Logo
Logo Logo
Potwierdzone wyjazdy >
Sprawdz aktualnie obowiązujace obostrzenia >

Włochy | Val di Fiemme | Ski Safari - 5 miejscówek | 140 km tras

Val di Fiemme , Alpy włoskie

4.7
Program
5
Praca pilota
5
Integracja
4
Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Ciao a tutti

SKI_SAFARI to codzienna niepewność –wybieramy kurort w którym akurat panują najlepsze warunki. Do wyboru mamy aż pięć: Oberregen, Pampeago, Cavalese, Predazzo oraz Alpe Lusia. Ponad 140 km tras, ulokowanych na wysokości od 1000 do 2300 m n.p.m., a najdłuższy zjazd Olimpia to aż 7,2 km! 2 snowparki z profesjonalnym halfpipe oraz wiele tras biegowych, ponadto bogate życie après-ski i dużo atrakcji poza stokami.

Ekipa ST

Trasy i Wyciągi Val di Fiemme

Narciarze i snowboardziści mogą rozkoszować się jazdą na 57 trasach. Val di Fiemme oferuje 140 km nartostrad i każdy będzie tutaj zadowolony, niezależnie od prezentowanego poziomu umiejętności. Trasy łatwe mają łącznie długość 58 km., trudne 71 km., a bardzo trudne 11. Doświadczeni narciarze z pewnością skuszą się na zjazd 2.5 km trasą Zanggenberg, której średnie nachylenie wynosi 58 stopni. Inne miejsca wymagające sporych umiejętności to Palla di Santa i Variante Muro (Ski Latemar) oraz Fiamme Oro (Ski Area Alpe Lusia). Najdłuższym stokiem jest Olimpia, która ciągnie się przez 7200 metrów.

Całowita liczba tras - 57 (140 km)
Trasy łatwe - 58 km
Trasy trudne - 71 km
Trasy bardzo trudne - 11 km

Val di Fiemme

SNOW PARK MAPA STOKÓW

W skład kompleksu narciarskiego wchodzi 5 ośrodków: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle i największe Ski Center Latemar. Region gwarantuje piękne widoki na okoliczne góry, lecz największe wrażenie robi majestatyczny łańcuch górski Pale di San Martino. Na jego trasach spotkać można jelenie, sarny czy lisy. Miejsce to zostało uznane przez Unesco za „Światowe dziedzictwo przyrodnicze”.

Dolina Płomieni czyli Val di Fiemme znane jest jako przedsionek Dolomitów. Dwie główne miejscowości w tym regionie to położone na wysokości 1018 m.n.p.m Predazzo oraz znajdująca się nieco niżej siedziba władz regionu – Cavalese. W Predazzo co roku rozgrywane są zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Val di Fiemme dwukrotnie gościło Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym.

Snowpark Val di Fiemme

"Obereggen Snowpark" od ponad 20 lat jest jednym z największych i najlepszych parków we Włoszech, oferuje zabawę i przyjemność dla wszystkich. Snowpark jest planowany i nadzorowany przez F-Tech, jednego z najlepszych budowniczych parków alpejskich. Wysoką jakość i standard bezpieczeństwa gwarantuje profesjonalne wsparcie i staranność.

Passo Lavazé - Oclini

Niewielka stacja Oclini wchodzi w skład zespołu terenów narciarskich Val di Fiemme/San Floriano. Dolina Val di Fiemme, położona w północnowschodniej części regionu Trentino, malowniczo otoczona łańcuchami górskimi Latemar, Lagorai i Pale di San Martino, oferuje ponad 100 km nartostrad na wysokościach od 860 m n.p.m. do 2 450 m n.p.m., z czego 98 proc. posiada sztuczne naśnieżanie. 

Passo Rolle

Położony w pięknej i szerokiej dolinie, ok. 25 km od słynnego Predazzo, San Martino di Castrozza/Passo Role to kolejny region narciarski wchodzący w skład sporych rozmiarów terenów narciarskich Val di Fiemme/San Floriano.

Region ma do zaoferowania około 60 km tras narciarskich, rozlokowanych na wysokościach 1400-2357 m n.p.m. Trasy ośrodka przeznaczone są głównie dla średniozaawansowanych oraz zaawansowanych narciarzy, choć nie znaczy to, że początkujący narciarze nie mają tutaj czego szukać.  San Martino di Castrozza/Passo Role dysponuje bowiem prawie 30 km tras niebieskich przeznaczonych specjalnie dla nich. Szczególnie powinni się wybrać na łagodne stoki Pra delle Nasse.

Ski Center Latemar

Ski Center Latemar to stacja położona w Południowym Tyrolu, u podnóża masywu Latemar, w środkowej części Dolomitów. Bazą wypadową na tereny narciarskie ośrodka jest miejscowość San Floriano (Obereggen).

Ten nowoczesny ośrodek, rozciągający się na wysokości od 1 500 m n.p.m. do 2 500 m n.p.m., oferuje odwiedzającym go turystom wprost wymarzone warunki do zimowego wypoczynku.

Atrakcją dla snowboardzistów jest snowpark z imponującym widokiem na masyw Latemaru. Wieczorami istnieje możliwość jazdy na oświetlonej trasie zjazdowej w Obereggen o długości 1,5 kilometra. Ski Center Latemar dzięki niezwykle nowoczesnemu systemowi sztucznego naśnieżania przez cały zimowy sezon oferuje optymalne warunki śniegowe.

 

Alpe di Bellamonte-Lusia

Region Bellamonte-Alpe di Lusia to przede wszystkim wspaniały naturalny widok rozciągający się pomiędzy Pale di San Martino a łańcuchem Lagorai.

Wyciągi krzesełkowe Bellamonte są usytuowane nad Parkiem Natury Paneveggio, wśród świerków - drzew słynących ze swych właściwości  rezonansowych. Przepiękny widok na Pale di San Martino najlepiej podziwiać z wysokości 2000m n. p. m. z tarasu schroniska Rifugio Luisa, do którego bez problemu dotrzecie dwoma wyciągami krzesełkowymi. 

Brak turnusów

Ubezpieczenie SKI PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.

Koszty Leczenia (KL): 40 000€
Choroby przewlekłe (CP): Tak
Koszty Ratownictwa (KR): 6 000€
Uszczerbek na zdrowiu (NNW): 10 000€
Utrata Bagażu Podróżnego (BP): 200€
OC prywatne: 10 000€
OC sportowe: 10 000€
Sporty amatorskie (AS):Tak
Sprzęt Sportowy (SS):700€

Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 599 95 22

Brak turnusów

Dzień 1-2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

 • Przyjazd do Cavalese

 • 🏢Zakwaterowanie

 • 👥Walkaround i wieczorna integracja

Dzień 3-8
 • Wspólne rozgrzewki

 • Jazda po stokach (Alpe Cermis-Cavalese, Passo Lavazé-Oclini, Ski Center Latemar, Alpe di Bellamonte-Lusia i Passo Rolle)

 • 📢Wspólne aktywności i integracja

Dzień 9-10
 • 🏢Wykwaterowanie

 • 🚍Wyjazd do Polski

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii.

 

Dlaczego warto wyrobić EKUZ?

- Zwolnienie z jakichkolwiek płatności za świadczenia medyczne w państwowych placówkach na terenie EOG i Szwajcarii

- Ułatwienie procedury weryfikacji ubezpieczenia (dużo szybsza pomoc w razie wypadku)

- W pełni bezpłatna pomoc nawet w bardzo poważnych wypadkach, których koszt przewyższa kwotę ochrony przez prywatnego ubezpieczyciela.

 

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Karta wydawana jest od ręki

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Rezerwacja

Możesz dokonać rezerwacji indywidualnie (tylko za siebie - dokwaterowanie), bądź za kilka osób - rezerwując cały pokój / apartament, a nawet kilka pokoi / apartamentów.
Osoby, które dokonują rezerwacji całych pokoi / apartamentów są przez nas premiowane niższą ceną za osobę.

Aby dokonać rezerwacji:
1. Kliknij rezerwuj i wybierz termin i opcję zakwaterowania
2. Dokonaj kalkulacji - dostosuj pokoje i ilość uczestników, dla których robisz rezerwację. Wybierz miejsce odjazdu, dobierz dodatki itp.
3. Przejdź do podsumowania, zaloguj się, podaj imiona i nazwiska uczestników.
Nazwij swoją grupę - pomoże nam to w organizacji i identyfikacji Was jako grupa.
4. Wybierz formę płatności i wpłać minimum zaliczkę przy rezerwacji.

FAQ Włochy | Ski Safari

1. Czy na miejscu znajdują się szkółki narciarskie i snowboardowe? 

Na stokach Val di Fieme Latemar działa polska szkółka narciarska. Naukę jazdy na nartach w Val di Fiemme Latemar prowadzą polscy instruktorzy z uprawnieniami SITN – PZN oraz międzynarodowymi uprawnieniami IVSI. Oferują szkolenia dla dorosłych, oraz narciarskie przedszkola dla najmłodszych uczestników. Dodatkowo znajdują się tam zagraniczne szkółki Alta val di Fiemme, Alpe Cermis, Pampeago. 

 

2. Czy można rozszerzyć skipass, na jakie trasy i ile to kosztuje? 

Informacja zostanie podana w październiku. 

 

3. Jakie ceny obowiązują w sklepach i pubach w Val di Fiemme?

Orientacyjne ceny w miejscowych marketach:

 • Ananasy w puszce, marka własna - 340 g 1,55€ Carrefour
 • Banany (na wagę) - 1 kg 2,28€ Carrefour
 • Carpaccio z ośmiornicy, marka własna, opakowanie - 80 g 2,99€ Lidl
 • Coca Cola (2 l) 1,49€ Carrefour
 • Coca Cola - 1,00 L 1,09€ Carrefour
 • Coca Cola - 1,50 L 1,55€ Carrefour
 • Cukinia (na wagę) - 1 kg 1,49€ Lidl
 • Duża bagietka 0,89€ Coop
 • Duże pudełko pomidorów (500 g) 1,29€ Lidl
 • Jajka, rozmiar XL - 6 sztuk 1,89€ Carrefour
 • Kinder Bueno - zestaw 3 sztuk 1,99€ Carrefour
 • Likier Limoncino, marka własna - 700 ml 3,79€ Lidl
 • Masło Lurpak - 250 g 3,39€ Carrefour
 • Migdały, marka własna, opakowanie - 100 g 1,98€ Carrefour
 • Mini Babybel 5 x 20 g 1,99€ Carrefour
 • Mix sałat, marka własna, opakowanie - 100 g 0,79€ Lidl
 • Monster energy drink - 500 ml 1,59€ Carrefour
 • Mozzarella w plastrach, marka własna, opakowanie - 70 g 1,00€ Carrefour
 • Mozzarella, marka własna - 125 g 1,09€ Carrefour
 • Nutella - 450 g 3,65€ Carrefour
 • Oliwa z oliwek extra vergine, marka własna - 750 ml 3,69€ Lidl
 • Oliwki nadziewane “antipasto” (100 gr) 1,29€ Coop
 • Oliwki “antipasto” (100 gr) 0,99€ Coop
 • Orzechy nerkowca, marka własna, opakowanie - 200 g 3,49€ Lidl
 • Papryka czerwona / żółta (na wagę) - 1kg 1,79€ Lidl
 • Pepsi - 1,00L 1,09€ Carrefour
 • Pepsi - 2,00L 1,69€ Carrefour
 • Philadelphia - 200 9 1,99€ Carrefour
 • Piwo Heineken, puszka - 500 ml 1,70€ Carrefour
 • Piwo Paulaner - 500 ml 1,49€ Carrefour
 • Piwo Peroni - 660 ml 1,09€ Carrefour
 • Pomidorki koktajlowe, opakowanie - 500 g 1,78€ Carrefour
 • Pringles - 165 g 2,29€ Carrefour
 • Red Bull, puszka - 250 ml 1,39€ Carrefour
 • Ser Camember (250 g) 1,99€ Lidl
 • Ser Cheddar, marka własna, plastry - 200 g 2,25€ Carrefour
 • Ser Gorgonzola (300 g) 1,89€ Lidl
 • Truskawki, opakowanie - 250 g 1,98€ Carrefour
 • Winogrona zielona (na wagę) - 1 kg 1,99€ Lidl
 • Woda gazowana - 1,50L 0,43€ Carrefour
 • Woda niegazowana, marka własna - 1,50L 0,30€ Carrefour
 • Świeże zielone pesto (100 gr) 1,59€ Coop

 

4. Jak daleko od zakwaterowania znajduje się stok i czy mamy zapewniony dojazd? 

Obiekt zlokalizowany jest w pobliżu wyciągów Alpe Ceremis (15 km) Przystanek darmowego skibusa na stoki, znajduje się naprzeciw ośrodka.

 

5. Czy w pobliżu są jakieś kluby?

Największa miejscowość tego regionu to Cavalese, które zapewnia imprezowe wieczory. Można się tu udać na dyskotekę Mardok (180 km) albo sympatycznie spędzić wieczór w pubie Polansky, który prowadzony jest przez naszą rodaczkę. 

 

6. Czy cena zawiera skipass i na jakie trasy?

W cenie zawarty jest Skipass Val di Fiemme (Obejmuje 140 km tras w ośrodkach: Alpe Cermis-Cavalese, Passo Lavazé-Oclini, Ski Center Latemar, Alpe di Bellamonte-Lusia i Passo Rolle). 

 

7. Czy oferta zawiera wyżywienie?

Oferta nie zawiera wyżywienia ale zakwaterowani będziecie w apartamentach z nowoczesną kuchnią z lodówką, kuchenką oraz wszystkimi niezbędnymi urządzeniami do gotowania.

 

8. Czy w hotelu jest wi-fi?

W Residence Negritella – Cavalese  jest darmowe wi-fi.  

CEZARY WSZOŁEK

Koordynatorem tego wyjazdu jest Cezary Wszołek.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nim na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Cena zawiera
 • 🏨7 noclegów w apartamentach

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Skipass Val di Fiemme (Obejmuje 140 km tras w ośrodkach: Alpe Cermis-Cavalese, Passo Lavazé-Oclini, Ski Center Latemar, Alpe di Bellamonte-Lusia i Passo Rolle)

 • 👥Opieka kadry ST

 • 📢Program Animacyjny

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 70 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłat klimatycznych - 12 € (50 PLN - doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za apartament - 200€ (apartament - płatne na miejscu)

 • Opłaty za sprzątanie końcowe w wysokości 50 euro za apartament

Podobne oferty

Podziel się i zbierz ekipę