Logo
Logo Logo

Majówka w Albanii | Saranda

Saranda, Albania

📅 26.04.2024 - 05.05.2024

Majówka w Albanii | Saranda

 • 👥 65 uczestników
 • 10 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏨 Hotel 3*
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 1 499 zł | Zaliczka tylko 199 zł
Odkryj przepiękną Albanię!

Stolicę Riwiery Albańskiej nazywa się europejskimi Karaibami. Wolimy jednak wersję, w której to Karaiby są amerykańską Sarandą, a rozłożyste palmy i cudownie ciepła woda tylko utwierdzają nas w tym przekonaniu! Baw się z nami na bałkańskich imprezach, które przypominają nasze domówki - chillujemy przy dobrej muzyce!

Ekipa ST

Saranda

Saranda to niewielkie imprezowe miasto położone na południowym krańcu Albanii, nad samą plażą – stąd widać już grecką wyspę Korfu. Usytuowanie Sarandy powoduje, że jest to obecnie najczęściej odwiedzane miasto Albanii. My także nie możemy przegapić spędzenia tam szalonego tygodnia. Temperatury latem rzadko przekraczają 30 stopni w ciągu dnia, a wieczorne ciepło zachęca do spacerów i imprez w plenerze nad deptakiem, prowadzącym wzdłuż głównej plaży miasta, na której będziemy chillować za dnia! W mieście nie brakuje restauracji z lokalnym jedzeniem, świeżymi owocami morza czy zimnym piwkiem! Znajdują się tutaj także nocne kluby imprezowe, do których na pewno się wybierzemy. Jest nawet bar prowadzony przez naszych rodaków, w którym odbywa się karaoke! Niedaleko Sarandy znajduje się starożytne miasto Butrint, które stanowi unikalny skarb kultury, rajskie Ksamil oraz wile innych wartych odwiedzania miejsc! Ogólnie rzecz biorąc nie ma co się zastanawiać albańska przygoda wzywa!

Hotel Tatzati

Położenie

Hotel jest położony 15 minut pieszo od centrum Sarandy oraz około 400 metrów od najbliższej plaży. Na miejscu znajduje się restauracja i bar.

Lokale

Standardowo urządzone pokoje 2 os oraz 3 os z klimatyzacją. Każdy pokój posiada prywatną łazienkę.

Imprezy w Sarandzie

Mango Club

Jeden z największych w Albanii klubów na otwartym powietrzu. Imprezy tutaj zaczynają się już maju i kończą we wrześniu. Pomieścić się tutaj może na 2.500 osób! W sezonie pojawiają się co weekend gwiazdy sceny muzycznej z całej Europy! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno fani techno, house czy też utworów komercyjnych! Poza samą zabawą i muzyką z najwyższego poziomu możecie się tutaj spodziewać rewelacyjnych drinków oraz cocktaili! Zabawa tutaj gwarantuje najlepsze wspomnienia! Oddalony od centrum, około 40 min na nogach.

Orange Club

Miejsce które w ciągu dnia staje się przytulnym cocktail barem, z kolei w nocy przeistacza się w miejsce ze świetną muzyką. Klub szyty na miarę! Świetna lokalizacja oraz aranżacja lokalu sprawiają niezwykłe wrażenie i z przyjemnością będziemy do niego wracać!  

 

 

 

Opal Club

Klub położony w centrum Sarandy z widokiem na panoramę miasta. Najczęściej z muzyka latino. Podczas dnia przyjemne miejsce by wypić drinka, z widokiem na morze. Wieczorem natomiast rewelacyjne miejsce na świetną zabawę!

Butrint, Gijrokastra, Błękitne Oko i Zamek Lekursi

Poznaj Albanię przez bogactwo kultury - czyli zwiedzanie szlakiem UNESCO i Parków Narodowych.

Zaczniemy od wizyty w Butrint to historyczny skarb i najpiękniejsze stanowisko archeologiczne w Albanii. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto niegdyś zamieszkałe przez Rzymian i Greków posiada świetnie zachowany amfiteatr, świątynie Eskulapa, chrześcijańską bazylikę oraz wenecki zamek.

Następnie udamy się nad „Błękitne oko”, które znane jest na całych Bałkanach. Źródło ma prawdopodobnie głębokość 50 metrów, choć nurkom dotychczas jeszcze nie udało się dotrzeć do miejsca, z którego wybija woda. Jego nazwa pochodzi od intensywnie niebieskiego koloru wody, która wydobywa się z wnętrza ziemi. Jak na górskie źródło przystało, woda w akwenie jest naprawdę lodowata. 

Dalej przejazd do Gjirokastry, jedno z dwóch albańskich miast ˗ muzeów, nazywane „miastem srebrnych dachów”. Wspaniały przykład architektury osmańskiej zachwyca odwiedzających niezwykłą kamienną zabudową, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Góruje nad nią potężna twierdza, z której można podziwiać niespotykany miejski krajobraz. Dotrzemy na starówkę, oraz pod dom Envera Hodży.

Na koniec najpiękniejsza panorama zatoki w Sarandzie czyli zamek Lekursi. Tu czas na piękne zdjęcia i zimne piwo by delektować się zachwycającym widokiem.

Cena: 40€

Riwiera Albańska – czyli wodospady, zamki i najpiękniejsze plaże Albanii

Riwiera Albańska – czyli wodospady, zamki i najpiękniejsze plaże Albanii

Ten wyjazd to przygoda dostarczająca niesamowitych wrażeń wzdłuż Riwiery Albańskiej, gdzie można podziwiać piękne wybrzeże morza Jońskiego, a z drugiej pasmo górskie z śródziemnomorską roślinnością.

Po drodze mijamy małe albańskie wioski i robimy pierwszy postój w restauracji zbudowanej w czasach komunizmu nad wodospadem - gdzie panuje cudowny klimat, szum wody i chłodne powietrze dają uczucie wytchnienia w gorące dni.

Następnie udajemy się do Porto Palermo czyli zamku zbudowanego dla samego Ali Paszy władcy Epiru. Twierdza ma kształt trójkąta, a jej ściany sięgają 20 m. Panoramę rozciągającą się wokół fortecy można podziwiać z wieży obronnej.

Następnie udamy się do miejscowości Himara założonej w II w p.n.e i zamieszkałej przez mniejszość grecką. Wysokie góry opadające do morza, klify, drzewa oliwne, cytrusy a także klimatyczne kawiarnie i najpiękniejsze plaże Albanii pozwalają poczuć ten wyjątkowy klimat największego piękna jakie kryje w sobie Albania.

Oczywiście nie może tu zabraknąć czasu wolnego na błogi relaks na jednej z najpiękniejszych plaż Albanii.

Cena: 30€      

Ksamil - europejskie Karaiby

Ksamil - europejskie Karaiby

Ksamil słynie z czystej błękitnej wody i białego piasku, który został tu przetransportowany. To właśnie na tej plaży będziesz się błogo relaksować. Normalnie wszystkie plaże morza Jońskiego, ze względu na jego wysokie zasolenie, są kamieniste, ale nie tutaj! Będzie też okazja zobaczyć prawdziwą wyspę z kamienistym wybrzeżem typową dla Europejskich Karaibów. 


Czeka na nas też pyszny obiad z owocami morza (makarony, pizza, jest oczywiście możliwość wybrania dań bez owoców morza). Dodatkowo na dwie osoby przypada półmisek najwyższej klasy muli z jeziora Butrinckiego - słodkie wody jeziora mieszają się z wodą morza Jońskiego, dzięki czemu słynne na cały świat mule mają idealny smak! Zabawa, aromatyczne przysmaki i niepowtarzalne widoki to wszystko czego możesz doświadczyć w Ksamilu!

Cena: 35€

Dzień 1-2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

 • 🏨Zakwaterowanie i Spotkanie organizacyjne

Dzień 3-8
 • 📍Pobyt w Sarandzie / Aktywny czas na plaży / Animacje i gry terenowe

 • Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych

 • 🍸Animacje / wyjścia do klubów / imprezy tematyczne

Dzień 9-10
 • Wykwaterowanie i wyjazd do Polski

 • 🚍Powrót do Polski centralnej w godzinach wieczornych

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 00:30 W dniu wyjazdu -
Łódź, stacja BP, ul. Kątna 1 02:30 W dniu wyjazdu -
Częstochowa, stacja BP Kropka, Aleja Wojska Polskiego 263/271 04:00 W dniu wyjazdu -
Katowice 05:30 W dniu wyjazdu -

JULIA ZIÓŁKOWSKA

Koordynatorką tego wyjazdu jest Julia Ziółkowska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Cena zawiera
 • 🏢7 noclegów w hotelu

 • 🍴7 śniadań w restauracji

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka Kadry ST

 • Program animacyjny

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • 📛Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD na czas wyjazdu

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Wycieczek fakultatywnych

 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 70 zł (doliczane do umowy)

Dostępne terminy
26.04.2024 - 05.05.2024
Wybrana oferta
Hotel Tatzati65 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Pokój 3 os.
1 499 zł
Pokój 2 os.
1 699 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 549 zł
Zaliczka tylko 199 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podziel się i zbierz ekipę