Logo
Logo Logo

Islandia | Polowanie na Zorze Polarną

Islandia, Europa

Przepraszamy, aktualnie nie ma terminów na ten wyjazd.
Brak turnusów
Islandia - Lodowce, Wodospady i Zorza Polarna

Islandia zaskakuje: mieszkańcy słońce widzą tylko przez pół roku, wierzą w elfy i trolle, a widoki przyciągają nie tylko turystów, ale też Hollywood. Fani Gry o Tron znajdą tu coś dla siebie. W końcu to Kraina Lodu i Ognia - z jednej strony lodowce z drugiej wulkany. Wejdziemy do samego środka największego lodowca Islandii podczas wycieczki Lodowa Jaskinia. Intensywne kilka dni zwiedzania wynagrodzi chillout w słynnych gorących źródłach Blue Lagoon.

Ekipa ST

Mapa wyjazdu na Islandię

Sprawdź trasę podróży po Islandii

Golden Circle

Wycieczka Golden Circle

Must see Islandii! Golden Circle to jeden z najpopularniejszych szlaków turystycznych Islandii, w ramach którego zobaczysz najważniejsze miejsca w południowo-zachodniej części wyspy. W planie jest:

 • Park Narodowy Þingvellir, czyli ważny przystanek historyczny z ciekawą geologią. Pierwsze zgromadzenie islandzkiego parlamentu Althing odbyło sie tutaj w 930 roku, a parlament funkcjonuje do dziś. W tym miejscu stykają się też płyty tektoniczne Eurazji i Ameryki Północnej, a takie zjawiska rzadko można oglądać na lądzie, więc my wykorzystamy tą unikatową okazję!
 • Wodospad Gullfoss – piękny i potężny, trzeba zobaczyć! 
 • Dolina Haukadalur z gejzerami: Geysir i Strokkur i źródłami termalnymi. To obszar aktywny geotermalnie, a gejzery wybuchają co kilka minut! I dlatego tam jedziemy!

 

 

Jezioro Jökulsárlón

Jezioro Jökulsárlón – w krainie lodowca

Lodowe jezioro!

Widok na Jezioro Jökulsárlón jest tak niesamowity, że wykorzystano go podczas kręcenia słynnego "Tomorrow Never Dies" z Jamesem Bondem! Jökulsárlón oznacza dokładnie: "laguna lodowcowa". Nazwa dosłownie tłumaczy pochodzenie jeziora – powstało ok. 40 lat temu, gdy zaczął topić się lodowiec Breiðamerkurjökull. Obecnie jest stale zasilane topniejącą wodą i bryłami lodu, które odrywają się od lodowca i dryfują po jeziorze w stronę oceanu.

Podczas pobytu nad jeziorem wskoczymy na szybką łódź i podpłyniemy na środek jeziora oraz pod jęzor lodowca!*

*łódki według rozkładu operują od początku czerwca do końca września. W zależności od warunków pogodowych, możliwy jest start funkcjonowania wycieczki wcześniej.

Park Narodowy Skaftafell

Park Narodowy Skaftafell

Ogień i lód w jednym!

Park Narodowy Skaftafell obejmuje część potężnego lodowca - Vatnajökull. Ale na terenie parku możesz obejrzeć aż trzy lodowce! Najbardziej popularny - Skaftafellsjökull, wygląda jak wielki, biały jęzor. Ponadto teren jest aktywny wulkanicznie a krajobraz przecinają liczne cieki wodne, szczeliny, góry. 

Połączenie surowych gór z zielenią lasów i lodowców z wulkanami a do tego czyste powietrze sprawiają, że to miejse to kwintesencja dzikiej, naturalnej Islandii. 

Blue Lagoon

Blue Lagoon

Zrelaksuj się w naturalnym spa!

Blue Lagoon to jedne z wielu jezior, które powstały na stutek przeprowadzenia odwiertów w czarnej lawie. Obok znajduje się elektrownia geotermalna, której zadaniem jest ogrzewanie wody przy użyciu pary wodnej z termanych źródeł, występujących na tym obszarze. Jezioro miało być zbiornikiem, w którym gromadzono nadmiar wody. Islandczycy sądzili, że z czasem woda ostygnie, ale tak się nie stało. Laguna ma stałą temperaturę około 40 stopni, a skład wody jest bardzo bogaty w minerały, więc Twoja skóra będzie wdzięczna za taką kąpiel. Spędzimy tu blisko 3h, a od razu po naszym relaksie jedziemy na lotnisko. Czy to nie idealne zakończenie tego wyjazdu?

Plaża Reynisfjara w Vik

Plaża w Vik

Widok jak nie z tego świata.

Widok jak z Gry o Tron!

Czarna, bazaltowa plaża Reynisfjara, otoczona klifami przypominającymi organy kościelne tworzy niesamowity krajobraz wybrzeża atlantyckiego. Powstała po wybuchu wulkanu, kiedy lawa w połączeniu z wodą rozdzieliła się na dobne cząsteczki, a smagający je wiatr uformował kulki. Nie dziwne, że nakręcono tu tyle filmów, m.in. naszą ulubioną Grę o Tron.

Lodowa Jaskinia

Vatnajokull

Jednogłośne wśród naszych uczestników okrzyknięta najlepszą zimową atrakcją Islandii! Blisko 4-godzinna wycieczka do największego w Europie lodowca Vatnajokull, która składa się z trekkingu na lodowcu, przejazdu jeepami oraz wejścia do jaskini lodowcowej. Wejście do niebieskiej jaskinii lodowcowej to naprawdę niesamowite przeżycie. Z wizytą tu trzeba się spieszyć, za kilka lat tej jaskinii może już nie być. Lodowce topnieją bardzo szybko. Nie strać okazji!
 
 

Wodospady południa

Seljalandsfoss, Gljúfrabúi, Skogafoss, Kvernufoss

 • Seljalandsfoss: Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wodospadów na Islandii, o wysokości 60 metrów. Unikalna cecha Seljalandsfoss to możliwość przejścia za wodospad, co daje unikalną perspektywę.
 • Wodospad Gljúfrabúi: Ten ukryty klejnot jest często pomijany przez turystów, ze względu na to, że jest schowany w jaskini. My natomiast o nim nie zapomnimy!
 • Wodospad Skogafoss: Jest to jeden z największych i najbardziej majestatycznych wodospadów w kraju, o wysokości 60 metrów i szerokości 25 metrów. 
 • Wodospad Kvernufoss: Jest to mniej znany, ale równie piękny wodospad o wysokości 30 metrów. Podobnie jak Seljalandsfoss, istnieje możliwość przejścia za ten wodospad, co daje unikalne doświadczenie.

Reykjavik

Reykjavik

Ultranowoczesna opera Harpa mieni się na tle oceanu! 

Reykjavik, czyli najbardziej wysunięta na północ stolica świata, łączy w sobie nowoczesną architekturę, przyjazny klimat i krajobraz gór i ocenu. Zobacz panoramę miasta z wieży kościoła Hallgrímskirkja! Wieczorami baw się w jednym z wielu pubów, np. IÐNÓ. Za dnia polecamy Kaffi Vínyl – zjesz wegańskie jedzenie przy dobrej muzyce a drinka na balkonie z pięknym widokiem wypijesz w Babalú. Spróbuj też hot-doga, Islandia z nich słynie! Najlepszy jest na stoisku Bæjarins bestu koło portu. Chcesz podjąć kulinarne wyzwanie? Zjedz sfermentowanego rekina i popij go kieliszkiem czarnej śmierci, czyli wódki Brennivína. Trzymamy kciuki!

Wąwóz Fjadrárgljúfur

Wąwóz Fjadrárgljúfur

Fjadrárgljúfur to wąwóz, który wydaje się jakby został wyjęty prosto z baśni. Z jego krawędzi roztacza się widok na zielone, mchowe ściany, które falują w dół aż do turkusowego strumienia, płynącego na dnie. Zbocza tego 2-kilometrowego wąwozu są jak olśniewające płótno, na którym natura maluje nieprawdopodobne obrazy. Każdy krok na szlaku wzdłuż brzegu przynosi nowe, zapierające dech w piersiach widoki. Fjadrárgljúfur to miejsce, które z każdą wizytą wydaje się jeszcze piękniejsze, bardziej nieziemskie. To prawdziwy skarb Islandii. Wąwóz ten został "odkryty" dla turystów po tym jak Justin Bieber nakręcił tam fragment swojego teledysku.

Mapa wyjazdu na Islandię

Jak wygląda plan po Islandii?

Sprawdź trasę podróży po Islandii

Dzień 1
 • Wylot z Polski i przylot na Islandię

 • Transfer do hostelu na południowe wybrzeże

 • Nocleg na południu Islandii

Dzień 2-3
 • 📍Wyjazd na jezioro lodowcowe Jokullsarlon

 • Wycieczka Lodowa jaskinia

 • 📍Pobyt w Parku Narodowym Skaftafell

 • 📍Zwiedzanie Czarnej plaży Vik

 • Zwiedzanie wąwozu Fjadrárgljúfur

 • 📍Zwiedzanie Wodospadu Skogafoss

 • Zwiedzanie Wodospadu Kvernufoss

 • Zwiedzanie Wodospadu Gljúfrabúi

 • 2 noclegi na południu Islandii

Dzień 4
 • 📍Wycieczka Golden Circle - wodospad Gullfoss, wielki Geysir, Park Narodowy Thingvellir

 • Przyjazd do Reykjaviku i zakwaterowanie w hostelu

 • Wieczorem wyjście do centrum miasta

 • Nocleg w hostelu blisko centrum miasta

Dzień 5
 • Zwiedzanie miasta z pilotem m.in. kościół Hallgrímskirkja, Harpa, Laugevegur

 • Czas wolny na zakup pamiątek

 • 📍Przejazd do Blue Lagoon i relaks w gorących źródłach około 3h

 • Wylot z Islandii do Polski około godziny 19:00

 • Możliwy powrót do Polski w nocy z 5 na 6 dzień w zależności od rozkładu lotów

Brak turnusów

Brak turnusów

Wyżywienie

Z uwagi na intensywny program wyjazdu i niewielki dostęp do supermarketów czy restauracji poza pobytem w stolicy, rekomendujemy zabrać ze sobą z Polski produkty do przygotowania posiłków w domkach, w których mamy dostęp do aneksów kuchennych. W czasie zwiedzania wyjeżdżamy wcześnie rano, wracamy późnym wieczorem. Podczas wyjazdu przewidziany jest jeden pobyt w supermarkecie Bonus. Ceny podstawowych produktów są ok 1,5 razy droższe. Na Islandii alkohol jest bardzo drogi. Cena piwa w sklepie, w którym można kupić alkohol ok. 10 zł za puszkę 0,33.

Samolot Islandia

Linie lotnicze wizzair

Wymiary bagażu:

Bagaż podręczny do 10 kg - 40 x 30 x 20 cm

Bagaż rejestrowany do 20 kg - 149 x 119 x 171 cm

ŁUKASZ RADZIKOWSKI

Koordynatorem tego wyjazdu jest Łukasz Radzikowski.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nim na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

Zgodnie z § 8. ust 4. Warunków Uczestnictwa (https://st.pl/warunki-uczestnictwa) PODRÓŻNI nieposiadający polskiego obywatelstwa we własnym zakresie powinni sprawdzić możliwość podróżowania po krajach objętych ofertą.

Karta EKUZ

Zachęcamy wszystkich podróżujących po Europie do bezpłatnego wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Karta uprawnia do korzystania ze świadczeń zdrowotnych podczas pobytu w innych państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Danii, Szwajcarii i na Islandii.

Korzystając z EKUZ za granicą pamiętaj, że podlegasz obowiązkom i korzystasz z praw wynikających z przepisów państwa pobytu na tych samych warunkach, co ubezpieczeni w tym państwie. Jeżeli w danym kraju istnieje obowiązek współpłacenia, również poniesiesz takie koszty.

Procedura wyrabiania EKUZ jest niezwykle prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, oraz złożyć do w najbliższym oddziale bądź delegaturze NFZ. Możesz to zrobić również poprzez IKP. Wniosek o EKUZ rozpatrzony zostanie w ciągu 10 dni roboczych + czas na dostarczenie karty pod wskazany adres- proszę wziąć to pod uwagę podczas planowania wyjazdu

Więcej info na: https://pacjent.gov.pl/ekuz

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie Wiener Premium ma większą sumę ubezpieczenia. 

Ubezpieczenie kosztów leczenia: 60 000 €

Koszty Ratownictwa: 10 000 € 
NNW: 5 000 €
OC w życiu prywatnym i sportowe:
 
 • szkody na mieniu: 25 000 €
 • szkody na osobie: 50 000 €
Bagaż: 500 € (zawartość)
 


Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Telefon: + 48 22 564 06 25

 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

Każda rezerwacja ubezpieczona jest od kosztów rezygnacji więc w uzasadnionych przypadkach (Zakres i szczegóły ubezpieczenia kosztów rezygnacji jest opisany w OWU w paragrafach 4-5: https://st.pl/document/54) możesz ubiegać się u naszego ubezpieczyciela Wiener o zwrot wpłaconych środków. Zgłoszenie należy wysłać do nas w ciągu 2 dni od wystąpienia zdarzenia uniemożliwiającego udział w wyjeździe.

Cena zawiera
 • Przelot samolotem na trasie Polska - Islandia - Polska

 • Bagaż rejestrowany do 20 kg o wymiarach: 149 x 119 x 171 cm

 • 5 dni na Islandii (4 noclegi: 3 w domkach oraz 1 w hostelu)

 • Wycieczka Lodowa Jaskinia

 • 📍Zwiedzanie jeziora lodowcowego Jokullsarlon

 • 📍Zwiedzanie Parku Narodowego Skaftafell

 • 📍Zwiedzanie Czarnej plaży Vik

 • 📍Zwiedzanie Wodospadu Skogafoss

 • 📍Zwiedzanie Wodospadu Seljandafoss

 • Zwiedzanie Wodospadu Kvernufoss

 • Zwiedzanie Wodospadu Gljúfrabúi

 • Zwiedzanie Reykjaviku

 • Zwiedzanie wąwozu Fjadrárgljúfur

 • 📍Wycieczka Golden Circle

 • 📍Wstęp do Blue Lagoon

 • Transport na miejscu wg. programu

 • Opieka Kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny

 • Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji

 • 📛Ubezpieczenia KL + NNW PREMIUM

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego 15 PLN (doliczane do umowy)

 • Opłaty dewizowej - 100 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • Wyżywienia (w miejscach noclegowych znajdują się aneksy kuchenne)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Gwarancja niezmienności ceny - 49 PLN (doliczane do umowy)

Podziel się i zbierz ekipę