Logo
Logo Logo

Izrael

Izrael

Niewielki pod względem powierzchni, ale jakże bogaty pod względem historycznym i kulturowym kraj, znajdujący się w tzw. pępku świata - Izrael. Turystów przyciąga do Izraela jego zróżnicowanie krajobrazowe, liczne zabytki archeologiczne i miejsca święte, praktycznie nieustające słońce i nowoczesne ośrodki wypoczynkowe nad Morzem Śródziemnym, Jeziorem Tyberiadzkim, Morzem Czerwonym i Morzem Martwym.

Izrael jest jednocześnie krajem młodym i starym, niewielkim jeśli chodzi o terytorium, ale z aktywnym kulturalnie i wielobarwnym społeczeństwem. Cztery tysiące lat żydowskiego dziedzictwa, ponad sto lat syjonizmu, oraz ponad 60 lat istnienia współczesnego państwa złożyły się na stworzenie wyjątkowej kultury.

Wykreowała ona nową, własną tożsamość, jednocześnie zachowując wyjątkowość i odrębność 70 różnych grup narodowościowych, które ją stworzyły. Izraelskie społeczeństwo to w dużym stopniu społeczeństwo imigracyjne, które dzięki niezwykłej kreatywności połączyło w jedno wiele różnych kulturowych i społecznych wpływów. W podobny sposób miesza się tu tradycja i nowoczesność, zaś naród usiłuje obrać kurs pomiędzy partykularyzmem a uniwersalizmem.

Widok listy:
Liczba ofert spełniających kryteria: