Logo
Logo Logo

Majówka we Włoszech | ItalianTRIP

Rzym, Włochy

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Ciao Italia!

Nasza włoska podróż rozpocznie się w urokliwej Wenecji znanej z sieci kanałów, uliczek i klimatycznych kawiarni. Następnie przeniesiemy się do Perły Toskanii - Florencji. Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie Wieczne Miasto! W Rzymie odwiedzimy oczywiście Forum Romanum, Koloseum, a także zjemy pyszną pizzę i niebiańskie tiramisu. Na Sycylii zrobimy dłuższą przerwę na plażowania i beztroski relaks. Podczas powrotu zahaczymy o najpiękniejszą plażę w Tropei. A na zakończenie miasto pizzy - Neapol i słynne wzgórze Monte Cassino. Wybierz się z nami w niezwykłą podróż po Półwyspie Apenińskim!

Ekipa ST

Wenecja

Wyobraź sobie miasto, w którym do mieszkań wchodzi się prosto z łodzi. Tak, to właśnie Wenecja! Perła renesansu pachnąca aromatycznym espresso i urzekająca największych światowych filmowców. Niesamowitą atmosferę tworzą setki kanałów, które przecinają miasto, a uroku dopełniają pływające po nich gondole. Złap wodny tramwaj vaporetto i podróżuj po Wenecji. Doceń historyczną architekturę miejsca i zwiedzić wybudowany w 815 roku pałac Dożów, czy przejdź się po placu Św. Marka. Podziwiaj panoramę miasta z tarasów widokowych lub zgub się w weneckich uliczkach a na pewno natkniesz się na jakąś przepiękną tajemniczą lokalizację. Weź kubek świeżej, włoskiej kawy i kawałek pachnącej pizzy i poczuj ducha Wenecji.

FLORENCJA

To tutaj wynaleziono okulary i fortepian. Tu po raz pierwszy wystawiono na scenie nowy typ przedstawienia muzycznego – operę. Tu Leonardo da Vinci stworzył mapę, na której zadebiutowała Ameryka, nazwana, nomen omen, na cześć florentczyka Ameriga Vespucciego. Tu, za sprawą Brunelleschiego, narodziła się nowoczesna architektura. Mieszkańcami Florencji byli Dante i Machiavelli, choć obydwaj nie wspominali miasta zbyt czule – twórcę „Boskiej komedii” wygnano, a przyszłego twórcę „Księcia” osadzono w więzieniu i torturowano.

RZYM

Niegdyś centrum wielkiego imperium, dziś stolica Włoch – kusi i przyciąga zabytkową architekturą, przez którą widać wielowiekową historię miejsca. O jego wyjątkowości świadczy ustanowienie rzymskiego Koloseum jednym z nowych siedmiu cudów świata. Wśród najważniejszych rzymskich zabytków należy wymienić Koloseum bądź jak kto woli – Amfiteatr Flawiuszów pamiętający krwawe starcia gladiatorów. Na Polu Marsowym wypada odwiedzić i docenić doskonały stan Panteonu, gdzie niegdyś oddawano cześć rzymskim bogom. Również w obrębie Pola Marsowego znajduje się starożytne Mauzoleum Augusta oraz barokowy Plac Navona ze znaną Fontanną Czterech Rzek autorstwa Berniniego. Kolejną słynną rzymską fontanną jest Fontanna di Trevi, w której pływa wiele monet wrzuconych przez tych, którzy pragną powtórnie zawitać do Rzymu. Zaś jeśli miałoby się wskazać najpopularniejsze rzymskie schody to z pewnością byłyby to Schody Hiszpańskie na Placu Hiszpańskim. Pisząc o Rzymie nie należy zapominać o jego wzgórzach. Na jednym z nich – Kapitolu - znajduje się między innymi trzynastowieczna Bazylika Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego oraz Piazza del Campidoglio z pomnikiem Marka Aureliusza wykonanym przez samego Michała Anioła. Do najważniejszych z pewnością należą tzw. „bazyliki większe” („bazyliki papieskie”). Jedną z nich jest Bazylika św. Jana na Lateranie, której historia sięga IV wieku. W obrębie obszaru ostatecznego spoczynku św. Pawła znajduje się kolejna - Bazylika św. Pawła za Murami.

 

SYCYLIA

Największa wyspa na Morzu Śródziemnym, która zachwyca swoimi krajobrazami oraz dziedzictwem kulturowym. Znajdziemy tu zatłoczone, pełne żywiołowych sycylijczyków miasta, które tętnią życiem do późnych godzin nocnych (Katania, Palermo), kontrastujące z nimi małe sycylijskie miasteczka, gdzie pozostało mnóstwo zabytków (Cefalu, Taormina). Monumentalne budowle, które stawiane były przez różne nacje władające wyspą między innymi greków czy rzymian sprawiły, że w każdym regionie natrafimy na innego rodzaju architekturę. Sycylia ma także do zaoferowania wiele atrakcji dla miłośników natury i aktywnego wypoczynku. Najważniejszym punktem tego typu wycieczek jest największy i najwyższy w Europie, ciągle czynny - wulkan Etna. Ostatnia aktywność wulkaniczna odnotowana została w 2015 roku. Obiekt wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a na jego terenie utworzony został Park Regionalny mający za zadanie ochronę unikatowego na skalę światową środowiska, które powstało na żyznych wulkanicznych glebach.

NEAPOL

Neapol - drugie co do wielkości miasto we Włoszech - położony jest nad przepiękną Zatoką Neapolitańską (przy Morzu Tyrreńskim), u stóp Wezuwiusza. Południe zatoki płynnie przechodzi w Półwysep Sorrentyński. Serce Zatoki Neapolitańskiej bije w Neapolu, stolicy Kampanii. Najbardziej charakterystyczną budowlą miasta jest Castel Nuovo. Ten zamek pochodzący z XIII wieku był siedzibą królów Neapolitańskich. Większym przepychem cechuje się jednak Pałac Królewski - Palazzo Reale przy piazza del Plebiscito. Zbudowany został przez Karola III z dynastii Burbonów na wzór pałacu w Wersalu. Najstarszym z zamków neapolitańskich jest Castel Capuano z XII wieku. Była to dawna siedziba królewska Normanów. Natomiast na wzgórzu ponad miastem wznosi się zamek San Elmo. Do tego wszystkiego dodajmy pyszną pizzę i niezwykły klimat tego miasta - trzeba to zobaczyć i poczuć!

MONTE CASSINO

Najsłynniejsze wzgórze we Włoszech - Monte Cassino - co roku przyciąga tłumy turystów z Polski. Klasztor benedyktyński na szczycie wzgórza był świadkiem bitwy o Monte Cassino z czasów II wojny światowej, w której uczestniczył II Korpus polski pod wodzą generała Władysława Andersa. To właśnie polska armia jako pierwsza ogłosiła zdobycie wzgórza przez powieszenie biało-czerwonej flagi na jego szczycie. Na Monte Cassino warto zwiedzić wspomniany wcześniej klasztor benedyktyński, z którego rozpościerają się przepiękne widoki na Lacjum. Chwilę refleksji warto przeżyć odwiedzając Polski Cmentarz Wojenny położony niedaleko klasztoru.

 

WYSPY LIPARYJSKIE

Niewielki, aczkolwiek zdecydowanie warty odwiedzenia archipelag 17 wulkanicznych wysp, który znajduje się na północ od Sycylii. Do portu pojedziemy autokarem, a następnie wsiądziemy na statek i popłyniemy do największej wyspy - Lipari. Tam będziemy mogli przejść się wąskimi uliczkami tętniącego życiem miasteczka, a także spróbować typowo włoskiego espresso w jednej z licznych kawiarni. Będzie także możliwość plażowania na wyjątkowej plaży - zamiast piasku jest tam naturalny pumeks. Następnie popłyniemy na wyspę Vulcano, które jest jednym wielkim stożkiem wulkanicznym. Tutaj oprócz wspinaczki na wulkan będziemy mogli zażyć kąpieli zdrowotnych w morzu z naturalnym jacuzzi.

Zapraszamy na pokład!

Cena: 65€

 

TAORMINA

Niewielka, ale niezwykle popularna wśród turystów, sycylijska miejscowość, której główną atrakcją są ruiny antycznego, greckiego teatru, z którego można podziwiać górującą nad wyspą Etnę. Jego symbolem jest także doceniana przez wielu architektura i zapierające dech w piersi widoki (miasteczko położone jest na wzgórzach). Oprócz tego przejdziemy się urokliwą główną uliczką miasteczka - Corso Umberto - gdzie znajduje się bardzo dużo sklepików, kawiarenek, a także restauracji. Następnie przejdziemy przez średniowieczne centrum Taorminy i odpoczniemy w cieniu katedry na placu katedralnym, na którym zobaczymy ciekawie zdobioną fontannę.

Cena: 35€

Palermo

Stolica Sycylii - Palermo - przyciąga turystów swoją różnorodnością, kolorowymi uliczkami targowymi i jednym z najlepszych street foodów w tej części Europy. Dodajmy do tego masę zabytków i trzecią co do wielkości katedrę na starym kontynencie. W trakcie zwiedzania zobaczymy widowiskową Fontannę Wstydu - jedni mówią, że nazwa pochodzi od nagości postaci ludzkich wyrzeźbionych w fontannie, a inni twierdzą, że to z powodu bliskości Ratusza i odnosi się do korupcji i zepsucia władz. Czasami można się zapomnieć, że nadal jesteśmy w Europie spacerując uliczkami Palermo - od tego miasta do wybrzeży Afryki tylko 170 km!

Cena: 50€

Brak turnusów

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy

Dzień 2
 • Przyjazd do Wenecji /Spacer po mieście (Most Westchnień, Pałac Dożów, Plac Św. Marka, dzielnica San Marco, most Rialto) / Czas wolny

 • 🏢Przejazd na nocleg w okolice Florencji

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie

 • Zwiedzanie Florencji (Piazza Santa Maria Novella, Piazza di San Giovanni przy Katedrze Santa Maria del Fiore, Most Złotników, dzielnica Santa Croce) / Czas wolny

 • 🏢Przejazd na nocleg w okolice Rzymu

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie

 • Przejazd do centrum Rzymu / Zwiedzanie Rzymu i Watykanu (Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański, Panteon, Watykan) / Czas wolny

 • Nocny przejazd na Sycylię

Dzień 5
 • Przyjazd na Sycylię

 • Późne śniadanie / Lunch w hotelu

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu

 • Czas wolny

Dzień 6-8
 • Pobyt na Sycylii

 • Zwiedzanie wyspy

Dzień 9
 • 🍴Śniadanie w hotelu

 • Wyjazd w kierunku Tropei / Zwiedzanie miasta / Czas wolny

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu i nocleg

Dzień 10
 • 🍴Śniadanie w hotelu

 • Wyjazd w kierunku Neapolu / Zwiedzanie miasta (Centro Storico, Fontanna Neptuna, Galleria Umberto I, Piazza del Plebiscito) / Czas wolny

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu i nocleg

Dzień 11
 • 🍴Śniadanie w hotelu

 • Przejazd na Monte Cassino, zwiedzanie

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski

Dzień 12
 • 🚍Przyjazd do Polski (do Warszawy w godzinach popołudniowych)

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Cena zawiera
 • 🏢4 noclegi na Sycylii w hotelu 3*

 • 🏢4 noclegi na trasie w okolicach Florencji, Rzymu, Tropei i Neapolu

 • 🍴Wyżywienie HB (9 śniadań i 8 obiadokolacji serwowanych)

 • Zwiedzanie Wenecji

 • Zwiedzanie Florencji

 • Zwiedzanie Rzymu

 • Zwiedzanie Tropei

 • Zwiedzanie Neapolu

 • Zwiedzanie Monte Cassino

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

 • Program animacyjny

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Opłaty dewizowej - 130 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu (80 PLN doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📍 Wycieczek fakultatywnych

 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN doliczane do umowy)

Podobne oferty

Podziel się i zbierz ekipę