Logo
Logo Logo

Jerozolima i Morze Martwe

Jerozolima i Morze Martwe

Jerozolima

Jest największym miastem i stolicą Izraela jest Jerozolima. Położona jest pomiędzy Morzem Śródziemnym a Morzem Martwym wśród gór Judei. Jest to centralny ośrodek dla wyznawców judaizmu oraz chrześcijaństwa. Powierzchnia Jerozolimy wynosi 123 m kw. Miasto położone jest wśród gór Judei pomiędzy Morzem Śródziemnym a Morzem Martwym.

Współczesna Jerozolima powstała wokół Starego Miasta. To właśnie tu znajdują się najważniejsze i najpiękniejsze zabytki miasta. Otoczone jest ono murami i podzielone jest na tzw. cztery części: żydowską, ormiańską, chrześcijańską i muzułmańską. Znajduje się tu Kopuła na Skale – jedno z najważniejszych miejsc dla muzułmanów. Świętością dla Żydów są: Ściana Zachodnia (Ściana Płaczu), Bazylika Grobu Świętego oraz Sklepienie Skały na Wzgórzu Świątynnym, Stare Miasto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Morze Martwe

Jedna z największych atrakcji na Bliskim Wchodzie i dla wielu kluczowa atrakcja podczas wizyty w Izraelu, jest prawdziwym cudem natury. Uważane jest za najstarsze uzdrowisko oraz największe naturalne spa na świecie. Osoby, które nie potrafią pływać, mogą zaznać bez większego wysiłku, czym jest długie dryfowanie na powierzchni wody - niezwykle wysokie stężenie soli sprawia, że można unosić się.

Cena: 80$