Logo
Logo Logo

Niemcy

Niemcy

Kierunki

Czas na wizytę u naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy to kraj porządku (w końcu Ordung muss sein!) i dobrobytu, z wieloma ciekawymi miejscami do odwiedzenia. Od czego zacząć? Ekipa ST proponuje zobaczenie wszystkiego po trochu, bo ciężko zdecydować się na tylko jedną miejscówkę! A zatem: Berlin (Mur Berliński), Kolonia (Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny), Dusseldorf (zachwycająca architektura starego miasta), Monachium (Marienplatz i… Octoberfest, wiadomo!), Heidelberg (niezniszczone podczas II wojny światowej!), Frankfurt nad Menem (rodzinne miasto Johanna Wolfganga von Goethe), Drezno, Poczdam, Hamburg… No dobra, to zdecydowanie nie do zrobienia podczas jednego Tripu! To co, widzimy się na trasie Polska – Niemcy minimum dwa, trzy razy? 

 

Czy potrzebna jest wiza lub paszport do Niemiec?

Nie. Pakuj walizkę, bierz dowód i lecimy! :D

 

Kiedy wybrać się do Niemiec? Jaki jest dobry czas na wakacje w Niemczech?

W sezonie letnim, czyli od początku maja do października pogoda będzie najlepsza a Ty będziesz mógł poimprezować i pozwiedzać :) Poza tym Niemcy warto odwiedzać o każdej porze roku, bo mają wiele do zaoferowania. Jeśli jesteś piwnym smakoszem to na pewno wiesz, że na przełomie września i października jest Oktoberfest, na którym nie może Cię zabraknąć! :D Z kolei zimą koniecznie wybierz się na słynne jarmarki bożonarodzeniowe.

 

Jaka waluta obowiązuje w Niemczech?

Euro

 

Jaka jest różnica czasowa w Niemczech?

Nie ma różnicy, więc nawet nie musisz przestawiać zegarka ;)

 

Czy w Niemczech jest opłata klimatyczna?

Tak, ale tylko w niektórych miejscach np. w miejscowościach nadmorskich. 

 

Jakie są orientacyjne ceny w Niemczech?

Ceny w Niemczech wydają się wysokie w stosunku do naszych, ale spokojnie! Skoro nasze portfele przeżyły, to Twój też da sobie radę! Ceny poszczególnych artykułów: woda mineralna 1.5l - 0.40 EUR, bułka 0.30 EUR, jajka - 2.5 EUR. Mamy też plusy! Alkohol jest nieco tańszy od jedzenia, zwłaszcza za piwerko dużo nie zapłacisz, bo od 0.65 EUR. 0.7l wódki kosztuje 13 EUR a winko 3 EUR. Coś wybierzesz ;) 

 

Co warto kupić będąc w Niemczech?

Nasz zachodni sąsiad jest znany z ...piwa! Zgadłeś! Nie musimy Cię zachęcać żebyś spróbował niemieckich browarów .. :D ale zachęcamy, żebyś na pamiatkę kupił sobie niemiecki kufel. Ponadto w Niemczech jest ogromny wybór słodyczy, więc przywieź kilka ze sobą. Dziewczyny! zwróćcie uwagę na kosmetyki! Za zachodnią granicą wiele drogeryjnych produktów jest tańszych niż u nas :)

 

Czy można dobrze zjeść w Niemczech?

Oczywiście! Jesli lubisz jeść tłusto, mięsnie i syto na pewno będziesz zadowolony! A jeśli jesteś na diecie - wybierz zachodnią część kraju - tam poprzez wpływy francuskie i szwajcarskie kuchnia jest nieco lżejsza i bogatsza w warzywa. Tradycyjne potrawy bazują na ziemniakach, wyrobach mącznych, kiełbasie, boczku i kapuście. Typowe niemieckie dania to: Sauerbraten ( pieczeń wołowa podawana z kapustą zasmażaną i klusami ziemniaczanymi) Kartoffelsalat ( ziemniaczana sałatka z boczkiem lub kiełbaską i ogórkiem) i oczywiście golonka w różnych wariacjach. Generalnie jeśli jesteś w Niemczech musisz spróbować kiełbasy! Zależnie od tego, w jakim rejonie będziesz, spróbujesz jej w innym wydaniu, np. w Berlinie króluje currywurst- kiełbaska posypana curry, w Bawarii spotkasz kiełbaskę w wersji białej, no i nie zapominajmy o słynnych frankfurterkach mmm...Wybór jest ogromny! Na słodko zjedz precla i skosztuj strudel jabłkowy :)   

 

Jakie sporty można uprawiać w Niemczech?

Wolisz aktywnie spędzać czas zamiast przerabiania kolejnego sezonu Stranger Things? Gwarantujemy Ci, że w Niemczech nie będziesz się nudził! Możesz tu wziąć udział w spływach kajakowych, powędrować po tajemniczym Schwarzwaldzie czy pośmigać na nartach w słynnym Oberstdorfie! A może przejażdzka rowerowa wokół pięknych plenerów Jeziora Bodeńskiego? Wybór należy do Ciebie :) 

 

Czy w Niemczech jest bezpiecznie?

Tak, uważaj jednak na kieszonkowców i unikaj dużych zgromadzeń. 

Widok listy:
   Pokaż filtry
Zwiń