Logo
Logo Logo

USA | STany kamperem | Feel Free

USA, Ameryka Północna

📅 10.05.2021 - 27.05.2021

USA | STany kamperem | Feel Free

 • 👥 6 uczestników
 • 18 dni
 • Samolot
 • Kamper
 • Wyżywienie własne
Ceny od 9 999 zł
8 STanów -17 dni

8 STanów, 17 dni i podróż kamperem. Kto nie oglądał kiedykolwiek filmów o wakacjach amerykańskich rodzin przemierzających USA? Kto nie chciał z Was kiedyś czegoś takiego spróbować? Ten wyjazd to wycieczka w prawdziwie amerykańskim stylu! Niewielka grupa do 6 osób i podróż domem na kółkach. Dzięki temu jesteśmy elastyczni i sami wybieramy miejsca na nocleg! Park Narodowy Yellowstone, Grand Canyon czy nocleg nad Oceanem. Feel Free!

Check this out

Ekipa ST

Chicago

Chicago

Chicago to stolica stanu Illinois, a zaraz miast największej Polonii na świecie. To bardzo nowoczesne miasto, a jedną z największych atrakcji jest Park Milenijny z charakterystyczną rzeźbą fasolki. Kto jest odważny i nie ma lęku wysokości może zdecydować się na wjazd na 103 piętro wieżowca z przeszkloną platformą. W czasie dnia odpoczniemy w Lincoln Parku oraz nad jeziorem Michigan. Jeśli Chicago to nie możemy zapominać o Michealu Jordanie i najsłynniejszemu klubowi NBA lat 90’ - Chicago Bulls.

Góra Rushmore

Góra Rushmore

Góra Rushmore czyli najsłynniejsza góra w Stanach Zjednoczonych, znajduje się w stanie Dakota Południowa. Przedstawia 4 były prezydentów USA: George Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore Roosevelta, Abraham Lincolna. Każde popiersie ma wysokość ponad 18 metrów, a wysokość góry to ponad 1700 metrów. Jeśli pójdzie wszystko zgodnie z zakładanym planem, będziemy mieli możliwość obejrzenia góry zarówno za dnia, jak i nocy.

Park Narodowy Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone to najstarszy Park Narodowy na świecie! Znajduje się na terenie 3 stanów: Wyoming, Montana i Idaho. Słynie głównie ze swoich geotermalnych zjawisk - słynne tęczowe gorące źródła, gejzery i fumerole. Ale to nie jedyne atrakcje Parku. Znajduje się tu wiele widokowych tras trekkingowych, na których zobaczymy wielkie wodospady (na terenie parku jest ich blisko 300!) czy Kanion rzeki Yellowstone. W Parku będzie też okazja zobaczyć stada dziko żyjących bizonów, małe jednak szanse na zobaczenie niedźwiedzi… szczególnie tego jednego Yogi. Ale kto wie.

Las Vegas

Las Vegas

Las Vegas to miasto znajdujące się w Stanach Zjednoczonych. Swoją popularność zawdzięcza licznym kasynom oraz kolorowym, migającym neonom, które tak licznie występują w mieście. Często określane jest „Światowa stolica rozrywki” oraz „Miasto Grzechu”. Las Vegas, zarówno do rozrywki, jak i grzechu, stwarza wiele sprzyjających okoliczności. Miasto poprzez swój eklektyzm architektoniczny odwołuje się budowli z wielu zakątków świata.

 

Los Angeles

Los Angeles

Los Angeles to miasto, o którym w przekonaniu Polaka trudno powiedzieć, że jest duże. Samo liczy ponad 4 mln mieszkańców, a cała miejska aglomeracja, to aż 15 mln ludzi. Na polskie warunki jest to miasto ogromne, choć nie należy jeszcze do światowych gigantów. Położenie Los Angeles jest niezwykle atrakcyjne, co zapewnia dostęp do Oceanu Spokojnego oraz górzyste ukształtowanie terenu. Sam styl miasta doskonale pokazuje klasyczny film "Bullit", a zwłaszcza scena pościgu po karkołomnych muldach ulicznych, wąskich uliczkach na wzgórzach, wśród tropikalnej zieleni i typowej miejskiej zabudowy. Los Angeles to także wielkie centrum filmowe i kulturalne, ogromny ośrodek przemysłowy i jeden z największych portów morskich na świecie. Mają tutaj też swoje siedziby największe korporacje USA związane z przemysłem naftowym , kosmicznym i energetycznym. Dla wielu przyjeżdżających do Los Angeles miasto to kojarzy się przede wszystkim z filmem i produkcją artystyczną. Centrum, w którym gromadzą się wszystkie studia filmowe jest Burbank, choć powszechnie uznawanym symbolem jest raczej Hollywood. W Burbank znajdują się największe amerykańskie wytwórnie, takie jak Universal, Warner Bros czy NBC. Poza produkcją nie dzieje się tu nic szczególnego, dlatego to właśnie Hollywood przyciąga turystów, jako miejsce symboliczne, choć trudno tu zobaczyć dziś gwiazdę. Ranga miejsca spada zdecydowanie, a pozostałością świetności jest tylko aleja gwiazd ze słynnymi odciskami rąk i stóp. Na miano miejsca ze snów zasługuje również Disneyland, czyli kraina postaci bajkowych, jeden z najczęściej odwiedzanych parków rozrywki na świecie. Los Angeles to miasto młodych marzycieli, pragnących aktorskiej sławy i kariery.

 

Bryce Canyon National Park & Antelope Canyon & Horseshoe Bend & Zion National Park

Bryce Canyon National Park & Antelope Canyon & Horseshoe Bend & Zion National Park

Bryce Canyon National Park - mówi się, że jest to dzieło sztuki stworzone przez matkę naturę na przestrzeni tysięcy lat. Ujrzymy tam bajeczną scenerię, którą tworzą niesamowite kolory promieni słonecznych oraz niepowtarzalne formacje skalne. Słynny Kanion Antylopy przez wielu uznawany za najpiękniejsze miejsce w całych Stanach Zjednoczonych. Miejsce to słynie z prześlicznych, wręcz niemożliwych do wyobrażenia kształtów wyrzeźbionych przez naturę w ścianach kanionu. Następnie udamy się do Horseshoe Bend. W tym niesamowitym miejscu rzeka Kolorado "zawija się" tworząc niepowtarzalny kształt podkowy. Trudno wyobrazić sobie, że jest to kolejne dzieło wyrzeźbione przez matkę naturę. Zion National Park w Utah - jest to jeden z najbardziej spektakularnych szlaków turystycznych w całej Ameryce. Niezwykłe piękno i niepowtarzalny charakter tego miejsca oddaje wąski kanion, otoczony wysokimi na 455 metrów monolitami skalnymi, wiszące ogrody, wodospady, olbrzymie głazy skalne oraz piaszczyste plaże. Dodatkowe emocje wzbudza sposób pokonywania tego szlaku, w którym znaczną część dystansu pokonuje się idąc po wodzie.

 

Santa Barbara

Santa Barbara

Kurortu Santa Barbara, miejsce gdzie swoje rezydencje mają największe gwiazdy z Hollywood. Spędzimy tam klimatyczny wieczór spacerując po plaży i wpatrując się na kołyszące jachty na oceanie.

 

Wielki Kanion

Wielki Kanion

Wielki Kanion znajduje się w większości na terytorium stanu Arizona i jest jednym z najwspanialszych miejsc stworzonych przez naturę. Kanion był rzeźbiony przez rzekę Kolorado przez okres od 3 do 6 mln lat, a jego wiek szacuje się na około 1/3 wieku Ziemi. Wielki Kanion, to marzenie wielu turystów, ale każdy, kto planuje tam wyjazd powinien mieć na uwadze, że kanion jest zarówno zachwycający jak i też wymagający. Turyści na wojaże tam powinni wybierać wiosnę lub jesień, gdy warunki atmosferyczne są mniej ekstremalne; w lecie, wewnątrz kanionu temperatura może dochodzić do 40 stopni Celsjusza – co, może być zagrożeniem dla osób tam przebywających. W zimie z kolei, niektóre rejony kanionu bywają niebezpieczne, a Północna krawędź jest dostępna tylko za pomocą nart. Kanion ma od 6 do 28 km szerokości, oraz 445 km długości, i co ciekawe nie jest równy na całej długości. Krawędź północna jest aktualnie wyższa o około 60 metrów.

 

Dolina Śmierci

Dolina Śmierci

Dolina śmierci w Kalifornii posiada nie tylko przerażającą nazwę ale jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc na kuli ziemskiej. Tutaj znajduje się największa depresja w Ameryce Północnej (86 metrów poniżej poziomu morza), jest to również najbardziej suche i najgorętsze miejsce w Ameryce Północnej (jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi).

Najwyższa zanotowana temperatura wynosiła +57,7 Celsjusza (lipiec 1913) ustanawiając światowy rekord temperatury powietrza nie pobity do dnia dzisiejszego. Z kolei w nocy temperatura potrafi spaść tutaj nawet kilka stopni poniżej zera.

Zakwaterowanie USA

Kamper

Kamper w zależności od liczebności grupy pomieści od 5 do 7 osób. W kamperze znajduje się łazienka z prysznicem i wc. Kuchnia z lodówką, mikrofalówka i czajnikiem. Za dostęp do wody w łazience i kuchni odpowiedzialne są kilkudziesięcio litrowe baniaki na wodę, które trzeba na bieżąco uzupełniać. W pojeździe mamy dostęp do prądu. Zazwyczaj w kamperze znajduje się jedna sypialnia oraz rozkładane łóżka w wspólnej części samochodu. W niektórych modelach łóżko może stanowić alkowa. Na wyjazd warto zabrać swój własny śpiwór oraz poduszkę.

Hotele

W przypadku miast, w których mamy zaplanowane noclegi w hotelach (Chicago, Las Vegas, Los Angeles), nocujemy w hotelach standardu min. 3* w pokojach 2-3 osobowych lub w dużych apartamentach o podobnym standardzie z wydzielonymi sypialniami.

Wyżywienie

Wyżywienie we własnym zakresie. W kamperze mamy do dyspozycji lodówkę, kuchenkę gazową i kuchenkę mikrofalową. Zakupy na bieżąco podczas podróży będziemy robić w większych miejscowościach i większych marketach spożywczych. Czasami jeśli będzie możliwość będziemy zatrzymywać się po drodze w słynnych amerykańskich knajpach, próbując oryginalnych burgerów czy sprawdzić krwistość wielkich steków.

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa - lotnisko Chopina 14:00 W dniu wyjazdu -

Red Cup

Marzyliście kiedyś o amerykańskiej domówce? My Wam to umożliwimy! Koszule w kratę, trampki, baseballówki, full capy i czerwony kolor będą tego wieczora rządzić na parkiecie. Wyposażeni w czerwone kubki i piwo będziecie mogli zagrać w ulubione gry na american party - flip cup i beer pong.

Barman, lej to piwo!

Dzień 1
 • Wylot z Warszawy do Chicago (bezpośrednio lub z przesiadką w jednym z miast europejskich)

 • Przylot do USA, odprawa-celno paszportowa

 • Transfer do hotelu w Chicago i pierwszy nocleg w hotelu

Dzień 2
 • Pobyt w Chicago. Spacer po najciekawszych częściach miasta. W tym charakterystyczna fasolka, okolice Jeziora Michigan, Lincoln Park, a dla chętnych wjazd na 103 piętro wieżowca Willis Tower z piękna panoramą miasta (dla chętnych i odważnych - cena 25$).

 • 🚘Nocleg w hotelu

Dzień 3
 • 🚘Wykwaterowanie z hotelu w Chicago I pierwsze zapoznanie z kamperem

 • Ruszamy w wyprawę “Feel Free STany kamperem”

 • Jedziemy na Zachód w kierunku Parku Narodowego Yellowstone

 • 🚘Pierwszy nocleg w kamperze i pierwsza integracja

Dzień 4-14
 • Nie chcemy planować dokładnie każdego dnia zgodnie z zasadą “ Feel Free” będziemy na bieżąco planować każdy dzień i każdy nocleg, ale na pewno w ciągu tych dni:

 • Zobaczymy Górę Rushmore

 • Spędzimy 2 dni w Parku Narodowym Yellowstone - tu zobaczymy na pewno najbardziej znane na świecie zjawiska geotermalne - gejzery. Jeden dzień wybierzemy się na górski trekking na jeden z wielu szlaków.

 • Przejedziemy przez Salt Lake City - miasto położone między Górami Skalistymi i Wielkim Słonym Jeziorem

 • Zwiedzimy najpiękniejsze Parki Narodowe Stanu Utah: PN Bryce Canyon, PN ZIon, Antelope Canyon & Horseshoe Bend, PN Grand Canyon.

 • Dzięki temu, że będziemy nocować w kamperze będziemy mogli być w tych parkach bez tłumów turystów i budzić lub zasypiać bezpośrednio z widokiem na piękne Kaniony.

 • Spędzimy dzień i noc w hotelu w Las Vegas. Będzie czas by się rozerwać.

 • Przejedziemy też do Doliny Śmierci - najgorętszego miejsca na Ziemii.

 • Spędzimy też noc nad Oceanem Spokojnym, oczywiście po wcześniejszej kąpieli i plażowaniu. Pojedziemy do luksusowej miejscowości Santa Barbara.

 • W kamperze będziemy nocować w wyznaczonych do tego miejscach w Parkach Narodowych, ale w zależności od dostępności i trasy podczas wyjazdu, mogą zdarzyć się dzikie postoje.

 • Cała nasza trasa od Chicago do Los Angeles to około 4000 km. Dlatego też podane wyżej atrakcje są obowiązkowe, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, że w czasie wyjazdu zobaczymy WIELE WIELE więcej!

Dzień 15-16
 • Przyjazd do Los Angeles. Zobaczymy tu m.in. obserwatorium, słynny napis Hollywood, Aleję Gwiazd i Beverly Hills, a także odpoczniemy na plaży w Santa Monica. Dla chętnych możliwość wyjazdu do Universal Studio (ceny biletów do 110-180$).

 • 🚘2 noclegi w hotelu w Los Angeles.

Dzień 17
 • Wykwaterowanie z hotelu

 • W zależności od godziny wylotu czas wolny w mieście Aniołów.

 • Wylot do Polski bezpośrednio lub z przesiadką w jednym z miast europejskich

Dzień 18
 • Przylot do Polski (godzina podana bliżej wyjazdu po potwierdzeniu godzin, linii lotniczej i potwierdzeniu grupy)

Autoryzacja ESTA

Przed wylotem należy zadbać o autoryzację ESTA

Wniosek należy złożyć nie później niż 72 godziny przed wylotem. Jest to ważne, ponieważ w innym wypadku może okazać się, że wniosek nie został rozpatrzony ze względu na ilość czasu.

Jeśli Wasza autoryzacja ESTA wygasła lub macie nowy paszport, to koniecznie musicie złożyć nowy wniosek o nową autoryzację ESTA

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki. 

Suma Ubezpieczenia: KL 40 000 €, Koszty Ratownictwa: 6 000 €, NNW: 10 000 €.
Utrata Bagażu Podróżnego: 200 €
OC prywatne: 10 000 €
OC sportowe: 10 000 €
Obejmuje również choroby przewlekłe oraz sporty amatorskie.

Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Paszport wymagany

Paszport jest wymagany.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności paszportu (minimum 6 miesięcy) i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Dane paszportowe będziemy zbierać na 3 tygodnie przed wyjazdem, więc do tego czasu jesteś zobowiązany przygotować swój paszport. 

Cena zawiera
 • Przelot samolotem na trasie Warszawa - USA - Warszawa (bezpośrednio lub z przesiadką w jednym z miast europejskich)

 • Bagaż rejestrowany do 20 kg i podręczny

 • 17 dni w USA - podróż przez 8 Stanów

 • 🚘11 noclegów w komfortowym kamperze (łazienka, wc, lodówka, mikrofalówka)

 • 🚘2 noclegi w hotelu w Chicago

 • 🚘1 nocleg w hotelu w Las Vegas

 • 🚘2 noclegi w hotelu w Los Angeles

 • Transport komfortowym kamper i zwiedzanie:

 • Chicago

 • Góra Rushmore

 • Pobyt w Parku Narodowym Yellowstone

 • Salt Lake City

 • Park Narodowy Bryce Canyon

 • Park Narodowy ZIon

 • Antelope Canyon & Horseshoe Bend

 • Park Narodowy Grand Canyon

 • Dolina Śmierci

 • Las Vegas

 • Santa Barbara

 • Los Angeles

 • Opiekę Kadry ST

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Kosztów realizacji programu zwiedzania - 500$ ( m.in. autostrady, parkingi, bilety wstępów do Parków Narodowych, benzyny, kosztów uzupełnienia wody i gazu, prądu do kampera)

 • 📛 Ubezpieczenia PREMIUM - 150 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego- 15 PLN (doliczane do umowy)

Dostępne terminy
10.05.2021 - 27.05.2021
Wybrana oferta
Zakwaterowanie USA6 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
1 miejsce w kamperze
9 999 zł15 099 zł
Dokwaterowanie 1 os.
9 999 zł15 099 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podziel się i zbierz ekipę