Logo
Logo Logo

Majówka 4 Stolice | City Break

Praga, Czechy

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów

Praga

Praga

Most Karola, Hradczany.. i hektolitry czeskiego piwa! To właśnie Praga! Jeżeli marzy Ci się nocny spacer ulicami czeskiej stolicy połączony z degustacją tutejszych trunków to koniecznie jedź z nami do Pragi! Czesi są narodem, który spożywa najwięcej piwa na świecie a dzieje się tak za sprawą licznie znajdujących się tu browarów. Jednak Praga nie samym piwem stoi. Ta położona w centralnej Europie stolica Czech skupia zabytki charakterystyczne dla wszelkich stylów architektonicznych a nad wszystkim dumnie czuwa spoczywający na pobliskim wzgórzu zamek Hradczany (według księgi Guinessa największy na świecie!), siedziba dawnych królów. Jeżeli lubisz pozwiedzać albo zwyczajnie potrzebujesz dobrej fotki na insta to praskie plenery będą idealne! Jako zbiór doskonale zachowanych i nienaruszonych przez zawieruchę wojenną zabudowań miejskich, kościołów, karczm i mostów zabytkowe centrum Pragi zostało wpisane na listę UNESCO. Uważana za jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, koniecznie musi się znaleźć na Twojej bucket list!

Wiedeń

Wiedeń

Uznawany za najbardziej zielone miasto świata i najlepsze miejsce do życia. Stolica Austrii zdecydowanie emanuje swoją elegancją i rozmachem. Miasto dla miłośników sztuki, muzyki, pysznej kawy czy fantastycznych deserów i ciast. Dopieszczone w każdym calu z niezliczoną ilością klimatycznych miejsc, emanujące elegancją, stylem i niepowtarzalną architekturą. Pora poczuć wiedeńską aurę! Austriacka stolica położona nad Dunajem jest wręcz przesiąknięta wpływami i usiana pałacami po dawnej monarchii Habsburgów, które zapewne Was zachwycą. Rozmach, z jakimi powstawały tu kolejne budowle, do tej pory fascynuje i zadziwia współczesnych. Wiedeńska kuchnia jest jedyną kuchnią na świecie, której nazwa pochodzi od miasta. Natomiast Wiedeń jest jedyną metropolią na świecie, która posiada w swoich granicach winnice, produkujące znaczące ilości wina. A to dosłownie tylko pierwszy z procentowych trunków, których można tutaj skosztować. Miasto gwarantuje niezapomniane wrażenia. Nawet nasz Janek Sobieski wpadł kiedyś tutaj z huczną wizytą!

 

Bratysława

Bratysława

Kameralne i malownicze miasto nad Dunajem. Mimo swojego klimatu pozostaje w cieniu pobliskiego bardziej popularnego Wiednia. Naszym zdaniem – niesłusznie! Bratysława ma do zaoferowania długą listę świetnych, wartych zobaczenia miejsc. To idealne miasto na szybki wypad, bo zaskakująco to właśnie kameralność Bratysławy sprawia, że tak dobrze się ją poznaje i zwiedza. Bez pośpiechu można chłonąć atmosferę panującą w słowackiej stolicy, tutaj wszędzie jest blisko. Zadbana starówka i wąskie, brukowane uliczki potrafią oczarować przybyszów. Widok na Dunaj i „UFO” ze wzgórza zamkowego z pewnością się Wam spodoba. Będziemy wyszukiwać charakterystycznych i fotogenicznych rzeźb rozsianych po całym mieście, z których słynie Bratysława. Zaplanowaliśmy także czas wolny, który zapewne spędzimy w jednej z wielu niedrogich restauracji z lokalnym jedzeniem w pubach czy kawiarniach, których jest tu bez liku.

Budapeszt

Budapeszt

Budapeszt to jedno z niewielu miejsc w Europie, które o każdej porze roku i dnia zawsze zachwyca. Nocą mieni się niezliczonymi światłami reflektorów skierowanych na wszechobecne zabytki. Możliwości zwiedzania bez liku: zabytki, punkty widokowe, grająca fontanna, kąpieliska termalne, czy oszałamiający Parlament, a to tylko początek listy. Pozostali doceniają go za bogate, imprezowe nocne życie Pesztu. Sprzyjają temu ceny, które bezkonkurencyjnie biją na głowę inne zachodnio-europejskie stolice. Stwarza on także możliwość delektowania się sycącą węgierską kuchnią. Być w Budapeszcie i nie zakosztować langosza z serem i śmietaną, albo michy doprawionego ostrą papryką gulaszu? Toż to grzech! Miłośników mocniejszych trunków zdecydowanie nie zawiedzie. Do wyboru: królewski Unicum, mocna Palinka czy wykwintny Tokaj. Nie bez przyczyny mawia się: "Nie ma wina nad węgrzyna" My kierujemy się także innym powiedzeniem: "Polak Węgier Dwa Bratanki i do szabli i do szklanki..." Na tym globie nie ma drugiego takiego bratniego nam narodu jak Węgrzy! Pamiętajcie! Nieistotne ile razy się tu przyjeżdża, Budapeszt zawsze pozostawia niedosyt.

Brak turnusów

Wieczorny rejs po Dunaju

Rejsy po Dunaju są jedną z najlepszych i najpopularniejszych atrakcji turystycznych podczas wizyty w Budapeszcie. Rejs po Dunaju pozwoli Ci w najbardziej wygodnej i korzystnej formie zobaczyć najważniejsze i najładniejsze zabytki centrum Budapesztu z pokładu statku. Stolica Węgier w blasku księżyca i gwiazd mieni się niezliczoną ilością świateł. Z pokładu gwarantujemy: bajeczne widoki, oświetlone zabytki i malowniczą panoramę Budapesztu. 

Rejs trwa około 1h

Płatne na miejscu około 20 €/osoba

Dzień 1
 • Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem

 • 📍Zwiedzanie Pragi z licencjonowanym przewodnikiem (około 4h)

 • Czas wolny

 • Przejazd do Hostelu komunikacją miejską

 • Zakwaterowanie w Hostelu

 • Wieczorem wyjście na integrację i przejazdy komunikacją miejską

Dzień 2
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hostelu w Pradze

 • Przejazd do Wiednia

 • 📍Zwiedzanie stolicy Austrii z licencjonowanym przewodnikiem (około 2h)

 • Czas wolny

 • Zakwaterowanie w Hostelu

 • Wieczorem wyjście na nocny spacer, integrację i przejazdy komunikacją miejską

Dzień 3
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hostelu w Wiedniu

 • Przejazd do Bratysławy

 • 📍Zwiedzanie stolicy Słowacji z pilotem (około 2h)

 • Czas wolny

 • Przejazd do Budapesztu

 • Zakwaterowanie w Hostelu

 • 🚢Wieczorny rejs statkiem po Dunaju (dla chętnych)

Dzień 4-5
 • 🍴Śniadanie i wykwaterowanie z hostelu w Budapeszcie

 • 📍Zwiedzanie stolicy Węgier z licencjonowanym przewodnikiem (około 4h)

 • Czas wolny

 • Wieczorem wyjazd w stronę Polski

 • Powrót do kraju w godzinach nocnych/porannych z dnia 4 na 5

Brak turnusów

PAWEŁ SZCZOTKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Paweł Szczotka.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nim na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Ograniczenia COVID-19

Wyjazd dostępny dla wszystkich! Zarówno dla osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych. 

Wszystkie cztery kraje zniosły wymogi wjazdowe i posiadanie dokumentów określających status związany z COVID 19.

Aktualne zasady wobec osób zaszczepionych i niezaszczepionych.
Dotyczy Czech, Austrii, Słowacji i Węgier.


Testy przed przyjazdem

Brak ograniczeń wjazdowych. Testy przed przyjazdem nie są wymagane.

Testy po przyjeździe

Brak ograniczeń wjazdowych. Testy przed przyjazdem nie są wymagane.

Kwarantanna

Brak ograniczeń wjazdowych. Kwarantanna nie jest wymagana.

Formularz lokalizacyjny

Brak ograniczeń wjazdowych. Wypełnienie formularza lokalizacyjnego nie jest wymagane.

 
Wszelkie dodatkowe informacje:

Czechy:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy
 
Słowacja:
 
Węgry:
Austria:
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/austria


Aktualizacja na dzień 03.08.2022 r.

Czechy COVID-19

Republika Czeska zniosła wymóg posiadania dokumentów określających status związany z COVID 19 oraz wypełniania formularza lokalizacyjnego dla osób podróżujących z krajów UE (w tym z Polski) do Czech - brak obowiązku wykonywania testów, przedkładania zaświadczeń, wypełniania formularza lokalizacyjnego.

Aktualne zasady wobec osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

Testy przed przyjazdem

Brak obowiązku

Testy po przyjeździe

Brak obowiązku wykonywania testu na obecność COVID 19.

Kwarantanna

Brak wymogu odbywania kwarantanny.

Formularz lokalizacyjny

Nie jest wymagany.Wszelkie dodatkowe informacje: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/czechy

Aktualizacja na dzień 25.03.2022 r.

Austria COVID-19

Aktualne zasady wobec osób zaszczepionych

Testy przed przyjazdem

Testy przed przyjazdem nie są wymagane.

Testy po przyjeździe

Testy po przyjeździe nie są wymagane.

Kwarantanna

Po przekroczeniu granicy austriackiej nie ma obowiązku kwarantanny.
 
Formularz lokalizacyjny
 
Nie jest wymagany.
 
Aktualne zasady wobec osób niezaszczepionych
 
Należy wykonać test przed przyjazdem PCR 72h lub antygenowy 24h

Osoby niezaszczepione lub nie posiadające statusu ozdrowieńca w celu uniknięcia kwarantanny zobowiązane są do przedstawienia dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR (ważny 72 h) lub antygenowego (ważny 24 h). Dokument potwierdzający negatywny wynik testu powinien być wydany w języku angielskim lub niemieckim.
 
Wszelkie dodatkowe informacje: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/austria
 
Aktualizacja na dzień 25.03.2022 r.

Słowacja COVID-19

Z dniem 6 kwietnia 2022 roku zniesiono wszelkie dotychczas obowiązujące ograniczenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 przy wjeździe do Republiki Słowackiej i trakcie tranzytu przez jej terytorium.

Osoby wjeżdżające do Słowacji z zagranicy, w tym również osoby nie zaszczepione przeciw COVID-19, nie są obowiązane do dokonywania rejestracji formularza e-hranica ani do odbywania kwarantanny. 

 
Aktualne zasady wobec osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

Testy przed przyjazdem

Brak obowiązku

Testy po przyjeździe

Brak obowiązku wykonywania testu na obecność COVID 19.

Kwarantanna

Brak wymogu odbywania kwarantanny.

Formularz lokalizacyjny

Nie jest wymagany.
 
 
Wszelkie dodatkowe informacje: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/slowacja
 
 
Aktualizacja na dzień 08.04.2022 r.

Węgry COVID-19

Wjazd na Węgry drogą lądową  odbywa się - bez względu na obywatelstwo - według generalnych zasad, bez dodatkowych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.
 
Aktualne zasady wobec osób zaszczepionych i niezaszczepionych.

Testy przed przyjazdem

Nie jest wymagany.

Testy po przyjeździe

Nie jest wymagany.

Kwarantanna

Po przekroczeniu granicy węgierskiej nie ma obowiązku kwarantanny.

Formularz lokalizacyjny

Nie jest wymagany.
 
Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na:  https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wegry
 
 
Aktualizacja: 25.03.2022

Cena zawiera
 • Przejazd komfortowym autokarem

 • 1 nocleg w hostelu w Pradze

 • 1 nocleg w hostelu w Wiedniu

 • 1 nocleg w hostelu w Budapeszcie

 • 🍴3 śniadania w formie bufetu

 • 📍Zwiedzanie Pragi z licencjonowanym przewodnikiem

 • 📍Zwiedzanie Wiednia z licencjonowanym przewodnikiem

 • 📍Zwiedzanie Budapesztu z licencjonowanym przewodnikiem

 • 📍Zwiedzanie Bratysławy z pilotem

 • 3 przejazdy komunikacją miejską w Pradze

 • 2 przejazdy komunikacją miejską w Wiedniu

 • Opłaty klimatyczne

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Gwarancję doborowego towarzystwa i zachwycających 4 stolic do zwiedzania

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego - 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie - 50 €/os. (opłata obligatoryjna, płatna w panelu klienta, maksymalnie na 3 dni przed wyjazdem)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 40 zł (doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę