Logo
Logo Logo

Powrót do czasów Starożytnej Grecji

Epidauros, Mykeny i Olimpia

Miłośnicy starożytnej Grecji i tajemniczych ruin! Gotowi na jednodniową wycieczkę po Peloponezie, która sprawi, że poczujecie się jak podróżnicy w czasie? Trzymajcie kapelusze, bo startujemy w podróż pełną mitów, legend.

Najpierw Epidauros, gdzie nawet najcichszy szept na scenie antycznego teatru słychać na najwyższych rzędach. Sprawdzimy, czy nasi przewodnicy mogą konkurować z aktorami z epoki. Dajcie się ponieść wyobraźni i wyobraźcie sobie, jak wyglądały spektakle w starożytności. Czyżby tam też była popcornowa przerwa?

Dalej ruszamy do Myken, królestwa legendarnego Agamemnona. Ruiny pałacu, Lwa Bramy i grobowców skarabeuszy (no dobrze, to nie Egipt, ale jednak!). Tu każdy kamień ma swoją historię – a jeśli nie, to na pewno szybko ją wymyślimy.

Na deser Olimpia – miejsce, gdzie zaczęły się pierwsze igrzyska olimpijskie. Tutaj, gdzie dziś stoją tylko słupy i kamienie, kiedyś sportowcy rywalizowali o laur zwycięzcy. Możemy zorganizować własne igrzyska – kto najszybciej zrobi zdjęcie?

Ta wycieczka to nie tylko zwiedzanie, to prawdziwa podróż w głąb historii. Peloponez czeka, by opowiedzieć Wam swoje starożytne sekrety. Chwytajcie sandały (albo wygodne buty) i ruszajmy śladami greckich bohaterów!