Logo
Logo Logo

Riwiera Albańska | Saranda

Saranda, Albania

📅 11.08.2020 - 20.08.2020

Riwiera Albańska | Saranda

 • 👥 40 uczestników
 • 10 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏨 Hotel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 1 199 zł
Sprawdź terminy
Odkryj przepiękną Albanię!

Stolicę Riwiery Albańskiej nazywa się europejskimi Karaibami. Wolimy jednak wersję, w której to Karaiby są amerykańską Sarandą, a rozłożyste palmy i cudownie ciepła woda tylko utwierdzają nas w tym przekonaniu! Baw się z nami na bałkańskich imprezach, które przypominają nasze domówki - chillujemy przy dobrej muzyce!  

Ekipa Student Travel

Imprezy w Sarandzie

Mango Club

Jeden z największych w Albanii klubów na otwartym powietrzu. Imprezy tutaj zaczynają się już maju i kończą we wrześniu. Pomieścić się tutaj może na 2.500 osób! W sezonie pojawiają się co weekend gwiazdy sceny muzycznej z całej Europy! Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, zarówno fani techno, house czy też utworów komercyjnych! Poza samą zabawą i muzyką z najwyższego poziomu możecie się tutaj spodziewać rewelacyjnych drinków oraz cocktaili! Zabawa tutaj gwarantuje najlepsze wspomnienia!

Orange Club

Miejsce które w ciągu dnia staję się przytulnym cocktail barem, z kolei w nocy przeistacza się w miejsce ze świetną muzyką. Klub szyty na miarę! Świetna lokalizacja oraz aranżacja lokalu sprawiają niezwykłe wrażenie i z przyjemnością będziemy do niego wracać! 

 

 

 

.

Butring, Gijrokastra, Błękitne Oko i Zamek Lekursi

Poznaj Albanię przez bogactwo kultury - czyli zwiedzanie szlakiem UNESCO i Parków Narodowych.

Butrint to historyczny skarb i najpiękniejsze stanowisko archeologiczne w Albanii. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest największa atrakcja archeologiczna. Miasto niegdyś zamieszkałe przez Rzymian i Greków posiada świetnie zachowany amfiteatr, świątynie Eskulapa, ruiny chrześcijańskiej bazyliki oraz pozostałości weneckiego zamku. Czas zwiedzania stanowiska archeologicznego 1.5h.

 

Następnie mamy przejazd nad „Błękitne oko”, które znane jest w całych Bałkanach. Znajduje się 2 km od szosy łączącej Sarandę z Gjirokastrą. Źródło ma prawdopodobnie głębokość 50 metrów, choć nurkom dotychczas jeszcze nie udało się dotrzeć do miejsca, z którego wybija woda. Jego nazwa pochodzi od intensywnie niebieskiego koloru wody, która wydobywa się z wnętrza ziemi. Jak na górskie źródło przystało, woda w akwenie jest naprawdę lodowata. Często można spotkać tu śmiałków, którzy skaczą do Błękitnego Oka wprost z platformy widokowej. Co ciekawe, ze względu na bardzo gorące i bezdeszczowe lato w 2004 r., źródło częściowo wyschło.

Dalej przejazd do Gjirokastry, jedno z dwóch albańskich miast ˗ muzeów, nazywane „miastem srebrnych dachów”, także ze względu na liczne strome uliczki. Wspaniały przykład architektury osmańskiej zachwyca odwiedzających niezwykłą kamienną zabudową, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Góruje nad nią potężna twierdza, z której można podziwiać niespotykany miejski krajobraz. W programie także spacer Starówką i przejście pod dom Envera Hodży, w którym obecnie mieści się Muzeum Etnograficzne.

 

Na koniec najpiękniejsza panorama zatoki w Sarandzie czyli zamek Lekursi. (zamek zbudowany w XVI w. przez Sulejmana Wielkiego). Tu czas na piękne zdjęcia i zimne piwo by delektować się zachwycającym widokiem.

 

Cena: 40€

Riwiera Albańska – czyli wodospady, zamki i najpiękniejsze plaże Albanii

Riwiera Albańska – czyli wodospady, zamki i najpiękniejsze plaże Albanii

To cudowna przygoda dostarczająca niesamowitych wrażeń wzdłuż Riwiery Albańskiej, gdzie można podziwiać piękne wybrzeże morza Jońskiego, a z drugiej pasmo górskie z przepiękną śródziemnomorską roślinnością. Po drodze mijamy małe albańskie wioski i robimy pierwszy postój w restauracji zbudowanej w czasach komunizmu nad wodospadem - gdzie cudowny klimat, szum wody i chłodne powietrze dają uczucie wytchnienia w gorące dni. Następnie udajemy się do Porto Palermo czyli zamku zbudowanego dla samego Ali Paszy władcy Epiru. Twierdza ma kształt trójkąta a jej ściany sięgają 20 m. Panoramę rozciągającą się wokół fortecy można podziwiać z wieży obronnej.

Następnie udajemy się do miejscowości Himara założonej w II w p.n.e i zamieszkałej przez mniejszość grecką. Wysokie góry opadające do morza, klify, drzewa oliwne, cytrusy a także klimatyczne kawiarnie i najpiękniejsze plaże Albanii pozwalają poczuć ten wyjątkowy klimat największego piękna jakie kryje w sobie Albania. Oczywiście nie może tu zabraknąć czasu wolnego na plażowanie.

Cena: 30€   

Ksamil - europejskie Karaiby

Ksamil - europejskie Karaiby

Ksamil słynie z czystej błękitnej wody i białego piasku. Plaże w Ksamilu są jednak sztucznie zasypane piachem - wszystkie plaże morza Jońskiego, ze względu na jego wysokie zasolenie, są kamieniste. Podczas wycieczki oprócz sztucznych piaskowych plaż zobaczysz prawdziwą wyspę z kamienistym wybrzeżem typową dla Europejskich Karaibów. Następnie przepłyniesz na wyspę rowerkami wodnymi i spędzisz na niej czas. Nie martw się o nadmiar słońca - wyspa zarośnięta jest drzewkami oliwnymi, które dają przyjemny cień oraz ukojenie w te słoneczne dni! W odległości około 50 metrów od wyspy znajduje się park wodny, z którego możesz korzystać cały dzień! Czeka Cię też pyszny obiad z owocami morza (makarony bądź pizza, jest oczywiście możliwość wybrania dań bez owoców morza). Dodatkowo na dwie osoby przypada półmisek najwyższej klasy muli z jeziora Butrinckiego - słodkie wody jeziora mieszają się z wodą morza Jońskiego, dzięki czemu słynne na cały świat mule mają idealny smak! Zabawa, aromatyczne przysmaki i niepowtarzalne widoki to wszystko czego możesz doświadczyć w Ksamilu!

Cena: 35€

Hotel Lindi

Infrastruktura

Hotel dysponuje barem, dostępem do bezpłatnego WiFi. Na ternie obiektu jest całodobowa recepcja, wspólny salon, sklep oraz wypożyczalnia rowerów.

Pokoje i infrastruktura

Pokoje 2-osobowe składają się z łóżka podwójnego, z kolei pokoje 3-osobowe posiadają łóżko podwójne oraz jedno pojedyncze. Wszystkie posiadają prywatną łazienkę, klimatyzację, mini barek, sejf oraz TV-Sat. 

W ofercie autokarowej dostępne są tylko pokoje 2-osobowe. W ofercie z podróżą samolotem dostępne są zarówno pokoje 2-osobowe jak i 3-osobowe.

Hotel dysponuje barem, dostępem do bezpłatnego WiFi. Na ternie obiektu jest całodobowa recepcja, wspólny salon, sklep oraz wypożyczalnia rowerów. 

Wyżywienie BB

Na wyżywienie składają się śniadania serwowane w hotelowej restauracji.

Hotel Elisabeth

Położenie i pokoje

Położenie:

Hotel znajduje się w samym centrum miasta Saranda, w pobliżu są liczne kawiarnie, restauracje, piekarnie, sklepy, markety itp. Od głównej promenady przy morzu i publicznej plaży dzieli go odległość ok. 400 m.

 

Pokoje:

Wszystkie pokoje dysponują łazienką i wyposażone są w telewizor, lodówkę oraz posiadają dostęp do WiFi. Ponadto pokoje są klimatyzowane. Pokój 3 - osobowy to łóżko podwójne oraz jedno pojedyncze. Pokój 4 osobowy składa się z łóżka podwójnego oraz 2 pojedynczych lub z czterech łóżek pojedynczych.

 

Rozkład pokoi w hotelach:

 

Pokoje 2 os. - składają się z jednego łóżka podwójnego.

 

Pokoje 3 os. - składają się z jednego łóżka podwójnego oraz jednego pojedynczego.

 

Pokoje 4 os. - składają się z łóżka podwójnego oraz 2 pojedynczych lub z czterech łóżek pojedynczych.

 

Kaucja zwrotna!

Prosimy przygotować się na wpłatę kaucji 20 € / os. w momencie przyjazdu, zwracaną ostatniego dnia po wykwaterowaniu jeżeli nie było żadnych szkód. Opłata jest zbierana i ustalana na życzenie właściciela Hotelu.

Dzień 1 - 2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

 • 🏢Zakwaterowanie i Spotkanie organizacyjne

Dzień 3 - 8
 • 📍Pobyt w Sarandzie / Aktywny czas na plaży / Animacje i gry terenowe

 • Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych

 • 📢Animacje / wyjścia do klubów / imprezy tematyczne

Dzień 9 - 10
 • 🏢Wykwaterowanie i wyjazd do Polski

 • 🚍Powrót do Polski centralnej w godzinach wieczornych

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Koszalin, Parking przy dworcu PKP (al. Armii Krajowej, parking między ulicami) 00:45 W dniu wyjazdu 240 PLN
Elbląg, Stacja paliw LOTOS, al. Grunwaldzka 4 (przy Mc'Donalds) 02:00 W dniu wyjazdu 200 PLN
Gdańsk, Parking, ul. Gradowej (obok stacji paliw ORLEN, ul. Dąbrowskiego 4 ) 02:00 W dniu wyjazdu 200 PLN
Białystok, Stacja paliw SHELL, al. 1000-lecia Państwa Polskiego 72 03:00 W dniu wyjazdu 200 PLN
Szczecin, Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Gryfińska 60 (róg Struga) 03:15 W dniu wyjazdu 200 PLN
Olsztyn, Stacja paliw CIRCLE-K, ul. Pstrowskiego 10a (przy KFC) 03:30 W dniu wyjazdu 200 PLN
Ostrów Mazowiecki, Stacja paliw ORLEN, ul. Lubiejewska 63 (Kaufland) 04:15 W dniu wyjazdu 180 PLN
Lublin, Stacja paliw BP, ul. Północna 30 (przy al. Solidarności) 04:15 W dniu wyjazdu 180 PLN
Bydgoszcz, Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszyńskiego 29A 04:30 W dniu wyjazdu 180 PLN
Gorzów Wielkopolski, Stacja paliw BP, ul. Kasprzaka 8 (przy węźle DK22/S3) 04:45 W dniu wyjazdu 200 PLN
Mława, Stacja paliw LOTOS, ul. Polna 39 05:00 W dniu wyjazdu 180 PLN
Toruń, Parking przy PKP Toruń Miasto, ul. Skrzyńskiego 05:30 W dniu wyjazdu 160 PLN
Poznań, Stacja paliw SHELL, ul. 28 czerwca 1956, róg ul. Dolna Wilda (przy Lidlu) 05:30 W dniu wyjazdu 180 PLN
Warszawa, Parking przy Torwarze, ul. Łazienkowska (róg Wisłostrady) 06:00 W dniu wyjazdu -
Zielona Góra, Stacja paliw ORLEN, ul. Sulechowska 65 (przy rondzie) 06:00 W dniu wyjazdu 180 PLN
Radom, Stacja paliw ORLEN, Rondo ks. Jerzego Popiełuszki (przy McDonlads) 06:15 W dniu wyjazdu 160 PLN
Włocławek, A1 MOP Machnacz kierunek Łódź (przy McDonalds), na powrocie MOP Machnacz kierunek Toruń 06:30 W dniu wyjazdu 180 PLN
Płock, Stacja paliw ORLEN, ul. Wyszogrodzka 123 (przy McDonalds) 06:30 W dniu wyjazdu 180 PLN
Polkowice, Parking przy McDonalds, ul. Młyńska 16 (róg Ogrodowej) 07:00 W dniu wyjazdu 160 PLN
Kielce, Stacja paliw ORLEN, ul. Łódzka 266 07:30 W dniu wyjazdu 140 PLN
Kraków, Reymonta Władysława 22, 30-059 Kraków 07:30 W dniu wyjazdu 60 PLN
Legnica, Stacja paliw ORLEN, ul. Chojnowska 154 (rejon węzła S3/DK94) 07:45 W dniu wyjazdu 160 PLN
Rzeszów, Stacja paliw SHELL, ul. Reymonta 3 (ul. Krakowska przy Wiadukcie Śląskim) 08:00 W dniu wyjazdu 160 PLN
Łódź, Stacja paliw ORLEN (A1 MOP Wiśniowa Góra k. Katowice, na powrocie k. Gdańsk) 08:30 W dniu wyjazdu -
Wrocław, Bielany Wrocławskie stacja paliw LUKOIL, ul. Czekoladowa 16 09:00 W dniu wyjazdu 140 PLN
Piotrków Trybunalski, Stacja paliw AMIC ENERGY, ul. Sikorskiego 8 (przy sklepie Lidl) 09:15 W dniu wyjazdu 140 PLN
Tarnów, Stacja paliw GROSAR, al. Jana Pawła II 20 09:15 W dniu wyjazdu 140 PLN
Opole, Stacja paliw BP, ul. Wrocławska 106 (p. McDonlad's) 10:30 W dniu wyjazdu 60 PLN
Częstochowa, Stacja paliw SHELL, al. Jana Pawła II 5 11:15 W dniu wyjazdu -
Katowice, Stacja paliw ORLEN, ul. Murckowska 22 12:30 W dniu wyjazdu -
Czechowice-Dziedzice, Stacja paliw AMIC ENERGY, ul. Węglowa 15 (p. Burger King) 13:30 W dniu wyjazdu -
Bielsko-Biała, Stacja paliw AMIC ENERGY, al. Generała Andersa 545 (przy Makro) 14:00 W dniu wyjazdu -
Korbielów (granica), Parking przy granicy (Przełęcz Glinne) 14:30 W dniu wyjazdu -
Słupsk, Stacja paliw SHELL, ul. Szczecińska 36h (przy Mc'Donalds) 23:30 W dniu wyjazdu 240 PLN
Saranda 16:00 Dzień po - 200 PLN

Ubezpieczenie KL+NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Ubezpieczenie PREMIUM

Ubezpieczenie Premium ma rozszerzony zakres oraz większą sumę ubezpieczenia: KL: 40 000 €
Koszty Ratownictwa: 6 000 €
NNW: 10 000 €
Utrata Bagażu Podróżnego: 200 €
OC prywatne: 10 000 €
OC sportowe: 10 000 €
Obejmuje również choroby przewlekłe oraz sporty amatorskie.

Polisa: 8933776
Telefon alarmowy: 22 575 90 80
 

Ubezpieczenie jest opcją dodatkową, cena: 25zł.

Cena zawiera
 • 🏢8 dni w Albanii (7 noclegów w wybranej opcji zakwaterowania)

 • 🍴Wyżywienie BB (7 śniadań w hotelu)

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • 📢Program animacyjny

 • Opiekę kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłata klimatyczna - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

Terminy i ceny
Dostępne terminy
11.08.2020 - 20.08.2020
Wybrana oferta
Hotel Elisabeth40 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Pokój 4 os.
Lista rezerwowa
Pokój 3 os.
1 299 zł1 499 zł
Pokój 2 os.
1 399 zł1 599 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 299 zł1 499 zł
Hotel Lindi40 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Pokój 3 os.
1 299 zł
Pokój 2 os.
1 399 zł1 699 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 299 zł1 499 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student
25.08.2020 - 03.09.2020
Hotel Elisabeth40 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Pokój 4 os.
Lista rezerwowa
Pokój 3 os.
1 299 zł1 499 zł
Pokój 2 os.
1 399 zł1 599 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 299 zł1 499 zł
Hotel Lindi40 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
Pokój 2 os.
1 399 zł1 699 zł
Dokwaterowanie 1 os.
1 299 zł1 499 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podziel się i zbierz ekipę