Logo
Logo Logo

¡Vamos a México! | Wakacje w Meksyku

Playa del Carmen, Meksyk

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Vamos!

Kultura Majów, wszechobecne iguany i długie, białe plaże? Zgadza się, trafiliście na wyjazd do Meksyku! To właśnie ojczyzna tequili i burrito gości nas w wyjątkowy sposób, idealnie równoważąc zwiedzanie, chill i życie nocne. Na spragnionych wrażeń czekają wycieczki po okolicznych wyspach - ¡Vamos a México!

Ekipa ST

CANCUN

Cancún

Cancún jest jednym z najsłynniejszych kurortów na świecie. Istny raj, który obfituje w kilometry wspaniałych, piaszczystych plaż. Miasto obecnie zamieszkane jest przez ponad pół miliona osób, których głównym źródłem utrzymania jest właśnie turystyka. Tutaj znajdują się największe dyskoteki, bary i restauracje. Wielbiciele szalonego nocnego życia powinni udać się do centrum handlowego Plaza Forum, gdzie znajdują się najbardziej znane dyskoteki - Coco Bongo, The City, Dady’O. Coco Bongo to idealne miejsce dla tych, którzy lubią lasery oraz kostiumowe show i akrobatów. Naprzeciw Coco Bongo, do Dady’O powinni udać się wielbiciele muzyki lat 80–tych i 90–tych oraz konkursów bikini. The City to największa dyskoteka Ameryki Łacińskiej. Tu grają najlepsi z najlepszych. Fani rocka nie będą czuć się zagubieni. W Plaza Forum czeka na nich Hard Rock Café i muzyka na żywo. W nocy nikt się nie nudzi, nigdy.

TULUM

Tulum

Powstały w XIII wieku fort jest dowodem na to, że to właśnie półwysep stał się ostatnim miejscem zjednoczenia kultury Majów przed jej ostatecznym końcem spowodowanym najazdem konkwistadorów. Ruiny miasta Majów Tulum - Zama to chyba jedno z najpiękniej położonych miejsc na świecie. Nawet jeśli nie jesteście miłośnikami historii to choćby właśnie dla samego widoku warto tam pojechać. Szare ruiny kontrastują z niesamowicie turkusowym Morzem Karaibskim, białym plażami i zielonymi palmami, które je otaczają. Widok jest oszałamiający! Tulum było jedynym miastem Majów zbudowanym na wybrzeżu i otoczonym wysokim trzyczęściowym murem służącym do ochrony przed atakiem z zewnątrz. To właśnie sprawiło, że do dziś miasto jest jednym z najlepiej zachowanych historycznych skarbów po Majach. Najbardziej imponującą budowlą na terenie kompleksu ruin jest El Castillo znajdujący się na szczycie wapiennego klifu tuż nad małą piaszczystą plażą wpadającą wprost do błękitnej wody. Przypuszcza się, że miały tam miejsce główne uroczystości religijne. Zamek to chyba najbardziej obfotografowana budowla w całym Tulum. Na terenie miasta znajduje się plaża, uznawana przez wielu podróżników oraz przez wiele magazynów podróżniczych za jedną z 10 najpiękniejszych plaż świata.

GRAN CENOTE

Gran Cenote

Cenoty to naturalne baseny również związane z kulturą Majów. Jedne są zupełnie odkryte, gdzie cała tafla wody znajduje się na powierzchni, inne schowane w jaskiniach, do których dostać się można przez mały otwór w ziemi. Jedne są płytkie, inne niewiarygodnie głębokie, co sprawia, że zapaleni nurkowie mają tutaj pole do popisu. Woda w cenotach jest krystalicznie czysta, a kąpiel w takim miejscu to niesamowite przeżycie. Podobno tylko na samym Jukatanie jest ich aż 1650. Niektóre ciągle dzikie, ukryte gdzieś z dala od głównych szlaków, bez infrastruktury. Inne zaznaczone już na mapie, często odwiedzane z całym zapleczem jak na zwykłej pływalni. Uwaga, używanie kremów do opalania jest tu zabronione. Chodzi o to, by krystalicznie czysta woda dalej taką pozostała. Meksykanie bardzo dbają o swój skarb, który jest de facto wizytówką tego kraju. Przy Gran Cenote do dyspozycji są przebieralnie.

LAGUNA SIEDMIU KOLORÓW

Laguna Siedmiu Kolorów

Tylko tutaj dostrzeżesz siedem odcieni niebieskiego w krystalicznie czystej wodzie. Małe miasteczko Bacalar zachwyca jedzeniem i położeniem nad drugim największym jeziorem Meksyku. Majowie mawiali, że w tym miejscu rodzi się niebo. Przekonamy się czy mieli rację. Skorzystamy z naturalnego SPA, gdyż pod drobnym piaskiem laguny ukryta jest glina z domieszką siarki, która pozwoli nam na pełen relaks i regenerację w ciepłych, turkusowych wodach. Oprócz wypożyczenia kajaka lub paddle board można usiąść na jednym z drewnianych pomostów przypominających te na Malediwach i rozkoszować się lokalną kuchnią.

PALENQUE

Palenque

Niczym Indiana Jones wyruszymy do środka lasu deszczowego by odkryć ślady dawnej cywilizacji Majów. Na ogromnej, otoczonej dżunglą polanie położonej na płaskowyżu w stanie Chiapas znajduje się Palenque, jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych - pozostałości dawnego miasta Majów. Odkrycie ruin przyjęto na rok 1746, jednak pierwszą eksplorację terenu, na polecenia króla Hiszpanii, rozpoczęto w 1807 roku. Miasto, które kiedyś cieszyło się świetnością teraz jest otoczone napierającą ze wszystkich stron naturą i stadami wyjców, które buszują w koronach drzew. Warto wybrać się z przewodnikiem do okolicznej dżungli by poznać czyhające tam niebezpieczeństwa. Aparat w dłoń, przygoda czeka!  

WODOSPADY AGUA AZUL

Wodospady Agua Azul

Stan Chiapas uznawany jest za jeden z najpiękniejszych w Meksyku za sprawą wspaniałej natury i magicznych ruin Majów. Jedną z naturalnych perełek regionu są liczne wodospady. Najbardziej znane z nich to Agua Azul, których nazwa oznacza niebieską wodę. Wodospady te tworzy około 500 pojedynczych kaskad ciągnących się przez kilkaset metrów oraz krystalicznie czysta woda o niesamowitym, błękitnym kolorze. Pierwszą rzeczą, która przyciąga każde spojrzenie po dotarciu do wodospadów Agua Azul jest niezwykle intensywny, lazurowy kolor wody. Kolor ten zawdzięczają dużej zawartości minerałów, zwłaszcza węglanu sodu i wodorotlenku magnezu. My skorzystamy z okazji by wykąpać się w błękitnych wodach w środku prawdziwej meksykańskiej dżungli.

CAMPECHE

Campeche

Campeche to stolica stanu o tej samej nazwie na półwyspie Jukatan. Jego chlubą są doskonale zachowane XVII-wieczne mury i fortyfikacje, kolorowe kamienice z epoki kolonialnej, kościoły z barokowymi ołtarzami i przepiękny zócalo (plac główny) z imponującą katedrą. Wszystkie te zabytki doceniło UNESCO, wpisując w 1999 r. centrum miasta na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości. Campeche leży na głównym szlaku komunikacyjnym łączącym Jukatan z Chiapas i pozostałą częścią Meksyku.

UXMAL

Uxmal

Uxmal w języku Majów znaczy „zbudowane po raz trzeci” (chociaż archeolodzy znaleźli ślady pięciu kolejnych osad w tym miejscu) i jest kolejnym terenem wykopaliskowym dawnej kultury Majów w Meksyku. Miasto, a ściślej zachowane ruiny najważniejszych budowli, powstało między wiekiem VI i X n.e. na ubogim w wodę terenie. Z jego przeszłości wiadomo, że założyli je i mieszkali w nim, w szczytowym okresie, do 25 tys. ludzi – Majowie, a od X wieku plemiona Tolteków. Z odczytanych w hieroglifach tekstów wynika, że jednym z ważnych władców w IX w. był Chaak K’ak’nal Ajaw. Za jego panowania powstały najważniejsze z zachowanych budowli. Dlaczego miasto zostało porzucone, dokładnie nie wiadomo. Mieszkańcy przenieśli się prawdopodobnie do rozwijającego się niedaleko miasta Chichén Itzá, gdzie były lepsze warunki bytowe, zwłaszcza woda. W Uxmal głównym jej „źródłem” były bowiem dosyć rzadkie opady. Zbierano ją i przechowywano w kamiennych cysternach. Archeolodzy odkryli bardzo skomplikowany system jej przesyłania. Na własne oczy przekonamy się jak żyło i funkcjonowało miasto Majów.

MERIDA

Mérida

Miasto zamieszkuje ponad milion mieszkańców, z czego ok. 60% z nich to potomkowie Majów. Przed wynalezieniem włókien syntetycznych dzięki zyskom z produkcji henequenu region stał się bardzo zamożny. Powiązania handlowe gwarantowały mu ścisły kontakt z Europą. Określenie Ciudad Blanca (Białe Miasto) pochodzi prawdopodobnie ze względu na wszechobecny wapień i białą farbę. Miasto ma również bogatą historię kolonialną. Początkowo osiedliła się w nim niewielka grupa rodzin hiszpańskich przybyłych z Europy, ale szybko rozwinęło się w ośrodek rzemieślniczy, handlowy i kulturalny. Już w 1618 roku posiadało pierwszy teatr. Tutejszy Teatro José Peón Contreras zaliczany jest do głównych scen teatralnych Meksyku. Znawcy kultury meksykańskiej podkreślają, że miasto charakteryzuje kulturalna i mentalna odrębność od reszty kraju. Przekonajmy się jak naprawdę jest w stolicy stanu Jukatan. 

CHICHEN ITZA

Chichén Itzá

Nazwa w języku Majów oznacza Źródła Ludu Itza. Jest to najlepiej zachowany ośrodek dawnych plemion zamieszkujących półwysep Jukatan. Na miasto Chichén Itzá składa się około 30 świątyń i innych obiektów. Każda z nich jest warta zobaczenia. Najbardziej oblegana przez turystów jest świątynia Kukulkana, czyli zamek (El Castillo). Budowla sięga wysokości 6-piętrowego bloku. We wnętrzu tej wyjątkowej piramidy znajduje się jeszcze jedna. Taka konstrukcja budowli wymagała oczywiście sporej wiedzy matematycznej, z której słynęli Majowie. Schody budowli nachylone są pod kątem 45 stopni. Na sam szczyt prowadzi dokładnie 365 stopni. Liczby nie są tutaj bez znaczenia. 

PLAYA DEL CARMEN

Playa del Carmen

Playa del Carmen jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Riviera Maya oraz w południowo-wschodnim Meksyku. Miasto położone na wybrzeżu wkomponowane jest w tropikalny krajobraz i sąsiaduje z najpiękniejszymi plażami świata wyróżniającymi się drobnym piaskiem. Działają tam tematyczne restauracje, dyskoteki, baseny oraz wiele innych udogodnień gwarantujących najwspanialszy wypoczynek. Słynną częścią Playa del Carmen jest ulica 5 Avenue - Quinta Avenida najczęściej odwiedzany deptak przez turystów krajowych i zagranicznych. Popołudniami i w godzinach wieczornych robi się tutaj tłoczno. Turystów przyciągają liczne klimatyczne restauracje z muzyką na żywo, przedstawienia na tzw. zócalo przy plaży, występy tubylców, butiki, galerie oraz szereg klubów nocnych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie! Tutaj koncentruje się życie nocne na Riviera Maya. 

ISLA MUJERES

Isla Mujeres

Cena obejmuje prom w dwie strony z Cancún na Isla Mujeres i z powrotem. W tym przepięknym miejscu możemy być cały dzień! Na miejscu do poruszania się po niewielkiej wyspie służą.... wózki golfowe. Isla Mujeres jest otoczona pierścieniem białych plaż, przy których znajdują się szerokie promenady. Sama woda jest krystalicznie czysta i bardzo płytka, ​​można wchodzić nawet kilkadziesiąt metrów w głąb oceanu, a woda będzie na poziomie kolan. Na wyspie jest mnóstwo atrakcji wartych odwiedzenia m.in. jaskinia śpiących rekinów, farmy żółwi, delfinarium, jednak szczególnie warte polecenia jest podwodne muzeum MUSA - gdzie na głębokości kilkunastu metrów zatopiono 400 betonowych rzeźb naturalnej wielkości. Autorem tej niecodziennej wystawy jest Brytyjczyk Jason deCaires Taylor. Zatopione rzeźby przedstawiają ludzi podczas codziennych czynności i można je podziwiać z łodzi ze szklanym dnem lub podczas snorkelingu.

 

Cena: ok. 30$

ISLA COZUMEL

Isla Cozumel

Cena obejmuje prom na wyspę zwaną przez Majów „wyspą jaskółek”. Po dotarciu na miejsce rekomendujemy wypożyczenie skutera i całodzienne zwiedzanie. Sama wyspa jest niewielka, ale dzięki krystalicznie czystej wodzie, wspaniałej rafie koralowej i dobrej infrastrukturze, stała się mekką dla miłośników podwodnego świata. Na wyspie pomimo rajskich warunków, jest stosunkowo niewielu turystów. Z kolei klimatyczne miasteczka i białe plaże z turkusowym morzem, dla tych którzy postanowią ją odwiedzić, zostaną na pewno zapamiętane na zawsze! Zapraszamy do raju!

 

Cena: ok. 30$

Dzień 1
 • Wylot z Warszawy z przesiadką

 • 🏢Przylot do Cancun / Transfer do hotelu

Dzień 2 - 4
 • Pobyt w Cancún / czas na plażowanie

 • Pierwsze spotkanie z meksykańskim życiem nocnym w Cancún

 • 📍 Dodatkowa wycieczka na jedną z wysp Morza Karaibskiego - Isla Mujeres

Dzień 5
 • Wykwaterowanie z hotelu / Przejazd w kierunku Tulum

 • 📌Wykąpiemy się w cenotach - krasowych jaskiniach zalanych wodą

 • Zatrzymamy się na plaży w okolicach Tulum

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta

Dzień 6
 • Zwiedzimy stanowisko archeologiczne Majów w Tulum

 • Wyjazd w kierunku Bacalar

 • 🏢Czas na lunch oraz kąpiel w błękitnych wodach laguny / Przejazd na nocleg

Dzień 7
 • Wykwaterowanie z hotelu / Przejazd autokarem do miasta Palenque w stanie Chiapas (około 8h)

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 8
 • Zwiedzimy Palenque - ukryte w dżungli dawne miasto cywilizacji Majów. Pobyt około 4-5h

 • 📌Wykąpiemy się w wodospadach Agua Azul położonych w środku lasu tropikalnego

 • 🏢Powrót do hotelu w Palenque

Dzień 9
 • Wykwaterowanie z hotelu / Przejazd autokarem do miejscowości Campeche

 • Zobaczymy jedyne miasto w Meksyku, które zachowało mury obronne

 • Czas wolny na obiad w tradycyjnej restauracji

 • 🏢Przejazd do Uxmal / Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 10
 • Zwiedzimy stanowisko archeologiczne Uxmal - jeden z najważniejszych punktów na mapie w czasach cywilizacji Majów. Pobyt około 3h

 • Zobaczymy dawne kolonialne miasto Jukatanu - Mérida

 • Czas wolny na spróbowanie kuchni lokalnej

 • 🏢Przejazd w kierunku Chichén Itzá i zakwaterowanie w hotelu

Dzień 11
 • Zwiedzimy najsłynniejszy kompleks archeologiczny w Meksyku - Chichén Itzá. Pobyt około 3 - 4h

 • 🏢Przejazd do Playa del Carmen i zakwaterowanie w hotelu

Dzień 12 - 14
 • Pobyt w Playa del Carmen / czas na plażowanie

 • Poznamy nocne życie Playa del Carmen

 • 📍 Dodatkowa wycieczka na wyspę Cozumel / na miejscu możliwość nurkowania z butlą / snorkeling

Dzień 15
 • Wykwaterowanie z hotelu / Czas wolny na ostatnie zakupy

 • Transfer na lotnisko i wylot

Dzień 16
 • Przesiadka w jednym z miast / Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych

Brak turnusów

Meksyk

Wyżywienie

Wyżywienie realizowane we własnym zakresie. Zatrzymujemy się w centrach miast lub blisko atrakcji turystycznych, gdzie można skorzystać z bogatej oferty restauracyjnej. Jedzenie w Meksyku jest pyszne, od świeżo wyciskanych soków, po ręcznie wyrabiane tortille. W razie pytań kadra wyjazdowa zarekomenduje sprawdzone restauracje z lokalną kuchnią. Każdy znajdzie swoje smaki, od dań typowo europejskich po tradycyjne dania meksykańskie. Obowiązująca w Meksyku waluta to peso meksykańskie - MXN, 10 MXN = około 2 PLN. 

 

Przykładowe ceny w sklepach: 

chleb - 30,00 MXN

bułka - 2,50 MXN

woda mineralna 1,5l - 16,00 MXN

coca – cola 2l - 22,50 MXN

sok owocowy 1l - 15,00 MXN

piwo 0,5l - 25,00 MXN

wino 0,7l - 100,00 MXN

tequila 0,7l - 150,00 MXN

rum 0,7l - 150,00 MXN 

papierosy - 40,00 MXN

czekolada - 15,00 MXN

 

Przykładowe ceny w lokalach: 

drink - 100 MXN

frytki - 60 MXN

burrito - 60 MXN

śniadanie w restauracji - 50 MXN

obiad w restauracji - 100 MXN

 

 

Brak turnusów

Podróż do Meksyku

Paszport jest wymagany. Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności paszportu (minimum 6 miesięcy) i czy nie został on nigdy zgłoszony jako zaginiony. Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy. 

 

Dane paszportowe będziemy zbierać na 3 tygodnie przed wyjazdem, więc do tego czasu jesteś zobowiązany przygotować swój paszport.

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

ANNA GRĘZIAK

Koordynatorem tego wyjazdu jest Anna Gręziak.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Meksyk COVID-19

Nie jest wymagany żaden test przy wjeździe do Meksyku zarówno od osób zaszczepionych, jak i niezaszczepionych lub ozdrowieńców. Nie ma również obowiązku testu po przyjeździe ani kwarantanny.
 
Aktualizacja na dzień: 11.08.2022r.

Cena zawiera
 • 🏢15 dni w Meksyku (14 noclegów w hotelach 3*)

 • Przelot samolotem z przesiadkami na trasie Warszawa - Cancún - Warszawa i opłaty lotniskowe

 • Bagaż podręczny 8 kg oraz bagaż rejestrowany 23 kg

 • Transfery z lotniska do hotelu i na lotnisko

 • Transport podczas programu zwiedzania

 • 4 noclegi w hotelu 3* w Cancun

 • nocleg w hotelu 3* w Tulum

 • 6 noclegów w hotelach 3* podczas programu zwiedzania

 • 4 noclegi w hotelu 3* w Playa del Carmen

 • Pobyt w Cancun

 • Pobyt w Playa del Carmen

 • 📌Kąpiel w Grand Cenote

 • Zwiedzanie Tulum

 • 📌Laguna Siedmiu Kolorów

 • Zwiedzanie Palenque

 • 📌Kąpiel w wodospadach Agua Azul

 • Zwiedzanie Campeche

 • Zwiedzanie Uxmal

 • Zwiedzanie Meridy

 • Zwiedzanie Chichen Itza

 • Wrażenia i doborowe towarzystwo w pakiecie

 • Opiekę kadry

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenie PREMIUM KL i NNW - 130 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłaty dewizowej - 150 USD (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (15 PLN doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📍 Wycieczki dodatkowe (Isla Mujeres, Cozumel)

Podziel się i zbierz ekipę