Logo
Logo Logo

Kamperem przez norweskie fiordy

Norwegia, Skandynawia

📅 18.08.2024 - 27.08.2024

Kamperem przez norweskie fiordy

 • 👥 20 uczestników
 • 10 dni
 • Samolot
 • Kamper
 • Wyżywienie własne
Ceny od 5 849 zł
Kamperem przez fiordy i Lofoty

Cześć, miłośnicy przygód! Marzy Wam się podróż, gdzie każdy dzień to nowa historia, a domem jest kamper zaparkowany gdzieś między fiordami a górami? Jeśli tak, to nasza oferta "Kamperem przez fiordy i Lofoty" jest stworzona właśnie dla Was!

Wyobraźcie sobie obudzenie się z widokiem na majestatyczne fiordy, gdzie śniadanie smakuje lepiej niż w pięciogwiazdkowym hotelu. Po śniadaniu ruszacie na podbój norweskich dróg, które wyglądają jak scenografia do filmu fantasy. A wieczorem? Wieczorem parkujecie gdzieś na Lofotach, gdzie jedynym hałasem będzie śpiew ptaków i szum morza.

W tej podróży to Wy decydujecie, gdzie skręci kamper. Może to będzie zaciszna zatoczka idealna na piknik, a może szlak prowadzący na szczyt, skąd będziecie mogli podziwiać zachód słońca. Tu każdy kilometr to nowa przygoda i niesamowite widoki.

Dla miłośników natury, wolnego tempa i nieograniczonej wolności – to będzie podróż życia. No i pamiętajcie, w Norwegii każda droga jest widokowa, więc nawet jeśli się zgubicie, to i tak będzie pięknie!

Więc co powiecie? Pakujemy plecaki, zapas kawy i ruszamy w drogę? Fiordy i Lofoty czekają, a wolność woła!

Ekipa ST

Lofoty

Czy jest coś dalej niż Lofoty?

Chcecie się wybrać tam, gdzie nawet GPS mówi "dajcie spokój, idźcie sami"? Witajcie na Lofotach, norweskim archipelagu, gdzie krajobrazy są tak oszałamiające, że nawet owce robią selfie!

Lofoty to miejsce, gdzie możecie zapomnieć o codzienności. Tu rybacy mają więcej opowieści niż książki w bibliotece, a każda wioska wygląda, jakby była gotowa na plan filmowy "Wikingowie: Na wakacjach".

Przygotujcie się na czerwone domki, które są bardziej fotogeniczne niż model na okładce magazynu. A morze? Czyste jak łza w oku turysty, który pierwszy raz widzi północne słońce.

Jeśli lubicie wędkować, to na Lofotach złowicie coś więcej niż rybę. Może to będzie wielka opowieść, którą będziecie opowiadać na każdej imprezie, a może po prostu kiełbaskę na grilla, jeśli ryby będą miały swój dzień wolny.

A dla miłośników trekkingu mamy szlaki, które wyglądają jak z broszury "Jak nie stracić tchu na pięknych widokach". 

Więc co powiecie? Czas na przygodę na Lofotach, gdzie każda owca ma swoje imię, a krajobrazy sprawią, że zapomnicie, jak się nazywacie. Chwytajcie ciepłe skarpetki i dołączcie do naszej norweskiej sagi!

Norweskie Fiordy

A fiordy jadły nam z ręki

Jesteście gotowi na wycieczkę kamperem po Zachodniej Norwegii z ekipą ST, gdzie fiordy są tak wielkie, że czujecie się jak mrówki na wielkiej norweskiej imprezie natury?

Fiord Geiranger - to miejsce jest jak plakat z najlepszymi norweskimi widokami. Spędzicie tam tyle czasu robiąc zdjęcia, że palce na migawkach aparatów mogą dostać zakwasów! A widok na fiord z punktu widokowego? Po prostu wow – lepiej trzymajcie się mocno, bo krajobraz zwali Was z nóg.

Dalej mamy Sognefjorden, najdłuższy i najgłębszy fiord w Norwegii. Tutaj możecie poczuć się jak prawdziwi wikingowie, tyle że bez łodzi i hełmów z rogami. Wędrowanie wzdłuż fiordu to istna przyjemność, a jeśli złapiecie wschód lub zachód słońca, to gwarantujemy – magia!

I oczywiście Trolltunga, czyli język trolla. Ta skalna półka jest tak fotogeniczna, że nawet najbardziej leniwy Instagramer poczuje potrzebę zrobienia tu zdjęcia. Ale ostrzegamy – droga na szczyt nie jest dla sofciarzy!

Po drodze będziemy wędrować, podziwiać niesamowite widoki i dla najodważniejszych – kąpiel w fiordach. Zimna? Trochę. Ale po takiej kąpieli poczujecie się jak prawdziwi norwescy wojownicy!

Więc kto jest gotowy na przygodę życia wśród norweskich fiordów? Kampery już na Was czekają, a Norwegia nie może się doczekać, by pokazać Wam swoje piękno! 

Norweskie miasta

Od Bergen do Bodo

 Chcecie zobaczyć Norwegię od środka? Ruszamy na objazdówkę po czterech miastach, które są bardziej kolorowe niż norweski sweter!

 • Bergen: Tutaj pada deszcz jak w najlepszym brytyjskim serialu, ale kto by się tym przejmował, kiedy wszędzie dookoła są kolorowe domki jak z klocków Lego? Bergen to takie norweskie "Little Venice", tylko że zamiast gondoli mamy fiordy. I koniecznie wdrapcie się na Fløyen – widoki są tak dobre, że zapomnicie o selfie!
 • Ålesund: Miasto, które ktoś zaprojektował w przerwie na kawę i stwierdził: "A dajmy trochę secesji!". Każdy budynek to małe dzieło sztuki. A widok z Aksla? Jakby ktoś przewinął Instagrama do sekcji #nofilter.
 • Trondheim: Starożytne miasto z katedrą, która wygląda jakby była gotowa do startu w kosmos. Pełne urokliwych kawiarni, gdzie możecie udawać miejscowych filozofów, dyskutując o sensie życia nad filiżanką kawy.
 • Bodø: Brzmi jak nazwa bohatera filmu akcji, ale to spokojne miasto z widokiem na zorzę polarną. Jeśli traficie na północne słońce, to przygotujcie się na najdłuższy dzień w życiu – dosłownie.

Więc pakujcie plecaki, dobry humor i dołączcie do nas w tej skandynawskiej przygodzie. Bergen zachwyci Was deszczem, Ålesund architekturą, w Trondheim zasmakujecie historii, a Bodø... cóż, Bodø to po prostu Bodø! Norwegia czeka, a my nie możemy się doczekać

Preikestolen

Najsłynniejszy punkt widokowy Norwegii

Jeśli Waszym marzeniem jest zobaczyć fiordy, zdecydowanie musicie wybrać się na Preikestolen. Jeden z najsłynniejszych klifów zawieszony jest na wysokości 604 metrów, a widok z niego zapiera dech w piersiach. Z tej “ambony” (lokalni nazywają ten klif Hyvlatonnå co w tłumaczeniuu oznacza właśnie ambonę) będziecie mogli zobaczyć rozciągający się na 40 km fiord Lysefjord. Naukowcy twierdzą, że kiedyś ten ogromny “skalny stół” odłupie się i runie do fiordu tworząc falę, która zaleje okoliczne miasteczka. Ile w tym prawdy? Czas pokaże, my jednak radzimy pakować się i ruszać z nami w podróż do krainy Trolli, póki jeszcze można cieszyć się takimi widokami.

 

Dzień 1 Przylot
 • Przylot samolotem do Stavenger

 • Odebranie bagaży i zapakowanie do kampera

 • Rozpoczynamy naszą podróż po Norwegii

 • Pierwszy przystanek - Preikestolen

 • Nocleg na campingu

Dzień 2-9 Norweskie Fiordy
 • Przejazd kamperem wzdłuż zachodniego norweskiego wybrzeża aż do Tromso (ok 3000 km)

 • Liczne trekkingi i wędrówki po fiordach m.in.

 • Geiranger

 • Sognefjorden

 • Trolltuga

 • Spacery po miastach m.in.

 • Bergen

 • Alesund

 • Trondheim

 • Przeprawy promowe w tym m.in Bodo - Moskanes (Lofoty)

 • 8 noclegów na campingach w tym 3 noclegi na Lofotach

Dzień 10 Powrót
 • Przyjazd do Tromso

 • Powrót samolotem do Polski

Zakwaterowanie Norwegia

Campingi w Norwegii

Nocowanie na dziko w Norwegii jest dozwolone. Natomiast podczas wyjazdu będziemy zatrzymywać się na polach campingowych z całą infrstrukturą tursytyczną - łazienkami, toaletą i dostępem do prądu. 

W Norwegii pola campingowe są bardzo popularne, dlatego znajdziemy na nich bardzo dobry standard. 

Do wyboru mamy dwie opcje wyjazdu:

1) Transport i nocleg w kamperze 5-7 osobowym

2) Transport 9 osobowym busem oraz nocleg w namiotach (namiot we własnym zakresie)

Nocleg w kamperze

Nocleg w kamperze

Nocować i jeździć po Norwegii będziemy 5-7 osobowym kamperem (w zależności od liczby uczestników). W kamperze znajdują się łóżka piętrowe, a także rokładane fotele czy łóżko dla dwóch osób. Kamper wyposażony jest w zlewozmywak, kuchenkę gazową oraz przysznic z toaletą.

Polecamy wziąć własny śpiwór, poduszkę.

Nocleg w namiocie

Opcja dla tych, którym nocleg pod namiotem nie straszny. Nocujemy na tych samych campingach co opcja kamperem, tylko zamiast w samochodzie rozbijamy namioty przy naszym busie.

Należy mieć swój namiot oraz śpiwór/koc, poduszkę.

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Gdańsk - Lotnisko 07:00 W dniu wyjazdu -

FAQ Kampery

1. Kto prowadzi kampera lub busa?

My jako biuro ST zapewniamy kadrę na wyjeździe (pilota i kierowcę). Uczestnicy nie prowadzą samochodów podczas wyjazdu.

2. Czy muszę mieć prawo jazdy by uczestniczyć w wyjeździe?

Absolutnie nie! Zapewniamy kierowcę podczas całego wyjazdu.

3. Czy znane są już miejsca noclegowe podczas wyjazdu?

Nie, campingi potwierdzamy na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy.

 

ŁUKASZ RADZIKOWSKI

Koordynatorem tego wyjazdu jest Łukasz Radzikowski.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nim na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €  (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Polska - Norwegia - Polska

 • 20 kg bagażu rejestrowanego i 10 kg podręcznego

 • Transport kamperem lub busem na całej trasie programu

 • 9 noclegów na campingach z całym zapleczem sanitarnym

 • Wizyta w Bergen, Alesund, Trondheim, Bodo

 • Przeprawa promowa na Lofoty

 • Opieka Kadry ST

 • Kierowcę na całej trasie programu

 • 📛Ubezpieczenie KL i NNW Premium

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (15 PLN - doliczane do umowy)

 • Turystyczny Fundusz Pomocowy (15 PLN - doliczane do umowy)

 • Opłata dewizowa -200€ (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Gwarancji niezmienności ceny - 49 zł (doliczane do umowy)

 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 70 zł (doliczane do umowy)

Dostępne terminy
18.08.2024 - 27.08.2024
Wybrana oferta
Zakwaterowanie Norwegia20 osób
Wolne miejsca
Wyjazd w sprzedaży
1 miejsce w namiocie
5 849 zł
1 miejsce w kamperze
7 849 zł
Zaliczka tylko 700 zł
Rezerwuj 📅
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Posiadam status ucznia/studenta

Podziel się i zbierz ekipę