Logo
Logo Logo

Wrak samolotu

Wrak samolotu

Wrak samolotu transportowego Douglas DC-3 na plaży w rejonie Sólheimasandur.

Samolot, albo raczej to co z niego zostało znajdują się na pokrytej czarnym piaskiem plaży, kilka km od najbliższej drogi. Maszyna należała do US Navy i rozbiła się prawdopodobnie między 21-24 listopada 1973 roku. Przyczyny katastrofy długo nie były znane. Początkowo uważano, że w samolocie skończyło się paliwo i pilot musiał przymusowo lądować. Później okazało się, że w trakcie lotu, przełączając się między zbiornikami paliwa, wybrał zły, pusty zbiornik. Co istotne, według dostępnych informacji wszyscy na pokładzie przeżyli.

Ze względu na położenie wraku i jego stan, nie podjęto prób jego usunięcia. Pozostawiony własnemu losowi samolot został z czasem ogołocony z wszystkich przydatnych elementów. Pozostał tylko fragment kadłuba i centralna część skrzydeł z gondolami silników (same silniki oczywiście dawno zniknęły.

Mimo upływu lat i znacznego zdekompletowania maszyny, jest ona w całkiem niezłym stanie, głównie dzięki panującej w tym miejscu pogodzie. DC-3 przyciąga wielu turystów i fotografów, ponieważ leżący na czarnym piasku srebrny samolot wygląda po prostu niesamowicie.

Widok listy:
Liczba ofert spełniających kryteria: