Logo
Logo Logo

Włochy

Włochy

Kierunki Wycieczki lokalne

Włochy to ten kierunek, który nie rozczaruje nawet najbardziej wymagających turystów. Niezależnie od tego, czego oczekujesz podczas udanego wyjazdu – możesz być pewien, że znajdziesz to właśnie tutaj! Góry? Są i zajmują ponad 80% powierzchni kraju. Plaże? Mnóstwo! Na lądzie i śródziemnomorskich wyspach, m.in. Sycylii i Sardynii. Jeziora? Duże, zachwycającej, polodowcowe, jak choćby jezioro Garda. Coś do zwiedzania? Wszystko i z każdej epoki! Kluby do imprezowania? Znajdziesz je w każdym mieście, miasteczku i kurorcie, z Rimini na czele. Ekipa ST jest gotowa pokazać Ci prawdziwe Włochy, z dowolnej perspektywy. Jedziemy?

 

Jaki jest czas lotu do Włoch? 

Czas przelotu: Warszawa–Rzym - ok. 2 godz. 30 min, szybki lot i jesteśmy na miejscu!

 

Jakie jest napięcie w gniazdkach we Włoszech?

Napięcie: 220V, nie musisz martwić się o przejściówki.

 

Jaka jest waluta we Włoszech?

Waluta: Euro (EUR)

 

Ile kosztuje wynajem auta we Włoszech?

Wynajem auta we Włoszech kosztuje od ok. 70 EUR/dzień. 

 

Jakie pamiątki kupić we Włoszech?

Z czym kojarzy Ci się słoneczna Italia? Makarony, kawa i wino? Dokładnie tak! Dlatego wśród typowych włoskich pamiątek prym wiodą artykuły spożywcze i alkohol. W lokalnych sklepach znajdziemy pyszną oliwę, sery i lokalne wina. Koniecznie rozejrzyj się za kawą - Lavazza prosto z Włoch smakuje o niebo lepiej niż ta z Biedry. No i oczywiście Aperol! 

 

Jakie są orientacyjne ceny we Włoszech?

Orientacyjne ceny we włoskiej restauracji: pizza od 4 € do 8 €, zestaw obiadowy 7 €, piwo 2 €, woda mineralna 1l 1,5 €, wino 5 €.

 

Czy można dobrze zjeść we Włoszech?

Kuchnia włoska od lat cieszy się niezwykłą popularnością wśród obcokrajowców. I nic dziwnego - każdy z nas uwielbia pizzę na cienkim cieście! Najpopularniejszymi daniami serwowanymi we Włoszech są wszelkiego rodzaju potrawy z makaronu i pizza. Specjalnościami miejscowych restauracji, w zależności od regionu, będą tortellini ze szpinakiem lub faszerowana papryka. Najlepsze włoskie desery to Tiramisu i tarta orzechowa. Wino zawsze podaje się do posiłku ;) A jeśli chodzi o jego gatunki - będziesz miał w czym wybierać. 

 

Czy we Włoszech jest bezpiecznie?

Władze we Włoszech dbają o bezpieczeństwo, ale niestety zdarzają się kradzieże. Uważaj na samochód - nie zostawiaj w nim żadnych cenniejszych przedmiotów.

 

Widok listy:
   Pokaż filtry
Zwiń