Logo
Logo Logo

Majówka | Kreta | Grecja

Kreta, Grecja

📅 30.04.2022 - 07.05.2022

Majówka | Kreta | Grecja

 • 👥 30 uczestników
 • 8 dni
 • Samolot
 • 🏨 Hotel
 • 🍴 HB - 2 posiłki
Ceny od 2 449 zł
Rajskie plaże, pyszne jedzenie, stare miasta portowe i życzliwi ludzie - to zdecydowanie Kreta w pigułce!

Do tego ta największa grecka wyspa oferuje zapierające dech w piersiach arcydzieła natury - głębokie wąwozy, malownicze klify i góry, których zbocza obsadzone są gajami oliwnymi. Z nami zobaczysz także co Kreta oferuje nocą - na gwarnych ulicach Chanii i Rethymno nietrudno o dobrą imprezę - w rytmie Greka Zorby lub trochę nowszych hitów ;)

Ekipa ST

Zakwaterowanie na Krecie

Hotel

Hotel na Krecie znajduje się w bliskiej odległości do centrum Rethymno. Zaledwie 80 metrów od hotelu znajduje się piękna plaża. W pobliżu możemy znaleźć także sklepy, bary oraz restauracje. Hotel oferuje w części wspólnej basen. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, telewizory, łazienki z wanną lub prysznicem, a także balkon. Niektóre pokoje wyposażone są w aneksy kuchenne (lodówka, kuchenka, naczynia, czajnik).

Wyżywienie

Na wyżywienie składają się śniadania oraz obiadokolacje. Śniadania w formie bufetu, w hotelowej restauracji. Na obiadokolacje (serwowane) podane będą różnego rodzaju specjały kuchni greckiej i kontynentalnej.

Dzień 1
 • Wylot z Polski

 • 🏢Przylot na Kretę i transfer do hotelu

Dzień 2-7
 • 📍Pobyt na Krecie.

 • 
Integracja i imprezy.

 • 🍸
Hawaii Party.

 • 🛶
RedCup Party


.

 • Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (Balos Beach, Elafonisi, Heraklion + Knossos)

Dzień 8
 • Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko.

 • 
Wylot do Polski.

Laguna Balos - Gramvousa

Laguna Balos to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na Krecie. Woda jest tutaj krystalicznie czysta, przezroczysta przy brzegu, a dalej kolory mieszają się tworząc przepiękny turkusowo-szafirowy kolaż. Laguna często porównywana jest do Karaibów i znajduje się na liście najpiękniejszych plaż na świecie, czego powodem jest piasek o niecodziennej biało-różowej barwie. Gramvousa jest wyspą znajdującą się w pobliżu laguny. Legenda głosi, że była ona kryjówką piratów. Na szczycie wzgórza, na wysokość 140 metrów znajdują się ruiny XVI wiecznej twierdzy wybudowanej przez zamieszkujących wyspę Wenecjan. Dodatkową atrakcją jest leżący przy plaży zardzewiały wrak statku, który utknął na mieliźnie na początku XX wieku i tak już pozostał dodając wyspie charakteru.

 

Cena: 50 euro

 

Plaża Elafonisi

Jedna z najbardziej idyllicznych plaż całej Grecji, która przywodzi na myśl Karaiby. Różowy piasek, krystalicznie czysta woda po kolana. Elafonisi to maleńka wyspa na południowo-zachodnim krańcu Krety, połączona z lądem malowniczą laguną. Tę samą nazwę nosi leżąca przy niej urokliwa plaża zaliczana do najpiękniejszych nie tylko na Krecie, ale i w całej Europie. Jej charakterystycznym elementem jest różowy piasek. Elafonisi śmiało może konkurować z Laguną Balos o miano najpiękniejszej. Której należy się palma pierwszeństwa? Najlepiej ocenić to samodzielnie, odwiedzając obie te plaże.

Cena: 60 euro

Heraklion i Knossos

Heraklion - największe miasto i stolica administracyjna Krety, które słynie z cennych zabytków. Nazwa Heraklion wzięła się od starożytnego imienia, jakie nosił Idaean Herakles - mieszkaniec Grecji, który zapoczątkował tradycję koronowania głów olimpijskich zwycięzców przy użyciu wieńców z gałązek oliwnych. Urokliwe centrum Heraklionu to labirynt wąskich, ale bardzo klimatycznych uliczek, w których warto usiąść w jednej z tawern i restauracji. Ciekawym doświadczeniem będzie spacer w porcie, gdzie można podziwiać przepiękne jachty. Koniecznie w Heraklionie trzeba zobaczyć Plac Eletherias w centrum, wraz z przyległym do niego Muzeum Archeologicznym.

W trakcie zwiedzania odwiedzimy to Muzeum, a zobaczyć w nim można m.in. dysk z Faistos, przepiękne malowidła ścienne, posągi bóstw oraz kolekcję biżuterii. Godny uwagi jest handlowy trakt ulica Daidalou. Dla lubiących zwiedzać pozostaje Bazylika sw. Marka, stary wenecki port z arsenalami czy kosciól sw. Tytusa. Najładniejszym weneckim budynkiem w Heraklionie jest Loggia Wenecka. W porcie zaś stoi dobrze zachowana średniowieczna forteca wenecka - Rocca al Mare. Zaledwie 4 km od miasta znajdują się ruiny słynnego pałacu w Knossos - rozległe ruiny pałacu pochodzącego z okresu 2000–1400 p.n.e. (kultury minojskiej), zwanego pałacem Minosa lub labiryntem kreteńskim.

Knossos to nie tylko kompozycja nietkniętych renowacją murów, schodów i akweduktów połączonych ze znakomicie odrestaurowanymi kolumnami i barwnymi freskami ale także miejsce gdzie odgrywała się historia Minosa, jego córki Ariadny, królewicza Tezeusza i słynnego Minotaura.

 

Cena: 70 euro

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Kraków 06:20 W dniu wyjazdu -

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Grecja COVID-19

Podróżni przybywający do Grecji muszą posiadać:
-  negatywne świadectwo PCR z laboratorium badawczego w celu przeprowadzenia testu na COVID-19 przeprowadzonego nie później niż 72 godziny przed przyjazdem  LUB
 - negatywny wyniku testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do kraju, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu. Dokument, o którym mowa musi zawierać imiona i nazwiska osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę wykonania badania , napisane metodą łacińską (PCR) lub testem antygenowym* i wynikiem ujemnym (Negative), umożliwiającym interpretację dokumentu. dokumentu potwierdzającego przyjęcie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciw COVID-19 i upłynięcie 14 dni od daty podania ostatniej dawki. Dokument musi zawierać nazwisko osoby zapisane alfabetem łacińskim, zgodnie z dokumentem tożsamości, z którym podróżuje, datą urodzenia, datami podania odpowiednich dawek szczepionki, nazwą handlową i numerem serii szczepionki przeciwko COVID-19 , nazwą wytwórcy/posiadacza pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, kraj, z którego zostało ono wydane oraz nazwa właściwego organu wydającego;
LUB
dokument potwierdzający przyjęcie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciw COVID-19 i upłynięcie 14 dni od daty podania ostatniej dawki. Dokument musi zawierać nazwisko osoby zapisane alfabetem łacińskim, zgodnie z dokumentem tożsamości, z którym podróżuje, datą urodzenia, datami podania odpowiednich dawek szczepionki, nazwą handlową i numerem serii szczepionki przeciwko COVID-19 , nazwą wytwórcy/posiadacza pozwolenia na dopuszczenie do obrotu, kraj, z którego zostało ono wydane oraz nazwa właściwego organu wydającego

LUB
dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-19. Dokument musi zawierać imiona i nazwiska osoby zgodne z dokumentem tożsamości, z którym podróżuje, dane placówki medycznej wykonującej badanie (nazwa, adres lub inne dane kontaktowe), datę przeprowadzenia testu PCR lub szybkiego testu antygenowego dla COVID-19, napisane metodą łacińską (PCR lub RAT) oraz wynik pozytywny (Positive), umożliwiający interpretację dokumentu.

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

Cena zawiera
 • 🏢7 noclegów w hotelu na Krecie.

 • 🍴Wyżywienie HB (7 śniadań + 7 obiadokolacji).

 • Przelot samolotem na trasie Polska - Grecja - Polska.

 • Transfer lotnisko-hotel-lotnisko.

 • Opieka Kadry ST.

 • 🛶Program animacyjny.

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę).

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu 60 PLN (doliczane do umowy).

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego 15 PLN (doliczane do umowy).

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego 15 PLN (doliczane do umowy).

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie zwiedzania z biletami wstępu 40 € (opłata obligatoryjna, pobierana przed wyjazdem).

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Wycieczek fakultatywnych.

 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

Dostępne terminy
30.04.2022 - 07.05.2022
Wybrana oferta
Zakwaterowanie na Krecie30 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Pokój 4 os.
2 449 zł2 649 zł
Pokój 3 os.
2 499 zł2 699 zł
Pokój 2 os.
2 599 zł2 799 zł
Dokwaterowanie 1 os.
2 499 zł2 699 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podziel się i zbierz ekipę