Logo
Logo Logo

Riwiera Albańska od Vlore do Sarandy (Starożytne miasto Butrint)

Riwiera Albańska

Całodzienna wycieczka przez jedną z najpiękniejszych tras w Albanii, gdzie podziwiać można zarówno wysokie góry, krystaliczną wodę morza Jońskiego jak i małe Albańsko-Greckie miejscowości.

Park Narodowy Llogara- zjawiskowe miejsce objęte ochroną rządową od 1966r. Można tu spotkać orła przedniego, sępa płowego czy kozice. Specyficzny klimat i wiejące wiatry powodują, że występujące tu drzewa - m.in. sosny czarne i bułgarskie jodły są w ciekawy sposób powyginane. Wędrówki połoninami, skąd rozpościerają się widoki na panoramę Morza Jońskiego, dostarczają niesamowitych wrażeń.

Następnie zatrzymamy się w miejscowości Borsh, gdzie znajduje się restauracja pomiędzy wodospadami.

Przed Sarandą odwiedzimy stanowisko archeologiczne w Butrint. Ukryty w pięknej, bujnej zieleni i położony nad jeziorem o tej samej nazwie kompleks został, w 1992 roku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Ze wzgórza, na którym stoi XIV wieczny zamek/twierdza wenecka można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Oszałamiający!

Saranda położona na południowym skraju Riwiery Jońskiej. Jest to prawdziwie wakacyjne serce Albanii, które urzeka malowniczymi krajobrazami- z jednej strony morze z widokiem na grecką wyspę Korfu, z drugiej albańskie góry z przyjemnym mikroklimatem. Do tego cała moc tawern i barów z lokalnym, niedrogim jedzeniem.

Będąc w Sarandzie wybierzemy się na prawdziwie rajską plażę w Ksamilu. Delikatny, niemal biały piasek oraz błękitna toń wody zachwycą każdego odwiedzającego.

Cena: 40€