Logo
Logo Logo

Wrześniówka | RomanianTRIP

Transylwania , Rumunia

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Wizyta w kraju Drakuli!

Zapierające dech w piersiach malownicze zamki, z tym głównym, gdzie od ponad 500 lat straszy i plądruje Wład Palownik, czyli inspiracja popularnego do dziś Hrabiego Drakuli. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do atrakcyjności i wyjątkowości tego kraju. Idealna miejscówka na wypad zarówno dla tych którzy już widzieli wszystko, jak i tych którzy… chcą zobaczyć wszystko.

Ekipa ST

Sigiszoara

Sighişoara to jedno z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych w Europie środkowo-wschodniej, położone na Wyżynie Siedmiogrodzkiej, nad rzeką Wielką Tyrnawą. Ma ok. 40 tys. mieszkańców i zwane jest Miastem - Muzeum i Perłą Transylwanii. Przyciąga malarzy, fotografików, archeologów, historyków, rzeźbiarzy i turystów z całego świata. Miasto dzieli się na górne i dolne. Obwarowania wokół całego wzgórza wzniesiono w XV w. w obliczu narastającego zagrożenia tureckiego. Również dolne miasto otoczone było murami. Górne miasto zachowało całą zabudowę wewnętrzną wraz z murami obronnymi i basztami, czym skutecznie może konkurować z francuskim Carcassonne. Dzięki niezwykłym walorom historycznym i krajobrazowym Sighişoara została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najbardziej charakterystycznym miejscem miasta jest Wieża Zegarowa, oraz Dom Draculi w którym w latach 1431-1435 mieszkał Vlad Dracul, ojciec Vlada Palownika, pierwowzór słynnej powieści Brama Stokera „Dracula”. Obecnie mieści się tu restauracja. Sighişoara należy do najbardziej magicznych miejsc tej części Europy.

Bran

Miejscowość w centralnej Rumunii w okręgu Braszów. Położona jest w południowo-wschodnim kącie Siedmiogrodu. We wsi znajduje się malowniczy zamek Bran. Pierwsza kamienna warownia powstała tu już w połowie XIV wieku. Zamek powstał w miejscu starego, zniszczonego przez turków drewnianego grodu obronnego. Głównym zadaniem nowej twierdzy miała była ochrona okolicznych przełęczy górskich i szlaków na trasie Siedmiogród-Wołoszczyzna, przed tureckimi wojskami. Swój obecny bajkowy wygląd zamek uzyskał w czasie gruntownej przebudowy, jaka przeprowadzona została w latach 1886-1888 według projektu francuskiego architekta Viollet-le-Duca. Zamek w Branie kojarzony jest ze słynnym hospodarem wołoskim Władem Palownikiem zwanym potocznie Drakulą. Postać ta stanowiła inspirację dla irlandzkiego pisarza Brama Stokera do napisania książki pt. Dracula. To właśnie w niej autor dokładnie opisał siedzibę Draculi, nawiązując do zamku w Branie. Na początku XXI w murach zamku urządzone zostało muzeum.

Braszów

Braszów to zabytkowe miasto w środkowej Rumunii, położone na skraju Kotliny Braszowskiej u podnóża Karpat. Jego historia sięga czasów wczesnego średniowiecza, kiedy to znajdowała się tu mała osada wołoska. W XIII wieku urosła ona do miana ważnego ośrodka handlowego w regionie. Pierwsze udokumentowane historyczne wzmianki o Braszowie pochodzą dopiero z 1251 roku. Wtedy to po raz pierwszy pojawia się jego obecna nazwa - Barasu. Obecnie Braszów to jedno z ważniejszych i bogatych w zabytki historycznych miast Rumunii. Każdego roku przyciąga ono rzesze turystów z całej Europy. Odwiedzając Braszów koniecznie trzeba się wybrać na okoliczne wzgórze 955 metrów n.p.m.) skąd rozpościera się przepiękna panorama całego miasta. Do najważniejszych zabytków miasta należą: Biserica Neagră - monumentalny trzynawowy gotycki Czarny Kościół, Casa Sfatului – Ratusz, Mury miejskie , Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, Cerkiew świętego Mikołaja, Zachowane w nietkniętym stanie średniowieczne Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Hunedoara

Symbolem Hunedoary oraz węgierskiego panowania w Siedmiogrodzie jest hunedoarski zamek, powstał w XV wieku (jego kopia – zamek Vajdahunyad, znajduje się w Budapeszcie). Samo miasto jest znane jednak od XIV wieku. Szybszy rozwój osady datuje się od rewolucji przemysłowej, gdy w Hunedoarze założono pierwszą hutę żelaza.

Pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym pierścieniem murów obronnych zamku znajduje się studnia. Wedle legendy studnię wykopali trzej tureccy więźniowie, którym Jan Hunyady obiecał darowanie wolności po ukończeniu prac. Więźniowie pracowali przez 15 lat, znajdując wodę na głębokości 28 metrów. W międzyczasie Jan zmarł, a jego żona Elżbieta nie dotrzymała słowa danego przez męża. Na boku studni więźniowie umieścili następujący napis: Macie wodę, ale nie macie serca.

W rzeczywistości napis na studni, odczytany przez Mihaila Guboglu, brzmi: Tu kopał, Hassan, więzień giaurów w fortecy koło kościoła. Inskrypcję datuje się na XV w. Obecnie napis znajduje się na jednym z filarów w kaplicy zamkowej.

Sybin

Sybin to jedno z największych miast Rumuni. To ważny ośrodek administracyjny, przemysłowy a także kulturalny. Co roku to miasto przyciąga coraz więcej turystów, którzy zachwycają się jego zabudową. Założony został w końcu XII wieku przez kolonistów saskich i podobnie jak w całym Siedmiogrodzie Niemcy stanowili tu do II wojny światowej zdecydowaną większość mieszkańców. Co więcej jednak przez wieki w Sybinie (nazywanym wtedy Hermannstadt, a przez Węgrów Nagyszeban) żyli obok siebie Niemcy, Rumuni, Węgrzy, Żydzi, Rosjanie czy Turcy. Wszyscy oni przyczynili się do powstania miasta wielokulturowego, o licznych niezwykle cennych zabytkach, którymi turyści zachwycają się do dnia dzisiejszego.

Brak turnusów

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy i nocny przejazd do Rumunii

Dzień 2
 • 📍Przejazd i zwiedzanie Sigiszoary

 • 📍Przejazd do Sybinu (spacer po mieście)

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu i nocleg

Dzień 3
 • 🏢Śniadanie w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Braszowa

 • 📍Zwiedzanie Bran ze słynnym zamkiem Draculi

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 4
 • 🏢Śniadanie oraz wykwaterowanie

 • 📍Zwiedzanie zamku w Hunedoara, spacer po mieście

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski

Dzień 5
 • 🚍Przyjazd do Polski w godzinach porannych

Cena zawiera
 • 🏨3 dni w Rumuni (2 noclegi w hotelach 3*)

 • 🍴2 śniadania w hotelach

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • 📍Zwiedzanie Sigiszoary

 • 📍Zwiedzanie Sybinu

 • 📍Zwiedzanie Braszów

 • 📍Zwiedzanie Bran

 • 📍Zwiedzanie Hunedoara

 • Opieka Kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 30 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie zwiedzania - 30 € (opłata obligatoryjna, płatna na miejscu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za pokój - 20 €/os

Podobne oferty

Podziel się i zbierz ekipę