Logo
Logo Logo
Potwierdzone wyjazdy >
Sprawdz aktualnie obowiązujace obostrzenia >

Czarnogóra

Wycieczki do Czarnogóry

Kierunki Wycieczki lokalne

Pojechałbyś nad Adriatyk, ale w Chorwacji już byłeś, a Albania za daleko? Ekipa ST ma dla Ciebie doskonałą wiadomość - między Chorwacją i Albanią jest Czarnogóra, która zaskoczy Cię wysokiej klasy kurortami (jeszcze nie obleganymi do granic możliwości), malowniczymi skalistymi górami (które zdają się wyrastać z morza) oraz jednymi z najpiękniejszych plaż w Europie. Byłeś już na jakiejś riwierze?  No to będziesz, na Riwierze Czarnogórskiej! Czeka na nas Budva – to miasteczko jest jednym z trzech najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych Czarnogóry (obok Hercegi Novi i Perast). Tutaj powoli rozsmakujesz się w specjałach regionu (sery, pyyyycha!) i zakochasz się śródziemnomorskim klimacie, a w wolnej chwili wyskoczysz do: zachwycającego Parku Narodowego Lovece, honorowej stolicy Czarnogóry - Cetynii, pełnego zabytków Kotoru…  

 

Czy potrzebna jest wiza lub paszport do Czarnogóry?

Nie, polscy obywatele mogą przebywać na terytorium Czarnogóry do 30 dni na podstawie ważnego dowodu osobistego, więc spoko - możesz jechać na wycieczkę! 

 

Kiedy wybrać się do Czarnogóry? Jaki jest dobry czas na wakacje w Czarnogórze?

W sezonie letnim, czyli od początku maja do przełomu września i października, panują doskonałe warunki do relaksu z zimnym piwkiem nad Adriatykiem. Wybrzeże leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego podzwrotnikowego, co gwarantuje Ci świetną pogodę na plażing przez całe lato. Wiosną temperatury są niższe, więc to idealny czas na fotki w ładnym, zabytkowym plenerze. Wyobraź je sobie na swoim insta!

 

Jaka waluta obowiązuje w Czarnogórze?

Euro

 

Jaka jest różnica czasowa w Czarnogórze?

Czas jest taki sam jak w Polsce, bo Czarnogóra leży w tej samej strefie czasowej. Nie będziesz musiał nawet przestawiać zegarka ;)

 

Czy w Czarnogórze jest opłata klimatyczna?

Tak, 1 EUR za dobę 

 

Jakie są orientacyjne ceny w Czarnogórze?

W Czarnogórze ceny są porównywalne do polskich. Nasze portfele nie narzekały, Twój też będzie zadowolony. Niektóre produkty kupisz taniej. Droższe będzie jedzenie w restauracji, ceny zaczynają się od 5 EUR w górę. Za chleb zapłacisz 0,46 EUR, za mleko 0,6 EUR, za wodę mineralną 0,5 EUR. To piwerko, które wypijesz na plaży wyniesie Cię 0,5-0,7 EUR, a jeśli będziesz miał ochotę na wino wydasz 3-4 EUR. Wieczorkiem spróbujesz klasycznej rakiji za 3 EUR/ butelka.

 

Czy można dobrze zjeść w Czarnogórze?

Kuchnia czarnogórska to przede wszystkim dania mięsne z rusztu - jeśli jesteś mięsożercą to właśnie odkryłeś swój czarnogórski raj :D Warto abyś spróbował grillowanych kiełbasek ćevapčići i pijeskavica czyli burgera z grillowanego mięsa. Typową potrawą jest też sałatka szopska, czyli połączenie ogórków, pomidorów, papryki i cebuli z dodatkiem słonego sera. Na małe gastro polecamy burka - pieczonego placka z nadzieniem. Słodkim co nieco będzie ciasto z jadalnych kasztanów.

 

Co można przywieźć z Czarnogóry? Jakie pamiątki?

Koniecznie musisz kupić domaća rakija, czyli rakije domowej produkcji. Czarnogóra to kraj winiarski a najsłynniejszym czarnogórskim winem jest pochodzący z Podgoricy Vranac - wino wytrawne, gęste, o prawie czarnym kolorze. Dziewczyny obowiązkowo kupcie oliwę do smarowania ciała - pielęgnacyjny must have! A jeśli jesteś fanem nietypowych pamiątek to z Czarnogóry przywieziesz zrobione ręcznie buty - tutejsze kierpce. 

 

Jakie sporty można uprawiać w Czarnogórze?

Lubisz aktywnie spędzać czas? Jeśli tak - zachwycisz się Czarnogórą! Od turystyki górskiej - pieszej czy rowerowej przez loty paralotnią, po rafting na słynnej rzece Tara. Każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie!

 

Czy w Czarnogórze jest bezpiecznie?

Zdarzają się kradzieże dokumentów, także na imprezy ich nie zabieramy!

 

 

 

 

 

 

Widok listy:
Liczba ofert spełniających kryteria: