Logo
Logo Logo

Magiczna Turcja

Magiczna Turcja

Zaledwie kilka kilometrów dzieli nas od kraju, gdzie na każdym kroku spotka nas pyszna kawa, chałwa i głos muezzina wzywającego na modlitwę. Poczujemy nieco Orientu w ciągu całodniowej wycieczki do państwa, które leży na dwóch kontynentach. Czas aby nasza stopa stanęła w Azji Mniejszej!

Trabzon, najstarsze tureckie miasto, które pojawiło się 750 lat przed naszą erą jako najbardziej wysunięta na wschód kolonia grecka na wybrzeżu Morza Czarnego. Bogata historia pozostawiła wiele zabytków kultury, które warto odwiedzić. Nasz przewodnik, znawca starożytności, pokaże jak zbudowano i zmieniono miasto, przeprowadzi nas starożytnymi ulicami dawnej stolicy imperium Trebizond i odkryjemy wszystkie tajemnice. Podczas pobytu w Trabzon będziemy mieli czas na lunch z doskonałymi daniami kuchni tureckiej i czas na zakupy. W mieście jest ogromny rynek i wiele centrów handlowych, w których będziemy mogli kupić ubrania i buty znanych marek w korzystnej cenie.

Następnie pojedziemy malowniczą drogą w Góry Pontyjskie, gdzie zobaczymy perłę wschodniej Anatolii - górskie jezioro Uzungöl. Odpoczywają tutaj szejkowie krajów arabskich i najbogatsi mieszkańcy Turcji. Z platform widokowych ośrodka rozciąga się spektakularny widok - ośnieżone szczyty gór otaczają krystalicznie czyste wody jeziora. Z wielu miejsc biją źródła mineralne, a przyjemny chłód górskiego powietrza tworzy wyjątkowy mikroklimat leczniczy.

Region Rize jest uważany za stolicę herbaty w całej Turcji, a herbata w tym kraju jest głównym napojem. Zawitamy do jednej z fabryk herbacianych, gdzie zobaczymy wszystkie etapy produkcji czarnej herbaty tureckiej i skosztujemy kilku jej odmian.

Wycieczka całodniowa.

Cena - 50 EUR

 

Wycieczki fakultatywne są realizowane przy minimalnej liczbie uczestników i w zgodzie z zasadami wynikającymi z aktualnej sytuacji polityczno-epidemiologicznej w Turcji oraz Gruzji.