Logo
Logo Logo

Korsyka

Koryska

Nazywana jest Wyspą Piękna. Korsyka to połączenie dostojności gór z pięknem morza i dzikością przyrody.

Korsyka należy do Francji. Jest to trzecia największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Położona jest zaledwie 83 kilometry od wybrzeża włoskiego i 180 kilometrów od brzegów Francji.

Jeżeli chodzi o przyrodę to na Korsyce znajdują się przeciwstawne sobie ośnieżone góry i pustynie, sosnowe zagajniki i palmy, górskie jeziora i plaże, winnice i lasy pomarańczy. To raj dla piechurów. Przez góry wiedzie jeden z najtrudniejszych górskich szlaków turystycznych Europy - szlak GR 20.

Korsykanie chwalą się, że mają najpiękniejsze plaże na całym Morzu Śródziemnym. Najliczniej oblegane są plaże w okolicach miast Ajaccio (stolica Korsyki), Bonifacio i Bastii. Typowo kameralną plażę można odnaleźć w Arone. W jednym z najpopularniejszych kurortów Porto Vecchio plaże są bardziej zatłoczone, ale również ładne. W okolicach wyżej wymienionych miast mieści się także wiele wartych obejrzenia zabytków.

Jeśli masz ochotę na zakupy to aby zaoszczędzić warto wybrać się do jednego z kilku supermarketów, których w większych miastach na pewno nie zabraknie. Ceny w tych sklepach są o kilka procent niższe. Pamiątki możemy zakupić niemal na każdej uliczce turystycznych miejscowości, na stoiskach najpopularniejsza jest biżuteria oraz wyroby rzemieślnicze.

Korsyka to także idealne miejsce na aktywny wypoczynek. Oferta aktywnych zajęć jest niesłychanie bogata. Jest tam bardzo dużo kilometrów tras rowerowych, konnych, szlaków pieszych czy narciarskich, a ponad to można spróbować się w raftingu, canyoningu, paralotniarstwie, żeglarstwie czy windsurfingu.

Cena: 60€