Logo
Logo Logo

Sylwester | Amsterdam + Paryż

Paryż, Francja

📅 28.12.2019 - 02.01.2020

Sylwester | Amsterdam + Paryż

 • 👥 60 uczestników
 • 6 dni
 • 🚍 Autokar
 • 🏨 Hotel
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 999 zł

Amsterdam

Atrakcyjność Amsterdamu oparta jest na jego pięknie, historii, ilości atrakcji historycznych i rozrywkach znanych na całym świecie. Ma wszystkie zalety dużego światowego miasta: piękne zabytki, kulturę, historię, rozrywkę, świetnie rozwinięty transport, a jednocześnie nie ma wad wielkich miast, bo jest stosunkowo mały, przez co łatwy do zwiedzania, piękny, cichy, z niewielkim ruchem drogowym. Amsterdam słynie z ze swojego położenia na setkach kanałów (ponad 600!), a całe jego centrum jest właściwie Starówką. Amsterdam jest często postrzegany jako najbardziej kolorowe miasto świata. I rzeczywiście! Gdzie indziej można znaleźć tak wiele interesujących miejsc - sławnych muzeów, przytulnych pubów, świetnych sklepów i cudownych targów kwiatowych? Amsterdamczycy mówią o swoim mieście, że jest gezellig, co znaczy „przytulne”, „sympatyczne”, „serdeczne”. Mieszkańcy są wielojęzyczni od urodzenia. Bardzo chętnie mówią po angielsku. Wielu włada też niemieckim i francuskim. Z pewnością każdy przyjezdny spotka się z ciepłym i życzliwym przyjęciem. Często nazywany Wenecją Północy Amsterdam, jest miastem tolerancji i różnorodności posiadającym wiele cech metropolii - bogate zaplecze kulturowe, historyczne i rozrywkowe oraz dobrą komunikację miejską. Jednocześnie jest to miasto relatywnie małe, ciche i pozbawione przytłaczającego ruchu ulicznego. Świetne miejsce na odpoczynek od zgiełku codziennego życia. Centrum Amsterdamu to dzielnica tętniąca życiem. Spacer starymi uliczkami pełnymi niepowtarzalnej atmosfery wśród kanałów i pięknych mostów, na pewno na długo zapadnie w pamięć. Właśnie tu zobaczyć możecie sławną "dzielnicę czerwonych latarni". Kanały wraz z przecinającymi je promieniście ulicami, przypominają kształtem pajęczą sieć. Ten na pierwszy rzut oka folderowy wizerunek Amsterdamu – brukowane uliczki i stare kamienice odbijające się w spokojnych wodach kanałów, rowery przypięte do balustrad – okazuje się prawdziwy. Bardzo charakterystyczne, będące niekiedy główną atrakcją wycieczki, coffee shopy tylko z nazwy przypominają staromiejskie kawiarnie. Zainteresowani mogą tu nabyć legalnie marihuanę i haszysz. Nie oznacza to jednak, że nie można odwiedzić zwyczajnej przytulnej kawiarenki i zamówić pysznej kawy nie będąc narażonym na narkotyczne opary. Miłośnicy sztuki i kultury także nie będą zawiedzeni. Amsterdam daje możliwość uczestniczenia w jednym z najlepszych w Europie przeglądów współczesnej twórczości filmowej, baletowej, teatralnej i muzycznej. Mnóstwo koncertów na każdą kieszeń i to w każdym gatunku muzycznym, w szczególności jazzowych. Liczne muzea i galerie prezentują klasę światową. Wiele osób przyjeżdża tylko po to, by zobaczyć Dom Anny Frank i zwiedzić Muzeum van Gogha. Szczególnie warte odwiedzenia Rijksmuseum, prezentuje średniowieczne i XVII-wieczne malarstwo holenderskie. Smakosze trunków na pewno z chęcią odwiedzą muzeum Heinekena, gdzie dla orzeźwienia zostaną poczęstowani darmowym kuflem piwa. Amsterdam to miasto, które warto zobaczyć.

Paryż

Paryż - miasto miłości, okraszone romantyzmem oraz zapachem doskonałych perfum. Od lat kojarzony jako stolica mody i dobrego smaku. Ponad 30 milionów turystów odwiedza Paryż nie tylko dla międzynarodowej sławy zabytków architektury, sztuki i kultury. Paryż to w końcu miasto zakochanych. Nie ma nic przyjemniejszego niż wieczorny romantyczny spacer, brukowanymi ulicami w świetle starych latarni, czy też wspólne śniadanie na bulwarze. W żadnym innym miejscu na Ziemi nie zaznamy takiego klimatu. Przez Paryż przepływa rzeka Sekwana, która dzieli miasto na dwie odrębne części: prawobrzeżną Rive Droite i lewobrzeżną Rive Gauche. Historyczne centrum Paryża znajduje się na wyspie Ile de la Cite na Sekwanie. Nasz wzrok przykuwa olbrzymich rozmiarów, zajmujący 1/3 powierzchni wyspy Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice), łączący w sobie mieszaninę elementów architektonicznych z różnych epok. Na dziedzińcu pałacu możemy podziwiać Świętą Kaplicę - jedno z najwspanialszych dzieł europejskiego gotyku. Nieopodal w miejscu, gdzie znajdowały się świątynie galijskie i rzymskie znajduje się legendarna Katedra Notre-Dame – majstersztyk sztuki gotyku. Będąc w Paryżu nie sposób nie zobaczyć jednego z symboli miasta - Wieży Eiffla. Co roku 4 miliony turystów z wielką ochotą wdrapuję się na platformę widokową, aby podziwiać zachwycającą panoramę miasta. Nad prawym brzegiem Sekwany leży największy pałac i jednocześnie jedno z najbogatszych muzeów świata – Luwr. Turyści odwiedzający muzeum mogą zobaczyć niemalże 180 tysięcy eksponatów z różnych epok. Na przeciwko Luwru mieści się Pałac Królewski który jest przyozdobiony przez majestatyczne ogrody w których można podziwiać nowoczesne rzeźby, fontanny. Na końcu sławnych Pół Elizejskich znajduje się Place de l’Étoile, a na nim wzniesiony na życzenie Napoleona słynny Łuk Triumfalny. Na całym świecie znany jest Montmartre - historyczna dzielnica Paryża, której centrum stanowi Place du Tertre. Na wzgórzu wznosi się Bazylika Sacre-Coeur, która jest jednym z punktów orientacyjnych Paryża.

Hotel F1

Położenie

Hotel położony jest w jednej z dzielnic Paryża, ok. 6 km od Wieży Eiffla. W zasięgu kilkuminutowego spaceru znajdują się restauracje, creperie, pizzerie oraz przystanki komunikacji miejskiej. Do Katedry Notre Dame czy Montparnasse dojedziemy stamtąd poniżej 15 minut. Pokoje wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem. Goście mogą korzystać ze wspólnej łazienki. Recepcja czynna jest przez całą dobę.

Lokale

Hotel dysponuje pokojami dwu oraz czeterosobowymi z oddzielnymi łóżkami. Łazienki znajdują się na korytarzu.

W hotelu można bezpłatnie korzystać z wi-fi. Istnieje możliwość wynajęcia ręczników: 3€/sztuka.

Wyżywienie

W cenie 3 śniadania: głównie rogaliki - croissanty, bułki, kawa/herbata, dżemy i krem czekoladowy. Wszystko świeże i naprawdę smaczne.

Ubezpieczenie KL + NNW

Oferowane przez nas ubezpieczenie AXA DIRECT jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację.
Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.
Suma Ubezpieczenia:
KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €
Telefon: + 48 801 200 200 lub +48 22 575 9080

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 16:00 W dniu wyjazdu -
Łódź 18:00 W dniu wyjazdu -
Wrocław 21:00 W dniu wyjazdu -
Dzień 1-2
 • 🚍Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy, nocny przejazd do Amsterdamu

 • 📍Zwiedzanie miasta (ok. 3h)

 • 📍Wyjazd w kierunku Paryża

 • 🏢Zakwaterowanie w hotelu

Dzień 3
 • 🏢Śniadanie w hotelu

 • 📍Zwiedzanie Paryża z pilotem (m.in. Luwr, Pola Elizejskie, Łuk Triumfalny, Katedra Notre-Dame, Moulin Rouge, Pola Marsowe)

 • 📍Czas wolny / spacer po mieście

 • 🏢Powrót do hotelu

Dzień 4
 • 🏢Śniadanie w hotelu

 • 🚢Rejs po Sekwanie

 • 📍Czas wolny, powrót do hotelu

Dzień 5-6
 • 🏢Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu

 • 🚍Wyjazd w kierunku Polski, przekroczenie granic Polski w nocy, ok. 3 rano dojazd do Wrocławia

Cena zawiera
 • 🏢4 dni w Paryżu (3 noclegi i śniadania)

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • 📍Zwiedzanie Paryża

 • 📍Zwiedzanie Amsterdamu

 • 🚢Rejs po Sekwanie

 • Opieka Kadry ST

 • 📢Program animacyjny ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 30 PLN (doliczane do umowy)

 • Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie - 35 € (opłata obligatoryjna, płatna na miejscu)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - dla chętnych

Dostępne terminy
28.12.2019 - 02.01.2020
Hotel F1 60 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Pokój 4 os.
999 zł1 199 zł
Pokój 2 os.
1 099 zł1 299 zł
Dokwaterowanie 1 os.
999 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podobne oferty