Logo
Logo Logo

Szwajcarskie Sechseläuten | Majówka

Lucerna, Szwajcaria

📅 29.04.2020 - 03.05.2020

Szwajcarskie Sechseläuten | Majówka

 • 👥 60 uczestników
 • 5 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏢 Hostel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 899 zł
Witamy wiosnę po szwajcarsku!

Sechseläuten to odpowiednik polskiego topienia Marzanny. W Szwajcarii natomiast ten dzień obchodzi się poprzez spalenie kukły bałwana. Z naszymi pilotami zobaczysz najpiękniejsze zakątki tego kraju. Zapierający dech w piersiach widok z Góry Pilatus będzie prawdopodobnie widokiem, który zapamiętasz na całe życie...

Ekipa ST

Zamek Laufen

Zamek Laufen, najstarsze historyczne wzmianki o znajdującym się w miejscu obecnego zamku warownym grodzie pochodzą z połowy IX wieku. Wtedy to stanowił siedzibę możnego rodu Laufen. Na przestrzeni wieków twierdza wielokrotnie zmieniała swoich właścicieli. W 1544 roku zamek stał się własnością kantonu Zurych. Wtedy też poddany został gruntownej przebudowie. W latach 1798-1803 warownia ponownie znajdowała się w rękach prywatnych. Obecnie w pełni odrestaurowany zamek udostępniony jest dla zwiedzających. W jego murach urządzone zostało centrum konferencyjne oraz restauracją. Warownia stanowi także idealne punkt widokowy z którego rozpościera się przepiękna panorama Wodospadu Rheinfall (największy pod względem przepływu wodospad Europy)

Konstancja

Nazwa miasta w języku niemieckim brzmi Konstanz, po polsku Konstancja. Prawdopodobnie pochodzi od imienia rzymskiego cesarza Konstanjusza Chlorusa lub jego wnuka Konstancjusza II, który odwiedził te tereny w 354 roku. To niezwykłe, malowniczo położone i ciekawe historycznie miasto powiatowe, należące do landu Badenia–Wirtembergia. Miasto liczące 80 tyś mieszkańców otulone rzeką Ren i Jeziorem Bodeńskim (Bodensee). Jeziorem, które jest trzecim pod względem wielkości w Europie, po węgierskim Balatonie i szwajcarskim Jeziorze Genewskim. Jezioro Bodeńskie jest jeziorem polodowcowym, do którego spływają rzeki z Alp Szwajcarskich, przede wszystkim rzeka Ren. Największa i najbardziej obfita rzeka Niemiec. Ren przepływa przez Jezioro Bodeńskie i w Konstancji z niego wypływa, kierując się na zachód, dalej tworzy naturalną granicę francusko-niemiecką i meandrując dalej ostatecznie uchodzi do Morza Północnego. Długość rzeki to 1233 km, gdzie 865 km przepływa przez terytorium Niemiec.

Zurych

Zurych, największa aglomeracja i centrum finansowe kraju. To tu znajdują się siedziby wielu banków, korporacji i giełda. Choć to liczące 390 tys. mieszkańców miasto pod względem architektury nie różni się wiele od tych największych w Szwajcarii, jest tu inny klimat oraz tempo życia. Można odnieść wrażenie, że Zurych trzyma na dystans – na ulicach większość samochodów to najdroższe marki, a natomiast mijający ciebie mężczyźni i kobiety często są w szytych na miarę garniturach i garsonkach. Zurych to ponoć najlepiej zorganizowane miasto na świecie. Po krótkiej wizycie w tym miejscu nikt nie będzie mieć co do tego wątpliwości.

Miasto jest bardzo zadbane i eleganckie, a zdecydowana większość budowli wygląda jak dopiero co odrestaurowana. Na charakterystyczny widok składają się wieże trzech świątyń - katedry ufundowanej przez cesarza Karola Wielkiego, kościoła Fraumünster, który słynie ze wspaniałych witraży Marca Chagalla, oraz kościół św. Piotra, na którego wieży znajduje się największy w Europie zegar.


Pilatus

2137 m n.p.m. Tak wysoko znajduje się najwyższy szczyt alpejskiego masywu Pilatus - Pilatus Kulm.

Najbardziej stroma kolejka zębata na świecie kursuje z Alpnachstad torami o maksymalnym nachyleniu 48 procent przez lasy, łąki i skalne ściany. Od północnej strony kolejka gondolowa i kabinowa łączy Kriens ze szczytem Pilatus Kulm.

Dzięki nowej kolejce gondolowej Dragon Ride, goście prawie „wlatują” na Pilatus. Wystarczy tylko 3,5 min. by wjechać na Pilatus (2073 m n.p.m.) od środkowej stacji Fräkmüntegg (1416 m n.p.m.). Dzięki przestronnym siedzeniom, wyglądającemu jak kokpit wnętrzu i ogromnym oknom kolejka oferuje wyjątkowe widoki na Lucernę i jezioro.

Widoki z przeszklonych gondoli są wspaniałe. Najpierw na niżej stojące domy, później las i inną roślinność, mijające co chwila wagoniki zjeżdżające z góry, a następnie częściowo zasłoniętą białymi chmurami dolinę. To jednak dopiero pierwszy etap powietrznej podróży na linach, trwającej niemal pół godziny. Na stacji końcowej trzeba przesiąść się do drugiej kolejki, z dużymi wagonami, zabierającymi po 60 pasażerów. I wwożącej ich ostro w górę nad przepaściami i dolinami do górnej stacji.

Lucerna

W Lucernie przeszłość harmonijnie splata się z nowoczesnością. Wystarczy wyjść przed budynek dworca kolejowego (zmodernizowany, ale fasada pozostała secesyjna), by natknąć się na supernowoczesne Centrum Kultury i Kongresów, spod którego rozłożystych skrzydeł wymyka się jezioro.

Na pchlim targu przy Unter Burgerstrasse kupiłem za jednego franka album "Luzern" - służy mi teraz za niespotykanie taniego przewodnika. A malowidła kryjące się w zadaszonym, dwustumetrowym Moście Kaplicznym (Kapellbrücke), symbolu Lucerny, opowiadające historię miasta, są w książce wyrazistsze niż w oryginale. Latem 1993 r., w 660. rocznicę oddania mostu do użytku, na przycumowanej do jednego z filarów łódce wybuchł pożar. Mimo energicznej akcji ratowniczej spłonęło jedno przęsło i część dachu, lecz staranna rekonstrukcja zlikwidowała ślady zniszczeń. Część malowideł - dotyczą wydarzeń z okresu Reformacji - trzeba było zastąpić kopiami.

Wyrastająca z wody tuż obok mostu starsza od niego wieża Wasserturm jest z kamienia i trzyma się dzielnie, służąc obecnie miejskiemu archiwum i Towarzystwu Weteranów Artylerii. W dalekiej przeszłości było tu więzienie i izba tortur.


Luzern Youth Hostel

Położenie

Ten nowoczesny hostel jest położony w Lucernie, w odległości 2 km od dworca kolejowego i centrum miasta.

Pokoje

Pokoje 4 oraz 6-osobowe, z łóżkami piętrowymi oraz ze wspólną łazienką. W hostelu jest przytulny salon z telewizorem. Pokoje są wyposażone w pościel, ręczniki dodatkowo płatne (można zabrać swoje).

Infrastruktura

W holu znajdują się automaty z przekąskami i napojami. Wewnątrz budynku do dyspozycji Gości jest stół bilardowy i automat do gry, a na zewnątrz znajduje się stół do ping ponga.

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 14:00 W dniu wyjazdu -
Łódź 16:00 W dniu wyjazdu -
Częstochowa 17:30 W dniu wyjazdu -
Katowice 19:00 W dniu wyjazdu -

Ubezpieczenie KL + NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

Dzień 2
 • 📍Przejazd do Konstancji i zwiedzanie miasta (m.in. mury miejskie, rynek Starego Miasta)

 • 📍Przejazd na Zamek Laufen, widok na największy w Europie wodospad: Rheinfall

 • 🏢Przyjazd do hostelu w Lucernie

Dzień 3
 • 🚍Śniadanie i przejazd do dolnej stacji kolejki na Pilatus w miejscowości Kriens

 • 📍Wjazd na Górę Pilatus - szczyt, z którego rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Jezioro Czterech Kantonów / Czas wolny

 • 📍Przejazd do centrum Lucerny - zwiedzanie miasta (m.in. Most Kapliczny - najstarszy most drewniany w Europie, który jest symbolem Lucerny, Stare Miasto)

 • 🏢Nocleg w hostelu

Dzień 4
 • 🏢Śniadanie i wykwaterowanie z hostelu

 • 📍Przejazd do Zurychu i zwiedzanie miasta

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski

Dzień 5
 • Powrót do Polski, ok. 6 rano w Katowicach.

Cena zawiera
 • 🏢3 dni w Szwajcarii (2 noclegi w hostelu w Lucernie)

 • 🍴2 śniadania w hostelu

 • 📍Zwiedzanie Konstancji

 • 📍Zwiedzanie Góry Pilatus

 • 📍Zwiedzanie Lucerny

 • 📍Zwiedzanie Zurichu

 • 📍Zwiedzanie Zameku Laufen

 • 📍Zwiedzanie Wodospadu Rheinfall

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka Kadry

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 30 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Kosztu uczestnictwa w programie zwiedzania - 90 Franków Szwajcarskich (opłata obligatoryjna, płatna na miejscu

 • Kaucji zwrotnej za pokój - 20 €/os

Dostępne terminy
29.04.2020 - 03.05.2020
Luzern Youth Hostel 60 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Pokój 6 os.
899 zł1 299 zł
Pokój 4 os.
949 zł1 349 zł
Dokwaterowanie 1 os.
899 zł1 299 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podobne oferty

Podziel się i zbierz ekipę