane doznania, zwłaszcza, gdy wszystko to można przeżyć na pokładzie luksusowych statków wycieczkowych armatorów Stena Line i Fjordline.

Do dyspozycji będą komfortowe kabiny 4-, 3- i 2-osobowe, w każdej z nich dostępna jest łazienka z prysznicem. 

Na pokładzie statku są sklepy, restauracje z bogatym menu, a każdego wieczora dostępne będą atrakcje w postaci pokazów tańca, muzyki na żywo czy karaoke. Późnym wieczorem zaprosimy Was na dyskotekę na środku morza!

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa, parking pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Placu Defilad 11:30 W dniu wyjazdu -
Łódź, stacja BP, ul. Kątna 1 13:30 W dniu wyjazdu -
Gdynia, Publiczny Terminal Promowy, ul. Polska 4 17:00 W dniu wyjazdu -

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

Cena zawiera
 • 2 noclegi w kajutach luksusowych statków wycieczkowych (Stena Line i Fjordline)

 • 🏢1 nocleg w hotelu w okolicy Oslo

 • 🏢1 nocleg w hotelu w okolicy Bergen

 • 🏢1 nocleg w hotelu w Stavanger

 • 🏢1 nocleg w hotelu w Hamburgu

 • 2 rejsy widokowe na trasach Flam-Gudvangen i Bergen-Stavanger

 • 🍴6 śniadań w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Oslo

 • 📍Zwiedzanie Bergen

 • 📍Zwiedzanie Stavanger

 • 📍Wejście na Preikestolen

 • 📍Zwiedzanie Hamburga

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opiekę kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • 📛Ubezpieczenie na czas wyjazdu

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • Doborowe towarzystwo!

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Obligatoryjnej opłaty dewizowej 100 € (obowiązkowe, płatne w panelu klienta do 3 dni przed wyjazdem)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN doliczane do umowy

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 10 PLN doliczane do umowy

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Obiadokolacji na statkach wycieczkowych

 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 70 PLN (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN (doliczane do umowy)

Dostępne terminy
01.09.2024 - 07.09.2024
Wybrana oferta
Hotele Fiordy60 osób
Ostatnie miejsca
Kabina 4 os.
3 099 zł
Kabina 3 os.
Lista rezerwowa
Kabina 2 os.
3 299 zł
Dokwaterowanie 1 os.
3 199 zł
Zaliczka tylko 299 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podobne oferty

Podziel się i zbierz ekipę