Logo
Logo Logo

Rejs po Nilu | Egipt

Egipt, Afryka

📅 08.10.2024 - 18.10.2024

Rejs po Nilu | Egipt

 • 👥 40 uczestników
 • 11 dni
 • Samolot
 • 🏨 Hotel
 • 🍴 HB - 2 posiłki
Ceny od 7 199 zł | Zaliczka tylko 699 zł
Egzotyczna przygoda w Egipcie!

To taki wyjazd, gdzie postanowiliśmy wykorzystać wszystkie opcje transportu - do Egiptu dotrzemy samolotem, z Kairu do Asuanu będziemy podróżować pociągiem sypialnym, a po Nilu przepłyniemy się ekskluzywnym statkiem!  Podczas 4-dniowego rejsu będziesz podziwiać olśniewające krajobrazy: ciemnoniebieskie wody Nilu, szmaragdową zieleń pól, złotożółtą nieskończoną pustynię, magiczny kolor odległych wzgórz, gaje palmowe. Pomiędzy oczywiście będziemy duuuużo zwiedzać - zobaczymy między innymi jeden z 7 Cudów Świata - Piramidę Cheopsa.  Dorzućmy jeszcze relaks w opcji All Inclusive w słynnej Hurghadzie i mamy Egipt w pigułce! Lecisz - płyniesz z nami? ;)

Ekipa ST

Kair

Kair

Kair – to największe miasto egipskie, które pełni funkcję stolicy państwa i bywa nazywane często „matką świętą” tutejszej ziemi. Kair to miasto, które tętni życiem. Poza rozsławionymi na cały świat piramidami i budowlami pochodzącymi ze świata starożytnego Egiptu, można odnaleźć w tym mieście wiele zabytków, powstałych podczas ostatnich tysiącleci oraz miejsc, w których wciąż żyje historia tego miasta. Miejscem, bez którego zobaczenia nie należy opuszczać Egiptu są piramidy w Gizie – obecnie jednej z kairskich dzielnic. Budowle o funkcji grobowców zostały wzniesione około 2,5 tysiąca lat p.n.e., a w skład kompleksu wchodzą: Wielka piramida Cheopsa, piramida Chefrena oraz piramida Mykerinosa. Obiekty te zostały w 1979 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a ich powstanie do dziś pozostaje nierozwikłaną zagadką. Jednym z bardziej rozpoznawalnym posągów świata jest wykuta w skalnym bloku postać, która przedstawia leżącego lwa z głową władcy. Mowa o Sfinksie – rzeźbie, która znajduje się w Gizie nieopodal słynnych piramid. Jest to największy tego rodzaju posąg, który został wykuty w jednej skale – imponujące są także jego rozmiary, bowiem licząc od podstawy długość Sfinksa wynosi 74 metry, a długość 20 metrów. Czyją twarz przedstawia postać? By zgłębić tę tajemnicę, koniecznie należy wybrać się w kairskie okolice.

Asuan

Asuan

Asuan to jedno z najważniejszych miast Egiptu, położone na wschodnim brzegu Nilu, liczące 150 tys. mieszkańców. To jednak za mało, by przyciągnąć turystów. W tym wypadku wabikiem może być lokalizacja Asuanu. Jest bowiem najdalej na południe wysuniętym egipskim miastem, a jego okolice są uznawane za najbardziej suche miejsce na świecie. To paradoks, skoro Asuan leży nad rzeką i do tego sąsiaduje ze sztucznie utworzonym Jeziorem Nasera. Ogromna budowla, jaką jest Wielka Tama Asuańska – to bez wątpienia godne zobaczenia dzieło ludzkich rąk. Miała być jedyną tamą na Nilu, jednak z biegiem lat okazało się jednak, że jedna to zbyt mało i nieco wyżej w biegu rzeki Egipcjanie wybudowali kolejną wodną zaporę. Jednak to tama w Asuanie od lat przyciąga i elektryzuje turystów. Co jest w niej takiego wyjątkowego? Z pewnością rozmiary: jest wysoka na 111 metrów, długa na 3600 metrów i szeroka na niemal kilometr. By ją zbudować, potrzebne było 43 miliony m3 materiału, a jej moc to ponad 2 gigawaty. Jeśli chodzi o budowle sakralne, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na mieszczący się a Asuanie jeden z największych klasztorów koptyjskich na świecie – klasztor św. Szymona, pochodzący z VI wieku. Stanął na szczycie wzgórza z widokiem na miasto i Nil. Niestety, obiekt został zniszczony przez muzułmanów i do dziś nie zostało zbyt wiele śladów po zamieszkujących go niegdyś 300 mnichach. W lepszym stanie znajduje się Świątynia Izydy na wyspie File – przez lata jedno z najważniejszych miejsc kultu w Egipcie.

Kom Ombo & Edfu Świątynie

Kom Ombo & Edfu Świątynie

Kom Ombo leży nad Nilem, 50 km na północ od Asuanu. Okres głównego rozkwitu miasta przypada na czasy panowania Ptolemeusza V, gdy to w Kom Ombo powstał obóz stacjonujących tam żołnierzy. Najstarsze odkryte ślady osadnictwa pochodzą z czasów XVIII dynastii. Najciekawszym zachowanym obiektem jest wzniesiona przez Totmesa III świątynia, rozbudowana przez Ptolemeuszy. Świątynia poświęcona była dwóm triadom boskim, które tworzyli: Sobek, Hathor i Chonsu oraz Haroeris (Horus starszy), Taneset-nofret i Panebtaui. Cechą charakterystyczną świątyni jest wybudowanie dwóch naosów obok siebie i szeregu drzwi dla każdej triady bóstw osobno. Jedna z legend związanych ze świątynią głosi, iż budowla ta powstała po to, by ludzie mogli przebłagać bogów i uzyskać ich przychylność oraz obronę przed atakami krokodyli. W pobliżu świątyni Kom Ombo znajduje się Muzeum Krokodyli. Dwadzieścia dwie mumie krokodyli prezentowane są zwiedzajacym. Są tam również jaja krokodyli, drewniane sarkofagi i płody krokodyli.  Warto dodać, że posągi Sobka mają ludzkie ciało i głowę krokodyla.

Edfu, położone pomiędzy Asuanem, a Luksorem, od zamierzchłych czasów uznawane było za miejsce kultu Horusa, a obecnie wzbudza podziw i zachwyt turystów z całego świata. Świątynia Horusa w Edfu jest najlepiej zachowanym obiektem kultu w Egipcie, jednocześnie najmłodszym obiektem starożytnym oraz jednym z największych zabytków w Egipcie. Według mitologii starożytnego Egiptu świątynia ta powstała w miejscu walki o władzę nad światem Horusa z Setem. Horus,syn Izydy i Ozyrysa, przedstawiany z głową sokoła był w kulturze egipskiej bogiem płodności. Przez setki lat piach pokrywał świątynię tak, że w nowej erze wybudowano na niej osadę, a dzięki pracy archeologów możemy podziwiać świątynie niemal w całej okazałości do dnia dzisiejszego. Ściany świątyni w Edfu, kolumny oraz fragmenty sufitu, są zdobione reliefami, przybliżającymi sceny obrzędowe, takie jak np. doroczne Święto Pięknego Spotkania. Malowidła obrazują wiele obrządków związanych z świętami boga Horusa.

Świątynia w Karnaku i Świątynia Luksorska

Świątynia w Karnaku i Świątynia Luksorska

Świątynia w Karnaku znajduje się w odległości około 2,5 km od Luksoru i jest oczywiście punktem obowiązkowym na liście każdego szanującego się turysty, który odwiedza Egipt. Kompleks świątynny jest poświęcony bóstwom Amonowi Re, Montu i Mut. Każdemu z bóstw jest poświęcona osobna świątynia, są one połączone szeregiem alei procesyjnych, które w sumie mają około 1,5 km długości, a szerokie są na 700 m. Świątynie były budowane za panowania kilku faraonów, w sumie całość trwała około 1500 lat, w czasie których kończono budowę, decydowanie o ich rozbudowie, czy po prostu dokonywania napraw konserwacyjnych. W centralnym punkcie kompleksu znajduje się świątynia Amona, natomiast te poświęcone pozostałym bóstwom były dobudowywane wokół niej. 

Świątynia Luksorska to inaczej Świątynia Narodzin Amona. Inicjatorem budowy był starożytny władca Egiptu – Amenhotep III. Za jego życia powstała większa część świątyni, a prace nad nią zakończono w czasach panowania Ramzesa II. Wraz ze świątynią w Karnaku stanowi ona najistotniejszy obiekt starożytny regionu. Charakteryzuje się ogromnym rozmiarem i architektonicznym rozmachem. Amenhotep III rozpoczął wówczas egipską modę na tzw. gigantomanię. Aleja Sfinksów zlokalizowania między świątyniami w Luksorze i Karnaku ma około 3 kilometry długości. Przez wiele lat była zasypana piaskiem, przez co nie można było z niej korzystać. Archeolodzy odkryli ją w połowie XX wieku, a w 2021 roku została oddana do użytku turystycznego. Aleję z dwóch stron zdobią posągi sfinksów, mające już kilka tysięcy lat.

Luksor

Luksor

Luksor – miasto leżące w południowym Egipcie nad brzegiem Nilu, o którym mówi się, że jest największym muzeum świata na otwartej przestrzeni. Luksor zachwyca największą świątynią świata i na każdym kroku przypomina o starożytnej cywilizacji Egiptu. Jeśli chcecie zwiedzić słynny grobowiec Tutenchamona, przejść się Doliną Królów i poznać tajemnice faraonów to w Luksorze wszystko to jest możliwe. Istotnie, licznie przybywający tu turyści mają okazję podziwiać ruiny dawnej świetności starożytnej cywilizacji. Na terenie niegdysiejszych Teb – stolicy faraonów u szczytu ich potęgi od XVI do XI wieku przed naszą erą – dalej znajduje się ogrom wspaniałości z odległej ery. Nietrudno zachwycić się miastem, w którym czas jakby zatrzymał się, a władza przeszłych już królów wciąż lśni bogactwem majestatycznych świątyń, grobowców i pomników. Wschodnia część Luksoru to kompleksy modlitewne Karnaku i Narodzin, zachodnia część to świątynia Hatszepsut, nekropolia tebańska z Doliną Królów i Doliną Królowych oraz Wioska Budowniczych Grobowców. Obie części miasta oddziela rzeka Nil, która zarówno kiedyś, jak i teraz, jest sercem afrykańskiego świata i niemym świadkiem zmieniających się czasów. Czasów, w których człowiek nie znaczy wiele – zostają po nim jedynie stojące dostojnie od lat ruiny. Jest dziwne piękno w przemijaniu, nie doświadczycie tego nigdzie bardziej niż w Luksorze

Dzień 1
 • Zbiórka na lotnisku w Warszawie

 • Lot do Kairu

 • 🏢Przejazd do hotelu, zakwaterowanie

 • Przejazd na lokalną kolację*

 • 🏢Nocleg w hotelu

 • *Ten punkt uzależniony jest od godziny lądowania w Kairze

Dzień 2
 • 🍴Śniadanie w hotelu

 • Przejazd do Gizy (Zwiedzanie piramid i Sfinksa)

 • Popołudniowa wizyta w sklepie z papirusem

 • Czas wolny

 • 🏢Kolacja w hotelu, nocleg

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie

 • Zwiedzanie Muzeum Egipskiego, Cytadeli Saladin i Meczetu Alabastrowego/ Czas wolny

 • Przejazd na słynny kairski bazar Chan al-Chalili / Czas wolny

 • Przejazd na pociąg sypialny do Asuanu

 • 🍴Kolacja w pociągu i nocleg

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie w pociągu

 • 📍Fakultatywnie: Wyjazd na zwiedzanie Abu Simbel

 • Zwiedzanie Asuanu (m.in. Wielkiej Tamy Asuańskiej, Świątyni Izydy na wyspie File) / Czas wolny

 • Przejazd na 5-gwiazdkowy statek po Nilu, zakwaterowanie, lunch

 • Popołudniowa herbata z ciastem na tarasie statku

 • Czas wolny

 • 🍴Kolacja i nocleg na statku

Dzień 5
 • 🍴Śniadanie na statku

 • 📍Fakultatywnie: Wioska nubijska

 • Zwiedzanie Świątyni Kom Ombo

 • Lunch na statku

 • Zwiedzanie Świątyni Edfu

 • 🍴Kolacja i nocleg na statku

Dzień 6
 • 🍴Śniadanie w na statku

 • Zwiedzanie Świątyni Karnak, Świątyni Luksorskiej / czas wolny

 • Powrót na statek, lunch i relaks

 • 🍴Kolacja i nocleg na statku

Dzień 7
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie ze statku

 • Zwiedzanie Luksoru (m.in. Doliny Królów, Świątyni Hatszepsut, Kolosów Memnona)

 • 📍Fakultatywnie: Lot balonem nad Luksorem

 • Przejazd do Hurghady

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu w opcji All Inclusive

Dzień 8-10
 • 🏢Pobyt w Hurghadzie w opcji All Inclusive

 • Animacje i integracja!

Dzień 11
 • 🍴Śniadanie w hotelu (lub na wynos do autokaru - zależnie od godziny wylotu)

 • Przejazd do Kairu na lotnisko

 • Lot powrotny do Polski

Zakwaterowanie Egipt

Hotel

W Kairze (2 noce) i Hurghadzie (4 noce)  będziemy zakwaterowani hotelach o standardzie 4-gwiazdkowym. Hotele dysponują pokojami 2-osobowymi wyposażonymi w klimatyzację, TV, balkon, łazienkę z prysznicem lub wanną. Hotel w Hurghadzie posiada basen.

Statek

Podczas rejsu po Nilu (3 noce) będziemy zakwaterowani na 5-gwiazdkowym statku Champollion. Wysokiej jakości meble, piękne gobeliny i szczegółowe detale, każda kabina jest bogato wyposażona, aby zapewnić ciepłą i luksusową atmosferę. Kabiny zapewniają gościom przestronne i komfortowe doświadczenie, a do wyboru są kabiny z łóżkiem typu king-size lub z dwoma łóżkami pojedynczymi. Na statku dostępna jest także restauracja, w której serwowane będą posiłki oraz bar, gdzie będziemy mogli się integrować. 

Na ostatnim piętrze tego ekskluzywnego pływającego hotelu jest taras słoneczny z basenem, gdzie będziemy mogli się zrelaksować po zwiedzaniu. 

Wyżywienie

W cenie wyjazdu oferujemy wyżywienie w formule HB (śniadanie + obiadokolacja) w Kairze i pociągu sypialnym z Kairu do Asuanu. W trakcie rejsu po Nilu oferujemy wyżywienie FB (śniadanie + lunch + kolacja). Nasz pobyt w Hurghadzie będzie umilać wyżywienie All Inclusive. 

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa - lotnisko Chopina 15:00 W dniu wyjazdu -

Wioska nubijska

Wioska nubijska

Poznaj oryginalny styl życia ludu Nubijskiego, który musiał zostać przeniesiony w ramach budowy tamy i w dużej mierze utracił swoje skarby kulturowe. Mieszkańcy razem z UNESCO chcą zachować to dziedzictwo. Ich język, który jest przekazywany tylko przez tradycję ustną, jest bliski wymarcia. W wiosce poznasz gościnność i serdeczność małych ludzi. Po wspaniałym popołudniu w wiosce nubijskiej powrócisz na statek.

Cena 60 USD

Abu Simbel

Abu Simbel

Abu Simbel w Egipcie to kompleks dwóch świątyń Ramzesa II ukrytych przez wiele wieków pod piaskami pustyni. Miejsce to jest przykładem wybitnej, starożytnej sztuki egipskiej, która przetrwała aż do naszych czasów. Dwudziestometrowe posągi z fasady wprawiają w fascynację swym wykonaniem, a fakt, że zostały one przeniesione o prawie 65 metrów w górę, dodatkowo onieśmiela. Mimo upływu czasu, nadal są to świątynie, które budzą respekt i wzbudzają zainteresowanie wśród odwiedzających. Pierwotnie świątynia została wybudowana tak, aby 21 lutego oraz 21 października w czasie wschodu słońca do wnętrza sanktuarium wpadały promienie i dzięki temu oświetlały trzy posągi: Ramzesa II, Amona, oraz Re, a tylko jeden posąg pozostawał w cieniu – Ptaha. Te konkretne dni wybrane zostały specjalnie, ponieważ, jak się przypuszcza, pierwsza data oznacza dzień narodzin Ramzesa II, a druga data symbolizuje dzień jego wstąpienia na tron. Aktualnie ze względu na przeniesienie świątyni zjawisko to przesunęło się o jeden dzień.

Cena: 120 USD

Lot balonem nad Luksorem

Lot balonem nad Luksorem

Ciesz się 50-minutowym lotem balonem nad Doliną Królów, najważniejszym stanowiskiem archeologicznym na świecie. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Luksor i wszystkie jego starożytne świątynie i grobowce. Zobaczysz niepowtarzalny widok z lotu ptaka na krajobraz ze wschodem słońca oświetlającym rzekę Nil.  W dole widoczne będą pola uprawne i pracujący na nich rolnicy.

Cena: 180 USD

Loty Egipt

- Wszystkie bilety lotnicze są w cenie.

-Trasę Warszawa - Kair i Kair - Warszawa przemierzymy samolotami linii lotniczej LOT

-Na pokładzie zapewnione są przekąski oraz napoje

-Cena zawiera duży bagaż rejestrowany oraz podręczny wnoszony na pokład.

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport wymagany

Paszport jest wymagany.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności paszportu (minimum 6 miesięcy) i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Dane paszportowe będziemy zbierać na 3 tygodnie przed wyjazdem, więc do tego czasu jesteś zobowiązany przygotować swój paszport. 

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Cena zawiera
 • Przelot rejsowym samolotem na trasie Warszawa - Kair - Warszawa

 • Bagaż rejestrowany 23 kg i podręczny 8 kg

 • 🏢2 noclegi w hotelu 4-gwiazdkowym w Kairze w opcji HB

 • 🏢1 nocleg w pociągu sypialnym z Kairu do Asuanu w opcji HB

 • 🏢3 noclegi w opcji FB na 5-gwiazdkowym statku

 • 🏢4 noclegi w opcji All Inclusive w Hurghadzie

 • Miejscowego przewodnika na cały czas pobytu w Egipcie

 • Zwiedzanie Kairu

 • Zwiedzanie Asuanu

 • Zwiedzanie Kom Ombo i Edfu

 • Zwiedzanie świątyni Karnak i Luksorskiej

 • Zwiedzanie Luksoru

 • Przejazd komfortowym autokarem

 • Opiekę kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • 📛Ubezpieczenia KL + NNW Premium na czas wyjazdu

 • Doborowe towarzystwo!

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Obligatoryjnej opłaty dewizowej 170 € (obowiązkowe, płatne w panelu klienta do 3 dni przed wyjazdem)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za pokój - 25 USD/os

 • Wiza do Egiptu - 25 USD (do nabycia na miejscu na lotnisku)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📍 Wycieczek fakultatywnych

 • Napiwków dla przewodników i kierowców

 • Gwarancji niezmienności ceny - 49 PLN (doliczane do umowy)

Dostępne terminy
08.10.2024 - 18.10.2024
Wybrana oferta
Zakwaterowanie Egipt40 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Pokój 2 os.
7 199 zł
Dokwaterowanie 1 os.
7 199 zł
Zaliczka tylko 699 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podziel się i zbierz ekipę