Logo
Logo Logo

Wrześniówka | AdriaTRIP

Rabac, Chorwacja

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Ważne z kim! Adria TRIP <3

Wiemy, że kochacie morze, to słońce, tę głębię i tych ludzi, z którymi spotykacie się jeszcze długo, długo po wyjeździe i wspominacie te niezapomniane tripy i przygody, które mogą się trafić tylko raz na całe życie. Jeśli kochacie tak jak my rejsy statkiem, piękne jeziora i wodospady i bogactwo przyrody, w której możne się zatracić, to Adria TRIP jest dla Was. Jeśli kochacie ludzi, z którymi można konie kraść, to koniecznie musicie się zabrać z naszą ekipą, bo jesteśmy mistrzami integracji. Może jakieś zawody? Mistrostwa świata w integracji? Podejmiemy wyzwanie!

Ekipa ST

Lublana

Stolicę Słowenii śmiało można nazwać wciąż nieodkrytą. Słoneczne miasto posiadające nieskończoną ilość zabytków, w którym festiwalowe lato trwa przez niemal cały rok, zaczyna przyciągać coraz więcej turystów. Historia Lublany sięga aż cztery tysiące lat wstecz! Nic więc dziwnego, że ducha historii czuć tu na każdym kroku. Piękna starówka i majestatyczny zamek położony na wzgórzu nad miastem to nie jedyne zabytki, a tutejsze Stare Miasto może poszczycić się architektoniczną reprezentacją chyba każdej epoki artystycznej, z pełnym przepychu barokiem na czele. Średniowieczne dziedzictwo widać przede wszystkim w układzie ulic i placów, szczególnie tych najważniejszych, znajdujących się nieopodal Zamku. Niestety, w wyniku trzęsienia ziemi w XVI wieku wiele dawnych budynków uległo zniszczeniu. Na ich miejscu powstały właśnie budowle barokowe. Znaczna część wyglądającej na historyczną zabudowy w Lublanie w rzeczywistości jest tylko stylizowana na taką. Nie jest to jednak w żaden sposób jej wada. Unikalny układ miasta i jedne z jego najpiękniejszych domów to dzieło znanego XX-wiecznego architekta Joze Plecnika. Artysta, który wcześniej tworzył w Wiedniu, zaprojektował tak niezwykły i całościowy plan, że współcześni znawcy nazywają Lublanę dziełem sztuki. Co ciekawe, podczas pracy Plecnik inspirował się wyglądem starożytnych Aten, co widać na przykład w niesamowitym miejskim amfiteatrze Krizanke.

Piran

Piran to miasto na położone na słoweńskim wybrzeżu, na półwyspie o tej samej nazwie. Jest jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc nad słoweńskim Adriatykiem. Nietrudno zresztą zauważyć skutki takiego stwierdzenia, które też często pojawia się w ulotkach reklamujących miasto. Miasteczko przypomina swoją architekturą włoską Wenecję. W przeszłości było wenecką twierdzą na wybrzeżu Istrii. Z tego okresu pochodzi większość zabudowy, a także imponujące, średniowieczne mury, oddzielające miasto od reszty lądu. W sezonie Piran może rywalizować pod względem liczby odwiedzających chyba tylko z jaskinią w Postojnej. Ale i tak nawet w szczycie sezonu miasteczko zadeptywane przez zagranicznych turystów prezentuje się nadzwyczajnie. Ciasne zaułki, gdzie włóczą się tłuste koty, piękny i niespodziewanie wielki główny plac, wzniesiony na skale ponad miastem okazały kościół z wyniosłą dzwonnicą - oczywiście wzorowaną na weneckiej - tworzą niepowtarzalną całość. Krótko mówiąc, poznając Słowenię, Piranu po prostu nie możemy ominąć.

Zadar

Zadar - Zadar jest miastem zwróconym w stronę morza i wielu wyspom i wysepkom, które chronią je przed silnymi wiatrami. Starówka, otoczona murami i wieżami, leży na półwyspie; z nową częścią połączona jest mostem przez zatokę Jazine, w której rozgościła się marina. Zbudowana wedle rzymskich zasad urbanistycznych – od kilku większych ulic biegnących wzdłuż odchodzą liczne ulice poprzeczne, które ją dzielą na prostokątne insule – jest pełna zabytków z czasów antycznych, średniowiecza i renesansu.

Vodice

Vodice są centrum turystycznym oferującym bogatą ofertę turystyczną, położonym nad morzem w rozległej zatoce i znanym z wielu atrakcji i imprez. Jednocześnie miejscowość szczyci się swoją tradycją i dawną kulturą. Zapraszamy do zwiedzenia licznych zabytków Vodic, które opowiedzą Państwu o historii tego miejsca. Niektóre z nich to: Kościół Matki Boskiej Karmelitańskiej na wzgórzu Okit, wieża Čorić, kościół Św. Krzyża, kościół parafialny Św. Krzyża z dzwonnicą i kościół Św. Proroka Eliasza.

Park Narodowy KRKa

Park Narodowy Krka (chorw. Nacionalni Park Krka) – park narodowy w Chorwacji, położony w środkowej Dalmacji, niedaleko miasta Szybenik. Park został założony w roku 1985, ulokowano go na środkowym i dolnym biegu rzeki Krka. Na terenie parku rzeka tworzy wodospady (m.in. Roški Slap, Skradinski Buk), kaskady oraz bystrzyny.

W centralnej części znajduje się Jezioro Visovac. Na środku jeziora jest wyspa, na której wybudowano klasztor Franciszkanów (został założony w roku 1445 roku).

W południowej części parku znajdują się młyny wodne i budynki z XIX wieku, w których wykorzystywano moc pozyskaną z przepływającej wody. Dziś w tym miejscu odbywają się pokazy etnograficzne dawnego rzemiosła. W południowej części znajdują się również pozostałości elektrowni wodnej uruchomionej w 1895, która była jedną z pierwszych tego typu konstrukcji na świecie.

Sibenik

Znajdujące się w Północnej Dalmacji miasto nie tylko położone jest nad przepięknym brzegiem morskim, ale także posiada piękną, historyczną architekturę. Sibenik wpisany jest na listę światowych zabytków UNESCO. Najsłynniejszym z nich jest katedra św. Jakuba, którą budowano przez 124 lata. Dlatego też, zawiera ona zarówno elementy gotyckie, jak i renesansowe. Bardzo interesującą częścią architektury budynku są realistycznie przedstawione głowy XVI-wiecznych mieszczan, które wyrzeźbiono na zewnętrznej elewacji katedry. Obiekt został w 2000 roku wpisany na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Innym ważnym zabytkiem w Sibeniku jest znajdujący się obok katedry pałac książęcy, zbudowany w XIII i XIV wieku. W tej chwili swoją siedzibę ma w nim muzeum archeologiczne. Oprócz tego warto zobaczyć renesansowy urząd miasta i XV-wieczne studnie, znajdujące się obok katedry.

Split

Split jest drugim, co do wielkości miastem w całej Chorwacji, a mimo to posiada charakterystyczny klimat cichego, nadmorskiego miasteczka. To stare miasto zostało zbudowane wokół zatoki na południowym brzegu półwyspu, osłoniętego od strony otwartego morza przez liczne wyspy. Aby wytłumaczyć wartość zabytkową starego miasta w Splicie, należy zagłębić się nieco w jego historię, która sięga czasów starożytnej Grecji. W tych czasach powstała osada Aspalathos, dzisiejsze przedmieście Splitu. W I wieku naszej ery Rzymianie założyli tu miasto o nazwie Solana, które w szybkim tempie zostało stolicą rzymskiej prowincji Illirycum. Starorzymskie miasto Split powstało z Pałacu Dioklecjana, który przed 1700 laty wybudował rzymski cesarz Dioklecjan, aby właśnie tutaj spędzić ostatnie lata swojego życia. Pałac Dioklecjana oraz liczne zabytki z czasów rzymskich zachowane są do dzisiejszego dnia. Dioklecjan nie bez powodu właśnie tutaj wzniósł swój pałac, o czym przekonują się liczni zwiedzający.

Trogir

Trogir jest miastem portowym na wybrzeżu Morza Adriatyckiego, znajdującym się w środkowej Dalmacji, w okręgu Splicko-Dalmatyńskim w Chorwacji. Połączony podnoszonym mostem z wyspą Čiovo. Starówka Trogiru wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO od 1997 roku. Zwarta, średniowieczna starówka Trogiru położona jest na wyspie. Wzdłuż portu znajduje się wysadzany palmami, szeroki bulwar, wokół którego skupia się wieczorne życie miasta. Znajdują się tam najważniejsze zabytki, ale też restauracje, bary i hotele. Historyczne centrum za pomocą mostu połączone jest z kontynentalną częścią Chorwacji. Drugi z mostów prowadzi na wyspę Čiovo. To właśnie na wyspie znajdują się kempingi i malownicze plaże najchętniej odwiedzane przez turystów w tym regionie.

Brak turnusów

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Suma Ubezpieczenia: KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €

 

Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

Dzień 2
 • Przyjazd do Słowenii

 • 📍Zwiedzanie Lublana, Piran

 • Przejazd do Chorwacji

 • 📍Zwiedzanie Rabać

 • 🏢Nocleg

Dzień 3
 • Zwiedzanie Pula i rejs statkiem Porer - Kamenjak (wzdłuż wybrzeża Istrii)

 • 🏢Nocleg w Rabac

Dzień 4
 • 📍Zwiedzanie Zadaru

 • 🚍Przejazd w okolice Vodic

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny

Dzień 5
 • 📍Wizyta w Parku Narodowym KRK

 • 📍Zwiedzanie Sibenik

 • 🏢Czas wolny i nocleg

Dzień 6
 • 📍Zwiedzanie Split i Trogir

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski

Dzień 7
 • Powrót do Polski

Cena zawiera
 • 🏢2 noclegi w hotelu w Rabać

 • 🏢2 noclegi w hotelu w Vodicach

 • 🍴4 śniadania w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Lublana

 • 📍Zwiedzanie Piran

 • 📍Zwiedzanie Rabać

 • 📍Zwiedzanie Zadar

 • 📍Zwiedzanie Park Narodowy KRKa

 • 📍Zwiedzanie Sibenik

 • 📍Zwiedzanie Splitu

 • 📍Zwiedzanie Trogir

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie - 60 € (opłata obligatoryjna, płatna na miejscu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za pokój - 20 €/os

Podobne oferty

Podziel się i zbierz ekipę