Logo
Logo Logo

Majówka na Bałkanach | BałkanTrip

Budva, Czarnogóra

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Wyprawa na południe!

Ten wyjazd to prawdziwy kocioł bałkański, podczas którego odwiedzamy aż sześć państw. Morskie wybrzeża, góry, miasta z bogatą historią – wszystko na jednym tripie! Jeśli od tej różnorodności zakręci Wam się w głowach, zapamiętajcie jedno. Wieczorna integracja w bałkańskich rytmach to najlepsza regeneracja przed intensywnym zwiedzaniem!

Ekipa ST

Sarajewo

Sarajewo to stolica Bośni i Hercegowiny, założona w XV w. przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie, w centralnym punkcie kraju. Przez miasto przepływa rzeka Miljacka. Mieszają się tutaj wpływy wielu kultur i religii. Najstarszą i najważniejszą w kontekście historycznym częścią stolicy jest oczywiście Stare Miasto. Sercem tego miejsca jest imponujący rynek. Na Starym Mieście znajduje się duża liczba budowli religijnych i unikatowych przykładów architektury bośniackiej. Turecki bazar - Bascarsija to miejsce, gdzie w wąskich uliczkach odbywają się tradycyjne warsztaty rzemieślnicze. Znajdują się tutaj sukiennice i różnego rodzaju restauracje, w których można spróbować prawdziwych bałkańskich przysmaków - np. cevapcici. Na głównym placu, który jest stałym miejscem spotkań mieszkańców Sarajewa, stoi ażurowa studnia - ostatni fragment wodociągu zbudowanego w XVI w. Inne miejsca warte uwagi to meczet Gazi Husrev-beja lub cerkiew pw. Archaniołów Gabriela i Michała oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda.

Mostar

Mostar - miasto ze starówką objętą patronatem UNESCO, będące granicą Wschodu i Zachodu. Rozdzielone na dwie części rzeką Neretvą, ponad którą widnieje jeden z najsłynniejszych mostów Bośni - Stary Most, oddziela tereny zamieszkane przez katolików od obszarów zamieszkanych przez muzułmanów. Podczas ciepłych dni będziemy mogli zobaczyć śmiałków, którzy zrobią show skacząc z mostu z wysokości ok. 19 metrów. Mostar to też miejsce na zakupy - na kolorowych straganach będziemy mogli kupić orientalną ceramikę, lampki, świeczniki, szale, chusty. A po zakupach kolejna dawka bałkańskiej kuchni!

Dubrownik

Gdzie kręcono Grę o Tron? No dokładnie, w Dubrovniku! Dlaczego? Dubrovnik ma unikalną w skali światowej architekturę, ponieważ możesz tu zobaczyć zachowane w całości monumentalne mury obronne! Są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, dlatego filmowcy wybrali to miejsce. Sprawdź, czy faktycznie robi aż takie wrażenie jak w serialu! Zwiedzaj, wypij lokalne piwko nad brzegiem morza a wieczorem zacznij dobrą zabawę. Do dyspozycji są tu liczne kluby, bary, galerie i sceny koncertowe. Większość atrakcji znajduje się wewnątrz murów Starego Miasta, co jeszcze bardziej podkręca atmosferę.

Kotor

Kotor jest to starożytne miasto portowe otoczone imponującym murem obronnym zbudowanym przez Republikę Wenecką, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy tam: Bramę Główną, Mury obronne, Wieżę Zegarową, Pałace kotorskie – m.in.: Pałac Namiestnika Weneckiego, Pałac Pima, Pałac Buća, Pałac Drago, Pałac Biskupi, Katedrę św. Trifuna, cerkwie kotorskie, Kolegiatę NMP. Kotor położony jest na obszarze jedynego fiordu występującego w Europie południowej. Miasto najefektowniej prezentuje się z licznych punktów widokowych usytuowanych w wyższych partiach otaczających zatokę wzniesień.

Budva

Ma do zaoferowania wszystko czego nam trzeba! Daje możliwość zrelaksowania się na popularnych plażach zarówno tych blisko miasta jak i tych ukrytych, niezatłoczonych i położonych w malowniczych miejscach. Wieczorem każdy zaspokoi swój imprezowy głód. Można bawić się w klubach, na karaoke, na plaży czy w plenerze! Budva bardzo długo nie zasypia – My jej w tym pomożemy. Dla spragnionych kulinarnych wojaży także wychodzi naprzeciw. Cała gama bałkańskich restauracji z lokalnym, wyśmienitym jedzeniem czeka na miejscu. Sprzyjają temu także ceny w menu. Chcesz pozwiedzać? Żaden problem! Czarnogóra to niewielkie państwo jest jednak niebywale malownicze. To tutaj góry spotykają się z morzem. To tutaj zabytki komponują się cudowną górzystą naturą! Nawet sama Budva, w której będziemy stacjonować posiada starówkę usianą labiryntem wąskich uliczek, małych placów, restauracji pokrytych czerwoną dachówką, a całość otoczona murem obronnym, za którym także znajdziemy plażę! Czarnogóra… żyć, nie umierać – moc atrakcji dla ciała i ducha.

Kruja

Kruja to małe miasteczko położona na północ od Tirany. Była to pierwsza, historyczna stolica kraju, miejsce urodzenia bohatera narodowego Skanderberga. Kruja stała się symbolem walki niepodległościowej dla Albańczyków, a zamek Skanderbega jest jednym z najczęściej przez nich odwiedzanych miejsc. Najważniejszym miejscem jest Muzeum Historyczne, które ukazuje przebieg walk jakie stoczyli Albańczycy z Turkami w XV w. Położone malowniczo na wzgórzu, skąd rozciąga się piękna panorama. Poniżej wzniesienia leży samo miasteczko, które jest bardzo tradycyjne, z atmosferą małego, starego miasta, w którym życie płynie bardzo wolno. Brak tu komunistycznej zabudowy, jak i nowoczesnych budowli, np. dużych hoteli. Niskie domki na wzgórzach, częściowo brukowane wąskie uliczki, stary bazar z drewnianymi sklepami, gdzie można kupić dużą liczbę pamiątek, zarówno typowo turystycznych, jak i wyrobów rękodzielniczych. Inne muzeum - Muzeum Etnograficzne, znajduje się w starym domu w stylu osmańskim. Ukazuje ono życie albańskiej rodziny na przełomie XIX/XX wieku. Pokazuje jak wyglądały pokoje, dawne stroje, biżuteria, czy narzędzie codziennego użytku.

Tirana

Stolica Albanii, której większość zabytków usytuowana jest wzdłuż głównego bulwaru. Można tam zobaczyc między innymi: Plac Skanderberga z wieżą zegarową z 1830 r. oraz meczetem Hadżi Ethem Beja powstałego na przełomie XVIII i XIX wieku, Narodowe Muzeum Historyczne, ulicę Myslym Shyri – dawniej teren zamknięty – z willami byłych funkcjonariuszy partyjnych, dom Envera Hodży oraz tzw. piramidę - dawne muzeum Envera Hodży.

 

Ohrid

Malownicze usytuowanie Ochrydy na zboczach gór Galiczicy nad pięknym Jeziorem Ochrydzkim, liczne wczesnochrześcijańskie zabytki i inne skarby architektoniczne zapewniły jej miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jezioro Ochrydzkie jest najgłębszym jeziorem na Bałkanach i najstarszym w całej Europie. Na brzegach jeziora zobaczysz wiele zabytków przeszłości, m.in. sięgająca okresu średniowiecza twierdza cara Samuela oraz zabytkowe centrum miasta w Ochrydzie, klasztor św. Nauma, liczne niewielkie cerkiewki (m.in. cerkiew św. Jana Teologa w Kaneo) itp. Jezioro Ochrydzkie jest popularnym celem turystycznym na Bałkanach. Na koniec wycieczki przepłyniemy taksówką wodną po jeziorze.

Skopje

Nazwa miasta pochodzi od Greckiego słowa σκοπιά - skopia, które oznacza wojskowe, obserwacyjne posterunki wartownicze. Skopje było niegdyś stolicą Socjalistycznej Republiki Mecedonii (dawna Jugosławia). Po jej rozpadzie w 1991 roku powstało niepodległe państwo - Republika Macedonii ze stolicą w Skopje. Leży ona blisko granicy z Serbią i Kosowem, w dolinie rzeki Vardar. Warty zobaczenia jest Plac Macedonia, który to jest głównym placem Skopje. Znajduje się tu pomnik Aleksandra Wielkiego, fontanny świecące na kolorowo, z tańczącą wodą i grającymi melodiami, a także Łuk Triumfalny. Plac ten otoczony jest blokami z fasadami stylizowanymi na stare kamienice. Tuż przy Placu Macedonia zobaczyć można jeden z najważniejszych zabytków miasta - Kamienny Most łączący nowszą część ze starą, czyli z tzw. Czarsziją - osmańską częścią miasta. Dzielnica ta znana jest ze średniowiecznych zabytków tureckich, z malowniczymi uliczkami oraz orientalnymi zapachami. Nad starą częścią miasta dominuje Twierdza Skopsko Kale, która ulokowana jest na wysokim skalistym wzniesieniu. Pierwsze fortyfikacje zostały wzniesione już w VI wieku. Była ona kilka razy przebudowywana, a w latach międzywojennych wykorzystywana jako magazyny wojskowe przez armię jugosłowiańską. Inne ciekawe miejsca to m.in. ruiny miasta antycznego Skup czy cerkiew św. Pantelejmona w Nerezi.

Belgrad

Belgrad, to miasto w centralnej części Serbii, u ujścia rzeki Sawy do Dunaju, położone na licznych wzgórzach. Jest jednym z najstarszych miast w Europie, a zarazem stolicą państwa. Wiele osób kojarzy Belgrad jako miasto brudne, nieprzystosowane dla turystów i niebezpieczne. Zdecydowanie są to tylko pogłoski. Już po pierwszych chwilach tutaj zauważymy, że jest to miasto, które zaskakuje pozytywnymi wrażeniami, a jego prawdziwe życie rozpoczyna się dopiero nocą. Co najważniejsze dla młodych ludzi Belgrad to jedno z tych miast, które nie zasypia. Ilość kawiarni, dyskotek, czy klubów, które przerobione z promów dryfują przy brzegach Sawy zaskoczą nie jedną osobę. Otwarte całą dobę lub do wczesnych godzin porannych dają możliwość spędzenia czasu jak tylko się nam podoba. Serbowie są narodem, który uwielbia się bawić, zatem każda okazja jest dobra, by wyjść ze znajomymi i świętować. Lokale w centrum są pełne ludzi, nie tylko w weekendy, ale przez cały tydzień. Przyjeżdżając tutaj trzeba koniecznie odwiedzić kafanę. To miejsce, które prawie zawsze wygląda odrobinę retro. Można tam zjeść i wypić, a wieczorami bardzo często można posłuchać tradycyjnej muzyki na żywo (do tego nieraz co trzecia kolejka jest na koszt baru;) Belgrad to zdecydowanie jedno z najszybciej rozwijających się miast na obszarze Bałkanów, jak i całej Europy. Coraz więcej osób chętnie inwestuje w serbski potencjał, otwierając nowe kluby i restauracje. Warto tu przyjechać, zwiedzić miasto za dnia, jak i odkryć jego urozmaicenie i bogactwo w ciągu nocy. Jako stolica państwa Belgrad jest również centrum kulturalnym. Tu odbywają się liczne festiwale, tutaj znajduje się centrum literackie, związane ze znanymi autorami serbskiego pochodzenia, w tym noblisty Ivo Andrića, autora słynnego Mostu na Drinie. W Belgradzie także króluje przemysł filmowy. To tu powstał słynny film Underground, za który Emil Kusturica otrzymał w Cannes Złotą Palmę. Lista największych atrakcji Belgradu obejmuje starą, malowniczą uliczkę ze stylowymi restauracjami i kawiarniami -Skadarliję, miejsce przesiadywania belgradzkiej bohemy, Muzeum Narodowowe i przyległy doń Teatr Narodowy, zabytkowy Zemun nad Dunajem, Plac Nikoli Pasića nieopodal parlamentu, Terazije, plac i ulica w centrum miasta, twierdza Kalemegdan przy ujściu Sawy do Dunaju, zoo belgradzkie, deptak Knez Mihailova i okolice, Parlament Serbii, cerkiew św. Sawy, Stary Pałac w Belgradzie dynastii Obrenoviciów. Z dwustumetrowej Avala TV Tower na wzgórzu o tej samej nazwie, roztacza się panorama miasta. Atrakcją turystyczną miasta jest również mauzoleum Josipa Broz Tito o nazwie Kuća Cveća (Dom Kwiatów) w pobliżu wzgórz Topčider i Košutnjak.

Brak turnusów

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

Dzień 2
 • Zwiedzanie Sarajewa

 • Zwiedzanie Mostaru

 • 🏢Przejazd do Neum i zakwaterowanie w hotelu

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie i przejazd do Dubrownika

 • Przejazd do Dubrownika / Zwiedzanie miasta / Czas wolny

 • 🏢Przejazd do Czarnogóry i zakwaterowanie w hotelu

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 4
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • Przejazd do Kotoru / Zwiedzanie miasta

 • Przejazd do Budvy / Zwiedzanie miasta / Czas wolny

 • 🏢Przejazd do Albanii i zakwaterowanie w hotelu

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 5
 • 🍴Śniadanie

 • Zwiedzanie Kruji i Tirany

 • 🍴Powrót to hotelu i obiadokolacja

Dzień 6
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • 🏢Przejazd do Macedonii nad Jezioro Ohrid i zakwaterowanie w hotelu

 • Zwiedzanie Ochrydy / Czas wolny

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 7
 • 🍴Śniadanie

 • Czas wolny / Plażowanie nad Jeziorem Ochrydzkim

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 8
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • Przejazd do stolicy Macedonii - Skopje / Zwiedzanie miasta / Czas wolny

 • 🏢Przejazd na Serbię, zakwaterowanie w hotelu

 • 🍴Obiadokolacja i nocleg

Dzień 9
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • Przejazd do Belgradu / Zwiedzanie miasta / Czas wolny

 • 🚍Wyjazd w godzinach popołudniowych w kierunku Polski

Dzień 10
 • 🚍Przyjazd do Polski w godzinach południowych

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) i Szwajcarii.

 

Dlaczego warto wyrobić EKUZ?

- Zwolnienie z jakichkolwiek płatności za świadczenia medyczne w państwowych placówkach na terenie EOG i Szwajcarii

- Ułatwienie procedury weryfikacji ubezpieczenia (dużo szybsza pomoc w razie wypadku)

- W pełni bezpłatna pomoc nawet w bardzo poważnych wypadkach, których koszt przewyższa kwotę ochrony przez prywatnego ubezpieczyciela.

 

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Karta wydawana jest od ręki

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Chorwacja COVID-19

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK

Obowiązek wykonania testu: BRAK

Obowiązek okazania certyfikatu COVID-PASS: BRAK 

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/chorwacja

 
Aktualizacja na dzień: 15.06.2022r.

Albania COVID-19

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK

Obowiązek wykonania testu: BRAK

Obowiązek okazania certyfikatu COVID-PASS: BRAK 

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/albania

 
Aktualizacja: 20.07.2022 r

Czarnogóra COVID-19

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK

Obowiązek wykonania testu: BRAK

Obowiązek okazania certyfikatu COVID-PASS: BRAK 

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czarnogora


Aktualizacja na dzień 13.05.2022 r.

Macedonia COVID-19

Aktualna sytuacja:  Restauracje i ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach, należy je nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK

Obowiązek wykonania testu: BRAK

Obowiązek okazania certyfikatu COVID-PASS: BRAK 

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/macedoniapolnocna

Aktualizacja na dzień 13.05.2022 r.

Serbia COVID-19

Serbia zniosła wszystkie obostrzenia dotyczące COVID. Szczepienia ani testy nie są wymagane.

Aktualizacja: 28.07.2022

Bośnia i Hercegowina COVID-19

Bośnia i Hercegowina zniosła wszystkie obostrzenia dotyczące COVID. Szczepienia ani testy nie są wymagane.

Aktualizacja: 28.07.2022

Cena zawiera
 • 🏢7 noclegów (1 w Bośni i Hercegowinie, 1 w Czarnogórze, 2 w Albanii, 2 w Macedonii, 1 w Serbii)

 • 🍴Wyżywienie HB (7 śniadań + 7 obiadokolacji)

 • Zwiedzanie Sarajewa

 • Zwiedzanie Mostaru

 • Zwiedzanie Dubrownika

 • Zwiedzanie Kotoru

 • Zwiedzanie Budvy

 • Zwiedzanie Kruji

 • Zwiedzanie Tirany

 • Zwiedzanie Ohrid

 • Zwiedzanie Skopje

 • Zwiedzanie Belgradu

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu 70 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłaty dewizowej - 90 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN doliczane do umowy)

 • Kaucji zwrotnej za pokój - 20 €/os

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę