Logo
Logo Logo

Heraklion i Knossos - W cieniu Minotaura - Winnica

Heraklion i Knossos - W cieniu Minotaura - Winnica

Porównywanym z mitycznym labiryntem Minotaura zbudowanym przez Dedala - Pałacu minojskim w Knossos, gdzie zobaczycie m.in. salę tronową, spichlerze, komnaty królewskie itp.

Następnie przejedziemy do Muzeum w Heraklionie, które uznawane jest za jedno z najciekawszych na świecie, będzie doskonałym uzupełnieniem spotkania z najstarszą grecką cywilizacją. Wśród eksponatów zobaczycie dysk z Faistos, przepiękne malowidła ścienne, posągi bóstw oraz kolekcję biżuterii. Po zwiedzaniu czas wolny w Heraklionie w stolicy Krety oraz jej największe miasto. W tym właśnie regionie Krety rozwijała się cywilizacja minojska - zwana tak na cześć legendarnego władcy Minosa, syna Zeusa i Europy. Pozostawiła ona po sobie tajemnicze ruiny, gliniane tabliczki, wielobarwne freski, nieodczytane do dziś pismo, ale przede wszystkim niedosyt wiedzy o tych zamierzchłych czasach.

W historii wyspy miasto Heraklion odegrało ważną rolę, z licznymi zabytkami kultury antycznej i nowożytnej i muzeami kryjącymi wiele wspaniałych dzieł sztuki. Zarówno w kulturze jak i zwyczajach można dostrzec wpływy tureckie.

Następnie przejazd do jednej z największych winnic na Krecie winnica “Minos”. Niepowtarzalna okazja do degustacji 3 win oraz zapoznanie się z procesem produkcji wina, rakii produkcja oliwy z oliwek kreteńskich oraz produkcji mydła.

W pierwszej kolejności zapoznamy się z filmem w języku polskim o tematyce winiarskiej. Następnie degustacja 3 win z przekąska w postaci „Dakos” (kreteńskie suchary z pomidorami).

Będzie okazje zakupić w cenie promocyjnej tradycyjne kreteńskie produkty m.in: win, miód, oliwa, lokalne zioła, rakija, mydło.

Cena: 65€