Logo
Logo Logo

Wrześniówka | Chorwacki Raj: Makarska + Jeziora Plitwickie

Makarska, Chorwacja

📅 04.09.2020 - 12.09.2020

Wrześniówka | Chorwacki Raj: Makarska + Jeziora Plitwickie

 • 👥 60 uczestników
 • 9 dni
 • 🚍 Autokar
 • Apartamenty
 • Wyżywienie własne
Ceny od 1 069 zł
W tej wodzie widać dno z każdej odległości

Krystalicznie czysta woda to znak rozpoznawczy Jezior Plitwickich. Bez probelmu można dostrzec w niej ryby. Dokoła oszałamiający widok skał i wodospadów. W takich chwilach człowiek myśli: "tak wygląda chyba raj". Choć wielu z Was tylko czeka na aktywne plażowanie z naszą ekipą w Makarskiej, to będąc w jednym z najpiękniejszych parków na świecie (UNESCO), to nie żal ani jednego spędzonego w takich okolicznościach... Obejrzyjcie film dla zaostrzenia apetytu na Chorwacki Raj!

Ekipa ST

Makarska

Makarska, zwana chorwackim Saint Tropez, to jedno z najpiękniejszych i najciekawszych miejsc na turystycznej mapie Europy. Idealna baza wypadowa do zwiedzania Bałkanów. Oferuje przepiękne widoki: góry opadające wprost do ciepłego, krystalicznie czystego morza, malownicze plaże i egzotyczne palmy. Szukających ciekawych rozrywek na pewno nie zawiodą klimatyczne, zawsze pełne gości bary i dyskoteki. Dla odważnych - plaża nudystów! Jadąc w okolice Makarskiej zatrzymamy się, żeby zobaczyć Park Narodowy Jezior Plitwickich, jedyne w swoim rodzaju miejsce, krainę krasowych jezior z niesamowicie czystą wodą o hipnotyzującym lazurowym kolorze.

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Największy i najbardziej efektowny Park Narodowy kontynentalnej Chorwacji to jednocześnie jedno z najpiękniejszych miejsc Europy. 16 jezior połączonych ponad 90 wodospadami tworzy niesamowity plener pełen zieleni, buzującej przyrody, turkusu krystalicznej wody i błękitu nieba. Jeziora i wodospady otoczone są gęstymi lasami bukowymi, jodłowymi i sosnowymi. Turkusowa woda i zielona roślinność tworzą iście rajski krajobraz. Jeziora podziwiać można dzięki drewnianym kładkom, rozpiętym tuż nad powierzchnią wody. W Parku Narodowym Jezior Plitwickich znajduje się także najwyższy wodospad Chorwacji - Wielki Wodospad, który ma około 78 metrów wysokości.

Dubrovnik

Perła Adriatyku - największy konkurent Wenecji w basenie morza Adriatyckiego. Wspaniale zachowane miasto z klasycznym pierścieniem murów obronnych, efektownie położone u stóp wzgórza Srd. Najpiękniejsza ulica Chorwacji - Stradun, romantyczne zaułki z maleńkimi restauracjami serwującymi owoce morza, piękny port - bez przerwy goszczą turystów z całego świata, mogących się tu poczuć jak w bajce. Spacerując po mieście poznamy jego historię, przewodnik w języku polskim, oraz zobaczymy takie zabytki jak: plac i brama Pile, gotycki klasztor Franciszkanów, kolumnę Orlanda, Katedrę, Pałac Sponza, Pałac Rektorów, port miejski. Po czasie wolnym w Dubrowniku, który warto spożytkować na wejście na mury (dodatkowo płatne) powrót do Makarskiej.

Cena: 40€

Perły Bośni i Harcegowiny - Pocitej, Mostar i Wodospady Kravica

Całodniowa wycieczka podczas której zobaczymy największe, kulturowe i przyrodnicze perły Hercegowiny. Na szlaku naszej podróży zwiedzimy m.in. Mostar - miasto ze starówką objętą patronatem UNESCO, będące granicą Wschodu i Zachodu. Rozdzielone na dwie części rzeką Neretvą, ponad którą widnieje charakterystyczny most, oddziela tereny zamieszkane przez katolików od obszarów zamieszkanych przez muzułmanów. Zwiedzimy również Počitelj - wznoszący się malowniczo na zboczu góry, którego charakterystycznym rysem są ruiny XV-wiecznej tureckiej twierdzy. Miejscowość może poszczycić się jednym z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych z okresu dominacji tureckiej na terytorium Bośni i Hercegowiny. Znajdziemy tu takie perełki jak choćby XVI-wieczny meczet Hadži-Alija, karawansaraj, sahat kulę, hamman, medresę. W czasie wyjazdu zatrzymamy się również na dziewiczych wodospadach Kravica w Bośni i Hercegowinie, gdzie będzie można orzeźwić się kąpielą pod samym wodospadem! Bilet wstępu w cenie fakultetu!

Cena: 40€

Rejs na Brac & Hvar

Całodzienna podróż po zatoce pomiędzy wyspami Hvar i Brač, a Riwierą Makarską, wzbogacona rybnym obiadem, winem i śpiewem. Zapierający dech w piersiach widok wybrzeża i górującego nad taflą wody masywu Biokovo, kameralne zatoczki, cisza i błogi spokój wyspiarskich miejscowości (przybijemy do wyspy Hvar, gdzie będziecie mieli czas wolny), bujna śródziemnomorska roślinność i wszechobecny zapach morza i lawendy sprawią, że na długo zapamiętacie tę wyprawę. Rejs daje także możliwość wypoczynku na długiej 600 m plaży Zlatni Rat, jednej z najpopularniejszych dalmatyńskich plaż, znajdującej się na wyspie Brač.

Cena: 40€

Apartamenty Makarska

Położenie

Jednym z niewątpliwych atutów naszych apartamentów to ich lokalizacja! Lokale prowadzone przez chorwackie rodziny, położone są w centrum Makarskiej, w klimatycznej dzielnicy Bidol. W niedalekiej odległości znajduje się główna promenada przy której zlokalizowane są restauracje i bary.
Apartamenty nie posiadają nazw własnych, są nazwane od nazwisk właścicieli.
Nie wszystkie apartamentowce są na tej samej ulicy, jednak odległości nie są duże, a wszystkie zlokalizowane są w jednej dzielnicy Makarskiej.

Lokale

Apartamenty są funkcjonalnie urządzone. Większość z nich posiada własną łazienkę (nie zawsze w pokoju). Wszystkie posiadają dostęp do aneksu kuchennego (bezpośrednio w pokoju, w apartamencie w pokoju dziennym bądź wspólna kuchnia na korytarzach).

Posiadamy apartamenty 8 - 5 osobowe oraz pokoje 2 i 3 osobowe (zarówno pokój 2 jak i 3 osobowy jest częścią większego apartamentu! Aby mieć samodzielny pokój należy wybrać studio).

Przykładowy rozkład lokali:

 • Apartament 8 os. - składa sie z 3 pokoi 2 osobowych (łóżka podwójne) + 2 miejsca w salonie
 • Apartament 6 os. - składa się z 2 pokoi 3 osobowych (składa się z łóżka podwójnego oraz pojedynczego)
 • Apartamenty 5 os. - składa się z 2 pokoi 2 osobowych (łóżko podwójne) + sofa w salonie
 • Oddzielne pokoje z jednym głównym wejściem, mogą być ze wspólną kuchnią
  • Pokój 2 os. - składa się z łóżka podwójnego
  • Pokój 3 os. - składa się z łóżka podwójnego oraz pojedynczego
 • Studio, daje pewność zakwaterowania w apartamencie z indywidualnym aneksem kuchennym oraz łazienką
  • Studio 2 os. - składa się z łóżka podwójnego
  • Studio 3 os. - składa się z łóżka podwójnego oraz pojedynczego

* Aneksy kuchenne mogą występować w częściach wspólnych willi (kilka pokoi może mieć dostęp do jednego aneksu)

Infrastruktura

Nie są to obiekty 5- gwiazdkowe jednak znajdziecie w nich wszystko co niezbędne. Do Waszej dyspozycji:
- Wyposażona kuchnia
- Ręczniki i pościel
- Darmowe Wi-FI
- Balkon lub taras w większości obiektów
- Klimatyzacja (dostępna tylko w niektórych obiektach za dodatkową opłatą!)

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 13:00 W dniu wyjazdu -
Łódź 15:00 W dniu wyjazdu -
Częstochowa 16:30 W dniu wyjazdu -
Katowice 19:00 W dniu wyjazdu -

Ubezpieczenie KL+NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Dzień 1 - 2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

 • Przyjazd do Chorwacji

 • 📍Pobyt w Parku Narodowym Jezior Plitwickich

 • 🏨Przejazd do Makarskiej i zakwaterowanie w apartamentach

Dzień 3 - 7
 • 📍Pobyt w Makarskiej/ Aktywny czas na plaży / Animacje i gry terenowe

 • 📍Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych

 • 👥Wspólne aktywności i integracja

Dzień 8 - 9
 • 🏨Wykwaterowanie i wyjazd do Polski

 • 🚍Przyjazd do Katowic ok. 7 rano

Cena zawiera
 • 🏨7 dni w Chorwacji (6 noclegów w wybranej opcji zakwaterowania)

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • 📍Zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich

 • Opieka kadry ST

 • 📢Program animacyjny ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłat klimatycznych - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za pokój - 20 €/os

Dostępne terminy
04.09.2020 - 12.09.2020
Wybrana oferta
Apartamenty Makarska60 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Apart. 5 os.
Lista rezerwowa
Apart. 8 os.
Lista rezerwowa
Apart. 6 os.
1 069 zł1 269 zł
Pokój 3 os.
1 099 zł1 299 zł
Pokój 2 os.
1 129 zł1 329 zł
Studio 3 os.
1 149 zł1 349 zł
Studio 2 os.
Lista rezerwowa
Dokwaterowanie 1 os.
1 099 zł1 299 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podziel się i zbierz ekipę