Logo
Logo Logo
Potwierdzone wyjazdy >
Sprawdz aktualnie obowiązujace obostrzenia >

BalticTRIP 4 Stolice

Sztokholm, Szwecja

📅 10.11.2021 - 14.11.2021

BalticTRIP 4 Stolice

 • 👥 60 uczestników
 • 5 dni
 • 🚍 Autokar
 • Prom
 • 🍴 BB - śniadania
Ceny od 799 zł
4 stolice, 4 kraje, jedno morze!

Cztery kraje, cztery rożne kultury a do tego luksusowy prom! Tak, to trzeba zobaczyć! Nowoczesny Tallin, kameralne Helsinki, secesyjna Ryga a może położony na 14-stu wyspach Sztokholm? Zobaczysz cztery bałtyckie stolice a wieczorami będziesz korzystać z wszelkich udogodnień na statku! Płyniesz z nami?

Ekipa ST

Szwecja COVID-19

Aktualna sytuacja: Ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach, należy je nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK

Obowiązek wykonania testu: TAK. Obecnie do Szwecji można wjechać na podstawie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego na mniej niż 72h przed podróżą LUB na podstawie negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19. Nie dotyczy to podróżnych zaszczepionych i ozdrowieńców, czyli obecnie BEZ TESTÓW do Szwecji wjadą osoby, które co najmniej 14 dni przed wjazdem przyjęły ostatnią dawkę danej szczepionki oraz ozdrowieńcy posiadający zaświadczenie lekarskie o odbyciu choroby w okresie od 14 do 180 dni przed przekroczeniem granicy. 

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/szwecja 

Łotwa COVID-19

Aktualna sytuacja: Ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach, należy je nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK

Obowiązek wykonania testu: TAK. Obecnie do Łotwy można wjechać na podstawie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego na mniej niż 72h przed podróżą LUB na podstawie negatywnego wyniku testu antygenowego na COVID-19 wykonanego na mniej niż 24h przed podróżą. Nie dotyczy to podróżnych zaszczepionych i ozdrowieńców, czyli obecnie BEZ TESTÓW do Łotwy wjadą osoby, które co najmniej 14 dni przed wjazdem przyjęły ostatnią dawkę danej szczepionki oraz ozdrowieńcy posiadający zaświadczenie lekarskie o odbyciu choroby w okresie od 14 do 180 dni przed przekroczeniem granicy. Osoby wyżej wymienione muszą wypełnić elektroniczny formularz na stronie covidpass.lv

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: https://www.gov.pl/web/lotwa/lotwa-zasady-wjazdu-i-tranzytu  

 

Estonia COVID-19

Aktualna sytuacja: Ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach, należy je nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK.

Obowiązek wykonania testu: TAK. Obecnie do Estonii można wjechać na podstawie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego na mniej niż 48h przed podróżą. Nie dotyczy to podróżnych zaszczepionych, czyli obecnie BEZ TESTÓW do Estonii wjadą osoby, które co najmniej 14 dni przed wjazdem do Estonii przyjęły ostatnią dawkę danej szczepionki.*

*Obostrzenia co do wjazdu do Estonii są aktualizowane co tydzień - stan na 21.06.2021 r.

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych Estonii

Finlandia COVID-19

Aktualna sytuacja: Ogródki restauracyjne są otwarte i serwują posiłki na miejscu. Maseczek nie trzeba nosić na otwartej przestrzeni publicznej, na plażach i w lasach, należy je nosić w zamkniętych pomieszczeniach oraz miejscach, gdzie nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.

Obowiązek odbycia kwarantanny po przyjeździe: BRAK

Obowiązek wykonania testu: TAK. Do Finlandii można wjechać na podstawie negatywnego wyniku testu antygenowego lub PCR na Covid-19. Nie dotyczy to podróżnych zaszczepionych i ozdrowieńców, czyli obecnie BEZ TESTÓW do Finlandii wjadą osoby, które co najmniej 14 dni przed wjazdem  przyjęły ostatnią dawkę danej szczepionki, osoby posiadające pozytywny wynik testu na przeciwciała przeciw COVID-19 oraz ozdrowieńcy posiadający zaświadczenie lekarskie o odbyciu choroby w okresie od 14 do 180 dni przed przekroczeniem granicy.

Powyższe obostrzenia dotyczą osób, które granice fińską pokonują promem. Osoby przyjeżdżające do Finlandii transportem bezpośrednio z Polski (ruch lotniczy) są zwolnione z obowiązku posiadania testu i zaświadczenia o szczepieniu lub przebyciu Covid-19.

Więcej informacji o aktualnych zasadach podróżowania możesz znaleźć na: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/finlandia.

RYGA

Ryga, czyli stolica Łotwy to intrygujący kierunek, który trzeba sprawdzić! Zjesz tu chlebową zupę, napijesz się ryskiej nalewki, zwanej Czarny Balsam i zapełnisz swojego instagrama zdjęciami cudownie zdobionych kamienic! W Rydze zobaczysz najpiękniejszą wśród krajów bałtyckich starówkę, największą katedrę oraz najwyższą na terenie Unii Europejskiej wieżę telewizyjną (368,5 m). Łotewska stolica słynie z secesyjnych perełek architektonicznych i pięknego średniowiecznego Starego Miasta - obiekty są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Jeżeli lubisz zwiedzać koniecznie zobacz najważniejszy zabytek - Rigas pils, czyli XIV-wieczny zamek ryski. Lecisz z nami na wycieczkę?

SZTOKHOLM

Jesteś w stanie wyobrazić sobie rejs wśród tysiąca małych wysp i wysepek? Nie bardzo? A więc wybierz się na wycieczkę do Sztokholmu! Stolica Szwecji, składająca się z 14 wysp, jest położona na archipelagu sztokholmskim, który łącznie liczy sobie 24 tys. wysp, wysepek i skał przybrzeżnych. Miasto od zachodu oblewają wody jeziora Mälaren, zaś od wschodu styka się z wodami Bałtyku. Początki historii tego miejsca sięgają roku 1252, a ducha czasu można poczuć spacerując uliczkami Gamla Stan, czyli Starego Miasta. Odkryjemy tam Stortorget - najstarszy plac w Sztokholmie, na którym odbywają się główne imprezy w stolicy, majestatyczną katedrę sztokholmską i najważniejszy budynek: Pałac Królewski, będący oficjalną siedzibą króla.

HELSINKI

Mięso z renifera, czapki św. Mikołaja i wszechobecne muminki... To musi być Finlandia! Ale tym razem nie chodzi nam o wódkę ;p Stolica tego kraju - Helsinki - skupiają jak w soczewce kwintesencję Finlandii. Wyjątkową atmosferę miejsce zawdzięcza kombinacji wpływów szwedzkich, rosyjskich, a także innych kultur. Pod względem architektury - niskiej, prostej i funkcjonalnej - Helsinki zupełnie nie przypominają innych miast w Skandynawii. Jedną z głównych atrakcji stolicy jest Suomenlinna, czyli twierdza położona na kilku wyspach, wpisana na listę dziedzictwa UNESCO. W mieście znajdują się zabytki głównie z XIX wieku, ale w dzielnicy Kruununhaka, ocalałej z wielkiego pożaru, można zobaczyć też domy z XVI-XVII wieku. Jeżeli lubisz zwiedzać - będziesz miał co robić, a w wolnej chwili napijesz się z nami glogga i razem wskoczymy do sauny! Piszesz się? :D

TALLIN

Sernik z kminkiem i solą? A może piwo z miodem, śmietaną z dodatkiem białego sera, zwane kahja? Nie znasz tych smaków a stolica Estonii z niczym Ci się nie kojarzy? Już my Cię wyedukujemy! :D Tallin jest bramą do Estonii. To małe miasto, okrzyknięte jedną z najmniejszych europejskich stolic, ma wiele do zaoferowania! Zachwyca połączeniem nowoczesności (Tallin co roku ogłaszany jest jednym z najnowocześniejszych miast na świecie) i zabytkową architekturą, dzięki której czuć ducha miasta. Szeregi pastelowych kamienic, stojących wzdłuż wybrukowanych kocimi łbami uliczek, pamiętają czasy rycerzy i kupców hanzeatyckich. Tallin znajduje się na 7. miejscu w rankingu najinteligentniejszych miast świata! Firmę zakłada się tam w 18 minut, a dzieci już w podstawówce uczą się programowania. Chcesz poczuć klimat miasta na własnej skórze? Ruszaj z nami na wycieczkę! :D

Prom

Prom

Świeże, czyste, morskie powietrze i przepiękne krajobrazy archipelagu gwarantują niezapomniane doznania, zwłaszcza, gdy wszystko to można przeżyć na pokładzie luksusowego statku wycieczkowego armatora Tallink Silja.

Kabiny

Do dyspozycji będą komfortowe kabiny 4-, 3- i 2-osobowe, w każdej z nich dostępna jest łazienka z prysznicem.

Infrastruktura

Na pokładzie statku są sklepy, restauracje z bogatym menu, a każdego wieczora dostępne będą atrakcje w postaci pokazów tańca, muzyki na żywo czy karaoke. Późnym wieczorem zaprosimy Was na dyskotekę na środku morza!

Dzień 1
 • 🚍Wyjazd z Warszawy

 • 🚍Przejazd do Gdańska

 • Przejście na statek, nocny rejs do Nynashamn

Dzień 2
 • 🍴Zaokrętowanie w Szwecji, śniadanie na statku

 • Przejazd autokarem do Sztokholmu, zwiedzanie stolicy Szwecji

 • Przejazd na statek, nocny rejs do Finlandii

Dzień 3
 • 🍴Poranne zaokrętowanie w Turku, śniadanie na statku

 • Przejazd do Helsinek, zwiedzanie stolicy Finlandii

 • Przejazd na statek, nocny rejs do Tallina

Dzień 4
 • 🍴Poranne zaokrętowanie w stolicy Estonii, śniadanie na statku

 • Zwiedzanie Tallina i czas wolny

 • Przejazd do Rygi, zwiedzanie stolicy Łotwy i czas wolny

 • Wyjazd w kierunku Polski

Dzień 5
 • 🚍Przyjazd do Warszawy ranem/wczesnym popołudniem

Dodatkowe obiadokolacje

Obiadokolacje będą serwowane na statkach z Sztokholmu do Turku oraz z Helsinek do Tallina. Są w formie bufetu, czas jaki można spędzić na takiej obiadokolacji wynosi około 2h. Oprócz szerokiego wyboru dań kuchni skandynawskiej oraz międzynarodowej w cenie obiadokolacji jest piwo oraz białe i czerwone wino a także napoje bezalkoholowe - wszystko bez limitu ;)

Cena: 75 euro za dwie obiadokolacje

Rozkład jazdy

Miejsce odjazdu Godzina W dniu Dopłata
Warszawa 10:30 W dniu wyjazdu -
Terminal Promowy Westerplatte w Gdańsku, ul. Mjr Henryka Sucharskiego 70 15:00 W dniu wyjazdu -

Ubezpieczenie KL + NNW STANDARD

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki.

Suma Ubezpieczenia: KL 20 000 €
Koszty Ratownica 6 000 €
NNW 4 000 €

 

Telefon: + 48 22 599 95 22

Ubezpieczenie KL + NNW PREMIUM

Oferowane przez nas ubezpieczenie UNIQA jest jednym z najlepszych na rynku. Jest to ubezpieczenie, które powinno wystarczyć nawet na najbardziej skomplikowaną hospitalizację. Centrum Alarmowe – czynne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę. Do Centrum Alarmowego należy bezzwłocznie zgłaszać wszystkie zdarzenia objęte ubezpieczeniem, w celu uzyskania pomocy i skierowania do właściwej placówki. 

Suma Ubezpieczenia: KL 40 000 €, Koszty Ratownictwa: 6 000 €, NNW: 10 000 €.
Utrata Bagażu Podróżnego: 200 €
OC prywatne: 10 000 €
OC sportowe: 10 000 €
Obejmuje również choroby przewlekłe oraz sporty amatorskie.

Telefon: + 48 22 599 95 22

Paszport

Paszport nie jest wymagany. Wystarczy WAŻNY dowód osobisty.

Przed rozpoczęciem wyjazdu prosimy się upewnić jaka jest data ważności dokumentu i czy nie został on nigdy zgłaszany jako zaginiony.

Jeżeli okaże się, że dokument jest nieważny lub został kiedykolwiek zgłoszony jako zaginiony nie będzie możliwości przekroczenia granicy.

IGA HERCZYŃSKA

Koordynatorem tego wyjazdu jest Iga Herczyńska.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nią na Messengerze klikając w poniższy link:

Zadaj pytanie

Cena zawiera
 • 3 noclegi w kajutach luksusowego statku wycieczkowego Gdańsk - Nynashamn, Sztokholm - Turku, Helsinki - Tallin

 • 🍴3 śniadania na statku wycieczkowym

 • Zwiedzanie Rygi

 • Zwiedzanie Sztokholmu

 • Zwiedzanie Helsinek

 • Zwiedzanie Tallina

 • 🚍Przejazd komfortowym autokarem

 • Opieka kadry ST

 • SMS-owy serwis informacyjny (wiadomości wyjazdowe na Twoja komórkę)

Nie zawiera (obowiązkowe)
 • Opłaty dewizowej - 65 € (płatne w panelu klienta do 3 dni przed rozpoczęciem wyjazdu)

 • 📛 Ubezpieczenia na czas wyjazdu - 50 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego - 10 PLN (doliczane do umowy)

 • Turystycznego Funduszu Pomocowego- 10 PLN (doliczane do umowy)

Nie zawiera (fakultatywne)
 • 2 obiadokolacje na statkach ze Sztokholmu oraz z Helsinek - 75 euro

Dostępne terminy
10.11.2021 - 14.11.2021
Wybrana oferta
Prom60 osób
First Minute
Najtańsza możliwa opcja zakupu
Kabina 4 os.
799 zł1 299 zł
Kabina 3 os.
949 zł1 349 zł
Kabina 2 os.
Lista rezerwowa
Dokwaterowanie 1 os.
949 zł1 349 zł
Cena uwzględnia 100 zł rabatu dla klienta typu Student

Podziel się i zbierz ekipę