Logo
Logo Logo

Butrint, Gijrokastra, Błękitne Oko i Zamek Lekursi

Poznaj Albanię przez bogactwo kultury - czyli zwiedzanie szlakiem UNESCO i Parków Narodowych.

Zaczniemy od wizyty w Butrint to historyczny skarb i najpiękniejsze stanowisko archeologiczne w Albanii. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Miasto niegdyś zamieszkałe przez Rzymian i Greków posiada świetnie zachowany amfiteatr, świątynie Eskulapa, chrześcijańską bazylikę oraz wenecki zamek.

Następnie udamy się nad „Błękitne oko”, które znane jest na całych Bałkanach. Źródło ma prawdopodobnie głębokość 50 metrów, choć nurkom dotychczas jeszcze nie udało się dotrzeć do miejsca, z którego wybija woda. Jego nazwa pochodzi od intensywnie niebieskiego koloru wody, która wydobywa się z wnętrza ziemi. Jak na górskie źródło przystało, woda w akwenie jest naprawdę lodowata. 

Dalej przejazd do Gjirokastry, jedno z dwóch albańskich miast ˗ muzeów, nazywane „miastem srebrnych dachów”. Wspaniały przykład architektury osmańskiej zachwyca odwiedzających niezwykłą kamienną zabudową, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Góruje nad nią potężna twierdza, z której można podziwiać niespotykany miejski krajobraz. Dotrzemy na starówkę, oraz pod dom Envera Hodży.

Na koniec najpiękniejsza panorama zatoki w Sarandzie czyli zamek Lekursi. Tu czas na piękne zdjęcia i zimne piwo by delektować się zachwycającym widokiem.

Cena: 40€

Widok listy:
   Pokaż filtry
Zwiń