Logo
Logo Logo

RomanianTRIP

Transylwania , Rumunia

📅 05.09.2024 - 10.09.2024

RomanianTRIP

 • 👥 65 uczestników
 • 6 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏨 Hotel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 1 999 zł | Zaliczka tylko 199 zł
Wizyta w kraju Drakuli!

Zapierające dech w piersiach malownicze zamki, z tym głównym, gdzie od ponad 500 lat straszy i plądruje Wład Palownik, czyli inspiracja popularnego do dziś Hrabiego Drakuli. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać do atrakcyjności i wyjątkowości tego kraju. Idealna miejscówka na wypad zarówno dla tych, którzy już widzieli wszystko, jak i tych którzy… chcą zobaczyć wszystko.

Ekipa ST

Sighişoara

Sighişoara to jedno z najlepiej zachowanych miast średniowiecznych w Europie środkowo-wschodniej, położone na Wyżynie Siedmiogrodzkiej, nad rzeką Wielką Tyrnawą. Ma ok. 40 tys. mieszkańców i zwane jest Miastem - Muzeum i Perłą Transylwanii. Przyciąga malarzy, fotografików, archeologów, historyków, rzeźbiarzy i turystów z całego świata. Miasto dzieli się na górne i dolne. Obwarowania wokół całego wzgórza wzniesiono w XV w. w obliczu narastającego zagrożenia tureckiego. Również dolne miasto otoczone było murami. Górne miasto zachowało całą zabudowę wewnętrzną wraz z murami obronnymi i basztami, czym skutecznie może konkurować z francuskim Carcassonne. Dzięki niezwykłym walorom historycznym i krajobrazowym Sighişoara została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najbardziej charakterystycznym miejscem miasta jest Wieża Zegarowa, oraz Dom Draculi w którym w latach 1431-1435 mieszkał Vlad Dracul, ojciec Vlada Palownika, pierwowzór słynnej powieści Brama Stokera „Dracula”. Obecnie mieści się tu restauracja. Sighişoara należy do najbardziej magicznych miejsc tej części Europy.

Bran

Miejscowość w centralnej Rumunii w okręgu Braszów. Położona jest w południowo-wschodnim kącie Siedmiogrodu. We wsi znajduje się malowniczy zamek Bran. Pierwsza kamienna warownia powstała tu już w połowie XIV wieku. Zamek powstał w miejscu starego, zniszczonego przez turków drewnianego grodu obronnego. Głównym zadaniem nowej twierdzy miała była ochrona okolicznych przełęczy górskich i szlaków na trasie Siedmiogród-Wołoszczyzna, przed tureckimi wojskami. Swój obecny bajkowy wygląd zamek uzyskał w czasie gruntownej przebudowy, jaka przeprowadzona została w latach 1886-1888 według projektu francuskiego architekta Viollet-le-Duca. Zamek w Branie kojarzony jest ze słynnym hospodarem wołoskim Władem Palownikiem zwanym potocznie Drakulą. Postać ta stanowiła inspirację dla irlandzkiego pisarza Brama Stokera do napisania książki pt. Dracula. To właśnie w niej autor dokładnie opisał siedzibę Draculi, nawiązując do zamku w Branie. Na początku XXI w murach zamku urządzone zostało muzeum.

Braszów

Braszów to zabytkowe miasto w środkowej Rumunii, położone na skraju Kotliny Braszowskiej u podnóża Karpat. Jego historia sięga czasów wczesnego średniowiecza, kiedy to znajdowała się tu mała osada wołoska. W XIII wieku urosła ona do miana ważnego ośrodka handlowego w regionie. Pierwsze udokumentowane historyczne wzmianki o Braszowie pochodzą dopiero z 1251 roku. Wtedy to po raz pierwszy pojawia się jego obecna nazwa - Barasu. Obecnie Braszów to jedno z ważniejszych i bogatych w zabytki historycznych miast Rumunii. Każdego roku przyciąga ono rzesze turystów z całej Europy. Odwiedzając Braszów koniecznie trzeba się wybrać na okoliczne wzgórze 955 metrów n.p.m. skąd rozpościera się przepiękna panorama całego miasta. Do najważniejszych zabytków miasta należą: Biserica Neagră - monumentalny trzynawowy gotycki Czarny Kościół, Casa Sfatului – Ratusz, Mury miejskie , Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, Cerkiew świętego Mikołaja, Zachowane w nietkniętym stanie średniowieczne Stare Miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Sybin

Sybin to jedno z największych miast Rumunii. To ważny ośrodek administracyjny, przemysłowy a także kulturalny. Co roku to miasto przyciąga coraz więcej turystów, którzy zachwycają się jego zabudową. Założony został w końcu XII wieku przez kolonistów saskich i podobnie jak w całym Siedmiogrodzie Niemcy stanowili tu do II wojny światowej zdecydowaną większość mieszkańców. Co więcej jednak przez wieki w Sybinie (nazywanym wtedy Hermannstadt, a przez Węgrów Nagyszeban) żyli obok siebie Niemcy, Rumuni, Węgrzy, Żydzi, Rosjanie czy Turcy. Wszyscy oni przyczynili się do powstania miasta wielokulturowego, o licznych niezwykle cennych zabytkach, którymi turyści zachwycają się do dnia dzisiejszego.

Hunedoara

Symbolem Hunedoary oraz węgierskiego panowania w Siedmiogrodzie jest hunedoarski zamek, który powstał w XV wieku (jego kopia – zamek Vajdahunyad, znajduje się w Budapeszcie). Samo miasto jest znane jednak od XIV wieku. Szybszy rozwój osady datuje się od rewolucji przemysłowej, gdy w Hunedoarze założono pierwszą hutę żelaza.Pomiędzy wewnętrznym a zewnętrznym pierścieniem murów obronnych zamku znajduje się studnia. Wedle legendy studnię wykopali trzej tureccy więźniowie, którym Jan Hunyady obiecał darowanie wolności po ukończeniu prac. Więźniowie pracowali przez 15 lat, znajdując wodę na głębokości 28 metrów. W międzyczasie Jan zmarł, a jego żona Elżbieta nie dotrzymała słowa danego przez męża. Na boku studni więźniowie umieścili następujący napis: Macie wodę, ale nie macie serca.W rzeczywistości napis na studni, odczytany przez Mihaila Guboglu, brzmi: Tu kopał, Hassan, więzień giaurów w fortecy koło kościoła. Inskrypcję datuje się na XV w. Obecnie napis znajduje się na jednym z filarów w kaplicy zamkowej.

Trasa Transfogaraska

Trasa Transfogaraska

Trasa Transfăgăreșan to malownicza droga górska w Rumunii, która przecina pasmo Karpat Południowych, łącząc regiony Transylwanii i Walachii. Jest to jedna z najpiękniejszych tras drogowych w Europie, oferująca zapierające dech w piersiach widoki i unikalne doznania podróżnicze. Trasa jest znana ze swojej widowiskowej panoramy, licznych serpentyn, tuneli, jezior i zabytków, co sprawia, że jest to niezapomniane doświadczenie dla miłośników podróży i fotografii.  Liczy 151 km długości i po Transalpinie jest drugą pod względem wysokości drogą kołową Rumunii, bowiem w tunelu nieopodal jeziora Bâlea osiąga wysokość 2042 m. Podczas wyjazdu trasę Transfogaraską zobaczymy z góry z wagoników wyciągu, którym dojedziemy aż do jeziora Balea. 

Cena: 45 euro

Dzień 1
 • Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

 • Nocny przejazd do Rumunii

Dzień 2
 • 📍Przyjazd do Sighisoary, zwiedzanie miasta

 • Zakwaterowanie w hotelu i nocleg

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Sybinu, czas wolny

 • Dla chętnych: przejazd trasą Transfogaraską

 • Wieczorna integracja!

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu

 • 📍Przyjazd do Braszowa, zwiedzanie miasta

 • 📍Zwiedzanie Bran ze słynnym zamkiem Drakuli

 • Powrót do hotelu

Dzień 5
 • Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu

 • 📍Zwiedzaniu zamku Hunedoara, spacer po mieście

 • Wyjazd w kierunku Polski

Dzień 6
 • Przyjazd do Polski w godzinach porannych

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa, parking pod Pałacem Kultury i Nauki od strony Placu Defilad 11:00 W dniu wyjazdu -
Łódź, stacja BP, ul. Kątna 1 13:00 W dniu wyjazdu -
Katowice, Dworzec PKS ul. Sądowa 5 16:30 W dniu wyjazdu -

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Cena zawiera
 • 4 dni w Rumuni (3 noclegi w hotelu 3*)

 • 🍴3 śniadania w hotelu

 • Przejazd komfortowym autokarem

 • 📍Zwiedzanie Sighisoary

 • 📍Zwiedzanie Sybinu

 • 📍Zwiedzanie Braszowa

 • 📍Zwiedzanie Branu

 • 📍Zwiedzanie Hunedoary

 • Opieka Kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • 📛Ubezpieczenia KL + NNW Standard na czas wyjazdu

 • Program animacyjny

 • Doborowe towarzystwo i zapierające dech w piersiach widoki

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie zwiedzania - 50 € (opłata obligatoryjna, płatna przez panel klienta do 3 dni przed wyjazdem)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 10 PLN (doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy)

Dostępne terminy
05.09.2024 - 10.09.2024
Wybrana oferta
Hotel Class Hermannstadt65 osób
Wyjazd potwierdzony
Pokój 3 os.
1 999 zł
Pokój 2 os.
2 099 zł
Dokwaterowanie 1 os.
2 099 zł
Zaliczka tylko 199 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podziel się i zbierz ekipę