Logo
Logo Logo

Kreta | Grecja

Kreta, Grecja

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Rajskie plaże, pyszne jedzenie, stare miasta portowe i życzliwi ludzie - to zdecydowanie Kreta w pigułce!

Do tego ta największa grecka wyspa oferuje zapierające dech w piersiach arcydzieła natury - głębokie wąwozy, malownicze klify i góry, których zbocza obsadzone są gajami oliwnymi. Z nami zobaczysz także co Kreta oferuje nocą - na gwarnych ulicach Chanii i Rethymno nietrudno o dobrą imprezę - w rytmie Greka Zorby lub trochę nowszych hitów ;)

Ekipa ST

Brak turnusów

Dzień 1
 • 
Wylot z Polski

 • Przylot na Kretę i transfer do hotelu

Dzień 2-7
 • 📍Pobyt na Krecie

 • 
Integracja i imprezy

 • 🍸Hawaii Party

 • 🛶RedCup Party
 • Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (Balos Beach, Elafonisi, Heraklion + Knossos)

Dzień 8
 • Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko

 • Wylot do Polski

Laguna Balos - Gramvousa

Laguna Balos - Gramvousa

Laguna Balos to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych miejsc na Krecie. Woda jest tutaj krystalicznie czysta, przezroczysta przy brzegu, a dalej kolory mieszają się tworząc przepiękny turkusowo-szafirowy kolaż. Laguna często porównywana jest do Karaibów i znajduje się na liście najpiękniejszych plaż na świecie, czego powodem jest piasek o niecodziennej biało-różowej barwie. Gramvousa jest wyspą znajdującą się w pobliżu laguny. Legenda głosi, że była ona kryjówką piratów. Na szczycie wzgórza, na wysokość 140 metrów znajdują się ruiny XVI wiecznej twierdzy wybudowanej przez zamieszkujących wyspę Wenecjan. Dodatkową atrakcją jest leżący przy plaży zardzewiały wrak statku, który utknął na mieliźnie na początku XX wieku i tak już pozostał dodając wyspie charakteru.

 

Cena: 50 euro

 

Plaża Elafonisi

Plaża Elafonisi

Jedna z najbardziej idyllicznych plaż całej Grecji, która przywodzi na myśl Karaiby. Różowy piasek, krystalicznie czysta woda po kolana. Elafonisi to maleńka wyspa na południowo-zachodnim krańcu Krety, połączona z lądem malowniczą laguną. Tę samą nazwę nosi leżąca przy niej urokliwa plaża zaliczana do najpiękniejszych nie tylko na Krecie, ale i w całej Europie. Jej charakterystycznym elementem jest różowy piasek. Elafonisi śmiało może konkurować z Laguną Balos o miano najpiękniejszej. Której należy się palma pierwszeństwa? Najlepiej ocenić to samodzielnie, odwiedzając obie te plaże.

Cena: 60 euro

Heraklion i Knossos

Heraklion i Knossos

Heraklion - największe miasto i stolica administracyjna Krety, które słynie z cennych zabytków. Nazwa Heraklion wzięła się od starożytnego imienia, jakie nosił Idaean Herakles - mieszkaniec Grecji, który zapoczątkował tradycję koronowania głów olimpijskich zwycięzców przy użyciu wieńców z gałązek oliwnych. Urokliwe centrum Heraklionu to labirynt wąskich, ale bardzo klimatycznych uliczek, w których warto usiąść w jednej z tawern i restauracji. Ciekawym doświadczeniem będzie spacer w porcie, gdzie można podziwiać przepiękne jachty. Koniecznie w Heraklionie trzeba zobaczyć Plac Eletherias w centrum, wraz z przyległym do niego Muzeum Archeologicznym.

W trakcie zwiedzania odwiedzimy to Muzeum, a zobaczyć w nim można m.in. dysk z Faistos, przepiękne malowidła ścienne, posągi bóstw oraz kolekcję biżuterii. Godny uwagi jest handlowy trakt ulica Daidalou. Dla lubiących zwiedzać pozostaje Bazylika sw. Marka, stary wenecki port z arsenalami czy kosciól sw. Tytusa. Najładniejszym weneckim budynkiem w Heraklionie jest Loggia Wenecka. W porcie zaś stoi dobrze zachowana średniowieczna forteca wenecka - Rocca al Mare. Zaledwie 4 km od miasta znajdują się ruiny słynnego pałacu w Knossos - rozległe ruiny pałacu pochodzącego z okresu 2000–1400 p.n.e. (kultury minojskiej), zwanego pałacem Minosa lub labiryntem kreteńskim.

Knossos to nie tylko kompozycja nietkniętych renowacją murów, schodów i akweduktów połączonych ze znakomicie odrestaurowanymi kolumnami i barwnymi freskami ale także miejsce gdzie odgrywała się historia Minosa, jego córki Ariadny, królewicza Tezeusza i słynnego Minotaura.

 

Cena: 70 euro

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Grecja COVID-19

Aktualna sytuacja:  Restauracje i ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach, należy je nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK

Obowiązek wykonania testu: BRAK

Obowiązek okazania certyfikatu COVID-PASS: BRAK 

 

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

Cena zawiera
 • 7 noclegów w hotelu na Krecie

 • 🍴Wyżywienie HB (7 śniadań + 7 obiadokolacji)

 • Przelot samolotem na trasie Polska - Grecja - Polska

 • Transfer lotnisko-hotel-lotnisko

 • Opieka Kadry ST

 • Program animacyjny

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • Bagaż podręczny- wymiary 40x25x20 cm max 10 kg.

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu 60 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłaty dewizowej- 40 € (opłata obligatoryjna, pobierana przed wyjazdem)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Wycieczek fakultatywnych

 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

 • Bagaż rejestrowany 20 kg- 500 zł

Podziel się i zbierz ekipę