Logo
Logo Logo

Karnawał w Wenecji

Wenecja, Włochy

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Karnawał we włoskim stylu!

Założymy maski i dołączymy do niepohamowanej zabawy na weneckich ulicach. Jedna z  najsłynniejszych imprez w Europie stoi otworem. Z prosecco w ręku przepłyń gondolą kanałami i zobacz jedyne takie miasto na wodzie. Wenecja nocą jest jeszcze piękniejsza.

Ekipa ST

Włochy COVID-19

Aktualna sytuacja:  Restauracje i ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach, należy je nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego

OSOBY ZASZCZEPIONE

Kto jest uważany za osobę zaszczepioną?

 • We Włoszech uznawane są wszystkie szczepionki certyfikowane w Unii Europejskiej (Pfizer, Moderna, AstroZeneca, Johnson&Johnson, Novavax).

 • Dokumentem potwierdzającym zaszczepienie jest Unijny Certyfikat Covid (nazywany we Włoszech powszechnie green pass) – w formie elektronicznej lub papierowej.

 • Ważność certyfikatów unijnych we Włoszech (tzw. green pass) potwierdzających zaszczepienie wynosi: 9 miesięcy od szczepienia -  na potrzeby wjazdu do Włoch, 6 miesięcy - na potrzeby obostrzeń wewnętrznych (dostępu do miejsc i usług a także lotniska w celu wylotu z Włoch). Dotyczy to wszystkich certyfikatów, również tych wydanych poza Włochami. 

 • Przyjęcie dawki przypominającej automatycznie, już od kolejnego dnia, wydłuża ważność certyfikatu - na czas nieokreślony.Bezterminową ważność ma również certyfikat wystawiany po wyzdrowieniu z COVID-19 dla osoby, która przed zachorowaniem ukończyła podstawowy cykl szczepienny lub przyjęła dawkę przypominającą.

Testy przed przyjazdem

Od osób zaszczepionych nie jest wymagany test.

Testy po przyjeździe

Od osób zaszczepionych nie jest wymagany test.

Kwarantanna

Od osób zaszczepionych nie jest wymagana kwarantanna.

OSOBY NIEZASZCZEPIONE

Osoba niezaszczepiona przed przekroczeniem granicy włoskiej musi wykonać test antygenowy (ważny 48 godziny) albo molekularny PCR (ważny 72 godziny). Wynik testu powinien być w języku włoskim, angielskim, francuskim lub hiszpańskim. Osoby, które nie przedstawią negatywnego wyniku testu nie mogą przekroczyć włoskiej granicy

Testy po przyjeździe

Brak obowiązku wykonania testu po przyjeździe

Kwarantanna

Okazanie negatywnego wyniku testu oraz wypełnienie formularza lokalizacyjnego zwalnia z kwarantanny. ​​​​​​

OZDROWIEŃCY 

Testy przed przyjazdem

 • Za ozdrowieńca uważana jest osoba, która maksymalnie 6 miesięcy wcześniej przebyła chorobę COVID-19. Status ten można potwierdzić Unijnym Certyfikatem Covid (nazywanym we Włoszech powszechnie green pass).

 • Nie musisz wykonywać testu przed przyjazdem - wystarczy, że okażesz unijny certyfikat ozdrowienia. 

 • Jeżeli przeszedłeś Covid po przyjęciu dwóch dawek szczepionki, Twój certyfikat ozdrowieńca ważny jest bezterminowo.

 

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy

 

Aktualizacja na dzień: 13.05.2022 r.

 

Wenecja

Wyobraź sobie miasto, w którym do mieszkań wchodzi się prosto z łodzi. Tak, to właśnie Wenecja! Perła renesansu pachnąca aromatycznym espresso i urzekająca największych światowych filmowców. Niesamowitą atmosferę tworzą setki kanałów, które przecinają miasto, a uroku dopełniają pływające po nich gondole. Złap wodny tramwaj vaporetto i podróżuj po Wenecji. Doceń historyczną architekturę miejsca i zwiedzić wybudowany w 815 roku pałac Dożów, czy przejdź się po placu Św. Marka. Podziwiaj panoramę miasta z tarasów widokowych lub zgub się w weneckich uliczkach a na pewno natkniesz się na jakąś przepiękną tajemniczą lokalizację. Weź kubek świeżej, włoskiej kawy i kawałek pachnącej pizzy i poczuj ducha Włoch.

Karnawał w Wenecji

Karnawał

Podczas włoskiego Carnevale kostiumy i maski sprawiały, że wszyscy byli sobie równi. W tym jednym okresie w roku przymykano oczy na wszelkie występki i grzeszki. Największy rozkwit włoskiego karnawału przypadł na XVIII wiek i działalność osławionego Giacomo Casanova, poskramiacza damskich serc. Okupacja francuska i austriacka położyła kres wielowiekowej tradycji. Renesans karnawału nastąpił dopiero w 1979 roku. Główna część obchodów odbywa się na Canal Grande oraz na placu św. Marka. Każdego roku karnawał rozpoczyna "lot anioła", kiedy akrobata (przeważnie dziewczyna) unosi się na stalowych linach nad placem św. Marka pozdrawiając przybyłych. Na weneckich ulicach przez cały miesiąc odbywają się konkursy na najładniejszą maskę, a w okolicznych stoiskach można spróbować cicchetti - weneckich tapas. 

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Polski w kierunku Włoch

Dzień 2
 • 🚍Przyjazd do Wenecji w godzinach porannych

 • 📍Rejs statkiem po weneckich kanałach

 • 📍Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta

 • 🍸Udział w karnawale weneckim

 • Czas wolny na kolację w lokalnej restauracji

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski w godzinach wieczornych

Dzień 3
 • 🚍Przyjazd do Polski

Brak turnusów

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 20 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 

NNW: 1250 €
 
OC w życiu prywatnym i sportowe
 • szkody na mieniu: 5 000 €
 • szkody na osobie: 10 000 €
Bagaż: 200 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25
 

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w tym COVID-19: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 €
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

ANNA GRĘZIAK

Koordynatorem tego wyjazdu jest Anna Gręziak.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Cena zawiera
 • 🍸1 dzień w Wenecji podczas karnawału

 • 📍Zwiedzanie miasta z przewodnikiem

 • 📍Rejs statkiem po weneckich kanałach

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu (30 PLN doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie zwiedzania - ok. 45 € (opłata obligatoryjna, płatna w panelu klienta do 3 dni przed wyjazdem)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 📛 Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM - 20 zł (doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę